Kotedžas

Kotedžas. Čia Jūs matote visus klausimus-atsakymus susijusius su fraze „kotedžas“. Jeigu kils daugiau klausimų šia tema, tuomet užduokite naują klausimą.
Klausimai ir atsakymai
Ieškoti
Aurima

Laba diena, esame 3 asmenų šeima gyvenanti užsienyje, tačiau norinti įsigyti butą ar kotedžą Lietuvoje, Klaipėdoje.Šiuo metu dirba tik vyras, nes aš esu vaiko auginimo atostogose, jo gaunamos pajamos /- 2000€, bet alga gaunama kronomis. Kokios sąlygos ir galimybės gauti paskola? Ačiū

Atsakyti
Atsakymas į klausimą yra ruošiamas ir artimiausiu metu jį pateiksime. Taip pat atminkite, kad bet kuris Bankai.lt lankytojas gali atsakyti į klausimą. Tad jeigu žinote atsakymą ar turėjote panašią patirtį - pateikite atsakymą. Padėkime vieni kitiems!
Povilas

Laba diena, esu nusižiūrėjęs kotedžą, kuris yra statomas. Kaip statytojas teigia, kad bus įregistruotas 85-90% statybų baigtumas (Registrų centre ir info statyboje). Ar daug dokumentacijos ir išlaidų gali reikti, norint įregistruoti 100%? Ir kaip į tai žiūri bankas, imant paskolą?

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Povilai, dėkui už klausimą. Priklausomai nuo kotedžo vertinimo, bankas vertins finansavimo galimybes, jeigu viskas kaip įprastai, gausite paskolą ir turėsite įsipareigoti pasiekti 100% baigtumą. Baigtumo pasiekimo kaina individuali, projektas projektui nelygus. Patarčiau kreiptis į bankus, įsivertinti turtą ir gauti iš banko pasiūlymus, tada spręsti apie situaciją.

+3Buvo naudinga
Rūta

Su vyru paėmę paskolą kotedžui, bet į jį įsikėliau viena ir viena moku paskolą. Jis pavedimu moka elementus vaikams. Skyrybų atveju kaip suprantu turtas dalinamas per pusę ir jam tenktų mokėt dalį paskolos ką jis atsisako daryt. Ar galimas koks notariškas susitarimas, kad aš ir toliau moku paskolą, o ją išmokėjus turtą jis įsipareigoja perrašyti man?

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Rūta, dėkui už klausimą. Jeigu sutartis yra ant Jūsų abiejų, tai ir turtas, kai išsimokėsite bus abiejų. Žinoma, kad vyktų teismai ir Jūs įrodytumėte, kad vyras nemokėjo paskolos, o mokėjote Jūs ir tikriausiai laimėtumėte. Tačiau rekomenduočiau kreiptis į banką dėl paskolos perrašymo, pasikonsultuokite su teisininkais kaip geriau padaryti Jūsų atveju.

+3Buvo naudinga
Martynas

Sveiki, norime įsigyti naujos statybos kotedžą. Swedbank pateikė pasiūlymą su 79% finansavimu. Paklausus kodėl būsto įsigijimo finansavimas ne 85%, vadybininkė atsakė, kad būstas yra registruotas kaip buto dalis, todėl banko finansavimas mažesnis. Nors įrengimui bankas finansuotų 85%. Ar tai įprasta praktika ar Vadybininkė tiesiog diktuoja sąlygas? Ar kiti bankai suteikia paskolas buto daliai? Ir kiek procentų finansuoja?

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Martynai, dėkui už klausimą. Taip, bankas įvertinęs perkamą objektą gali nustatyti kokia jam yra priimtina rizika ir kokią dalį jis finansuotų. Išeitis kreiptis į kitus bankus ir gavus pasiūlymus papildomai derėtis su Swedbank esant geresnėms sąlygoms kituose bankuose.

+4Buvo naudinga
Milda

Sveiki, noriu pasiteirauti, jeigu perkant būstą 2019 metų kotedže, ar visviena reikalingas 15proc. pradinis įnašas?

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Milda, dėkui už klausimą. Imant paskolą būstui, pradinis įnašas yra būtinas, nesvarbu koks yra perkamo turto tipas.

+3Buvo naudinga
Gintarė

Laba diena. Aš su vyru grįžome iš Anglijos ir jau dirbame čia Lietuvoje. Aš 8 mėn. viename darbe esu pradirbusi, o vyras jau kitą mėn. 6 mėn. Šiuo metu esame susiradę jau būstą ir rašomės sutartį. Kalbėjomės su banku, jis duoda mums paskolą jau nuo kito mėn. nes kadangi vyras tik kitą mėn. bus pilni 6 mėn. Ar mes drąsiai galime pasirašinėti sutartį ir nebijoti kad bankas persigalvos? Taip pat čia yra Kotedžas bet ir skaitosi namo dalis.

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Gintare, dėkui už klausimą. Tiksliai bankai galės įvertinti tada, kai vyras išdirbs tuos 6 mėn., juk yra rizika, kad neteks darbo ir pan., todėl 100% niekur nėra. Patarčiau tik gavus pasiūlymą iš banko, rašytis sutartį su pardavėju. Suprantu, kad degate noriu rezervuoti ir pirkti, tačiau rizika yra. Galbūt viskas ir bus gerai, bet būna visko. Linkiu sėkmės!

+3Buvo naudinga
Andžela

Sveiki, yra paimtas būstui kreditas vyro vardu, jis ėmė kaip dar nebuvom susituokę. Bet norėtume šitą butą paleisti nuomai ir paimti bendrą arba mano vardu kreditą kotedžui kurio vertė 90.000. Ar reikalingas pradinis įnašas? Koks šeimos mėnesio biudžetas turėtų būti, kad gauti paskolą? Ar yra spec. sąlygos tokiems atvejams?! Dėkoju

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Andžela, dėkui už klausimą. Jūs savo vardu kaip ir negalėsite imti būsto paskolos (jeigu nėra spec. sutarčių), įprastu atveju imsite kartu su vyru. Gali būti traktuojama kaip antra būsto pakola, todėl gali būti, kad pradinis įnašas bus apie 20%. Priklausomai nuo to, kokie yra Jūsų dabartiniai įsipareigojimai ir visa bendra situacija, bus skaičiuojamos reikalaujamos minimalios pajamos.

+3Buvo naudinga
Dalia

Laba diena. Norėčiau gauti konsultacijos dėl paramos jaunoms šeimoms regionuose, ir paramos jaunoms šeimoms Lietuvoje. 2017 m. gavome paskola iš SEB banko nebaigtos statybos kotedžui įsigyti. Tuo metu, bankas mums nesuteikė kredito su valstybės parama. Motyvavo tuo, kad jau neturi paramai skirtų pinigų. Kiek dabar domimės, tai mes visvien turėjome parašyti prašymą, tačiau tuomet bankas mums to nepasakė. Esame 3 asmenų šeima. Dukra gimusi 2018 rugpjūtį. Esu dekretinėse atostogose. Dirba vienas vyras. Abu esame 33m amžiaus. Kotedžas yra Kauno raj. Domeikavoje, Smilčių g. 2019m birželio mėn. turime priduoti baigtą kotedžą, tačiau jo užbaigimui mums trūksta lėšų. Norime žinoti, ar yra kokių nors galimybių gauti valstybės paramą kotedžo užbaigimui. Paskaičius užduodamus klausimus ir atsakymus, tai net nesusituokusios ir neturinčios vaikų poros gali tikėtis paramos ateityje,svarbu,kad dabar parašytų prašymą. O ką daryti tiems, kurie jau susituokę ir augina vaikus, tačiau dėl banko aplaidumo, ar nenoro padėti jauniems žmonėms, esame tokioje situacijoje. O gal dar galime tiketis paramos nors kotedžo užbaigimui? Dėkoju už atsakymą. Su Pagarba. Dalia

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Dalia, dėkui už klausimą. Parama būstui suteikiama tik pirmajam būstui, reikėjo laukti tol, kol atsiras pinigų. O nesusituokusios šeimos negali gauti paramos, gali tik susituokusios šeimos, kurios kai ateityje susilauks vaiko - gauti paramą, bet prieš tai turi būti imtas valtybės remiamas kreditas, o parama išmokama, kai/jei gimsta vaikas. Gaila, kad taip įvyko.

+3Buvo naudinga
Tadas

Sveiki, Esame jauna šeima auginanti 2 vaikus. Ketiname pirkti kotedžą. Žmona turejo grįžt į darbą rugsėjo 14 d. Po motinystės atostogų, jas prasitęsė iki lapkričio vidurio. Nuėjus į banką dėl paskolos, gavome neigiamą atsakymą, kadangi neužtenka pajamų. Dabar klausimas ar galima gauti iš darbovietės pažymą apie koks bus mokamas atlygis. Ar būtina laukti pirmojo atlyginimo? Ačiū labai.

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Tadai, dėkui už klausimą. Yra vertinamas paskutinių 6 mėn. pajamos, tad gali tekti pradirbti 6 mėn., nors gal situacijoje yra kitų detalių? Prieš mėnesį gal buvo daugiau pajamų?

+3Buvo naudinga
tadas

Sveiki mums bankininke pasake kad zmona privalo grizti i darba,.Zmona jau gavo pirmaja alga savo senoje darbovieteje, ar ir cia skaitosi kad reiks laukti puse metu? Patikslinu alga nebuvo uzkelta grizus i darboviete, tai valstybine istitucija. taip mums paaiskino kad vertins vaiko ismokas kurias gavome anksciau ir taip traktuos kaio pajamas 6 menesiu.

Buvo naudinga
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Pasiteiraukite banko kokia yra situacija. Taigi individualiai vertina kiekvieną situaciją ir atvejį.

+3Buvo naudinga
Audrius

Sveiki, ketiname pirkti dvibutį kotedžą su paskola, kaimynas perka savomis lėšomis. Bankas įpareigoja priduoti būstą per tam tikrą laiką 100%. Kaip spręsti situaciją jei kaimynas atsisako pridavinėti savo dalį, o mes tai daryti privalome. Būstas privalo būti priduotas vienu metu. Ačiū

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Audriau, dėkui už klausimą. Įkalbinėkite kaimyną, kito kelio nematau. Parašykite kaip pavyks išspręsti, įdomu.

+4Buvo naudinga
Projektą valdo ir vysto lietuviško kapitalo įmonė
Lietuviško kapitalo projektas.
Rinkis paslaugą lietuvišką!
2008-2020 © Bankai.lt - vienintelis bankinių paslaugų palyginimo portalas Lietuvoje. Visos teisės saugomos. Kopijuoti ir platinti informaciją yra draudžiama, nebent gavus raštišką sutikimą. Buveinės adresas: K. Baršausko 59, LT-51423 Kaunas, Lietuva (Kauno mokslo ir technologijų parkas).
Į viršų