Grįžę iš užsienio

Grįžę iš užsienio. Čia Jūs matote visus klausimus-atsakymus susijusius su fraze „grįžę iš užsienio“. Jeigu kils daugiau klausimų šia tema, tuomet užduokite naują klausimą.
Klausimai ir atsakymai
Ieškoti
Ernestas

Sveiki. Esam 33 metų susituokusi pora su mažamečiu vaiku. Esame grįžę iš užsienio ir jau pusmetį pradirbę, pastovios pajamos į rankas 1600eu, jokių įsipareigojimų neturime. Turime sutaupę pradiniam apie 10tūkst. Ar galime tikėtis paskolos ir maždaug kokio dydžio?

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Ernestai, dėkui už klausimą. Dėl paskolos dydžio pasakys tik bankas įvertinęs Jūsų šeimos situaciją. Kiekvienas bankas turi savo vertinimo sistemą, tad kreipkitės į skirtingus bankus. Jeigu turite pradiniam įnašui 10 tūkst. tai skaičiuokite, kad tai turėtų būti 15% nuo paskolos sumos, taip gausite maksimalią paskolos sumą, kurią galėsite gauti žiūrint į pradinį įnašą. O maksimalią sumą kokią bankas suteiks - gausite tik iš banko, po vertinimo.

+4Buvo naudinga
Jonas

Laba diena, Esam su žmona grįžę iš užsienio prieš 7-8 mėnesius. Abu dirbam Bendros, pajamos apie 1800eur (vaikų neturime). Ir norėtume įsigyti būsta, bet nelabai žinome nuo ko pradėti ir kur geriausiai kreiptis. Ačiū.

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Jonai, dėkui už klausimą. Visų pirma paskaitykite Bankai.lt portale esančią informaciją, dažniausiai užduodamus klausimus ir t.t. Po to, labai patariu pasinagrinėti jau išduotų būsto paskolų situacijas, kuriomis dalinasi Bankai.lt lankytojai: išduotų būsto paskolų sąlygos ir situacijos.

Kai jau maždaug įsivaizduosite kaip vyksta paskolos išdavimas - vykite į pagrindinius bankus dėl sąlygų Jūsų atvejui sužinojimo. Prieš vykstant turėkite bent preliminarų išsirinktą būsto skelbimą, kad galėtumėte konkrečiau kalbėtis. Perėję per visus bankus, galėsite nuspręsti kur geriausios sąlygos ir pasirinkti. Tada, galėsite pasidalinti patirtimi anonimiškai su Bankai.lt lankytojais.

+3Buvo naudinga
Jolanta

Sveiki, girdėjau, kad po truputį išduodamos paskolos asmenims, atlyginimą gaunantiems užsienio valiuta (ne eurais). Ar gavus tokią paskolą yra būtina ir toliau dirbti užsienyje ir atlyginimą gauti užsienio valiuta? Ar tokiu atveju paskolą galima atidavinėti iš atlyginimo, gaunamo Lietuvoje? Turiu omeny, gavus paskola, iškart grįžti gyventi į Lietuvą. Ar keistųsi paskolos salygos?

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Jolanta, dėkui už klausimą. Ne, jeigu bankas išduoda būsto paskolą su pajamomis, kurias gaunate ir deklaruojate užsienyje, tuomet neprivalote grįžti į Lietuvą, galite dirbti užsienyje ir mokėti įmokas pagal sutartį.

Nors būtų geriau, kad grįžtumėte, nes kuo mūsų Lietuvoje bus daugiau, tuo bus geriau Lietuvai ;)

+3Buvo naudinga
Simona

Sveiki, esame abu dirbantys, turime 1 vaiką. Kiek reikia abiems uždirbti, kad gauti 30 tūkstančių paskolos būstui? Ir kodėl yra kuo ilgiau pradirbti tuo geriau, mažesnės palūkanos ar kaip? Kaip yra su lengvatomis grįžtanties iš užsienio? Užsienyje prabuvome 2 metus ačiū labai. Lauksim atsakymų :)

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Simona, dėkui už klausimą. Priklauso nuo aplinkybių ir individualaus vertinimo, tačiau minimalios šeimos pajamos norint galvoti apie tokią paskolos sumą turėtų būtų 850 eur/mėn. Dėl ilgesnio darbo stažo - bankui taip parodote, kad esate patikimi ir su tvariomis pajamomis. Stabilumas vertinant yra vienas iš kriterijų, tačiau nėra vienintelis, nes vertina daug dalykų. Lengvatos galioja visiems, kurie atitinka įstatymus apie paramas skaitykite čia: parama būstui.

+4Buvo naudinga
Gintare

Laba diena. Norime kreiptis dėl subsidijos, nes manome, kad atitinkame kriterijus. Tačiau. Esam grįžę iš užsienio ir vyras dirba tik 3 mėnesius. Tad manau, kad jei ir gautume subsidiją, negautume paskolos. Aš namie su metų laiko vaikeliu... nors ir subsidijos gal šiemet išdalintos... nežinau kaip pasielgti geriau??? Ačiū už pagalbą.

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Gintare, dėkui už klausimą. Turite pradirbti 6 mėn., kitaip negausite būsto paskolos. Derinkitės ir kalbėkitės glaudžiai su bankais ir savivaldybe, kad išsispręstumėte visą savo situaciją paramai gauti.

+3Buvo naudinga
Robertas

Turime paskolą būstui jau 10 metų, norėtume pasikeisti butą į didesnį. Paskolos suma išlieka ta pati, skirtumą pasidengtume patys. Esame nesenai grįžę iš užsienio, ar įmanoma pasikeisti butą?

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Robertai, dėkui už klausimą. Įmanoma, tačiau svarbu turėti ir pastovias pajamas. Pasikalbėkite tiesiogiai su banku, kuriame turite paskolą.

+3Buvo naudinga
Ieva

Laba diena, planuojame grįžti į Lietuvą. Pradžioje planuoju grįžti tik aš su 2 mažamečiais vaikais, padirbti 6mėn, kad gauti paskolą būstui. Vyras tuo metu dar dirbtų Anglijoje. Taigi, kokios mėnesinės pajamos turi būti, kad galėtume gauti būsto paskolą apie 80tūkst. Su 20% pradiniu įnašu? Ar užteks tik mano pajamų paskolai imti? Ar reikia abiems pradirbti 6 mėn. Lietuvoje?

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Ieva, dėkui už klausimą. Būsto paskolų bankai neišduoda asmenims, kurie pajamas gauna užsienio valiuta. Taigi, Jūsų atveju reikėtų ir rekomenduočiau taip, išdirbti Lietuvoje bent po 6 mėn. ir tada kreiptis dėl būsto paskolos. Galbūt ir paramą kokią gautumėte. Sėkmės!

+3Buvo naudinga
Ingrida

Laba diena, domintų klausimas, planuojame grįžti į tėvynę po emigracijos, kokios galimybės gauti paskolą būstui, kiek laiko turime oficialiai išdirbti norint pretenduoti į paskolą, konkrečiai galvojame apie 50 000 eurų paskolą su 13 000 tūkstančių pradinių įnašu. Šeimą sudaro 2 asmenys, vaikų nėra. Ačiū už atsakymą

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Ingrida, dėkui už klausimą. Minimalus išdirbimo laikotarpis su pakankamomis pajamomis Lietuvoje yra 6 mėn. ir daugiau.

+3Buvo naudinga
Laura

Sveiki, gyvenu šiuo metu UK noriu grįžti į Lietuva. Esame jauna šeima, turime 1 vaiką. Ar galima gauti paramą jei norime pirkti būstą Vilniuje? Jei ne, ar galime Vilniaus rajone? Kiek laiko reikėtų pradirbti grįžus? Kokie turėtų būti mėnesiniai atlyginimai į rankas?

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Laura, dėkui už klausimą. Laukiame grįžtant! O norint gauti paramą ir paskolą turėsite pradirbti Lietuvoje bent 6 mėn. ir tik turėdami stažą tada pretenduoti į paskolą ir galbūt paramą. Dėl paramos idealiausiai būtų pradirbti visus metus, nes reikės pateikti pajamų deklaraciją už praėjusius metus, kurios teikiamos kiekvienų metų pradžioje kovo-balandžio mėnesiais. Atlyginimai dėl paramos gavimo negali viršyti nustatytų lygių, o taip pat turi būti pakankami norint gauti paskolą. Plačiau apie paramą būstui paskaitykite čia.

+4Buvo naudinga
Gintare

Laba diena. Skaitau skaitau ir vistiek noriu paklausti nes nesu isitikinus kad gerai supratau :) Mes iš Jungtinės Karalystės pagaliau grįztam namo. Vyras eis iškart į darba, o as su 7 mėnesių mergyte būsiu namie. Norime imti paskolą su parama jaunoms šeimoms, mums 28metai. Turime kūdikį, neturime būsto. Vyro pajamos butu €1500 į rankas. Aš namie su kūdikiu. Ar gautume paramą? Kaip manote? Aišku atidirbus 6 mėnesius.. kaip manote kokiai sumai gautume paskolą? Ir namas gali buti tiek rajone tiek mieste?? Nes regionų parama kiek suprantu dar nepatvirtinta. Susipainiojau :) Aciu!

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Gintare, dėkui už klausimą. Paramos negautumėte, nes Jūsų šeimos pajamos viršytų numatytus dydžius, todėl parama Jums nepriklausytų. Pagal paramos būsto įstatymą, dviejų ar trijų asmenų šeimos grynosios metinės pajamos negali viršyti 123 VRP dydžių ir turtas – 262 VRP dydžių. Vienas VRP yra 122 eurai, tad metinės pajamos negali viršyti 15 tūkst. eurų. Taip pat parama išduodama tuomet, kai deklaruojate pajamas už praeitus metus.

+3Buvo naudinga
Projektą valdo ir vysto lietuviško kapitalo įmonė
Lietuviško kapitalo projektas.
Rinkis paslaugą lietuvišką!
2008-2022 © Bankai.lt - vienintelis bankinių paslaugų palyginimo portalas Lietuvoje. Visos teisės saugomos. Kopijuoti ir platinti informaciją yra draudžiama, nebent gavus raštišką sutikimą. Buveinės adresas: K. Baršausko 59, LT-51423 Kaunas, Lietuva (Kauno mokslo ir technologijų parkas).
Į viršų