Perkamo namo suma

Perkamo namo suma. Čia Jūs matote visus klausimus-atsakymus susijusius su fraze „perkamo namo suma“. Jeigu kils daugiau klausimų šia tema, tuomet užduokite naują klausimą.

Dėmesio! Tik Bankai.lt lankytojai gali gauti Revolut „Premium” planą 3 mėn. nemokamai, pasinaudok šiuo ypatingu pasiūlymu.

Kaip gauti Revolut „Premium” planą ir kortelę 3 mėn. nemokamai?

    1. Įvesk savo telefono numerį pateiktame langelyje šioje nuorodoje: 3 mėn. Revolut „Premium” nemokamai ir gausite unikalią nuorodą, kad atsisiųstumėte „Revolut“ programėlę;
    2. Užsiregistruok „Revolut“ sukurk sąskaitą keliais spustelėjimais;
    3. Rinkis „Premium“ Pasinaudok pasiūlymu atnaujinti sąskaitą ir išbandyk „Premium“ nemokamai. Daugiau informacijos rasi sąlygose.

Klausimai ir atsakymai
Ieškoti
Petras

Planuojame pirkti nebaigtą statyti namą ir jį baigti įrengti. 1) Ar galima paramą gauti neimant paskolos, banką naudojant tik kaip tarpininką (kažkur girdėjau, kad galima); 2) Jei perkamo nebaigto namo kaina, tarkim 60 tūkst, bet jo įrengimui reikės dar 160 tūkst, paramos formoje tikriausiai nurodyti maksimalią sumą: 87 tūkst? Ar nieko tokio, kad faktinis kreditas bus didesnis už maksimalų dotuojamą? (suprantu, kad valstybė skaičiuos nuo 87 tūkst) ; 3) Antrame punkte aprašyta turtui pirkti, pildant paraišką reikėtų rinktis "būstui pirkti ir statyti"? 3) Parama iš valstybės bus gauta tik galutinai pastačius namą? 4) Jei matai, kad ilgą eilė gauti paramai, gal galima pradėti įsigijimo, statybos veiksmus,ir vis tiek gauti paramą? Dėkui.

Atsakyti
Atsakymas į klausimą yra ruošiamas ir artimiausiu metu jį pateiksime. Taip pat atminkite, kad bet kuris Bankai.lt lankytojas gali atsakyti į klausimą. Tad jeigu žinote atsakymą ar turėjote panašią patirtį - pateikite atsakymą. Padėkime vieni kitiems!
Gintautas

Esu 52 metų mano sutuoktinė 48 metų, išlaikytinių neturime, mūsų mėnesinės pajamos atskaičius mokesčius 1700 eurų, pajamos stabilios, norėtume sužinoti ar gautume paskolą pirkti namą ir apytikriai į kokią sumą galėtume pretenduoti.

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Gintautai, dėkui už klausimą. Tikslią sumą sunku pasakyti, nes bankai spręs kokiam maksimaliam laikotarpiui galės suteikti Jums būsto paskolą dėl vyresnio amžiaus. Tai gali būti 10 metų paskola arba ilgiau. Pagal šiuos ir kitus rizikos faktorius bus nustatoma maksimali suma. Taip pat dar priklauso ir nuo perkamo būsto vertinimo, vietos ir kt. Kreipkitės į bankus tiesiogiai dėl konsultacijų, nesirinkite tik iš vieno banko.

+3Buvo naudinga
Dangė

Sveiki, Turime butą, jį užstatėm, kad gauti pinigų statant namą, pastačius namą iki 40proc. vėl kreipsimės į banką ir imsime toliau paskolą, užstatę namą, turime pasirašę sutartį, kad paskola tarkim 85k suma bus, tad klausimas ar pastačius namą, jį pridavus ir jis bus vertinamas pvz 110k ar bus galimybė dar paimti kad ir 10k namo įrengimui? (lėšos tai leidžia skaičiuojant apie paskolos davimą) Ir dar klausimas, mes išėję gyventi į namą, butą nuomosime, ir norime paimti vieno kambario butą dar vieną ant nuomos. Į banko skaičiuokles su savo algomis telpame, bet ar realu, kad tokioj painiavoj bankas paprašys tik 20proc. pradinio butui? Labai ačiū uz atsakymą.

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Dange, dėkui už klausimus. Manau, kad viskas realu, tik svarbu, kad įvertinto turto būtų ne daugiau nei prisiimti įsipareigojimai, o visa kita jau priklausys nuo individualaus bankų ir perkamo turto vertinimo.

+3Buvo naudinga
Inga

Sveiki, su vyru gavome būto paskolą regionuose 87.000 Eur (apie 20.000 Eur skirta įsirengimui). Šalia perkamo namo bus parduodami žemės sklypai, iš kurių vieną, kuris ribojasi su mūsų žemės sklypu, norėtume įsigyti. Pajamos mūsų 2100. Ar yra tikimybės, kad bankas duos sutikimą imti paskolą iš kitų bankų ar kreditų unijų kaimyninio žemės sklypo įsigijimui su kaimyninio sklypo, kurį norime įsigyti, įkeitimu? Ačiū!

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Inga, dėkui už klausimą. Bankai nelabai išduoda būsto paskolas sklypams, galbūt realiai būtų kredito unijose mėginti. Tikimybes ir galimybes paskaičiuos įstaiga iš kurios mėginsite imti paskolą, priklausys nuo to, kokia paskolos suma reikalinga sklypui. Viskas įmanoma, lengviau yra, kai yra kuo didesnė mėnesinių stabilių pajamų suma.

+3Buvo naudinga
Olga

Laba diena, su vyru auginame mažametį vaiką. Planuojame kreiptis dėl būsto paskolos ir įsigyti namą kainuojantį virš 100 tūkst. eurų. Ar mums JAUNAI šeimai būtų skiriama valstybės subsidija įsigyjant pirmąjį būstą atsižvelgiant į tai, kad paskola būtų didesnė negu 87 tūkst. eurų? Ar būsto paskola privalo būti ne didesnė negu 87 tūkst.? Dėkoju už atsakymą.

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Olga, dėkui už klausimą. Manau, kad negautumėte, nes jeigu gautumėte būsto paskolą 100 tūkst. eurų sumai, tuomet Jūsų pajamos viršys metines šeimos pajamas (žr. paramos įstatymo 11 str. 2 punktą). Perkamo namo kaina gali būti ir didesnė nei 87 tūkst., bet kredito suma galės būti maksimaliai 87 tūkst., tad kitas sumas turėsite padengti iš savų pinigų. Tiesiog pajamos negali viršyti numatytų dydžių, jeigu viršija, tuomet parama nesuteikiama.

+3Buvo naudinga
Vitalija

Sveiki, su vyru planuojame imti būsto paskolą. Turime sūnų 13 mėnesių, vaikui gimus vyras buvo dekrete, pirmus metus gavo 70 proc., o dabar antrus metus gauna 40proc ir tuo pačiu eina į darbą, atlyginimas apie 850 eu ir plius 40 proc. dekreto gaunasi 200eu. Aš niekur nedirbu, būnu su vaikučiu. Klausimas ar vyras turi išdirbti 6 mėnesius, kad gautume paskolą? Nes iki vaiko gimimo jis dirbo 2 metus tame pačiame darbe. Šiuo metu visos mūsų pajamos būtų 1050eu. Ar būtina yra dirbti ir man, kad galėtume gauti paskolą? Pradinį įnašą apie 20 000 eu turime. Norėtume paskolos apie 60 000 eu. Priklauso nuo perkamo namo sumos. Ačiū už atsakymą.

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Vitalija, dėkui už klausimą. Saugiausia būtų išdirbti 6 mėn. po dekreto ir tada kreiptis dėl paskolos. Tačiau žinome atvejų, kad kai kuriuose bankuose užtenka ir 1-3 mėn., tačiau reikia žiūrėti ir priklausys nuo individualios situacijos. Kreipkitės į SEB, DNB, Nordea, Swedbank ir pasitarkite. Jums dirbti nėra būtina, jeigu po paskaičiavimo, perkamo turto įvertinimo, Jūsų individualaus šeimos vertinimo užteks Jūsų pajamų perkamam būstui.

+3Buvo naudinga
Lina

Laba diena, norime imti paskolą namo įsigijimui. Koks minimalus namo baigtumas proc.turėtų būti, kad bankai suteiktų paskolą? Ar bankai duotų paskolą namo įsirengimui jei namo baigtumas būtų įregistruotas 100 proc.?

Atsakyti
Marius Jansonas
Nepriklausomi paskolų ekspertai

Lina, atsakymas būtų tikslesnis, jeigu žinočiau apie kokią daug maž pinigų sumą kalbama. Bankai išduoda paskolas atsižvelgdami į NT vertę. Bankai finansuoja 80 - 85 proc. namo vertės, nepriklausomai nuo jo baigtumo. Namo įsirengimui paskolą bankai suteiktų tokiu atveju, jeigu po atliktų darbų pakiltų namo vertė, apie tai turėtumėte kalbėti su turto vertintoju, kuris galėtų nuspręsti, kokia namo vertė yra šiuo metu ir kokia ji būtų namą įsirengus. Nuo įvertintos sumos būtų finansuojama 80-85 proc.

+6Buvo naudinga
Erika

Sveiki, pasiėmėm būsto paskolą namui nusipirkti. Pagal pajamas gaudinėjosi didesnė suma, bet bankas nutarė daugiau 100 000 eur neduos, nors pajamos "išnešė" daugiau. Likusią sumą statytojui mokėjom iš savų grynų. Pasilikom dar grynų ir įrengimui nes namas viduj visiškai plikas buvo. Dabar jau matom kad pritrūksim pinigų pabaigt įrengimą. O liko tikrai nedaug. Ar galim prašyti banko padidinti bent 10 000eur paskolą, kad pabaigt įrenginėt? Paskolą paimėm neseniai, prieš kelis mėnesius. Ačiū.

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Erika, dėkui už klausimą. Manau, kad bankas negalėjo išduoti didesnės būsto paskolos dėl to, kad Jūsų perkamo turto vertinimas buvo ne didesnis nei 100 tūkst. eur. Jeigu ėmėte paskolą tik būsto pirkimui, tuomet galite prašyti paskolos būsto remontui. Dėl jau esamos būsto pirkimo paskolos sumos padidinimo - bankas nedidins, kadangi Jūs jau įsigijote (t.y. bankas suteikė paskolą) turtą/namą. Sunku man komentuoti, kai nežinau detalių: kiek % bankas finansavo, koks buvo turto vertinimas ir kt. Patarčiau aktyviai bendrauti su banku, nebijoti kalbėtis ir derėtis. Esant konkrečiam, logiškai nesuprantamam banko sprendimui - kreipkitės į mus, patarsime. Dėl būsto remonto paskolos, jeigu tektų tokią imti, ir jeigu sąlygos bus prastesnės nei pačios būsto paskolos, tuomet nebijokite pasižvalgyti paskolos ir kitose įstaigose, pasiderėkite dėl palankių sąlygų. Sėkmės!

+5Buvo naudinga
Erika

Ačiū už atsakymą. Namo kaina buvo 145 000, įvertintas jis buvo daugiau. Bet davė tik 100 000, likusią sumą įnešėme savus pinigus. Ir dar pasilikom įrengimui. Bet vat ziurim, kad pritrūksim. O namo įrengimui, kokiomis palūkanomis galima gauti tą likusią sumą, ar tokiom kaip gavome pirkimui ar tokiomis kaip vartojamoji paskola? Ačiū.

Buvo naudinga
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Čia iš karto kyla klausimas dėl ko bankas nedavė daugiau pinigų, jeigu Jūsų pajamų užteko ir vertinimas buvo didesnis nei 145 tūkst. EUR. Galbūt dėl pajamų kilmės ar kitų faktorių, reikėtų žiūrėti detaliau, bet manau, kad bankas turėjo paaiškinti didesnės būsto paskolos neišdavimo priežastis. Tai atsakant į Jūsų klausimą ar galima didinti paskolos sumą - nežinau, siūlau susisiekti su būsto paskolos vadybininku ir konkrečiai aiškintis situaciją. Jeigu taip gausis, kad imsite paskolą būsto remontui/vartojamąją paskolą, palūkanos prasideda ± nuo 7%, teiraukitės bankuose ar kredito unijose.

+2Buvo naudinga
Projektą valdo ir vysto lietuviško kapitalo įmonė
Lietuviško kapitalo projektas.
Rinkis paslaugą lietuvišką!
2008-2024 © Bankai.lt - vienintelis bankinių paslaugų palyginimo portalas Lietuvoje. Visos teisės saugomos. Kopijuoti ir platinti informaciją yra draudžiama, nebent gavus raštišką sutikimą. Buveinės adresas: K. Baršausko 59, LT-51423 Kaunas, Lietuva (Kauno mokslo ir technologijų parkas).
Į viršų