Banko sprendimas

Banko sprendimas. Čia Jūs matote visus klausimus-atsakymus susijusius su fraze „banko sprendimas“. Jeigu kils daugiau klausimų šia tema, tuomet užduokite naują klausimą.
Klausimai ir atsakymai
Ieškoti
Lina

Sveiki, norėjau pasiteirauti, jeigu dėl konkretaus buto kreipėmės į banką, tačiau jau baigia praeiti terminas iki kurio turime sumokėti avansą, o bankas dar nepriima sprendimo. Ar sumokėti avansą ir rizikuoti, nes dar neturime 100 proc garantijos, kad bankas finansuos, ar įmanoma kažkaip, kad būsto pardavėjai palauktų?

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Lina, dėkui už klausimą. Bendraukite su banku ir raginkite greičiau priimti sprendimą. Tačiau, rizikuoti nežinant ar gausit būsto paskolą, tikrai nesiūlau.

+3Buvo naudinga
Ieva

Laba diena, mano ir vyro pajamos per mėn. yra 2250 Eur neto, ketiname imti paskolą. Šiuo metu laukiuosi, į dekretą išeinu kovo mėn., žadu VPA pasilikti 2 m. Jei imtume paskolą dabar, kaip bankas skaičiuos pajamas? Vyro pajamos mano dabartinės pajamos ar visgi pagal tai, kokias pajamas gausiu būdama VPA?

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Ieva, dėkui už klausimą. Nuvykite į banką pasiteirauti dėl situacijos. Negaliu tiksliai atsakyti, nes priklausys ir nuo sumos ir nuo būsto. Individualiai nuo banko, pareigų, profesijos gali priklausyti sprendimas.

+3Buvo naudinga
Madara

Sveiki. Tai galit tiksliai paaiškinti, kiek maksimaliai galima skolintis? Peržiūrėjus atsakymus randu, daug neatitikimų. Pvz. šnekama apie jau taikomus hipotetinius 5proc. ir kad neviršytų 40proc. mėnesinių pajamų, kas nėra visiška tiesa... Pvz, pas jūsų skelbiama 16 punkte: https://www.bankai.lt/paskolos/atsakingojo-skolinimo-nuostatai/iv-skyrius-imokos-dydzio-ir-pajamu-santykis-157.html Iš viso to eina suprasti, kad galima skolintis tiek, kad su dabartinėm palūkanom mokama suma, neturėtų neviršytų 40proc. mėnesinių pajamų. Pritaikius 5proc. metinių palūkanų, neturėtų viršyti 50proc. mokamų mėnesinių pajamų. Dėkui už atsakymus.

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Madara, dėkui už klausimą. Skolintis galite tiek, kiek bankas įvertinęs individualiai Jūsų situaciją pasakys, kad gali skolinti Jums. Atsakingo skolinimo nuostatai yra tik Lietuvos banko išleistos gairės kuom vadovautis ir nebūtinai tai bus tiksliai imant paskolą. Aš apskritai rekomenduoju, kad paskolos įmoka neviršytų 20% Jūsų mėnesinių pajamų, o 40% yra gana drąsus sprendimas tiek bankams tiek pačioms šeimoms. Sėkmės!

+3Buvo naudinga
Živilė

Laba diena. Man 26 metai, esu doktorantė, netekėjusi ir be vaikų. Mano mėnesio pajamos yra tokios: 456 EUR doktoranto stipendija iš universiteto 220 EUR doktoranto stipendija iš Mokslo tarybos 300 EUR atlyginimas už darbą 0,5 etato (dirbu pagal terminuotą sutartį 12 mėnesių, netrukus sutartį pratęsiu dar 12-ai mėnesių). Ketinu pirkti būstą už 57 000 EUR Vilniuje, turiu sukaupusi 20 proc. pradinio įnašo. Buvau konsultacijose Luminor ir Swedbank (SEB doktoranto pajamų nevertina), abu bankai patikino, jog reikiamą sumą paskolinti galėtų. Šiuo metu esu pasirašiusi preliminarią pirkimo-pardavimo sutartį, pervedusi avansą ir užsakiusi turto vertinimą. Mano klausimas yra toks: kokia yra tikimybė, kad galutinio sprendimo priėmimo metu bankai persigalvos ir nuspręs paskolos nebeteikti? Ar dažni tokie atvejai ir kas juos lemia? Teko skaityti, jog pasitaiko, kad pirminių konsultacijų metu vadybininkai palankiai vertina norintį skolintis ir ragina atlikti tolesnes procedūras, bet galutinis banko sprendimas būna neigiamas. Ačiū.

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Živile, dėkui už klausimą. Jeigu gavote pasiūlymą iš banko, turite 30 dienų jį priimti arba atmesti, o pasiūlymas turėtų išlikti toks pats. Jeigu terminas ilgesnis, tuomet reikia garantinio rašto, kad paskolą gausite.

+3Buvo naudinga
Karolis

Laba diena, gal galite nurodyti, kiek galioja banko sprendimas dėl būsto paskolos sąlygų? T.y. pateikus paraišką ir gavus teigiamą sprendimą, per kiek laiko galima pasinaudoti banko pasiūlytomis sąlygomis?

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Karoli, dėkui už klausimą. Ant pasiūlymo turi būti parašyta galiojimo data, tačiau pagal įstatymą, pasiūlymas turi galioti bent 30 dienų tam, kad turėtumėte laiko pasirinkti ir sulaukti iš kitų bankų pasiūlymų.

+3Buvo naudinga
Eimantas

Sveiki, Ar atsižvelgiant į dabartinę situaciją, verta imti iš luminor banko būsto paskolą su 2,47 marža? suma ~32 tūkst. Palūkanos kintamosios, argumentuojamas banko sprendimas tokiai maržai - tai nedidelė suma, Nuo 1999 euribor kiek matau buvo pakilęs iki 5%, kaip manote, ar tai gali kartotis? Ar jūsų nuomone verta išklausyti kitų bankų pasiūlymo? (marža neišgasdino, kintamosios palūkanos taip pat).

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Eimantai, dėkui už klausimą. Žinoma, kad imdami būsto paskolą, privalote išklausyti bent TOP3 bankų pasiūlymų (SEB, Swedbank, Luminor). Palūkanos tikrai didės, per artimiausius 5 metus manau bus būm, bet niekas tiksliai nežino kada ir kodėl. Čia tik mano nuomonė. Visi laukia.

+4Buvo naudinga
Erika

Laba diena, domina LUMINOR banko sprendimas. Ar yra galimybė gauti būsto paskolą dirbant užsienyje? UK. Ačiū.

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Erika, dėkui už klausimą. Kolkas Luminor bankas yra sustabdęs būsto paskolų išdavimą dirbantiems užsienyje ir gaunantiems pajamas ne eurais.

+3Buvo naudinga
Vaidotas

Sveiki, ar banko paskolos sąlygas įtakoja deklaruota gyvenamoji vieta? T.y. Jei vienas šeimos narys deklaravęs gyvenamąją vietą Vilniuje, o kitas tarkime Varėnoje. Ačiū.

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Vaidotai, dėkui už klausimą. Taip, gyvenamoji vieta gali įtakoti paskolos sąlygas dėl skirtingo pragyvenimo lygio. Dėl dviejų šeimos narių skirtingų vietų deklaravimo gali būti priimtas individualus sprendimas, bet turbūt bus žiūrima į tai, kuriame mieste dirbate ir jeigu dirbate bei gyvenate Vilniuje, tuomet bus taikomas Vilniaus "tarifas".

+3Buvo naudinga
Kristi

Laba diena. Ar galima paimti paskolą 35000-40000 eurų, jei mūsų šeimos pajamos apie 1200 į rankas. Yra vaikas 10 metų.

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Kristi, dėkui už klausimą. Galima imti, pirminis vaizdas atrodo, kad viskas bus gerai, bet sąlygos ir sprendimas bus pateiktas tik kreipiantis į banką individualiai. Sąlygos kiekvieno banko bus individualios ir skirtingos.

+3Buvo naudinga
Juozas

Sveiki, esame užsirezervavę pirkti naujos statybos butą (dar nepastatytą), bei imti būsto su įsirengimu paskolą. Žmona šiuo metu laukiasi, o butą statytojas įsipareigojo pabaigti ir parduoti spalio mėnesį, kai nėštumas bus prie pabaigos (8 mėn.). Ar tokia situacija gali sukelti kėblumų imant būsto paskolą? Kaip tokiu atveju bankas skaičiuoja pajamas? Ar gali traktuoti, kad šeima jau 3 asmenų? Girdėjom, kad bankai teiraujasi, kokį laikotarpį tėvai rinksis motinystės/tėvystės atostogoms - 1 ar 2 metų ir pagal tai skaičiuoja pajamas - 100 arba 40% nuo atostogausiančio tėvo pajamų. Ar tai tiesa? Ir kitas klausimas, kas būtų tokiu atveju, jeigu nėštumo faktas nuo banko būtų nuslėptas, paskola būtų suteikta, o vėliau viskas paaiškėtų (pagal dekreto pašalpos gavimą)? Ar gali bankai imtis kokių priemonių ar kažkokiu būdu anuliuoti suteiktą paskolą? Arba gal bankas turės teisę nebesuteikti paskolos nupirkto būsto įsirengimui, neskaitant, kad banko sprendime suteikti paskolą tai buvo įvertinta ir paskaičiuota? Iš anksto dėkoju už atsakymą.

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Juozai, dėkui už klausimą. Vertins situaciją ir pajamas pagal tai kaip yra. Nėštumas ne liga ir nieko blogo neturėtų nutikti, nors taip, kalbama, kad bankai į tai atsižvelgia, nors neigiamų faktų apie tai negirdėti. Svarbu bus Jūsų pajamų dydis ateinančius metus. Patarčiau pereiti per visus bankus ir pasikalbėti, paaiškinti situaciją, juk iki būsto pirkimo dar toli, todėl spėsite pasiruošti viskam. Jeigu banko sprendimas bus suteikti paskolą, tai nesikeičia ir paskola bus suteikta. Bet visko pasitaiko.

Tikrai labai labai rekomenduoju nueiti į visus bankus ir pasikalbėti jau iš anksto, pasakyti kas būtų jeigu būtų ir panašiai. Žinokite viską tiksliai, nes nuo to bus geriau tik jums. Aš nežinau kaip bankai masto Jūsų individualiu atveju, tik jie mato Jūsų situaciją ir tik jų rizikos vertinimo sistemos galės atsakyti kaip bus.

+3Buvo naudinga
Projektą valdo ir vysto lietuviško kapitalo įmonė
Lietuviško kapitalo projektas.
Rinkis paslaugą lietuvišką!
2008-2018 © Bankai.lt - vienintelis bankinių paslaugų palyginimo portalas Lietuvoje. Visos teisės saugomos. Kopijuoti ir platinti informaciją yra draudžiama, nebent gavus raštišką sutikimą. Buveinės adresas: K. Baršausko 59, LT-51423 Kaunas, Lietuva (Kauno mokslo ir technologijų parkas).
Į viršų