Lengvatos

Lengvatos. Čia Jūs matote visus klausimus-atsakymus susijusius su fraze „lengvatos“. Jeigu kils daugiau klausimų šia tema, tuomet užduokite naują klausimą.

Dėmesio! Tik Bankai.lt lankytojai gali gauti Revolut „Premium” planą 3 mėn. nemokamai, pasinaudok šiuo ypatingu pasiūlymu.

Kaip gauti Revolut „Premium” planą ir kortelę 3 mėn. nemokamai?

  1. Įvesk savo telefono numerį pateiktame langelyje šioje nuorodoje: 3 mėn. Revolut „Premium” nemokamai ir gausite unikalią nuorodą, kad atsisiųstumėte „Revolut“ programėlę;
  2. Užsiregistruok „Revolut“ sukurk sąskaitą keliais spustelėjimais;
  3. Rinkis „Premium“ Pasinaudok pasiūlymu atnaujinti sąskaitą ir išbandyk „Premium“ nemokamai. Daugiau informacijos rasi sąlygose.

Klausimai ir atsakymai
Ieškoti
Simona

Sveiki, Esu 27metu išsiskyrusi mama, auginu mažametį vaiką. Iki šiol neturėjau jokio gyvenamosios nuosavybės, buvome registruotos buvusio vyro bute. Ar imant paskolą būstui galėčiau tikėtis kažkokių lengvatų?

Atsakyti
Atsakymas į klausimą yra ruošiamas ir artimiausiu metu jį pateiksime. Taip pat atminkite, kad bet kuris Bankai.lt lankytojas gali atsakyti į klausimą. Tad jeigu žinote atsakymą ar turėjote panašią patirtį - pateikite atsakymą. Padėkime vieni kitiems!
Klaidas

Sveiki. Norėčiau pasiteirauti jūsų man 32 metai žmonai 33 vaikui 5. Ar mes galime gauti kokias nors lengvatas imant būsto paskola.? Dėkoju už atsakymą.

Atsakyti
Atsakymas į klausimą yra ruošiamas ir artimiausiu metu jį pateiksime. Taip pat atminkite, kad bet kuris Bankai.lt lankytojas gali atsakyti į klausimą. Tad jeigu žinote atsakymą ar turėjote panašią patirtį - pateikite atsakymą. Padėkime vieni kitiems!
Samanta

Sveiki, norėjau paklausti ar mums būtų lengvatos jeigu norim kreiptis dėl namo statymo. Turim 2 vaikus, esam nesusituokę. Vyras dirba vienas šeimoje, esam 4 asmenys. Vyras dar dirba tik 3 mėn. perėjo į kitą darbą.

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Samanta, dėkui už klausimą. Parama suteikiama tik susituokusioms šeimoms, todėl pagal šį faktą parama nebūtų suteikiama. Taip pat paskolos išduodamos bent 6 mėn. nepertraukiama darbo stažą turintiems asmenims.

+3Buvo naudinga
Laurynas

Sveiki, Aš turiu 40% darbingumą, paskirtą iki senatvės. Žmona yra 55% darbinga, Turime 3 metukų dukrą. Kokios yra galimybės ir lengvatos mums gauti būsto paskolą Vilniuje? Ačiū

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Laurynai, dėkui už klausimą. Reikia žiūrėti ar atitinkate visus kitus reikalavimus paramai gauti. Pasiskaitykite paramos būstui įstatymą bankai.lt portale arba pasiskambinkite į savivalybę ir pasiteiraukite ar galite pretenduoti į paramą. Taip pat atminkite, kad norint gauti paramą, turėsite imti ir paskolą iš banko, o kad gauti paskolą iš banko reikia atitikti ir banko patikimumo reikalavimus.

+3Buvo naudinga
Daina

Planuojame parduoti namą jo neišlaikę 10 metų už didesnę kainą, vyras tame name registruotas 2 metus. Ar galios lengvata dėl mokesčio valstybei jeigu jame tik jis vienas registruotas, o ne visa šeima?

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Neišlaikę turto 10 metų ir pardavę už daugiau, turėsite susimokėti mokesčius, bet yra išimčių.

Gyventojų pajamų mokesčio įstatyme yra numatyti šie atvejai, kada nereikia mokėti pajamų mokesčio pardavus nekilnojamąjį turtą:

 • Jei turtas įsigytas ar paveldėtas prieš 10 metų. (GPMĮ 17 str. 1d. 28 punktas)
 • jei parduodamas turtas už mažesnę kainą, nei buvo įsigjimo kaina (vertė)
 • Jeigu pastaruosius 2 metus čia buvo jūsų deklaruota gyvenamoji vieta (taikoma tik parduodant butus, gyv. namus) (GPMĮ 17 str. 1d. 53 punktas)
 • Jeigu parduodamame būste esate deklaravę savo gyvenamąją vietą trumpiau nei 2 metus, tačiau per vienerius metus nuo šio būsto pardavimo nusipirksite ir deklaruosite savo gyvenamąją vietą kitame būste, mokesčių už būsto pardavimą mokėti taip pat nereiks (taikoma tik parduodant butus, gyv. namus) (GPMĮ 17 str. 1d. 54 punktas).

Reikėtų pasitikslinti su VMI dėl lengvatos, kas savininkas ir pirkėjas buvo, bet turėtų galioti.

+7Buvo naudinga
Gedvilė

Sveiki, Norėčiau pasiteirauti, mano šeimos narys, 25m vaikinas nori imti būsto paskolą savo pirmam turtui įgyti, ar priklauso kokios lengvatos? Iš banko ar savivaldybės, įnašo finansavimas ar dar kažkas panašaus.

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Gedvile, dėkui už klausimą. Deja, jeigu nėra susituokęs ir neturi vaikų, tuomet šiuo metu lengvatos nepriklauso.

+5Buvo naudinga
Mindaugas

Sveiki. Norėjau pasiteirauti. Mes su žmona planuojame įsigyti sodybą. Bet esame priregistruoti Panevėžio mieste. Ar mums duos duos paramą pirmajam būstui įsigyti Kupiškio rajone? Ar būtų kokios lengvatos jei vienas iš suaugusiųjų yra neįgalus bei vienas šeimos maitintojas?

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Mindaugai, dėkui už klausimą. Na, sodyba kaip ir nėra gyvenamasis būstas. Sodybos paskirtis šiek tiek kitokia. Todėl manau su parama bus sunku. Patarčiau pasiskambinti į paramos skyrių savo savivaldybėje ir pasitikslinti.

+3Buvo naudinga
Dżesika

Sveiki, man yra 24 metai, nesimokau tik dirbu... mano pajamos visada svyruojančios nuo 700 iki 900 eurų. Ar būtų kokios nors lengvatos man įsigyjant pirmąjį būstą?

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Džesika, dėkui už klausimą. Ne, pavieniams asmenims nėra paramos programų jeigu jie neturi vaikų arba neturi neįgalumo ar nėra našlaičiai.

+3Buvo naudinga
Žilvinas

Norėčiau pasiteirauti kokios dabar sąlygos yra arba lengvatos jaunoms šeimoms dėl paskolos namui, nes kaip žiūrėjau dabar galima namą pigiau negu butą nusipirkti ir kokie yra reikalavimai, nes norėtumėm pasiimti apie 100 000 eurų paskolą, kokios sąlygos būtų?

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Žilvinai, dėkui už klausimą. Šiuo metu galiojančios ir patvirtintos dvi paramos būstui Lietuvoje:

+3Buvo naudinga
Karolis

Laba diena, jūsų tinklapyje radau informaciją apie paramą perkant iš valstybės būstą. Kilo keli klausimai. 1. Ar būstas gali buti perkamas tik toje savivaldybėje kurioje esu deklaraves gyvenamąją vietą, ar galima pirkti visoje Lietuvoje? 2. Ar savivaldybei priklausantis būstas yra tas pats kaip valstybei prikausantis būstas? 3. Pagrinde visas savivaldybių turtas yra parduodamas aukciono būdu. Ar galima dalyvauti aukcijone tik turint paskolą? 4. Ar galimos kokios kitos valstybės lengvatos perkant būstą Vilniaus mieste?

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Karoli, dėkui už klausimus.

Pateikiu savivaldybės būsto ir pagalbinio ūkio paskirties pastatų pardavimo atvejus

Savivaldybės būstas gali būti parduodamas laikantis nuostatos, kad jo pardavimo kaina nebus didesnė negu kaina, kuri Lietuvos Respublikos butų privatizavimo įstatyme (toliau – Butų privatizavimo įstatymas) nustatyta tvarka galėjo būti apskaičiuota iki 1998 m. liepos 1 d. ir patikslinta atsižvelgiant į infliaciją, šiais atvejais:

 1. kai būstą perka nuomininkai, kuriems Butų privatizavimo įstatyme nustatyta tvarka Lietuvos Respublikos Seimo sudaryta Butų privatizavimo komisija iki 1998 m. liepos 1 d. buvo išdavusi leidimus privatizuoti nuomojamus būstus pagal Butų privatizavimo įstatymą;
 2. kai būstą perka nuomininkai, kuriems teismo sprendimu pripažinta teisė privatizuoti jų nuomojamus būstus pagal Butų privatizavimo įstatymą;
 3. kai būstą perka nuomininkai, kurie yra iškeldinti arba dėl kurių yra priimtas sprendimas iškeldinti iš avarinių būstų ir patalpų, įrašytų į griaunamų namų sąrašą pagal miesto (miestelio) plėtros planą arba į visuomenės poreikiams paimamų pastatų sąrašą, kurių dėl to nebuvo galima privatizuoti pagal Butų privatizavimo įstatymą;
 4. kai patalpų savininkai perka pagal Butų privatizavimo įstatymą privatizuotų būstų papildomą naudingąjį plotą, atsiradusį atlikus privatizuoto buto inventorizaciją, taip pat plotą, atsiradusį savivaldybės institucijos sutikimu išplėtus privatizuoto buto naudingąjį plotą arba sumažinus gyvenamojo namo bendrojo naudojimo patalpų plotą (bendrabučių privatizavimo ir pertvarkymo į butus atvejais);
 5. kai Vyriausybės ar jos įgaliotos institucijos nustatyta tvarka parduodami nuomos pagrindais suteikti būstai grįžusiems į Lietuvos Respubliką reabilituotiems politiniams kaliniams, tremtiniams ar jų našliams ir vaikams;
 6. kai būstą perka nuomininkai, gyvenantys būstuose, kurie negrąžinti religinėms bendruomenėms ar bendrijoms, taip pat nuomininkai, kuriems suteikti kiti būstai, iškeldinus juos iš religinėms bendruomenėms ar bendrijoms grąžintų būstų;
 7. atvejais, kurie yra nustatyti Lietuvos Respublikos piliečių nuosavybės teisių į išlikusį nekilnojamąjį turtą atkūrimo įstatyme ir (arba) kituose teisės aktuose, susijusiuose su jo įgyvendinimu.

Už rinkos kainą, apskaičiuotą pagal Lietuvos Respublikos turto ir verslo vertinimo pagrindų įstatymą, Civiliniame kodekse nustatyta tvarka įvertinus parduodamo objekto vertę pakeitusias nuomininko investicijas, gali būti parduodami šie Savivaldybės būstai:

 1. Savivaldybės būstai, kurie nuomojami ne socialinio būsto nuomos sąlygomis ir kuriuose nuomininkai yra išgyvenę ne trumpiau kaip 5 metus nuo būsto nuomos sutarties sudarymo dienos, neatsižvelgiant į taikytas būsto nuomos sąlygas;
 2. kambariai ir butai, kuriuos sudaro tik viena patalpa su bendro naudojimo patalpų dalimi (ir jų priklausiniai), esantys iš dalies parduodamame bute ar gyvenamajame name, teikiant pirmenybę šio buto ar gyvenamojo namo bendraturčiams, taip pat patuštinti bendrabučių kambariai, kurie Savivaldybės administracijos direktoriaus sprendimu gali būti priskirti greta esančių parduotų būstų savininkams, kad būtų sudarytos sąlygos bendrabučio kambarius pertvarkyti į butus;
 3. būstų savininkų teisėtai naudojami pagalbinio ūkio paskirties pastatai, jų dalys (išskyrus laikinus pastatus), taip pat kitos pagalbinio ūkio paskirties patalpos, teikiant pirmenybę šių būstų savininkams (bendraturčiams);
 4. gyvenamųjų namų valdose esantys pagalbinio ūkio paskirties pastatai, jų dalys, šių namų savininkams teikiant pirmenybę. Savivaldybės administracijos direktoriaus raštu pasiūlius gyvenamojo namo savininkams pagal Įstatymą juos įsigyti ir gyvenamojo namo savininkams per mėnesį nuo pasiūlymo dienos raštu nepareiškus pageidavimo įsigyti pagalbinio ūkio paskirties pastatus, jų dalis pagal Įstatymą, pastatai, jų dalys gali būti parduodami pagal kitus įstatymus arba teisės aktų nustatyta tvarka nugriaunami;
 5. būstų ir pagalbinio ūkio paskirties pastatų bendrosios dalinės nuosavybės dalis, tenkanti savivaldybės būstams ir pagalbinio ūkio paskirties pastatams, ar jos dalis pagal Civilinio kodekso 4.82 straipsnio 2 dalyje nustatytas sąlygas – bendraturčiams arba tretiesiems asmenims, kai ši bendrosios nuosavybės dalis ar jos dalis savivaldybės butų ir kitų patalpų valdytojo ar savininko pagal kompetenciją, vadovaujantis Valstybės ir savivaldybių turto valdymo, naudojimo ir disponavimo juo įstatymu priimtu sprendimu yra pripažinta nereikalinga arba netinkama (negalima) naudoti reikmėms, susijusioms su valstybės ar savivaldybės butų ar kitų patalpų naudojimu. Parduodant bendrosios nuosavybės dalį, taikomos Civilinio kodekso 4.79 straipsnio nuostatos.

Savivaldybės būsto ir pagalbinio ūkio paskirties kaina įforminama Savivaldybės būsto įkainojimo aktu.
Už parduodamus Savivaldybės būstus atsiskaitoma sumokant nustatytą kainą per 3 mėnesius po pirkimo – pardavimo sutarties pasirašymo. Savivaldybės būsto perdavimo ir priėmimo aktas pasirašomas tik sumokėjus visą pardavimo kainą.

Savivaldybės išlaidos, susijusios su parduodamo Savivaldybės būsto vertės nustatymu, įskaitomos į Savivaldybės būsto pardavimo kainą.

Sutarties sudarymo išlaidas apmoka pirkėjas.

Pateikiamų dokumentų sąrašas

Asmenys ir šeimos, turintys teisę išsipirkti Savivaldybės būstą pagal Lietuvos Respublikos paramos būstui įsigyti ar išsinuomoti įstatymą, pateikia seniūnijai rašytinį prašymą pagal asmens deklaruotą gyvenamąją vietą. Šeimos atveju, prašymą teikia vienas iš pilnamečių šeimos narių. Prašyme turi būti nurodytas pageidaujamo pirkti Savivaldybės būsto adresas, bendras plotas ir kiti individualūs požymiai. Kartu su prašymu turi būti pateikta:

 1. asmens, kurio vardu bus sudaroma pirkimo–pardavimo sutartis, tapatybę patvirtinančio dokumento kopija;
 2. šeimos atveju, sutuoktinių rašytinis susitarimas, kieno vardu bus perkamas būstas, seniūnui paliudijant parašo tikrumą (pasirašoma seniūnijoje);
 3. pažyma apie Savivaldybės būste deklaruotus asmenis (išduoda seniūnija);
 4. šeimos sudėtį patvirtinantis dokumentas (išduoda seniūnija);
 5. Savivaldybės būsto nuomos sutarties kopija;
 6. pažymos iš paslaugų tiekėjų apie atsiskaitymą už šaltą ir karštą vandenį, elektros energiją, dujas, šilumą ir komunalines paslaugas (buitinių atliekų išvežimą, liftą, bendro naudojimo patalpų ir teritorijos valymą, namo šildymo ir karšto vandens tiekimo sistemų eksploatavimą, su nuomojamu būstu susijusių bendro naudojimo objektų nuolatinę techninę priežiūrą (eksploatavimą), bendrosios nuosavybės administravimą).

Jeigu asmuo pageidauja mažinti Savivaldybės būsto pirkimo kainą dėl įdėtų asmeninių lėšų už atliktus kapitalinio remonto darbus (suderintus su Savivaldybės administracijos direktoriumi), pridedami tai patvirtinantys dokumentai.

Dėl detalesnės informacijos įsigijant tokio tipo būstą, reikia kreiptis į savivaldybę, kurioje norite įsigyti tokio tipo būstą.

+5Buvo naudinga
Projektą valdo ir vysto lietuviško kapitalo įmonė
Lietuviško kapitalo projektas.
Rinkis paslaugą lietuvišką!
2008-2023 © Bankai.lt - vienintelis bankinių paslaugų palyginimo portalas Lietuvoje. Visos teisės saugomos. Kopijuoti ir platinti informaciją yra draudžiama, nebent gavus raštišką sutikimą. Buveinės adresas: K. Baršausko 59, LT-51423 Kaunas, Lietuva (Kauno mokslo ir technologijų parkas).
Į viršų