Palūkanų skirtumas

Palūkanų skirtumas. Čia Jūs matote visus klausimus-atsakymus susijusius su fraze „palūkanų skirtumas“. Jeigu kils daugiau klausimų šia tema, tuomet užduokite naują klausimą.

Dėmesio! Tik Bankai.lt lankytojai gali gauti Revolut „Premium” planą 3 mėn. nemokamai, pasinaudok šiuo ypatingu pasiūlymu.

Kaip gauti Revolut „Premium” planą ir kortelę 3 mėn. nemokamai?

    1. Įvesk savo telefono numerį pateiktame langelyje šioje nuorodoje: 3 mėn. Revolut „Premium” nemokamai ir gausite unikalią nuorodą, kad atsisiųstumėte „Revolut“ programėlę;
    2. Užsiregistruok „Revolut“ sukurk sąskaitą keliais spustelėjimais;
    3. Rinkis „Premium“ Pasinaudok pasiūlymu atnaujinti sąskaitą ir išbandyk „Premium“ nemokamai. Daugiau informacijos rasi sąlygose.

Klausimai ir atsakymai
Ieškoti
Karolis

Sveiki, ar imant būsto kreditą su valstybės subsidija gali skirtis sąlygos (palūkanos ar kita) imant kreditą be subsidijos? Ar šiuo metu yra gaunančių palūkanas iki 2% ar jau visos virš 2%?

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Karoli, dėkui už klausimą. Taip, yra gaunančių iki 2%, tačiau palūkanų dydis yra labai individualus ir dažniausiai priklauso nuo šeimos pajamų, reputacijos, kredito istorijos. Jeigu jau gaunate paramą, tuomet Jūsų pajamos nėra tokios didelės, kad gautumėte geras palūkanas. Šiaip palūkanų dydis neturėtų skirtis jeigu ta pati šeima imti būsto paskolą su paramą arba be.

+3Buvo naudinga
Dainius

Sveiki. Ieškau pagalbos, nes dingo pasitikėjimas Seb banku, kuriame turiu būsto kreditą. Paėmiau kreditą 2008m. 30 000€ su fiksuotom 6,5% palūkanom 5 metam, tuo metu kaip supratau buvo kaip ir normalu. Praėjo 5m. perskaičiavo palūkanas, aš tuo metu negalėjau dalyvauti nes buvau užsienyje, ir uzfiksavo 5,8%, tuo metu man nekilo jokių klausimų ir nebuvo abejonių dėl banko veiklos. Bet! 2016m. pradėjau mintį SEB banko slenkstį ir domėtis, kodėl tokios didelės palūkanos. Bankas teigė, kad būtų buvusi galimybė susimažinti % jai būčiau dalyvavęs perskaičiavime 2013m. ir plius teigė, kad aš esu rizikingas, nes vienu metu keičiau darbą ir buvau atidėjęs 1 mėnesį kredito mokėjimą, bet teko sumokėti tik palūkanas. Aš banke prašiau, kad man pasakytų, ką man daryti, kad susimažinti palūkanas, net gi pasiryžęs trumpinti kredito mokėjimo laikotarpį iki 10m. O banke sako, kad nieko pakeisti negalime. Po kelių posėdžių, aš banke pradedu kalbėti apie refinansavima ir perėjimą į kitą banką, man iškarto pasiūlo rašyti prašymą dėl palūkanų % perskaičiavimo, pasirodo kad aš turiu tokią galimybę, bet banko atstovė, mano manymu tiesiog vengė man siūlyti. Po kažkas tai 1 mėnesio, ateina atsakymas į mano prašymą, "jūsų palūkanos iš 5,8% perskaičiuojamos į 3,3%" skirtumas, mokėjau po 200€, o dabar po 166€. nors dabartinės palūkanos dar mažesnės. Kaip man išsiaiškinti. Man liko išmokėti 20,000€ Iki 2033 metų. Mano minimalios pajamos 900€, žmonos 450€, turime 2 priešmokyklinio amžiaus vaikus.

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Dainiau, dėkui už situacijos išdėstymą. Nelabai supratau ką Jūs norite išsiaiškinti. Tiesiog bankas elgiasi taip, kaip jam naudingiau ir kaip parašyta sutartyje. Norėdamas pakeisti banką, turite išsiaiškinti kokiomis sąlygomis kiti bankai sutiktų refinansuoti ir kokios būtų baudos už tai, kad pereisite į kitą banką.

+4Buvo naudinga
Dainius

Del refinansavimo viskas aisku, bauda, islaidos kaip vel perkant busta. Bet pasakykit, kaip susizinoti, ar tau uzfiksuoja palukanas pagal esamas palukanu normas. Nes man uzfiksavo kazkoki tai kosmosa :)

Buvo naudinga
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Reikia prašyti banko detalaus paaiškinimo, skaityti sutartį ir žiūrėti ar bankas laikosi sutarties punktų. Taip pat pasikalbėkite su banko vadybininku, jei negaunate norimo atsakymo - bandykite kalbėtis su skyriaus ar regiono vadovu. Jeigu jau labai neaišku viskas ir matote, kad bankas kažkur kažką neteisingai daro, rašote skundą į Lietuvos banką ir nagrinėjatės. Jeigu pačiam nepavyksta išnagrinėti pasirašytos sutarties, galite kreiptis į teisininkus, kurie paaiškins žmonių kalba ką galite ir ko negalite padaryti esamoje situacijoje. Daugeliu atvejų bankai yra apsisaugoję įvairiais punktais, o ypač jeigu buvo uždelstų mokėjimų - čia gali būti kabliukas. Jeigu nepavyktų susitarti, pakalbėkite su kitais bankais dėl refinansavimo - gal gausite geresnes sąlygas.

+3Buvo naudinga
Tomas

Sveiki, norėjau paklausti dėl paskolų, kai namo baigtumas 52%. Ar bankų sąlygos tokios pačios, kaip perkant 80%? Kaip dėl palūkanų?

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Tomai, dėkui už klausimą. Bet kokiu atveju turėsite bankui įsipareigoti pristatyti 100% baigtumą. Skirtumas bus tas, kad gali skirtis finansavimo būdas priklausomai nuo projekto ir plano. Sąlygos perkant būstą dažniausiai yra palankesnės negu statant. Kiekviena situacija individuali, todėl sąlygos gali paaiškėti po jos įvertinimo. Patarčiau kreiptis į didžiuosius bankus SEB, DNB, Swedbank, Nordea, o jeigu reikės ir į kredito unijas.

+3Buvo naudinga
Rasa

Sveiki, gauname iš SEB banko būsto paskolai palūkanas 1,85%, tačiau pasirašius banko siūlomą draudimą (nelaimės ar darbo praradimo atveju), gauname jau 1,795 palūkanas. Kaip manote ar verta dėl tokio skirtumo įsipareigoti bankui, ar geriau ieškoti alternatyvų kitur? (vadybininkė minėjo, kad jų siūlomą draudimą galima betkada nutraukti). Dviems asmenims draudimo mėnesinė įmoka apie 12eur. Ačiū už atsakymą.

Atsakyti
Vykintas

Šioje situacijoje Jums reikia įsivertinti ar draudimas, kurį siūlo kreditorius yra Jums reikalingas ir įsivertinti draudžiamų rizikų atsiradimo galimybes (t. y. galimybė netekti darbo ir pan.) atsižvelgti, kokią naudą (įmokų už paskolą atidėjimas, galimybė nemokėti palūkanų ar kitų bankui mokėtinų sumų, banko išmokos nelaimės atveju ir pan.) gautumėte jei bent viena rizika įvyktų. Jei esate apsidraudusi kitoje kompanijoje ar Jus apdraudė darbdavys ir draudimas galioja 24/7, tuomet atsisėskite ir gerai paskaičiuokite ar tas 0,055 proc. santykis tarp siūlomų maržų stipriai įtakos Jūsų mėnesinias įmokas (bent jau aš matau, kad skirtumas bus labai minimalus).

Buvo naudinga
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Rasa, dėkui už klausimą. Imkite tik tuos produktus, kurių Jums reikia. Jeigu manote, kad nelaimės ar darbo praradimo draudimas reikalingas - imkite, jeigu nereikalingas - neimkite. Priklausomai nuo paskolos sumos (pvz. 50 tūkst. eurų) 0,055% maržos skirtumas pirmus 5 metus sudarys tik 5 eur/mėn., o su metais toliau išmokant paskolą tas skirtumas taps dar mažesnis. Taigi, draudimo kaina 12 eur/mėn. neatperka. Žinoma, jeigu planuojate draustis ir nežinote kur apsidrausite pigiau - tuomet drauskitės SEB'e. Sėkmės!

+3Buvo naudinga
Justas

Sveiki. Norėčiau paklausti jūsų apie būsto paskolą. Esame pasiėme paskolą iš DNB su fiksuotomis palūkanomis. Kiekvieną mėnesį mokame už paskolą tokią pačią įmoką, tačiau palūkanų suma vis keičiasi, būna skirtumas ir 10 eurų. Gal galėtų kas paaiškinti kodėl jos kinta nors esame pasirinkę fiksuotas palūkanas? Ačiū už atsakymą.

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Justai, dėkui už klausimą. Kitimas gali būti dėl to, kad įmoka skaičiuojama nuo įmokos dienos iki įmokos dienos, skiriasi ir mėnesio dienų skaičius. Ir jei, pavyzdžiui, įmokos diena pasitaiko šventinę dieną, tuomet įmoka persikelia į darbo dieną ir tarpas tarp įmokos jau didesnis nei prieš tai buvusį mėnesį. O palūkanos mokamos už laikotarpį nuo vienos įmokos iki kitos įmokos. Sėkmės!

+4Buvo naudinga
Gediminas

Gal kas susidūrėte su nordea paskaičiuoto anuiteto akibrokštais? Paskaičiuota mokėtina kas mėnesį suma yra ne tokia, kokios tikimasi - t.y. ne tokia, kokia gaunama bet kurioje internetinėje skaičiuoklėje, arba kituose bankuose, pvz dnb. Taip pat ir naudojant excel funkcijas IPMT, PPMT, PMT. Konkrečiau, suma per didelė apie 0,5%. Per visą laikotarpį susidaro nemaža suma. Vadybininkas paaiškinti iš kur skirtumas ir kaip konkrečiai skaičiuojama negali, sako rašykite oficialų raštą bankui, bet vis tiek nieko nepasieksite. Gal žinote konkrečiai kokias formules naudoja nordea? Raštu dar nesikreipėme, bet kiek supratau iš bendravimo jie jas slepia ir neatskleidžia kitai pusei. Ir ar gina vartotoją šioje vietoje Lietuvos bankas? Ar turi nordea teisę susikurti savo pagerintą "anuitetą" ir dar įslaptinti formules? Anuiteto sąvokos lietuvos bankas berods nekontroliuoja, tai ką, po ta sąvoka galima pakišti bet ką ir vartotojas negali apsiginti?

Atsakyti
Tomas

Gediminai, ačiū už įdomų klausimą. Norėčiau pamatyti konkrečius skaičius, nes be jų sunku kažką komentuoti, o pusės procento skirtumas atrodo didelis. Pasidalinsiu keliais pastebėjimais/variantais: * Nordea taiko pajamų pervedimo sąlygą. Jos nesilaikant didina maržą. Gali būti, kad informaciniame lape pateikti skaičiavimai su ta padidinta marža. Bet šitu atveju kalba tikriausiai eitų apie vieną, o ne pusę procento; * Nordea, o ir kai kurie kiti bankai yra nusimatę, kad laiko, jog metai trunka ne 365/366, o 360 dienų (tai numatyta sutarties bendrojoj daly). Dėl to palūkanos automatiškai gaunasi didesnės. 365/360*Jūsų palūkanų norma. Pabandykit excel perskaičiuoti mokėtiną sumą su šita korekcija - ar nesigauna panašus skaičius, kaip banko suskaičiuotas? * Dar gali būti niuansų su mėnesiais, jei tarkim paskola realiai paimta 24 metams ir 11 mėnesių, gausis kitokia suma nei 25 metams, ką tikriausiai skaičiuojat Excelyje. Jūs užsiminėt, kad skiriasi nuo dnb skaičiavimo, todėl įtariu, kad čia 2 variantas (dnb savo skaičiavimuose berods nenaudoja 360 d.), bet dar patikrinkit ir parašykit - tai gali būti įdomu ir kitiems mūsų lankytojams.

+7Buvo naudinga
Gediminas

Taip, tai bus antras variantas, sutartyje rašoma, kad metuose yra 360 dienų, o ir vadybininkas apie tai užsiminė. Visgi vis tiek pilnai neaišku kaip gaunami skaičiai, kokios naudojamos formulės, gal jums tai žinoma? Anuiteto formulėje paprastai naudojami mėnesiai, ne dienos, nes ir įmoka mokama kas mėnesį. Aš pateikiu "normalų" pavyzdį, kurį naudoja visos skaičiuoklės ir kokio aišku tikisi būsimi klientai. Bendra įmoka kas mėnesį (excel funkcija anuitetui): -pmt(0.02/12,300,50000) = 211.93. Paaiškinimas: anuiteto mėnesinė įmoka imant 50000 dydžio, 2% metinių palūkanų paskolą 25 metų terminui. O kaipgi atrodytų nordea formulė? Padauginus iš santykio 365/360 taip pat nesigauna norimas skaičius, gaunasi gerokai per daug. Konkretesnių skaičių dėl suprantamų priežasčių pateikti nenorėčiau :). Bet skaičiai tiesiog yra kitokie nei bet kurioje internetinėje skaičiuoklėje, kad ir https://www.bankai.lt/paskolos/busto-paskolos-skaiciuokle. Patikslinu, kad mėnesinė įmoka gaunasi didesnė 0,5%, o ne palūkanos didesnės 0,5 proc. punktu. Palūkanos didesnės apie 0,05 proc. punkto. Bet kuriuo atveju išvada - reikia atsargiai vertinti nordea palūkanų pasiūlymus, nes jie yra blogesni negu "normaliai" skaičiuojančių bankų apie 0,05 proc punkto.

+1Buvo naudinga
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Gediminai, dėkui už klausimą. Na, čia ne tik Nordea taip taiko, bet ir kiti bankai skirtingai skaičiuoja nei bazinės formulės. Iš tiesų įdomi tema, atsakyti konkrečiai šiuo metu negaliu, bet pažadu paklausime visų bankų ir pateiksime informaciją viešai. Pranešime asmenine žinute, jeigu gausite daugiau informacijos - pasidalinkite po šia žinute.

+4Buvo naudinga
Jonas

Laiko praėjo gana daug, bet galbūt kas nors turite išsamesnį atsakymą? Man taip pat visuose pasiūlymuose mėnesinės įmokos dydis, kaip ir buvo minėta, gaunasi ~0,4-0,6% didesnis nei skaičiuojant pagal viešą anuiteto formulę.

Buvo naudinga
Milda

Sveiki, gal kas aiskinotes su bankais del nekorektiskai taikomo anuiteto? Ka pavyko pasiekti? Taip pat susiduriau su seb nekorektiskai skaiciuojamu anuitetu. Imokos didesnes kas menesi po 0.55proc. Aciu

Buvo naudinga
Tomas

Koks Jūsų požiūris į palūkanų fiksavimą, pvz. 5 metams? Suprantu, kad reikals daugeliu atvejų individualus, bet kaip ekspertai tikriausiai galite pakomentuoti, kaip elgtis racionaliausia bendrouju atveju. Atsižvelgiant į šiandienos situaciją (minusinis euribor), koks būtų pagrįstas skirtumas tarp fix ir kintamųjų, nuo korio jau apsimokėtų rinktis fix?

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Tomai, dėkui už klausimą. Ne vien tik palūkanų dydis neturėtų lemti apsisprendimą fiksuoti ar rinktis kintamas. Reikėtų žiūrėti į sutarties sąlygas pasirinkus vieną ar kitą būdą, o taip pat svarbu asmeniniai poreikiai ir kaip norėsite elgtis su paskola. Įprastai, renkantis fiksuotas palūkanas, būsto paskolų sutartys yra labiau suvaržytos ir pavyzdžiui norint grąžinti paskolą anksčiau laiko, ar padengti dalį paskolos sumos - gali būti prastesnės sąlygos.

Kiekvienas asmuo turi savo požiūrį ir kas liečia ateitį yra sunku pasakyti kas bus, galima daryti tik prielaidas ir spėlioti. Palūkanų skirtumas tarp kintamųjų ir fiksuotų priklauso ir nuo banko. Kiekvienas bankas turi savų minusų ir pliusų, tad reikia rinktis.

Konkrečiai atsakant į Jūsų klausimą, tai atsakysiu: nežinau. Todėl, kad nežinau kas bus po 2-5 metų. Tikėtina, kad palūkanos kils, bet jeigu nekils? O taip pat jeigu kils, tai kiek ir kodėl? :)

Sėkmės!

+3Buvo naudinga
Deimantas

Laba diena, Kokį metodą geriausia pasirinkti imant paskola, anuiteto ar linijinį? Nes žiūrint pagal įmoka ir dabartines palūkanas skirtumas yra 14%, bet jei žiūrint į ateiti sakykim po dviejų metu jei palūkanos pakiltų 4% skirtumas tarp imokų butų 23%. Anuiteto metodu įmoka padidėtų 35%, o linijiniu 41%. Kaip ir įmokos atzvilgiu mažiau sumoki anuiteto metodu, bet ir paskolos mažiau sumoki ir bankui daugiau sumoki. Gal turit kokiu patarimu ar įžvalgu į ką kreipti dėmesį?

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Deimantai, dėkui už klausimą. Tai yra du skirtingi mokėjimo būdai, pasirinkę linijinį mokėjimo būdą per visą paskolos laikotarpį Jūs sumokėsite mažiau palūkanų negu pasirinkę anuiteto mokėjimo būdą. BET. Linijiniu mokėsite pradžioje daugiau, o po to įmokos mažės, o anuiteto būdu mokėsite visuomet stabilią įmoką (t.y. pradžioje mažesnė įmoka, o paskui bus įmoka didesnė už linijinį). Priklausomai nuo to, kokios yra Jūsų galimybės rinkitės vieną iš būdų, tiek vienas tiek kitas turi savų minusų ir pliusų.

+4Buvo naudinga
Agne

Sveiki! Norėčiau paprašyti Jūsų patarimo. Planuoju imti būsto kreditą. Turiu siūlymus dviejų bankų: Swedbanko ir Nordeos. Siūlomos maržos skirtumas tarp jų abiejų yra 0,15% Nordea naudai, tačiau turėčiau papildomai rinktis Investicinį arba Gyvybės draudimą. Swedbank siūlo lankstesnes mokėjimo pradelsimo sąlygas, tačiau, turėčiau moket papildomą sutarties administravimo mokestį ir daryti papildomą turto vertinima 85% kreditui gauti, nes prieš priduodant butą bus atliktas buto permatavimas ir mano butas jau dabar žinoma, kad bus šiek tiek didesnis nuo planuoto prieš statybas. Tuo tarpu Nordea dengs 85% bet kokiu atveju, jei nuokrypis nuo prašytos sumos nedidesnis nei 20%. Sakykit Jūsų nuomone, kurį banką būtų verta rinktis šiuo atveju, nes aktualu ir kredito atžvilgiu, ir kaip pagrindinio banko pasirinkimo atveju. Ačiū už Jūsų atsakymą!

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Agne, dėkui už klausimą. Pasakyti kurį banką rinktis tikrai negaliu, kadangi sprendimą turite priimti pati. Tačiau patarčiau rinktis tą banką, kuriam mažiausiai sumokėsite palūkanų, įvairių administracinių mokesčių, įmokų už papildomus produktus. Tikrai neverta prisirišti tik prie vieno banko, jei Nordea siūlo geresnes sąlygas po visų mokesčių - rinkitės Nordea, o jeigu bus netinkama Nordea infrastruktūra kas liečia bankomatus, bankų skyrių skaičių (jeigu vykdysite kasdienes operacijas), tuomet pasirinksite tą banką, kuris visa tai turi. Išlaidos naujos sąskaitos/kortelių atidarymui naujame patogesniame banke tikrai nėra didelės lyginant su palūkanų skirtumu.

Reziumuojant, rinkitės tą banką, kuriam sumokėsite mažiau pinigų per paskolos laikotarpį - neprisiriškite prie vieno banko, žvelkite plačiau ir domėkitės. Venkite požiūrio „man patinka ta vadybininkė, ji gerai viską paaiškina ir man čia patogiau, todėl naudosiuos vienu banku", kadangi tokiu požiūriu dažnai žmonės permoka bankui už paslaugas, kai kitas šalia esantis bankas tas pačias paslaugas teikia ženkliai pigiau.

+7Buvo naudinga
Vėjas

Sveiki, ar teisingai mąstau, kad labiau apsimoka imti paskolą kiek įmanoma ilgesniam laikotarpiui, tačiau ją dengti kuo įmanoma didesnėmis įmokomis, kai bankas netaiko mokesčių įnašams (kas mėn, ar kas 3 mėn). Tokiu atveju būtų apsidraudimas, nuo didelių kasmėnesinių įmokų (jei būtų imama kiek įmanoma trumpesniam laikotarpiui), tiek išsimokėjimas būtų per panašų laikotarpį, nesumokant daugiau palūkanų per visą laikotarpį (dėka perskaičiavimų, po kiekvieno didesnio įnašo)?

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Reikia skaičiuotis konkrečiam banke ir konkrečiam atvejui, tačiau taip, pagal praktiką geriau imti ilgesniam laikotarpiui už mažesnes palūkanas, o būsto paskolą padengti kuo greičiau. Bet reikia žiūrėti kiekvieno banko sąlygas, nes būna situacijų, kad įnešimai apmokestinami ar ribojami. Jau kai išsirinksite vieną ar kelis bankus, patarčiau pasiskaičiuoti koks gaunasi sumokamų palūkanų skirtumas jeigu imate paskolą 25 metams ir 15 metų. Ir jeigu tą paskolą, kuri yra 25 metams grąžinsite greičiau, tarkime per 15 metų, koks bus skirtumas tarp grąžinimo per 25 metus. Nepatingėkite paskaičiuoti įvairius variantus, kad įsitikinti.

Ir jei jau planuojate tokį variantą, išsinagrinėkite detaliai konkretaus banko visas sąlygas smulkiom raidėm, kad paskui netektų pasirinkus tokį variantą nusivilti atsiradus Jums nežinomam faktoriui.

+4Buvo naudinga
Projektą valdo ir vysto lietuviško kapitalo įmonė
Lietuviško kapitalo projektas.
Rinkis paslaugą lietuvišką!
2008-2024 © Bankai.lt - vienintelis bankinių paslaugų palyginimo portalas Lietuvoje. Visos teisės saugomos. Kopijuoti ir platinti informaciją yra draudžiama, nebent gavus raštišką sutikimą. Buveinės adresas: K. Baršausko 59, LT-51423 Kaunas, Lietuva (Kauno mokslo ir technologijų parkas).
Į viršų