Dovana namas

Dovana namas. Čia Jūs matote visus klausimus-atsakymus susijusius su fraze „dovana namas“. Jeigu kils daugiau klausimų šia tema, tuomet užduokite naują klausimą.
Klausimai ir atsakymai
Ieškoti
Domas

Laba diena, Steponai, norėčiau gauti Jūsų patarimą dėl paramos jaunoms šeimoms perkant būstą regionuose, kuri yra dar nepatvirtinta seimo. Esu gavęs gyvenamojo namo dovanojimą, kuris yra notariškai patvirtinas. Namas yra regione ir jo būklė yra avarinė (skirtas tik nugriovimui) nors RC išraše paskirtis yra nurodyta - gyvenamoji. Nepaisant šio fakto, mūsų šeima atitinka kriterijus paramai gauti pagal šios dienos dar nepatvirtintą įstatymo redakciją. 1. Kiek žinau, dovanojimas yra skirtas tik konkrečiam asmeniui (ne šeimai). Ar dėl to mes, kaip šeima, atitiktume 5 straipsnio pirmą punktą? 2. Ar vertėtų perleisti "dovaną" kitiems asmenims? 3. Ar ką nors keistų jeigu atnaujintame RC išraše paskirtis liktų tik kaip žemės klypas (ne gyvenamoji)? 4 Galbūt žinote į ką galima kreiptis dėl detalesnės informacijos? Pagarbiai Domas

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Domai, dėkui už klausimą. Kaip žinote, įstatymas dar nėra patvirtintas ir dar neaišku ar bus patvirtintas. Detalią informaciją Jums pasakys socialinės ir darbo ministerijos būsto paramos skyrius. Tačiau kiek teko bendrauti, jie nelabai ką ir gali ką komentuoti apie nepriimtą įstatymą. Kaip žinote, tikimasi, kad tai įvyks liepos mėn.

Dėl turimo NT, tai neaišku kaip jį traktuos, nes dabartiniame galiojančiame įstatyme jaunoms šeimoms, toks turimas turtas nesiskaitytų, nes galiotų sąlyga "fiziškai nusidėvėjęs daugiau kaip 60 procentų". Dėl to kaip bus naujame įstatyme dėl paramos regionuose - negaliu komentuoti, nes nežinau ką sugalvos. Jeigu atitinkate reikalavimus, bandykite pretenduoti į šiuo metu galiojančią paramą perkant būstą visoje Lietuvoje.

Plačiau apie paramas:

+3Buvo naudinga
Jūratė

Laba diena. 2014 m. dukra rengė verslo projektą per INVEGĄ. Sąlyga-nekilnojamo turto įkeitimas. Mes tėvai padovanojome namą, nes kito turto neturime nei mes, nei dukra. Verslas nepasisekė. Dukros šeima baigia gražinti paskolą ir namą persirašysime atgal. Ar dukra su vyru galės pretenduoti į valstybės subsidiją jaunoms šeimoms pirmam būstui įsigyti? Akivaizdu, kad namas mūsų su vyru, o dukros šeima nekilnojamo turto neturi. Yra visi įrodymai, kad namas buvo dovanojamas tam, kad įkeisti turtą ir gauti paskolą. Panevėžys. Dėkoju už atsakymą.

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Jūrate, dėkui už klausimą. Manau, kad negalės, tačiau rekomenduoju nuvykti į savivaldybę ir sužinoti tiksliai asmeninę situaciją.

+3Buvo naudinga
Santa

Sveiki. Dirbu su verslo liudijimu 4 metai, metinės deklaruojamos pajamos 12 000e. Vyras vykdo individualią veiklą, bei dirba su verslo liudijimu metai laiko. Gavome dovanų namą, tad Būsto remontui reikia paskolos 15 000e, kokios gali būti galimybės. Ačiū.

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Santa, dėkui už klausimą. Galimybės tikrai yra, turėsite apsvarstyti kelis siūlomus variantus priklausančius nuo Jūsų gauto namo situacijos. Mano manymu, Jums gali tekti imti vartojimo paskolą, taip pat bankuose būna įvairių planų remontuojant savo būstą, geresnėmis sąlygomis. Taip pat nepamirškite ir pasiteirauti sąlygų kredito unijose. Galimybės yra, tik kreipkitės į bankus ir unijas dėl tikslių paskaičiavimų.

+3Buvo naudinga
Projektą valdo ir vysto lietuviško kapitalo įmonė
Lietuviško kapitalo projektas.
Rinkis paslaugą lietuvišką!
2008-2022 © Bankai.lt - vienintelis bankinių paslaugų palyginimo portalas Lietuvoje. Visos teisės saugomos. Kopijuoti ir platinti informaciją yra draudžiama, nebent gavus raštišką sutikimą. Buveinės adresas: K. Baršausko 59, LT-51423 Kaunas, Lietuva (Kauno mokslo ir technologijų parkas).
Į viršų