Santaupos

Santaupos. Čia Jūs matote visus klausimus-atsakymus susijusius su fraze „santaupos“. Jeigu kils daugiau klausimų šia tema, tuomet užduokite naują klausimą.

Dėmesio! Tik Bankai.lt lankytojai gali gauti Revolut „Premium” planą 3 mėn. nemokamai, pasinaudok šiuo ypatingu pasiūlymu.

Kaip gauti Revolut „Premium” planą ir kortelę 3 mėn. nemokamai?

    1. Įvesk savo telefono numerį pateiktame langelyje šioje nuorodoje: 3 mėn. Revolut „Premium” nemokamai ir gausite unikalią nuorodą, kad atsisiųstumėte „Revolut“ programėlę;
    2. Užsiregistruok „Revolut“ sukurk sąskaitą keliais spustelėjimais;
    3. Rinkis „Premium“ Pasinaudok pasiūlymu atnaujinti sąskaitą ir išbandyk „Premium“ nemokamai. Daugiau informacijos rasi sąlygose.

Klausimai ir atsakymai
Ieškoti
Vaidotas

Laba diena, Ar parama jaunai šeimai regionuose galioja tik jeigu yra imama banko paskola? Jeigu mes, kaip šeima, turime savų santaupų dalį ir norėtume pasinaudoti parama ji mums negaliotų? Iš anksto dėkoju už atsakymą!

Atsakyti
Atsakymas į klausimą yra ruošiamas ir artimiausiu metu jį pateiksime. Taip pat atminkite, kad bet kuris Bankai.lt lankytojas gali atsakyti į klausimą. Tad jeigu žinote atsakymą ar turėjote panašią patirtį - pateikite atsakymą. Padėkime vieni kitiems!
Povilas

Sveiki, Esu statutinis tarnautojas (karys), į "rankas" gaunu 1100 eur. kartu su maistpinigiais. Būsima žmona dirba valstybinėje įstaigoje medicinos srityje, atlyginimas apie 900-1000 eur. Šiuo metu mūsų santaupos siekia apie 5000 eur., klausimas ar lengvai gautume paskolą būstui įsigyti su valstybės parama? Ar tiesa, kad statutiniams tarnautojams bankai paprasčiau suteikia paskolas. Ir įdomumo dėlei, kokią maksimalią paskolą bankai gali suteikti su mūsų nurodytomis pajamomis?

Atsakyti
Atsakymas į klausimą yra ruošiamas ir artimiausiu metu jį pateiksime. Taip pat atminkite, kad bet kuris Bankai.lt lankytojas gali atsakyti į klausimą. Tad jeigu žinote atsakymą ar turėjote panašią patirtį - pateikite atsakymą. Padėkime vieni kitiems!
Diana

Sveiki, prieš visą COVID-19 susiradau butą, kurį nusprendžiau pirkti (statytojui jau sumokėjau avansą, kuris paskoloje vėliau įsiskaitys kaip pradinio įnašo dalis). Dabar imu paskolą. Buto kaina 117 000. Turiu du variantus, įnešti didesnį pradinį įnašą (60 000 čia tėvų dovana santaupos) ir imti mažesnę paskolos sumą, ar dabar nededikuoti didesnės pinigų sumos pradiniam įnašui, imti maksimaliam laikotarpiui, su minimaliu pradiniu įnašu (paskaičiavo 36 000) ir gal tiesiog palaipsniui pasidenginėt paskolą ir išmokėti ją anksčiau laiko? Tiesiog nenoriu padaryti klaidos, nes kažkuriuo atveju manau galiu prarasti pinigų daugiau negu kitu.

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Diana, dėkui už klausimą. Na reikia žiūrėti pagal kiekvieno situaciją. Iš vienos pusės minimalus pradinis įnašas yra palankiau, nes gaunate nemažai pigių pinigų su kuriais galite kažką naudingo nuveikti. Iš kitos pusės, jeigu nesikoncentruojate kaip įdarbinti pinigus ir tiesiog gaunate pastovias pajamas, tuomet yra logikos kuo greičiau padengti paskola, tad šiuo atveju didesnis įnašas būtų protingiau. Kaip elgtis reikia spręsti pačiai. Sėkmės!

+9Buvo naudinga
Greta

Laba diena. Norėčiau sužinoti ar galėčiau gauti būsto paskolą sau asmeniškai, jeigu pradiniam įnašui dalį pinigų esu sukaupusi pati -santaupos, o kitą dalį padengti gali tėvai? Ar turto savininkė galėčiau būti tik aš, ar, tokiu atveju, turtas priklausytų ir tiems, kurie finansiškai padėjo? Taip pat, norint pasinaudoti "tėvų parama", ar tą dalį sumos reikėtų kažkaip deklaruoti, atskirti, įvardijant, kad tai nėra mano asmeninės santaupos?

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Greta, dėkui už klausimą. Tėvai gali dovanoti vaikams neatlygintinai pinigus. Tie pinigai gali būti naudojami kaip pradinis įnašas, tik esant reikalui tėvai turėtų pagrįsti iš kur turi pinigų, jeigu kiltų įtarimų.

+3Buvo naudinga
Vanda

Sveiki, Jei šeima turi banke santaupų ar gali gauti subsidiją pirmam būstui? Ar jau bankas skaito, jog šeimai paramos nebereikia? Ar yra gal kokios lubos kiek galima turėti banko saskaitoje?

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Vanda, dėkui už klausimą. Taip, yra limitai. Pateikiu lentelę, kurioje rasite visus pajamų ir turtų dydžius norint gauti paramą: pajamų ir turto limitai gaunant paramą.

+3Buvo naudinga
Martynas

Turime būstą Lietuvoje, kurio dalis yra su paskola (būsto vertė -EUR 125'000, likusi išmokėti paskolos suma: -45'000). Mėnesinės šeimos pajamos -7'000 EUR (išlaidos -4'000). Ar pagal šiuos pateiktus duomenis, galėtume gauti paskolą antrojo būsto įsigijimui, tarkim turint 20% pradinio įnašo. (kaip pvz. 100'000 būstas, turimos santaupos 20'000, ir esant reikalui galimybė (jeigu tokia įmanoma) užstatyti turimą būstą. Iš anksto dėkoju, Martynas

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Martynai, dėkui už klausimą. Reikia, kad bankas vertintų Jūsų galimybes ir pajamų stabilumą. Pagal išlaidas, šiek tiek daugoka, bet reikia, kad bankas vertintų. Galimybės visuomet yra, tik reikia susidėlioti planą ir pasiskirstyti tinkamai, kad bankui gerai atrodytų bendras vaizdas. Pasikalbėkite su bankais.

+3Buvo naudinga
Giedrė

Laba diena. Draugė nori paskolinti pinigų pradiniam įnašui, apie 6000 tūkstančius euru. Jeigu tiesiog duotų man tuos pinigus į rankas, ar aš turėčiau bankui pagrįsti iš kur gavau tuos pinigus? Ar geriau, kad darytų pavedimą per banką?

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Giedre, dėkui už klausimą. Šiaip skolintis pradiniam įnašui kaip ir negalima, turite susitaupyti, tik tada galėsite imti būsto paskolą. Bet kadangi suma nėra didelė, rekomenduočiau tiesiog sakyti, kad tai yra Jūsų santaupos. Su drauge galite pasirašyti skolos raštelį ar vekselį, kad draugei būtų ramiau.

+3Buvo naudinga
Akvilė

Laba diena, SEB banke turime paskolą už butą. Butas 3 kambarių Kaune. Paskolos likę išmokėti 3000 eur. Norime gerinti gyvenimo sąlygas ir įsigyti kotedžą Kaune (suma apie 80.000 eur), tačiau pradinei įmokai santaupų 100% neturime. Esame vedę, viena dukra. Bendros pajamos į rankas 2000 eur. Ar galime kažkokiu būdu panaudoti esamą būsto paskolą pradiniam įnašui? Ačiū už atsakymą.

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Akvile, dėkui už klausimą. Jeigu bankas sutinka, galite iš turimos paskolos įmokų sumokėti pradinį įnašą ir turėti vienu metu dvi paskolas. Tačiau reikia tiesiogiai su SEB kalbėtis ar bus tokia galimybė. Manau, kad kitas logiškas variantas yra sumokėti paskolos likutį 3000 eurų ir parduoti turimą butą ir imti paskolą kotedžui.

+4Buvo naudinga
Akvile

Laba diena, deja jūsų pasiūlyme parduoti turimą turtą ir pirkti kitą, logikos nematau, nes jį išnuomavus dengiamos kotedžo palūkanos, o be to yra dukra, kuriai reikės būsto. Todėl šis variantas mums netinkamas. Ar galite plačiau pakomentuoti kitą variantą? Ačiū

Buvo naudinga
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Kalbėkitės su SEB banku ar leis Jums dalį pirmos paskolos įmokų perkelti į naujos paskolos pradinį įnašą. Neprisiskolinkite per daug, jeigu neišeina sutaupyti pradiniam įnašui, vadinasi kažkas negerai su Jūsų finansų planavimu, pergalvokite prioritetus, kas bus, kai palūkanos pakils ir įmoka už būstą ženkliai šoks į viršų? O nuomos kainos kris.. Atsargiai su skolinimusi.

+3Buvo naudinga
Tomas

Laba diena, Aš su šeima dirbame Vokietijoje ir mūsų pajamos yra apie 3000 eu, turiu vieną vaiką. Aš ketinu Lietuvoje imti būsto paskolą apie 50000 eu. Daug kur Lietuvoje bankai ima pradinį įnašą iki 50 procentų iš Lietuvių dirbančių užsienyje. Norėjau Jūsų paklausti, jeigu aš turėčiau vietoj to pradinio įnašo 50 procentų, o užstatą tai tada ar reiktu mokėti ta pradinį 50 procentų įnaša ar jau ne. Ačiū

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Tomai, dėkui už klausimą. Vietoj pradinio įnašo pinigais negalima naudoti jokio užstato. Pradinis įnašas privalo būti Jūsų santaupos - pinigai.

+3Buvo naudinga
Evaldas

Sveiki. Šiuo metu gyvenu Airijoje, domina būsto paskola Lietuvoje. Būsto vertė - 50000 eurų. Esamos santaupos 20000, reikalinga paskola 30000. Esu vedęs, 2 vaikai. Atlyginimas į rankas 2900 per mėnesį. Bonusai metų gale 1500. Darbe jau 9 metai. Daugiau nėra papildomų pajamų ar išlaidų/paskolų. Paskolos laikotarpis 8-10 metų. Prašau informacijos dėl galimos paskolos ir sąlygų. Dėkui už informaciją, Evaldas.

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Evaldai, dėkui už klausimą. Dėl paskolų sąlygų reikia kreiptis tiesiogiai į bankus. Užpildykite paraiškas internetu ir sulauksite bankų pasiūlymų. Paskola yra įmanoma, tačiau turėkite omenyje, kad gali būti prašomas 30-50% pradinis įnašas, tad kai kuriuose bankuose reikės 25 tūkst. pradinio įnašo.

+3Buvo naudinga
Projektą valdo ir vysto lietuviško kapitalo įmonė
Lietuviško kapitalo projektas.
Rinkis paslaugą lietuvišką!
2008-2024 © Bankai.lt - vienintelis bankinių paslaugų palyginimo portalas Lietuvoje. Visos teisės saugomos. Kopijuoti ir platinti informaciją yra draudžiama, nebent gavus raštišką sutikimą. Buveinės adresas: K. Baršausko 59, LT-51423 Kaunas, Lietuva (Kauno mokslo ir technologijų parkas).
Į viršų