Draudimo sutartis

Draudimo sutartis. Čia Jūs matote visus klausimus-atsakymus susijusius su fraze „draudimo sutartis“. Jeigu kils daugiau klausimų šia tema, tuomet užduokite naują klausimą.

Dėmesio! Tik Bankai.lt lankytojai gali gauti Revolut „Premium” planą 3 mėn. nemokamai, pasinaudok šiuo ypatingu pasiūlymu.

Kaip gauti Revolut „Premium” planą ir kortelę 3 mėn. nemokamai?

    1. Įvesk savo telefono numerį pateiktame langelyje šioje nuorodoje: 3 mėn. Revolut „Premium” nemokamai ir gausite unikalią nuorodą, kad atsisiųstumėte „Revolut“ programėlę;
    2. Užsiregistruok „Revolut“ sukurk sąskaitą keliais spustelėjimais;
    3. Rinkis „Premium“ Pasinaudok pasiūlymu atnaujinti sąskaitą ir išbandyk „Premium“ nemokamai. Daugiau informacijos rasi sąlygose.

Klausimai ir atsakymai
Ieškoti
Rasa

Sveiki, situacija tokia. 2008m ėmėme būsto paskolą. Paskola ėmėme su sutuoktiniu ir kadangi tada pajamos buvo mažos, kaip laiduotojas buvo tėtis. Po visų formalumų pamatėme dokumentuose, kad tėtis tapo bendraskoliu ir turto bendrasavininku. Į dokumentus atkreipėme dėmesį po kai kurių nekilnojimo turto dokumentų tvarkymo. Nes, žinoma pasitikėjome banko darbuotoja, kad tėtis laiduotojas, buvome jauni (aišku pačių kaltė per neatidumą ir nesupratimą). Dabar situacija tokia, norime tapti su sutuoktiniu vieninteliai turto savininkai ir paskolos gavėjai, kad tėčiui nebūtų jokių įpareigojimų. Mokesčius visus ir visus turto tvarkymo - draudimo, paskolos mokėjimas ir kiti privalomi mokesčiai visada mokami mūsų. Visi įsiareigojimai piniginiai vyro vardu, nei aš, nei tėtis negavome jokių sąskaitų mokėjimui ir t.t. Turtas ir paskola dominuoja visur visų triejų vardu, viena mokama suma (120€) kas mėnesį, nėra dalinama į 3 dalis, ją moka ir sąskaita gauna vienas vyras, o aš ir tėtis ne. Turtas dalinamas i tris dalis lygiomis dalimis, o paskolos įmoka ne. Taip kaip taip gali būti, kad iš trijų bendraskolių moka vienas visus įsipareigojimus, o kiti ne, bet visi trys yra bendrasavininkai. Kaip galėtume viską susitvarkyt, kad tėtis niekur nebefiguruotų?

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Rasa, dėkui už klausimą. Na, taip jau būna šeimose, kad traktuojamos bendros šeimos pajamos, o mokėtojas vienas. Juk šeima nesako čia mano pinigai, o čia tavo pinigai, viskas yra bendrai. Taip pat ir būsto paskolos yra išduodamos šeimoms, bendrą buitį vedantiems asmenims. Jūsų atveju ir tėtį dėl geresnių būsto paskolos sąlygų įtraukė kaip paskolos gavėją. Jeigu norite, kad tėtis nefigūruotų būsto paskolos sutartyje, reikia persirašyti sutartį su banku. Nuvykite į banką pasiteiraukite kokios sutarties persirašymo sąlygos, kiek mokesčių mokėsite, kaip keisis sutartis ir t.t. Gavę visą informaciją pasverkite ar tikrai verta persirašyti sutartį, nes kai kuriais atvejais tai gali būti brangu.

+3Buvo naudinga
Dovilė

Sveiki pirkom butą su paskolą, bet nežinojom, kad reikės visą paskolos laiką jį drausti. Dabar gavau iš banko laišką, kad reikia pateikti draudimo sutartį, ar negausim kokios baudos iš banko,kad vienus metus neapdraudėm savo buto?

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Dovile, dėkui už klausimą. Jeigu pažeidėte sutarties sąlgyas - visko gali būti. Perskaitykite sutartį įdėmiau. Bet šiaip neturėtų kilti problemų. Įsigilinkite į sutartį ir po to jeigu bus poreikis pasikalbėkite su banku.

+3Buvo naudinga
Monika

Laba diena, 2009m SEB banke paėmem būsto paskolą. Imant paskolą palei reikalavimus apdraudėme būstą, bankui viskas tiko pasirašėme sutartį, tačiau praėjus 8 metam pasirodo bankui nebetinka draudimo sutartis kadangi ten nėra apdraustos komunikacijos, šiandien bankas reikalauja sudaryti naują draudimo sutartį ir apdrausti komunikacijas. Ar gali jie to reikalauti, kur bankas buvo 8 metus ir kodėl anksčiau viskas tiko?

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Monika, dėkui už klausimą. Reikia vadovautis sutartimi ir ten įrašytais punktais. Realiai, būstas yra banko, tad kaip ir bankas matydamas tam tikras rizikas, gali reikalauti. Reikia skaityti ir gilintis į buvusią draudimo ir būsto paskolos sutartį.

+3Buvo naudinga
Mantas

Sveiki, norėčiau sužinoti ar pasiėmęs paskolą iš banko ir sudaręs draudimo sutartis banke dėl gyvybės bei traumų bei ligų ar mano mirties atveju, kai draudimas padengs mano likusią paskolą bankui ar nebus taip, kad draudimas po to išlaidas išsireikalaus iš šeimos narių. Ačiū.

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Sveiki, Mantai, dėkui už klausimą. Atsitikus minėtiems įvykiams, viskas turėtų būti vykdoma taip kaip parašyta sutartyje ir priklausys nuo to kokią sutartį sudarėte. Taigi, paskaitykite ir išanalizuokite draudimo sutartį ir žinosite atsakymą. Gyvename teisinėje valstybėje, kur sutartyje parašyti punktai turi būti ir bus vykdomi.

+3Buvo naudinga
Aidas

Sveiki, norėčiau plačiau sužinoti apie banko maržą, tarkim bankas finansuoja būsto kreditą su 1,6% marža ir šiai dienai minusiniu euriboru, kas pusmetį persiskaičiuoja. Dėl kokiu priežasčių bankas galėtų pakeisti maržą? Ačiū už atsakymą.

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Aidai, dėkui už klausimą. Viskas priklausys nuo sutarties, kurią pasirašysite. Sutartis bankai keičia priklausomai nuo situacijos rinkoje, nuolat įvesdami šiokius tokius saugiklius, tad turite skaityti sąlygas ir derėtis dėl ne itin palankių Jums momentų. Šiuo metu pvz. tam tikri bankai yra parengę sutartis kur Euriboras nesiskaičiuoja tol, kol jis yra minusinis, t.y. jeigu Jūs pasirašysite sutartį gali būti, kad marža bus 1,6% + 0 (o ne -0,094%), bankai taip apsidraudžia.

Senos sutartys, kurios buvo pasirašytos pagal formulę banko marža + EURIBOR ir lieka galioti (pagal Lietuvos banko išaiškinimą bankai neturi teisės keisti sąlygų). T.y. klientas Jūsų pateiktu atveju mokėtų 1,6% + (-0,094%) = 1,506%.

+5Buvo naudinga
Marius Jansonas
Nepriklausomi paskolų ekspertai

Laba diena, Aidai, jeigu detaliai analizuotumėte bankų sutartis, pamatytumėte, jog pakeisti banko maržą bankas gali dėl daugumos ir labai paprastų priežasčių - dėl banko kredito, draudimo įmokų vėlavimų, pasikeitusios šeimos finansinės padėties, dėl nekilnojamojo turo vertės sumažėjimo, dėl ilgalaikės finansavimo maržos padidėjimo (jeigu rinksitės banką, kuris taiko ne EURIBOR, o EBIFIN).. ir daugelio kitų priežasčių, kurios pateiktos banko sutartyse. Savo klientams visuomet patariame įvertinti visą kredito sutartį, o ne rinktis banką tik pagal banko maržą, nes ji, kaip rodo mūsų patirtis yra kintamas dydis, t.y. bankas ją gali padidinti, o Jūs galite susimažint.

+3Buvo naudinga
Projektą valdo ir vysto lietuviško kapitalo įmonė
Lietuviško kapitalo projektas.
Rinkis paslaugą lietuvišką!
2008-2024 © Bankai.lt - vienintelis bankinių paslaugų palyginimo portalas Lietuvoje. Visos teisės saugomos. Kopijuoti ir platinti informaciją yra draudžiama, nebent gavus raštišką sutikimą. Buveinės adresas: K. Baršausko 59, LT-51423 Kaunas, Lietuva (Kauno mokslo ir technologijų parkas).
Į viršų