Buto įkeitimas

Buto įkeitimas. Čia Jūs matote visus klausimus-atsakymus susijusius su fraze „buto įkeitimas“. Jeigu kils daugiau klausimų šia tema, tuomet užduokite naują klausimą.
Klausimai ir atsakymai
Ieškoti
Agne

Laba diena, Noriu pasiklausti aš ir mano draugas (esam nesusituokę ) turime du vaikus ir du butus be paskolų pilnai išmokėtus. Norime įsigyti didesni būstą namą kadangi bute didžiausiam jau vietos mažėja su vaikučiais. Vyras dirba pajamos 800 į rankas aš kol kas nedirbanti kadangi vaikas antras dar į darželį neišėjo. Ar įmanoma gauti paskola namui užstatant mūsų esamus du butus? Ir ar mums vistiek reikėtų pradinio 15%? Dekoju už atsakymą

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Agne, dėkui už klausimą. Pradinis įnašas yra būtinas, tačiau kai turite nuosavą turtą galite tartis su banku dėl įvairių galimybių. Tai priklausys nuo banko požiūrio ir sąlygų. Palankiau būtų, jeigu pradinį įnašą mokėtumėte sutaupytais pinigais.

+3Buvo naudinga
Andrius

Su žmona turime 3 kambarių butą Šiauliuose. Norėtume pirkti namą, bet labai abejojame dėl paskolos ėmimo ir kokią paskolą imti būtų saugiausia ir iš kokio banko. Aš esu tik vienas kol kas šeimos išlaikytojas. Ar geriau būtų užstatyti butą ar parduoti ir imti paskola??

Atsakyti Dalintis
Andrius

Sveiki.Norai ir galimybes yra skirtingi dalykai.Prisiminkit kuo baigesi daugumai svajotoju 2008 metai..

+2Buvo naudinga
Joana

Sveiki, ar galima įkeisti ar parduoti buto pusę?

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Joana, dėkui už klausimą. Taip, galima

+3Buvo naudinga
Algis

Sveiki, Turiu 1/3 dalį buto su rūsiu norėčiau paklausti ar yra galimybė pasiimti paskolą įkeičiant mano dalį turto?

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Algi, dėkui už klausimą. Turite atitikti paskolos gavimo kriterijus, vien tik turto įkeitimo neužteks. Taip pat tas turtas turi būti tinkamas bankui, kad galėtumėte įkeisti, tačiau, kai nėra 100% nuosavybės, tai yra sunku padaryti. Tačiau priklauso nuo pastato ir pan.

+3Buvo naudinga
Inga

Sveiki, su vyru gavome būto paskolą regionuose 87.000 Eur (apie 20.000 Eur skirta įsirengimui). Šalia perkamo namo bus parduodami žemės sklypai, iš kurių vieną, kuris ribojasi su mūsų žemės sklypu, norėtume įsigyti. Pajamos mūsų 2100. Ar yra tikimybės, kad bankas duos sutikimą imti paskolą iš kitų bankų ar kreditų unijų kaimyninio žemės sklypo įsigijimui su kaimyninio sklypo, kurį norime įsigyti, įkeitimu? Ačiū!

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Inga, dėkui už klausimą. Bankai nelabai išduoda būsto paskolas sklypams, galbūt realiai būtų kredito unijose mėginti. Tikimybes ir galimybes paskaičiuos įstaiga iš kurios mėginsite imti paskolą, priklausys nuo to, kokia paskolos suma reikalinga sklypui. Viskas įmanoma, lengviau yra, kai yra kuo didesnė mėnesinių stabilių pajamų suma.

+3Buvo naudinga
Dalia

Laba diena, turime 3 kambarių butą, už savo lėšas nusipirkome sklypą namo statybai, statybas pradėti planuojame iš savo lėšų (pamatai, sienos, stogas). Mes su vyru dviese, abiejų pajamos 1300€. Norime gauti paskolą namo statybai, ar reikės įkeisti nebaigtą namą, ar galima butą? Ar yra apribojimai gauti būsto paskolai dėl amžiaus? Mums 48 metai, planuojame paskolą 10 metų, ačiū.

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Dalia, dėkui už klausimą. Jeigu imsite būsto paskolą namo statybai, tai tą statomą namą, sklypą Jūs ar taip ar taip įkeisite bankui. Papildomas buto užstatymas nėra reikalingas - reikalingos tvarios pajamos. Manau, kad pagal amžių, Jūs galite gauti paskolą 10 metų, žinoma, jeigu Jūsų galimybės po įvertinimo leis. Dėl amžiaus yra taip, kad būsto paskolą Jūs turite grąžinti iki ±65-67 metų, taip kad turite dar rezervo. Sėkmės!

+3Buvo naudinga
Arūnas

Laba diena. Turiu nuosavą butą Vilniuje, tačiau noriu imti banko paskolą namui įsigyti. Ar galima bankui įkeisti ir namą, kurį pirksiu su paskola ir įkeisti nuosavą butą papildomai? Butas būtų bankui kaip papildomas garantas, o aš norėčiau gauti mažesnę maržą. 15% įnašas sukauptas.

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Arūnai, dėkui už klausimą. Papildomas turimas turtas gali būti kaip privalumas vertinant Jūsų situaciją. Namą, kurį pirksite Jūs ar taip ar taip turėsite įkeisti, o buto įkeitimas gali būti įkeistas, bet tam turi būti priežastis. Tačiau jeigu Jūs norite įkeisti butą dėl to, kad mėnesinių pajamų neužtenka ar pan., tuomet buto įkeitimas nepadės.

+3Buvo naudinga
Julija

Sveiki, norėčiau pasiimti paskolą namui, kurio preliminari kaina 100,000.00 Eur, pradinio įnašo neturiu, tačiau turiu nuosavą butą. Ar įmanoma jį įkeisti, kad būtų galima padengti pradinio įnašo sumą? Taip pat, kokia vidutinė pradinio įnašo procentinė vertė? Ar tokiu atveju reikėtų mokėti dvi paskolas tokiomis pačiomis sąlygomis, ar būtų galima sąlygas susitarti skirtingas? Taip pat, kas yra palankiau, būti susituokusiai ar vienai imant tokias paskolas? Dėkui už atsakymą!

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Julija, dėkui už klausimą. Pradiniam įnašui negalima skolintis ir negalima įkeisti turimo turto. Pradiniam įnašui reikia turėti mokėti iš turimų santaupų. Pirmas variantas tai toks, kad galite parduoti turimą butą ir turėdami pinigų galite pirkti naują būstą padengiant didesnę pradinio įnašo sumą arba tiesiog skolinantis mažesnę sumą. Antras variantas, tiesiog šiek tiek pataupyti. Minimalus pradinis įnašas reikalaujamas 15%, o priklausomai nuo būsto, jo likvidumo, Jūsų situacijos, bankas gali paprašyti ir didesnio įnašo. Nėra skirtumo ar imsite viena ar dviese paskolą, viską lemia kredito istorija, pajamų dydis ir t.t. Žinoma, imant dviese, galite gauti didesnę sumą (jeigu abiejų kredito istorija nepriekaištinga).

+4Buvo naudinga
Elvyra

Laba diena. Turiu klausimų dėl paskolos su būsto užstatu. Turime poreikį pasiskolinti 30% (apie 30.000 EUR) perkamo būto vertės 2-3 metatams. 70% būtų mokama nuosavomis lėšomis. Kredito grąžinimo užtikrinimui būtų įkeistas nupirktas būstas. Ar tokia finansavimo forma bankui priimtina? Kokia galėtų būti preliminari palūkanų už kreditą normą? Pagarbiai, Elvyra

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Elvyra, dėkui už klausimą. Kai imate būsto paskolą, visais atvejais būstas priklauso bankui, tol kol neišmokate visos paskolos sumos, taigi, visais būsto paskolos atvejais yra įkeičiamas perkamas būstas. Ši forma yra įprasta bankui. Dėl detalių sąlygų reikia kalbėti tiesiogiai su bankais ir unijomis. Palūkanos labai individualus dalykas ir sunku pasakyti kokios jos galėtų būti, nes bus vertinama labai daug kriterijų ir rizikų. Sėkmės!

+3Buvo naudinga
Arnul

Sveiki, Šiai dienai turime paėmę būsto paskolą butui įsigyti, norėtume atiduoti paskolą už šį butą ir pirkti namą. Tačiau atidavus paskolą nebeliktų lėšų pradiniam įnašui. Ar būtų galima įsigyti namą, įkeičiant butą (jo vertė 70 000), ir pirkti namą (vertė apie 150 000). Į mūsų butą persikraustytų tėvai, kurie parduotų savo butą (vertė apie 50 000 eur) ir tuo padengtume dalį namo paskolos, norėtume parduoti tėvų butą per ilgesnį laikotarpį, kad gautume kuo geresnę kainą. Mūsų šeimoje yra trys vaikai ir du suaugę, pajamos apie 2200 eur. Ar yra galimybė gauti paskolą?

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Arnai, dėkui už klausimą. Vienintelis būdas kaip galėtumėte neturėdami pradinio įnašo pirkti naują būstą, tai jeigu turite paėmę būsto paskolą ir norite įsigyti naują geresnį būstą su paskola. Jeigu Jūsų jau įmokėtų įmokų suma už pirmąjį būstą viršys antrojo naujojo būsto reikalaujamą pradinį įnašą, tuomet bankas galės nuoskaičiuoti jau įmokėtų įmokų sumą nuo pirmos paskolos ir priskirti tą sumą antrai paskolai. Rezultate turėsite dvi paskolas.

Todėl šiuo konkrečiu atveju turite tris variantus:

  • Esamos paskolos įmokos panaudojamos naujos paskolos pradiniam įnašui padengti ir turite dvi paskolas;
  • Neišsimokate esamos paskolos ir naują paskolą imate įnešdami pradinį įnašą savais pinigais;
  • Išsimokate esamą paskolą, o naują paskolą namui imate tada, kai susitaupote arba parduodate butą.

Žinoma, kad Jūsų atvejį, turtą, turi vertinti bankai ir situacija bus individuali, tačiau pagal pirminį vaizdą Jūsų pajamų turėtų užtekti imant paskolas. Sėkmės, praneškite kaip sekėsi ir ką nusprendėte.

+5Buvo naudinga
Projektą valdo ir vysto lietuviško kapitalo įmonė
Lietuviško kapitalo projektas.
Rinkis paslaugą lietuvišką!
2008-2019 © Bankai.lt - vienintelis bankinių paslaugų palyginimo portalas Lietuvoje. Visos teisės saugomos. Kopijuoti ir platinti informaciją yra draudžiama, nebent gavus raštišką sutikimą. Buveinės adresas: K. Baršausko 59, LT-51423 Kaunas, Lietuva (Kauno mokslo ir technologijų parkas).
Į viršų