Laukiančiųjų eilės

Laukiančiųjų eilės. Čia Jūs matote visus klausimus-atsakymus susijusius su fraze „laukiančiųjų eilės“. Jeigu kils daugiau klausimų šia tema, tuomet užduokite naują klausimą.
Klausimai ir atsakymai
Ieškoti
Akvilė

Sveiki, kokia dabar situacija su parama jaunoms šeimoms? Esu eilėje 130, ar šiuo laikotarpiu dar yra lėšų paramai? Ar galima tikėtis greitu metu gauti šią paramą?

Atsakyti
Atsakymas į klausimą yra ruošiamas ir artimiausiu metu jį pateiksime. Taip pat atminkite, kad bet kuris Bankai.lt lankytojas gali atsakyti į klausimą. Tad jeigu žinote atsakymą ar turėjote panašią patirtį - pateikite atsakymą. Padėkime vieni kitiems!
Ernestas

Laba diena, norėjau pasiteirauti ar yra galimybė gauti paramą pirmam būstui įsigyti. Esame jauna šeima man 29m., žmona jaunesnė ir turime vienerių metukų vaiką. Mūsų bendros deklaruotinos grynos pajamos atskaičius mokesčius nesieks 12500 eur per 2017m. Taip pat ar yra kažkokios eilės laukiančiųjų, apie kurias reikėtų žinoti, ir ar visi šeimos nariai turi būti deklaravę savo gyvenamąją vietą vienoje savivaldybėje ir t.y. būtent toje, kurioje ruošiamasi pirkti būstą ar tai nėra esminiu skirtumu? Taip pat, kaip greitai galima sutvarkyti visus reikalingus dokumentus šiai paramai gauti? Iš anksto dėkoju už atsakymą. :)

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Ernestai, dėkui už klausimą. Eilės yra didžiulės ir skirtas finansavimas būstui 2015-2017 metų laikotarpiui pasibaigė. Dabar reikia laukti kol paskelbs apie naują paramą šeimoms ir naują finansavimo periodą. Vis dar galite kreiptis į savivalybę ir stoti į eilę bet kokiu atveju, manau kuo anksčiau tuo geriau. Pagal kriterijus, kuriuos nurodėte, atitinkate paramos gavimo galimybę. Būstą galite pirkti nebūtinai toje savivaldybėje kur esate registruoti.

+4Buvo naudinga
paulina

Laba diena, esame jauna šeima man 28metai vyrui 31 metai turim sūnų 3 metukų. Šiuo metu gyvename Didžiojoje Britanijoje, bet labai norime grįžti į gyventi į Lietuvą. Norime įsigyti būstą Vilniuje. Bet susidurėme su problema gauti būsto paskolą, nes bankai atsisako duoti paskolą užsieniečiams. Nors mes galime pradinį įnašą įnešti 40-50%. Gal galite patarti kaip pasielgti? Bankas siulo gŕįžti dirbti į Lietuvą ir po 6mėn vėl prašyti paskolos bet uždirbti sako vienas šeimos narys turi ne mažiau 1200€ per menesį. Mums atrodo nerealu tik grįžus gauti tokią algą. Tai kokia būtų mums išeitis? Ir ar mes galėtumem gauti valstybės paramą jaunoms šeimoms? Kokios pajamos turėtų būti, kad tą paramą gauti? Kokios sąlygos?Ačiū

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Paulina, dėkui už klausimą. Šiuo metu asmenims, kurie uždirba pajamas ne eurais (pvz. svarais, kronomis), privalo turėti laiduotojus ir tuomet būsto paskolos išduodamos. Jeigu neturite kas dirba Lietuvoje ir gali už Jus laiduoti - bankai nefinansuos. Taigi, vienintelis būdas grįžti į Lietuvą, susirasti darbą ir po 6-12 mėn. galėtumėte pretenduoti į būsto paskolą. Parama jaunoms šeimoms uždirbant 1200 eur/mėn. asmeniui bus neįmanoma, nes tai per didelė suma ir tokiu atveju Jums paramos nereikia. 2018 metais turi būti pristatyta nauja parama, o senoji parama (2015-2017metais) jau pasibaigė, nors dar didelės eilės laukiančiųjų.

+4Buvo naudinga
Andrius

Sveiki, ketinau įsigyti bustą su subsidija 10% bet SEB bankas pareiškė, kad nebeturi valstybės lėšų ir šiuo metu negali suteikti, ar yra tikimybė šiais metais gauti?

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Andriau, dėkui už klausimą. Yra daug norinčiųjų gauti paramą ir susidaro eilės, o valstybė nėra pajėgi visiems iš karto suteikti paramą. Fondas kasmet pildomas, reikia teirautis kiekviename banke, mėginti stoti į eilę. Jeigu SEB nėra, pamėginkite Swedbank ar regioninėje unijoje:

2017 metų rugsėjo 8 d. šalies savivaldybėse įrašytų į laukiančiųjų paramos būstui išsinuomoti sąrašus yra 10329 asmenys (šeimos), (per 1 savaitę sumažėjo 169 asmenimis (šeima): jaunų šeimų – 1809 (per 1 savaitę sumažėjo 33), šeimų, auginančių tris ar daugiau vaikų (įvaikių) – 984, (per 1 savaitę sumažėjo 7) likusių be tėvų globos asmenų (šeimų) – 945 (per 1 savaitę sumažėjo 11), neįgaliųjų ir asmenų sergančių lėtinių ligų sunkiomis formomis – 1859, (per 1 savaitę sumažėjo 23) bendrajame sąraše – 4514 (per 1 savaitę sumažėjo 94) ir socialinio būsto nuomininkų, turinčių teisę į socialinio būsto sąlygų pagerinimą – 218 (per 1 savaitę sumažėjo 1).

+3Buvo naudinga
Klaipedietis

Sveiki, norėjau pasiteirauti, dėl teikiamos subsidijos pirmam būstui įsigyti jaunoms šeimoms iki 35 m. Mes planuojame įsigyti būstą - butą Klaipėdos mieste. Ar 2018 metais bus teikiama ši 10% subsidija būstui įsigyti miesto teritorijoje? Skaičiau straipsnyje, kad seimas nutarė 2018 teikti subsidijas jaunoms šeimos už miesto ribų. Esame truputi pasimetę ir nežinome kaip toliau elgtis? Prašome pagalbos, ačiū.

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Dėkui už klausimą. Neteko girdėti, kad tai įsigaliotų. Manau, kad galioja visur, tačiau atkreipkite dėmesį į laukiančiųjų skaičių:

2017 metų gegužės 19 d. šalies savivaldybėse įrašytų į laukiančiųjų paramos būstui išsinuomoti sąrašus yra 12212 asmenys (šeimos): jaunų šeimų – 2169, šeimų, auginančių tris ar daugiau vaikų (įvaikių) – 1156, likusių be tėvų globos asmenų (šeimų) – 1114, neįgaliųjų ir asmenų sergančių lėtinių ligų sunkiomis formomis – 2143, bendrajame sąraše – 5383 ir socialinio būsto nuomininkų, turinčių teisę į socialinio būsto sąlygų pagerinimą – 247 asmenys (šeimos).

Norint sužinoti kokios eilės yra Jūsų savivaldybėje ir ar Jūsų atveju būtų išmokama subsidija, kreipkitės į savo savivaldybę ir pasitarkite. Taip pat susipažinkite su paramos būstui įstatymu. Yra galiojanti tik viena iš paramų jaunoms šeimoms, o kita parama, kuri svarstoma regionų plėtrai - dar nėra patvirtinta seimo.

+3Buvo naudinga
Paulius

Matau nesuprato Jūsų klausimo. Ieskosim atsakymo kitur. Man asmeniškai, buvo taip-gavom subsidija 10% 2017 metais, ale tie 10% pradiniam įnašui, o 5% mūsų, kaip ir tikrai atrodo rimta parama įsigyjant būstą. Finale gavosi taip, kad bankas suteikia 75%, subsidija 10%, ir mum vistiek liko 15%. Nors visa laika buvo kalba, apie paskola 95% turto vertės. Va taip va mumis nusikratė bankas...

+6Buvo naudinga
Projektą valdo ir vysto lietuviško kapitalo įmonė
Lietuviško kapitalo projektas.
Rinkis paslaugą lietuvišką!
2008-2020 © Bankai.lt - vienintelis bankinių paslaugų palyginimo portalas Lietuvoje. Visos teisės saugomos. Kopijuoti ir platinti informaciją yra draudžiama, nebent gavus raštišką sutikimą. Buveinės adresas: K. Baršausko 59, LT-51423 Kaunas, Lietuva (Kauno mokslo ir technologijų parkas).
Į viršų