Pradinis įnašas grynais

Pradinis įnašas grynais. Čia Jūs matote visus klausimus-atsakymus susijusius su fraze „pradinis įnašas grynais“. Jeigu kils daugiau klausimų šia tema, tuomet užduokite naują klausimą.
Klausimai ir atsakymai
Ieškoti
Lukas

Laba diena turime tokį variantą. Norime pirktis būstą už 106000. Turime nemažą pradinį įnašą (52k). Kaip mums geriausiai imtis paskolą. Esame nesusituoke. Norėtume kad būstas būtų abieju per pus, bet taip pat imtis paskolą tik ant vieno. Nors dabar esame užpildę paraiškas kaip bendraskoliai. Tad klausimas būtų toks: Ar įmanoma kad perkant būstą dviese vienas už savo pusę sumokėtų grynais, o kitas imtu ją paskola?

Atsakyti
Atsakymas į klausimą yra ruošiamas ir artimiausiu metu jį pateiksime. Taip pat atminkite, kad bet kuris Bankai.lt lankytojas gali atsakyti į klausimą. Tad jeigu žinote atsakymą ar turėjote panašią patirtį - pateikite atsakymą. Padėkime vieni kitiems!
Justė

Sveiki, Esame jauna šeima, turime mažą vaiką, norime įsigyti didesnį būstą. Ar įmanoma gauti paskolą būstui užstatant turimą? Be pradinio įnašo. Ačiū

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Juste, dėkui už klausimą. Reikia kalbėti su banku, galbūt ir būtų įmanoma, tačiau pagal girdėtas praktikas, pradinis įnašas grynais pinigais yra naudingiau ir įprastu atveju būtinas. Reikia kalbėti su skirtingais bankais, kad vertintų situaciją.

+3Buvo naudinga
Edita

Sveiki. Du klausimai:

- ar priklauso subsidija būstui įsigyti jaunai šeimai?

- pora nesusituokusi, bet gyvena kartu, turi 0,5 metų vaikelį, kuriam suteikta tėvelio pavardė.

Jei taip kokie reikalingi dokumentai?

- Ar galima gauti paskolą būstui jaunai šeimai (paminėtame prieš tai statuse), be įnašo,o užstatant tėvų būstą. Jei taip -kokie reikalingi dokumentai Iš anksto dėkinga. Lauksiu atsakymų. Edita

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Edite, dėkui už klausimą. Parama būstui priklauso susituokusioms šeimoms, kurios turi bent 1 vaiką. Jeigu esate nesusituokę, gali mama su vaiku gauti paramą, bet tada jau paskolą ims irgi tik mama, t.y. turėtų jos pajamų pakakti gauti paskolai. Kitas variantas - susituokti.

Užstatyti būsto pradiniam įnašui negalima imant paskolą su parama. Pradinis įnašas turėtų būti grynais. Bet vėlgi, galbūt bankams ir tiktų, šiaip juk bankas skolina, tad tik jis gali pasakyti.

+3Buvo naudinga
Mantas

Sveiki, planuojame pirkti būstą kurio vertė 90000 EUR. Pradinis įnašas nuo šios sumos 15 procentų yra 13500 EUR. Klausimas būtų, kokią pinigų sumą grynais galima paduoti pardavėjui, kaip pradinį įnašą? Esu girdėjęs, kad iki 5 procentų. Jei taip, ar tie 5 procentai skaičiuojasi nuo visos namo vertės ar tik nuo pradinio įnašo?

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Mantai, dėkui už klausimą. Nėra jokios taisyklės kiek reikia paduoti pardavėjui. Reikia pasirašyti preliminarią sutartį ar rezervacijos sutartį pagal sutartą mokestį, stenkitės, kad jis būtų kuo mažesnis. Po to, tie pinigai įsiskaičiuos jau prie būsto paskolos sutartyje nustatyto pradinio įnašo dydžio. Niekur neminite, kad imsite paskolą, tad jeigu neimsite paskolos - pradinis įnašas nereikalingas.

+3Buvo naudinga
Mantas

Sveiki, iškilo toks klausimas. Noriu pirkti būstą, Alytuje, tačiau tam, kad aš jį įsigyčiau, privalau imti būsto paskolą. Pradiniam įnašui sukaupęs neturiu, nes visiškai nesiruošiau pirkti būsto, bet po skyrybų - planai pasikeitė. Norėčiau imti 33000€ būstui ir apie 10000€ įsirengimui. Statytojas bendradarbiauja su Luminor, SEB ir Šiaulių Banku, tad norimam būstui yra taikomos nuolaidos ar panašiai. Pradinio įnašo neturiu, bet tam, kad jį gaučiau, noriu parduoti būstą, kuris priklauso man. Tačiau yra tokia bėda, pardavus neturėsim kur gyvent, nes gyvenu su 2 vaikais, o išsinuomoti butą mėnesiui ar keliem - praktiškai neįmanoma, dažniausia minimalus laikotarpis būna metai. Tad iškilo toks klausimas, ar būtų galima tartis su bankais, jog jie man suteiktų būsto paskolą, aš įsirengčiau, tačiau įsirenginėdamas tą butą, parduočiau dabartinį turimą ir tokiu būdu bankui grąžinsiu pradinį įnašą. Jei taip neįmanoma, patarkit ką daryti? Nes buto būtinai reikia, o kur keltis laikinai - neturim.

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Mantai, dėkui už klausimą. Na, toks variantas mažai tikėtinas, pradinis įnašas yra reikalaujamas grynais pinigais. Turimo būsto užstatymas yra kaip variantas, bet reikia tartis su bankais ir tai labai individualu, priklausys nuo banko. Įprastu atveju reikia pradinio įnašo turimais, sutaupytais pinigais, nes kitaip bankai traktuos kaip nepasiruošusį turėti būsto paskolą.

+3Buvo naudinga
Kristina

Sveiki. Su būsimu vyru norėtume įsigyti savo būstą. Bendros pajamos apie 1500e, abu savo darbuose dirbame apie 3 metus. Būsto kaina 70000e, kokios galimybės gauti paskolą ir kokio pradinio įnašo reiktų? Ar būtų galimybė laiduoti mano mamai, įkeičiant savo būtą (vertė ~30000)? O gal yra dar kokios kitos galimybės "apeiti" pradinį įnašą?

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Kristina, dėkui už klausimą. Pradinis įnašas yra būtinas grynais pinigais, patarčiau negalvoti apie mamos buto įkeitimą. Taip pat rekomenduoju negalvoti dar apie būsto paskolą, jeigu neturite susitaupę pradiniam įnašui. Pradinio įnašo dydis, priklausomai nuo būsto ir Jūsų situacijos vertinimų, bus minimalus 15%, bet jis gali ir didesnis būtų. Pradinio įnašo reikalavimo apėjimas nerekomenduotinas, kad ir kokie būdai būtų sumastyti.

+3Buvo naudinga
Jolana

Sveiki. Esam nusiziureje nama, noretume duoti rankpinigus. 15% inasas turi buti pravestas i pardavejo saskaita, bet pardavejas noretu kaskiek grinais. Ar yra koki maksimali suma grinais? Aciu uz atsakyma

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Jolana, dėkui už klausimą. Rankpinigius, jei tokių prašo, rekomenduoju pervesti tik pavedimu, o ne duoti grynais ir būtinai pasirašyti preliminariąją sutartį. Grynais pinigais galima, limitų kaip ir nėra nustatytų, bet tai labai nesaugu ir duodant grynais didesnes sumas, reikėtų notaro.

+3Buvo naudinga
Rytis

Laba diena, norėjau paklausti ar duodami rankpinigiai rezervuojant būstą įsiskaičiuoja į pradinį įnašą būstui?

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Ryti, dėkui už klausimą. Taip, įskaičiuojami, tačiau viskas turi būti dokumentuota, pasirašyta. Geriausia rankpinigius pervesti pavedimu, o ne grynais.

+3Buvo naudinga
Jurgita

Sveiki, norėjau pasiteirauti ar galima mokėti pradinį įnaša grynais pasirašant sutartį, kad pardavėjas gavo reikiamą sumą? Ir ar geriau būtų samdyti savo turto vertintoją ar pasitikėti brokeriu siūlomą?

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Jurgita, dėkui už klausimą. Pradinis įnašas rekomenduotina, kad būtų mokamas pavedimu. Tačiau galima ir grynais viską uždokumentuoti. Bankai ir notarai pradinį įnašą rekomenduoja mokėti pavedimu. Turto vertintojas turi atitikti banko atrinktus ir pagal jų pateiktą sąrašą.

+3Buvo naudinga
Lijana

Sveiki. Norime su draugu pirkti butą, bet nesame susituokė. Abiejų pajamos siekia apie 1800€ atskaičius mokesčius. Norime pirkti butą iki 35000€. Kokio pradinio įnašo reikia ir nuo ko jis priklauso. Ir buto šeimininkas nori pradinio įnašo grynais, puse sumos. Ar dar galima taip? Nes pagal naujus įstatimus turi buti tik pavedimu.

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Lijana, dėkui už klausimą. Pradinis įnašas priklausys nuo banko vertinimo, minimalus pradinis įnašas gali būti 15%, priklausomai nuo to, koks NT likvidumas ir banko požiūris. Taip pat ir Jūsų individualus vertinimas (finansinis, šeimos sudėtis, kredito istorija) įtakos pradinio įnašo dydį. Pradinis įnašas mokamas tik po sutarties pasirašymo ir kai bankas patvirtina finansavimą. Pradinio įnašo nemokėkite tol, kol nebus pasirašyta sutartis. Taip pat, pradinis įnašas rekomenduotina, kad būtų mokamas TIK pavedimu, grynais venkite.

+4Buvo naudinga
Projektą valdo ir vysto lietuviško kapitalo įmonė
Lietuviško kapitalo projektas.
Rinkis paslaugą lietuvišką!
2008-2020 © Bankai.lt - vienintelis bankinių paslaugų palyginimo portalas Lietuvoje. Visos teisės saugomos. Kopijuoti ir platinti informaciją yra draudžiama, nebent gavus raštišką sutikimą. Buveinės adresas: K. Baršausko 59, LT-51423 Kaunas, Lietuva (Kauno mokslo ir technologijų parkas).
Į viršų