Senos statybos būstas

Senos statybos būstas. Čia Jūs matote visus klausimus-atsakymus susijusius su fraze „senos statybos būstas“. Jeigu kils daugiau klausimų šia tema, tuomet užduokite naują klausimą.

Dėmesio! Tik Bankai.lt lankytojai gali gauti Revolut „Premium” planą 3 mėn. nemokamai, pasinaudok šiuo ypatingu pasiūlymu.

Kaip gauti Revolut „Premium” planą ir kortelę 3 mėn. nemokamai?

    1. Įvesk savo telefono numerį pateiktame langelyje šioje nuorodoje: 3 mėn. Revolut „Premium” nemokamai ir gausite unikalią nuorodą, kad atsisiųstumėte „Revolut“ programėlę;
    2. Užsiregistruok „Revolut“ sukurk sąskaitą keliais spustelėjimais;
    3. Rinkis „Premium“ Pasinaudok pasiūlymu atnaujinti sąskaitą ir išbandyk „Premium“ nemokamai. Daugiau informacijos rasi sąlygose.

Klausimai ir atsakymai
Ieškoti
Mantas

Sveiki, mes esame šeima nesusituoke drauge turi vaika nuo buvusio vyro ir turime viena bendra vaika ir isigijome busta per puse lygiomis dalimis. Bet bustas senos statybos. Tai klausimas butu ar galime prašyti kažkokios paramos to busto remontui?

Atsakyti
Atsakymas į klausimą yra ruošiamas ir artimiausiu metu jį pateiksime. Taip pat atminkite, kad bet kuris Bankai.lt lankytojas gali atsakyti į klausimą. Tad jeigu žinote atsakymą ar turėjote panašią patirtį - pateikite atsakymą. Padėkime vieni kitiems!
Martynas

Sveiki, norime su žmona įsigyti antrą būstą ne tame pačiame mieste kur gyvename. Pirmas būstas pirktas be paskolos, tai būtų pirma mūsų paskola. Sužinojau, kad banke imant paskolą būstui kitame mieste nei gyvename ir dirbame reikalingas 40% pradinis įnašas.Kodel jis toks didelis? Ačiū.

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Martynai, pasitikrinkite visuose bankuose ar tikrai bus prašomas tokio dydžio pradinis įnašas visur. Tačiau bankai motyvuoja didesnį pradinį įnašą dėl to, kad tame būste nebus gyvenama. Jeigu tai netiks, pasakykite bankams, kad ruošiatės kraustytis į tą kitą miestą ir dėl to perkate būstą. Dar variantas, dėl ko buvo prašomas didelis pradinis įnašas, tai dėl senos namo statybos ar mažo likvidumo. Variantų gali būti daug. Viskas vertinama individualiai, priklauso nuo Jūsų pajamų, perkamo būsto ir t.t.

+3Buvo naudinga
Jolita

Sveiki, ar perkant 1992 metų statybos butą galima tikėtis 15 proc. pradinio įnašo? Swedbankas teigia, jog būstas yra per senas ir pradinis įnašas turi būti 20 proc. Ką gali pasiūlyti SEB bankas?

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Jolita, dėkui už klausimą. Reikia kalbėti su bankais tiesiogiai, nes tik bankas įvertinęs būstą ir peržiūrėjęs turto vertinimą gali pasakyti situaciją. Tačiau čia jau skaitosi senos statybos namas ir tikėtina, kad bus prašomas didesnis pradinis įnašas. Tačiau būna išimčių, todėl pasikalbėkite su SEB ir Luminor.

+4Buvo naudinga
Lauryna

Sveiki, sakykite: 1. Ar nebūtų problemų, jei pradinio įnašo dalis 2-3 tūkst, būtų dovanota tėvų, bet tie pinigai būtų paimtas vartojimo kreditas? 2. Prieš sužinant konkrečią informaciją su banko finansuojama su, reikia pasirašyti preliminarią sutartį mokant avansą, atlikti NT vertinimą. Kaip neprašauti, tokiu atveju, kai realiai nežinai, kiek bankas finansuos tau pinigų 85, 80 ar tik 70 procentų. Kaip turėti garantiją iš banko, prieš pradedant tvarkyti formalumus ir mokant avansus. 3. Nuo kurių metų laikoma nauja statyba ir galima tikėtis 85 proc finansavimo. Ar visada galioja taisyklė, kad senos statybos namui neužteks 15 proc pradinio įnašo? Ačiū Jums.

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Lauryna, dėkui už klausimus. Tėvai gali dovanoti pradiniam įnašui, tačiau skolintis pradiniam įnašui negalite. Norint gauti būsto paskolą, visų pirma reikia išsirinkti būstą, tada kai jau turite būstą vysktate į TOP3 bankus gauti pasiūlymų, kai gaunate pasiūlymus, renkatės tą banką, kurio sąlygos yra geriausios. Bankai pateikę konkretų pasiūlymą nustatys 30 dienų pasiūlymo galiojimo laiką, per kurį galėsite rinktis ir derėtis su bankais. Statybos metai nėra pagrindinis faktorius, kai kalbame apie pradinį įnašą - pagrindinis faktorius yra būsto likvidumas (būsto vieta, greito pardavimo galimybės), todėl ne visada sename name būstas bus finansuojamas mažiau nei 85%. Atkreipkite dėmesį, kad skirtingi bankai, gali skirtingai pateikti pradinio įnašo dydį.

+4Buvo naudinga
Marius

Sveiki, turiu klausimą - būsto vertė įvertinta 85000 eu. Kaina, kurią mokėtume už būstą būtų 75000 eu. Būtų imama būsto paskola 75000 eurų, pradinis 15 % įnašas yra. Butas senos statybos (1995m), dėl to reikėtų papildomai įsirengti. Įsirengimui kaina būtų apie 12-15 tūkst. eurų. Tokios sumos sukaupę nesam, dėl to būtų reikalinga paskola būsto įsirengimui. Klausimas - ar būtų įskaičiuoti į būsto įrengimo paskolą tie 10000 eurų nuo būsto vertės ir sumokėtos sumos ar vis dėl to skaičiuotų nuo 75000 eurų pradinę vertę, kurią reikėtų kelti savomis lėšomis?

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt
Mariau, dėkui už klausimą. Labai gerai, kad būstas įvertinas daugiau, negu mokėsite už jį. Todėl, kad galėsite paimti 10 tūkst. eurų paskolą remontui. Žinoma tam, kad gautumėte tą paskolą, turi ir Jūsų pajamos leisti.
+4Buvo naudinga
Donatas

Sveiki, Situacija: Swedbak buvo užpildyta paraiška būsto paskolai, atsakymas gautas - 1.75 EURIBOR, 80% finansavimas (senos statybos būstas). Teko kalbėti su kitu žmogumi, kuris teikė paraišką dėl to paties būsto, banko pasiūlymas buvo finansuoti 85% sumos. Susiekiau su vadybininke, paaiškinau situaciją, ir atsakymas buvo - jei bus iš naujo peržiūrima paraiška dėl 85% procentų finanasavimo, palūkanos automatiškai bus didesnės tuo atveju? Ar čia viskas normalu?

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Donatai, dėkui už klausimą. Nenormalu. Nemažai gauname užklausų, kad žmonės skundžiasi, jog po patikrinimo kyla marža. Sunku patikėti, to neturėtų būti, kiek konsultavomės to ir nėra. Bandysime pasigilinti.

+5Buvo naudinga
Justina

Sveiki, Noriu pasiteirauti, jeigu perkamas senos statybos butas (su paskola), kuriam reikalingas kapitalinis remontas, ar bankas prie paskolos duoda paskolą būsto įrengimui? Ar perkant pastatytą, nors ir kritinės būklės, galima tik remontui paskolą imti? Dėkui.

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Justina, dėkui už klausimą. Justina, dėkui už klausimą. Priklausomai nuo to, kaip būtų su turto vertinimu ir imamos būsto paskolos sumos. Pvz. jeigu butas bus įvertintas 30 tūkst. eurų ir paskolos suma bus tokia pati, tai bankas nebegalės suteikti paskolos remontui, nes tokiu atveju bankas jau paskolins daugiau, negu būstas yra vertas. Nebent Jūsų pajamos yra labai didelės ir tai leis imti dar didesnį kreditą, bet dažniausiai orientuojamasi į perkamo būsto vertę pagal turto vertinimą. Taip pat atkreipkite dėmesį, kad senos statybos butams, bankai gali prašyti didesnio nei 20% pradinio įnašo. Kritinės būklės būstų bankai nefinansuoja, nes jie yra nelikvidūs ir rizikingi.

+5Buvo naudinga
Jolita

Sveiki, esame jauna šeima iš Varėnos (30 ir 33 amžiaus), kol kas vaikų neturime, bet planuojame. Norėtume pasinaudoti parama būstui jaunoms šeimoms įsigyti. Mūsų šeimos mėnesio pajamos apie 1000 Eur. Norėtume įsigyti namą Varėnos rajone. Ar tai įmanoma su mūsų pajamomis, ar galime su parama įsigyti tik butą? Jeigu galime kreiptis dėl paramos, ar ja galima pasinaudoti tik nuo š.m. liepos 1 d., ar galima į savivaldybę kreiptis ir anksčiau?

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Jolita, dėkui už klausimą. Galite kreiptis ir dabar bei pasiruošti tam laikui, kai jau bus vėl pradėta teikti parama. Nežinau ar tai bus liepos 1 d. ar anksčiau. Atminkite, kad paramos gavimui, pagal šiuo metu galiojančias sąlygas reikalinga turėti vaiką, taigi, kai nueisite į savivaldybę, pasakykite, kad planuojate turėti vaiką ir norite pasiruošti dokumentus. Savivaldybėje nukreips toliau. Galite įsigyti bet kokį 100% baigtumo būstą, kuris yra būstas ir jį finansuoja bankai. Kaip žinia, senos statybos namus, ypač medinius, sunkiai finansuoja bankai. Tad atkreipkite dėmesį besirinkdami būstą ir išsirinkę pasikalbėkite su bankais ar tokį finansuotų ir su kokiu pradiniu įnašu.

+3Buvo naudinga
sa

Laba diena, kokios naujos įstatymo pataisos reglamentuoja, kad jei būstas yra ne Vilniaus mieste bankas gali finansuoti tik 80 proc. sumos? Ar yra tikimybė tokiu atveju gauti 85 proc. finansavimą, jei pajamos yra pakankamos?

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Mano žiniomis nėra įstatymo pataisų, bankas individualiai vertina ar būstas yra likvidus ir kokio dydžio finansavimą gali suteikti. Įprastai senos statybos, prastos statybos ar nepaklausiose vietose būstai finansuojami 50-80%.

+3Buvo naudinga
Aurimas

Laba diena, ar įmanoma gauti paskolą senos statybos buto pirkimui turint pradinį įnašą 15%? Ar tiesa, jog perkant nedidelį namą sodų bendrijoje (tai būtų pagrindinis gyvenamas būstas, tik nežinau ar būtų įmanoma kaip nors tai pagrįsti) reikalaujama ženkliai didesnio pradinio įnašo? Ar yra kokia nors išeitis įsigyti nedidelį namą šalia Vilniaus su 15% pradiniu įnašu?

Atsakyti
Steponas Jurele
Bankai.lt

Aurimai, dėkui už klausimą. Finansavimo dydis dažniausiai priklauso nuo būsto likvidumo, grubiai tariant jeigu būstas, kurį perkate, gali būti lengvai parduodamas, tuomet statybos metai ne tiek ir įtakos. Žinoma mediniai namai yra atskira istorija, tačiau gali būti vietovių, kur mediniai namai bus gerai vertinami. Tad Jūsų konkrečiu atveju tiksliai pasakys tik bankas įvertinęs perkamo būsto situaciją, o tuo pačiu ir pasakys kokią maksimalią sumą gali finansuoti.

+3Buvo naudinga
Projektą valdo ir vysto lietuviško kapitalo įmonė
Lietuviško kapitalo projektas.
Rinkis paslaugą lietuvišką!
2008-2023 © Bankai.lt - vienintelis bankinių paslaugų palyginimo portalas Lietuvoje. Visos teisės saugomos. Kopijuoti ir platinti informaciją yra draudžiama, nebent gavus raštišką sutikimą. Buveinės adresas: K. Baršausko 59, LT-51423 Kaunas, Lietuva (Kauno mokslo ir technologijų parkas).
Į viršų