Būsto paskola regionuose

Būsto paskola regionuose. Čia Jūs matote visus klausimus-atsakymus susijusius su fraze „būsto paskola regionuose“. Jeigu kils daugiau klausimų šia tema, tuomet užduokite naują klausimą.
Klausimai ir atsakymai
Ieškoti
Inga

Sveiki, su vyru gavome būto paskolą regionuose 87.000 Eur (apie 20.000 Eur skirta įsirengimui). Šalia perkamo namo bus parduodami žemės sklypai, iš kurių vieną, kuris ribojasi su mūsų žemės sklypu, norėtume įsigyti. Pajamos mūsų 2100. Ar yra tikimybės, kad bankas duos sutikimą imti paskolą iš kitų bankų ar kreditų unijų kaimyninio žemės sklypo įsigijimui su kaimyninio sklypo, kurį norime įsigyti, įkeitimu? Ačiū!

Atsakyti Dalintis
Atsakymas į klausimą yra ruošiamas ir artimiausiu metu jį pateiksime. Taip pat atminkite, kad bet kuris Bankai.lt lankytojas gali atsakyti į klausimą. Tad jeigu žinote atsakymą ar turėjote panašią patirtį - pateikite atsakymą. Padėkime vieni kitiems!
Monika

Sveiki, ėjome į banką jau manydami, kad gausime paskolą. Turime subsidija 30 proc. būsto vertė 80000, vyro pajamos 550 mano metinis vidurkis 1200. Ir staigmena - bankas seb nedavė paskolos, nes mano atlyginimas bazė premijos. O mums laikas į pabaigą su parama. Tai ar visi bankai yra kategoriškai prieš premijas. Nors esu pateikusi visų metų atlyginimų suvestinę kur tikrai matosi, kad gaunu juo kiekvieną mėnesį?

Atsakyti Dalintis
Edvinas

Sveiki, bandykite Swedbanke, ten palankiau žiūri į tai, pats irgi turėjau sunkumu su SEB.

Buvo naudinga
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Monika, dėkui už klausimą. Nuo banko požiūrio priklauso, kadangi paramą būstui regionuose šiuo metu teikia tik SEB ir Swedbank, tai kaip ir neturite kito pasirinkimo kaip bandyti eiti į Swedbank.

+3Buvo naudinga
Monika

Gavau vakar patvirtinimą iš spis.lt ir pažymą. Norėjau paklausti ar galima imti paskola įkeičiant tą butą kurį nori pirkti? Padengtina suma 20% kaip paskatinimas pirmam bustui regionuose. Esu vieniša mama, taip pat našlaitė

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Monika, dėkui už klausimą. Imant būsto paskolą Jūs ir privalėsite įkeisti tą būstą bankui, kurį perkate, kitaip bankas neišduos būsto paskolos. Kol neišsimokėsite būsto paskolos, tol būstas priklausys bankui.

+4Buvo naudinga
Viktorija

Sveiki, ar galima performinti/subsidijuoti turimą paskolą pirmojo būsto rekonstrukcijai į paramą pirmąjį būstą įsigyjančioms jaunoms šeimoms regionuose? Paskola imta 2018m. (neįsigaliojus paramai būstui jaunoms šeimoms regionuose). Namo baigtumas 90%. Patvirtinančią pažymą turime - valstybės subsidijos dydis 15%. Kriterijus atitinkame.

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Viktorija, dėkui už klausimą. Jeigu jau turite būsto paskolą ar būstą - antros paramos negalite gauti.

+3Buvo naudinga
Gabrielė

Esame užpildę subsidiją jaunoms šeimoms regionuose, laukiame eilėje, esame išsirinkę būstą. Klausimas toks: Būstas ir du sklypai sujungti, tik turi atskirus vertinimus, vienas sklypas su namu 65000e kitas su pamatu 10000e trečias 5000e, bendra suma 80 000 ar bankas sutiktų išmokėt sumą už visus 3 sklypus? Ar reiktų pirkt tik sklypą su namu. Ir kažkaip kitaip juos įsigyti?

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Gabriele, dėkui už klausimus. Prieš gaunant pažymą dėl paramos reikia kalbėti su bankais ir turto vertintojais ar bus galimybė apskritai finansuoti. Negaliu atsakyti kaip bus įvertintas turtas ir kaip bankai galės finansuoti. Kreipkitės į bankus.

+3Buvo naudinga
Sandra

Laba diena, Mes gavome pažymą valstybės paramai gauti jaunoms šeimoms 20% tai sudaro 17400 Eur, nes būstas kainuoja 94000 Eur, šia valstybės parama norime padengti pradinį įnašą kurio reikalauja bankas, tačiau nuėjus į SEB banką jame pasakė kad teoriškai pažymą užskaičiuojama, bet reikia paskolos imti vistiek 94000 Eur, nes jie pirmiau išmokės pinigus pardavėjui nei gaus pinigus iš valstybės. Taip pat turime savų lėšų 12000 Eur iš kurių 5000 Eur jau esame įmokėją statytojui už būsto rezervaciją. Būstas bus su daline apdaila 85% baigtumas. Noriu pasiteirauti ar taip tikrai gali būti ir koks tikslas valstybės paramos jei vistiek turi būti imama visa būsto sumos paskola.

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Sandra, dėkui už klausimą. Na, Jūs imate būsto paskolą, perkate būstą už sutartą kainą, o bankas ateina kaip geras draugas ir nemokamai padengia tuos 20%. Tokia ir esmė, kad perkant būstą, valstybė padengia dalį nuo būsto sumos.

+3Buvo naudinga
Justas

Sveiki. Esam jauna šeima su vaiku, domina būsto statybos regione, tačiau negalime laukti metus, kol biudžete atsiras lėšų. Finansinės galimybės leidžia porą metų į priekį dengti visą paskolą, be paramos. Ar yra galimybių darbus savo lėšomis ar su paprasta paskola pradėti iškart, o paramą susitvarkyti vėliau?

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Justai, dėkui už klausimą. Deja, šios paramos minusas yra tas, kad turite laukti tol, kol ateis eilė ir tuomet organizuotis finansavimą ir paramą. Negalite imti būsto paskolos, o po to gauti paramą. Parama ir paskola turi eiti vienu metu.

+3Buvo naudinga
Jonas

Sveiki. Mes planuojame grįžti į Lietuvą gyventi ir susituokti. Kiek reikia laiko pradirbti, kad gautume paskolą, mes žinome, kad uždirbsime apie 1500 eur kartu į mėnesį sudėjus. Namas kurio norime kainuoja 95000. Ir ar mes galėtume gauti jaunos šeimos parama mums po 23 metus. Ačiū už sugaišta laika. :)

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Jonai, dėkui už klausimą. Turėsite pradirbti abu bent 6 mėn. nenutrūkstamai, o tada jau pretenduoti į būsto paskolą. Dėl paramų, tai galioja dvi paramos, visoje Lietuvoje ir regionuose, apie jas plačiau rasite čia:

+3Buvo naudinga
Vilius

Sveiki, su pardavėju sudaryta preliminarioji pirkimo pardavimo sutartis, turime sumokėti avansą, tačiau būstas yra perkamas su parama regionuose. Banke mums pasakė, jog paskolos formavimas įvyks tik kai pateiksime vertinimą ir giminystės ryšių registrų centro pažymas, tačiau jie vistiek garantijų kažkodėl duoti negali dėl paskolos gavimo, o kokios negavimo priežastys gali būti nenurodo, nes šį kreditavimo atvėjį dar spres banko sprendikai. Žodinį patvirtinimą dėl paskolos gavimo gavome, jog pagal mūsų pajamas įmanoma gauti būsto paskolą ir būstas yra tinkamas pirkimui pagal kriterijus, bet kaip suprantu galutinis sprendimas vistiek gali būti neigiamas? Ar tokiu atvėju atgautumėme sumokėta avansą? Ar yra kažoks įstatymas, kuris nurodo terminą, per kiek laiko paprastai pirkėjas susimoka avansą, kad būtų galima nemokėti avanso iki kol bus priimtas paskolos patvirtinimas?

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Viliau, dėkui už klausimą. Avansas ir yra tam, kad pardavėjas turėtų garantiją, kad tikrai pirksite. Nebent su pardavėju pasirašysite sutartį, kad jeigu negaunate paramos, pardavėjas grąžina sumokėtą avansą. O dėl banko sprendimo, tai paskolos su parama sprendimas gali trukti net ir 2 mėn., kol bankas priims sprendimą.

+3Buvo naudinga
Olga

Sveiki. Ar bankai nagrinėja paraiškas pirmam būstui įsigyti regionuose jeigu perkano būsto statybos baigtumas 85%? dėkoju už atsakymą.

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Olga, dėkui už klausimą. Nors įstatyme nėra parašyta tai, kad bankai negali suteikti būsto paskolų su 85% baigtumu, tačiau buvo atvejis, kai šeima gavo paramą, tačiau bankas nesuteikė paskolos, nes buvo tik 85% baigtumas, o reikalavo 100%. Ir dar įdomus dalykas, kad jeigu paskola būtų be paramos, bankas būtų suteikęs paskolą. Todėl ši situacija priklausys nuo banko ir perkamo turto vertinimo ir sprendimo suteikti ar nesuteikti paskolą perkamam objektui. Prieš kreipdamiesi dėl pažymos, pasiteiraukite Swedbank ir SEB dėl galimybės perkant konkretų būstą.

+3Buvo naudinga
Projektą valdo ir vysto lietuviško kapitalo įmonė
Lietuviško kapitalo projektas.
Rinkis paslaugą lietuvišką!
2008-2019 © Bankai.lt - vienintelis bankinių paslaugų palyginimo portalas Lietuvoje. Visos teisės saugomos. Kopijuoti ir platinti informaciją yra draudžiama, nebent gavus raštišką sutikimą. Buveinės adresas: K. Baršausko 59, LT-51423 Kaunas, Lietuva (Kauno mokslo ir technologijų parkas).
Į viršų