Banko sprendimas

Banko sprendimas. Čia Jūs matote visus klausimus-atsakymus susijusius su fraze „banko sprendimas“. Jeigu kils daugiau klausimų šia tema, tuomet užduokite naują klausimą.
Klausimai ir atsakymai
Ieškoti
Lina

Sveiki, dukra nusipirko butą, ėmė paskolą iš banko. Norėtų dalį buto padovanoti man, kad būtumėm buto bendrasavininkės, tačiau pageidautų paskolą ir toliau mokėti pati. Ar įmanomas toks variantas, jei ne, koks įmanomas sprendimas šiuo atveju?

Atsakyti Dalintis
Atsakymas į klausimą yra ruošiamas ir artimiausiu metu jį pateiksime. Taip pat atminkite, kad bet kuris Bankai.lt lankytojas gali atsakyti į klausimą. Tad jeigu žinote atsakymą ar turėjote panašią patirtį - pateikite atsakymą. Padėkime vieni kitiems!
Inga

Laba diena, planuoju imti būsto paskolą apie 70 000 Eur. Klausimas dėl Euribor perskaičiavimo laikotarpio 3, 6, 12. Kol kas Euribor minusinis, tačiau jau šių metų viduryje žada kelti. Ar verta (nerizikinga) skolintis su 3 ir 6 mėn. Euribor, kai palūkanos žada kilti? Su 12 mėn. atrodo saugiau, nes visus metus nemokėtume už Euriborą, tik banko maržą, o praėjus 12 mėn. žinotume, kiek palūkanų mokėti visus metus.

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Inga, dėkui už klausimą. Negaliu atsakyti ir siūlyti nieko, nes tai kiekvienos šeimos individualus sprendimas ir prisiimama rizika. Man palankiau atrodo 3-6 mėn.

+3Buvo naudinga
Vilius

Sveiki, su pardavėju sudaryta preliminarioji pirkimo pardavimo sutartis, turime sumokėti avansą, tačiau būstas yra perkamas su parama regionuose. Banke mums pasakė, jog paskolos formavimas įvyks tik kai pateiksime vertinimą ir giminystės ryšių registrų centro pažymas, tačiau jie vistiek garantijų kažkodėl duoti negali dėl paskolos gavimo, o kokios negavimo priežastys gali būti nenurodo, nes šį kreditavimo atvėjį dar spres banko sprendikai. Žodinį patvirtinimą dėl paskolos gavimo gavome, jog pagal mūsų pajamas įmanoma gauti būsto paskolą ir būstas yra tinkamas pirkimui pagal kriterijus, bet kaip suprantu galutinis sprendimas vistiek gali būti neigiamas? Ar tokiu atvėju atgautumėme sumokėta avansą? Ar yra kažoks įstatymas, kuris nurodo terminą, per kiek laiko paprastai pirkėjas susimoka avansą, kad būtų galima nemokėti avanso iki kol bus priimtas paskolos patvirtinimas?

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Viliau, dėkui už klausimą. Avansas ir yra tam, kad pardavėjas turėtų garantiją, kad tikrai pirksite. Nebent su pardavėju pasirašysite sutartį, kad jeigu negaunate paramos, pardavėjas grąžina sumokėtą avansą. O dėl banko sprendimo, tai paskolos su parama sprendimas gali trukti net ir 2 mėn., kol bankas priims sprendimą.

+3Buvo naudinga
Jūratė

Sveiki, planuojame namo statybą ir norime sužinoti ar galime gauti paskolą. Turime žemės sklypą, namo projektą, elektros komunikacijos jau įvestos, taip pat turime santaupų 20 000 eur. Sudėjus abiejų atlyginimai ant "popieriaus" siekia 1085 eur/mėn. Vaikų, įsiskolinimų ar kitokių apbribojimų neturime. Ar galėtume kreiptis į banką dėl paskolos namo statybai?

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Jūrate, dėkui už klausimą. Kreiptis galite, bet priklausomai nuo to, kokios sumos Jums reikia, priklausys ir banko sprendimas. Bankai vertina kiekvienos šeimos galimybes individualiai, todėl tik bankai pasakys ar galės ir kiek galės finansuoti Jūsų projektą. Sėkmės!

+3Buvo naudinga
Lilija

Sveiki. Padariau vertinimą, sklypas su sodo namu ir du ūkiniai pastatai, ūkiniai pastatai neįregistruoti. Padaviau paraišką į banką būsto paskolai gauti, gavau preliminarų sprendimą: Bėda ta, kad negaliu duoti Jums kol kas garantinio rašto, nes iki jo išdavimo turi būti pateiktas naujas turto vertinimas, kuriame matomi jau įregistruoti du pastatai. Toks buvo priimtas sprendimas. Jums buvo finansuojami 75 proc. nuo kainos ar vertės ta kuri bus mažesnė ir finansavimas bus tik nuo perkamo žemės sklypo ir namo. Nuo pagalbinių pastatų nebus vykdomas finansavimas, nors jie ir privalo būti įkeisti ir apdrausti atkuriamąją verte. Šio metu tvarkomi dokumentai ūkinių pastatų registracijai. Ar teisėtai bankas reikalauja daryti pakartotinai vertinimą, jeigu pagalbiniai pastatai nebus finansuojami? Gal užtenka pažymos iš RC? Kodėl aš turiu įkeist ir apdraust pagalbinius pastatus banko naudai? Ačiū už atsakymą. Su pagarba, Lilija

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Lilija, dėkui už klausimą. Kaip ir kartoju visiems, bankai įvertinę kiekvieną situaciją, priima sprendimus individualiai. Banko reikalavimai yra teisėti, ne visada galiu paaiškinti detaliau, nematydamas konkrečiau situacijos. Tačiau reikia glaudžiai kalbėtis su bankais ir rasti geriausią išeitį. Taip pat neapsistokite su vienu banku. Pasiteiraukite ir kitur.

+4Buvo naudinga
Lina

Sveiki, norėjau pasiteirauti, jeigu dėl konkretaus buto kreipėmės į banką, tačiau jau baigia praeiti terminas iki kurio turime sumokėti avansą, o bankas dar nepriima sprendimo. Ar sumokėti avansą ir rizikuoti, nes dar neturime 100 proc garantijos, kad bankas finansuos, ar įmanoma kažkaip, kad būsto pardavėjai palauktų?

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Lina, dėkui už klausimą. Bendraukite su banku ir raginkite greičiau priimti sprendimą. Tačiau, rizikuoti nežinant ar gausit būsto paskolą, tikrai nesiūlau.

+3Buvo naudinga
Ieva

Laba diena, mano ir vyro pajamos per mėn. yra 2250 Eur neto, ketiname imti paskolą. Šiuo metu laukiuosi, į dekretą išeinu kovo mėn., žadu VPA pasilikti 2 m. Jei imtume paskolą dabar, kaip bankas skaičiuos pajamas? Vyro pajamos mano dabartinės pajamos ar visgi pagal tai, kokias pajamas gausiu būdama VPA?

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Ieva, dėkui už klausimą. Nuvykite į banką pasiteirauti dėl situacijos. Negaliu tiksliai atsakyti, nes priklausys ir nuo sumos ir nuo būsto. Individualiai nuo banko, pareigų, profesijos gali priklausyti sprendimas.

+3Buvo naudinga
Madara

Sveiki. Tai galit tiksliai paaiškinti, kiek maksimaliai galima skolintis? Peržiūrėjus atsakymus randu, daug neatitikimų. Pvz. šnekama apie jau taikomus hipotetinius 5proc. ir kad neviršytų 40proc. mėnesinių pajamų, kas nėra visiška tiesa... Pvz, pas jūsų skelbiama 16 punkte: https://www.bankai.lt/paskolos/atsakingojo-skolinimo-nuostatai/iv-skyrius-imokos-dydzio-ir-pajamu-santykis-157.html Iš viso to eina suprasti, kad galima skolintis tiek, kad su dabartinėm palūkanom mokama suma, neturėtų neviršytų 40proc. mėnesinių pajamų. Pritaikius 5proc. metinių palūkanų, neturėtų viršyti 50proc. mokamų mėnesinių pajamų. Dėkui už atsakymus.

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Madara, dėkui už klausimą. Skolintis galite tiek, kiek bankas įvertinęs individualiai Jūsų situaciją pasakys, kad gali skolinti Jums. Atsakingo skolinimo nuostatai yra tik Lietuvos banko išleistos gairės kuom vadovautis ir nebūtinai tai bus tiksliai imant paskolą. Aš apskritai rekomenduoju, kad paskolos įmoka neviršytų 20% Jūsų mėnesinių pajamų, o 40% yra gana drąsus sprendimas tiek bankams tiek pačioms šeimoms. Sėkmės!

+4Buvo naudinga
Živilė

Laba diena. Man 26 metai, esu doktorantė, netekėjusi ir be vaikų. Mano mėnesio pajamos yra tokios: 456 EUR doktoranto stipendija iš universiteto 220 EUR doktoranto stipendija iš Mokslo tarybos 300 EUR atlyginimas už darbą 0,5 etato (dirbu pagal terminuotą sutartį 12 mėnesių, netrukus sutartį pratęsiu dar 12-ai mėnesių). Ketinu pirkti būstą už 57 000 EUR Vilniuje, turiu sukaupusi 20 proc. pradinio įnašo. Buvau konsultacijose Luminor ir Swedbank (SEB doktoranto pajamų nevertina), abu bankai patikino, jog reikiamą sumą paskolinti galėtų. Šiuo metu esu pasirašiusi preliminarią pirkimo-pardavimo sutartį, pervedusi avansą ir užsakiusi turto vertinimą. Mano klausimas yra toks: kokia yra tikimybė, kad galutinio sprendimo priėmimo metu bankai persigalvos ir nuspręs paskolos nebeteikti? Ar dažni tokie atvejai ir kas juos lemia? Teko skaityti, jog pasitaiko, kad pirminių konsultacijų metu vadybininkai palankiai vertina norintį skolintis ir ragina atlikti tolesnes procedūras, bet galutinis banko sprendimas būna neigiamas. Ačiū.

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Živile, dėkui už klausimą. Jeigu gavote pasiūlymą iš banko, turite 30 dienų jį priimti arba atmesti, o pasiūlymas turėtų išlikti toks pats. Jeigu terminas ilgesnis, tuomet reikia garantinio rašto, kad paskolą gausite.

+3Buvo naudinga
Karolis

Laba diena, gal galite nurodyti, kiek galioja banko sprendimas dėl būsto paskolos sąlygų? T.y. pateikus paraišką ir gavus teigiamą sprendimą, per kiek laiko galima pasinaudoti banko pasiūlytomis sąlygomis?

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Karoli, dėkui už klausimą. Ant pasiūlymo turi būti parašyta galiojimo data, tačiau pagal įstatymą, pasiūlymas turi galioti bent 30 dienų tam, kad turėtumėte laiko pasirinkti ir sulaukti iš kitų bankų pasiūlymų.

+3Buvo naudinga
Projektą valdo ir vysto lietuviško kapitalo įmonė
Lietuviško kapitalo projektas.
Rinkis paslaugą lietuvišką!
2008-2019 © Bankai.lt - vienintelis bankinių paslaugų palyginimo portalas Lietuvoje. Visos teisės saugomos. Kopijuoti ir platinti informaciją yra draudžiama, nebent gavus raštišką sutikimą. Buveinės adresas: K. Baršausko 59, LT-51423 Kaunas, Lietuva (Kauno mokslo ir technologijų parkas).
Į viršų