Įkeistas turtas

Įkeistas turtas. Čia Jūs matote visus klausimus-atsakymus susijusius su fraze „įkeistas turtas“. Jeigu kils daugiau klausimų šia tema, tuomet užduokite naują klausimą.
Klausimai ir atsakymai
Ieškoti
Neringa

Sveiki, pakonsultuokite prašau, norint gauti reikiamą paskolą su esamo turto įkeitimu. Reikiamai sumai gauti, pagal esamas pajamas, trūksta apie 12000 Eur. Ar butas tokiai sumai įkeičiamas tiek laiko kiek ir pati paskola (22m. ir daugiau), ar galimas trumpesnis laikas (priklausomai nuo trūkstamos sumos)?

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Neringa, dėkui už klausimą. Nelabai supratau ar kalbate apie papildomai įkeičiamą turtą ar apie tą, kurį perkate. Bet kokiu atveju, įkeistas turtas bus įkeistas tol, kol nebus išmokėtas kreditas.

+3Buvo naudinga
Vida

Paėmėme paskolą buto pirkimui, bet vieno buto vertės neužteko, todėl buvo "prikabintas" sūnaus butas. Nuo 2007m. mokam paskolą. Dabar didžiąją dalį kredito padengėm ir norėtumėm sūnaus butą "atkabinti". Ar pasikeis kredito sąlygos, jei norėsime sūnaus butą padaryti neįkeistą? Ir dar klausimas: ar galim sūnaus butą nuomoti? Ar tam turim gauti banko sutikimą ar leidimą?

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Vida, dėkui už klausimą. Reikia žiūrėti pagal turima būsto vertę, jeigu užtenka vertės įkeisto būsto ir bankas sutiks - galėsite atkabinti. O dėl būsto nuomos - teoriškai viską ką darote su banko turtu, turite sakyti, bet praktiškai nelabai kas ir sako ar tikrina. Dokumentiškai, sutartyje, turėtų būti parašyta, kad turite pranešti. Paskaitykite sutartį.

+3Buvo naudinga
Martynas

Sveiki, Šeimos turtui yra priskirtas mūsų sodo namas, turime nepilnamečių vaikų. Šiuo metu norime parduoti šį objektą. Mes esame paėmę būsto kreditą kitam būstui, naujas būstas yra įkeistas bankui. Ar galime perkelti šeimos turtą į naują objektą? Kokių dokumentų gali prireikti? Ar reikalingas teismo arba banko leidimas? Ačiū

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Martynai, dėkui už klausimą. Iš tiesų nelabai supratau turto perkėlimo motyvo. Tačiau jeigu turtas yra įkeistas ir norite su įkeistu turtu ką nors daryti - banko leidimas būtinas.

+3Buvo naudinga
Dainius

Laba diena, Norėjau paklausti ar bankas gali taikyti skirtingus mokesčius prašymui parduoti įkeista turtą, t.y. jei perkantis asmuo paskolą ims tame pačiame banke suma už raštą yra 30eurų, jei pirkėjas paskolą ims kitame banke 150 eurų. Prašymo forma ir kredito gražinimas nuo pirkėjo paskolos nepriklauso ar ne?

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Dainiau, dėkui už klausimą. Bankai gali taikyti įkainius tokius kokius jie nori, kaip nustatyta jų paslaugų įkainiuose - tai komercinės įstaigos.

+4Buvo naudinga
Marius

Laba diena, norėjau pasiteirauti, ar turi teisę į paramą būstui įsigyti ar išsinuomoti šeima kuri jau turi paskolą konkrečiai namo statybai ir jį stato Vilniaus raj.? Šeima taip pat turi kito NT t.y. butas yra įkeista bankui dėl namo statybos paskolos ir neįkeistas turtas yra 1 k. butas bendrabučio tipo name. Nes faktiškai, turtas yra įkeistas bankui ir mes nesame visiški savininkai iki kol neišpirksime, o turtas kuris neįkeistas t.y. 1 k. butas bendrabučio tipo name kaip ir pastato mus į padėti, kad atitinkame įstatymo punktą - "neturi Lietuvos Respublikos teritorijoje nuosavybės (bendrosios nuosavybės) teise būsto arba nuosavybės (bendrosios nuosavybės) teise turimas būstas, Nekilnojamojo turto kadastro duomenimis, yra fiziškai nusidėvėjęs daugiau kaip 60 procentų, arba nuosavybės (bendrosios nuosavybės) teise turimo būsto naudingasis plotas, tenkantis vienam asmeniui ar šeimos nariui, yra mažesnis kaip 10 kvadratinių metrų arba yra mažesnis kaip 14 kvadratinių metrų, jeigu šeimoje yra neįgalusis arba asmuo, sergantis lėtinės ligos, įrašytos į Vyriausybės ar jos įgaliotos institucijos patvirtintą sąrašą, sunkia forma."

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Mariau, dėkui už klausimą. Supratau situaciją. Teoriškai kaip ir galite, bet jeigu vykdote tokias operacijas dar pasitikrinkite ir turimo turto bei pajamų limitus įstatyme. Dar pati namo statybos paskola manau, kad bus traktuojama kaip jau turimas namas, nes jau įsipareigojote bankui per tam tikrą laiką pastatyti namą su 100% baigtumu. Pasiteiraukite savivaldybėje, įdomus toks atvejis, parašykite kaip sekėsi.

+3Buvo naudinga
Ellen

Laba diena. Klausiu savo tėvelio vardu. Jam nuosavybės teise priklauso butas, bei nuosavas namas su namų valdos žemės sklypu. Jis yra anūkės paskolos laiduotojas - paskola turi būti grąžinta bankui 2022metais. (Kaip tokios atskiros laidavimo sutarties nėra - tik sakinys, kad jis yra laiduotojas) Paskola mokama tvarkingai. Ar jis gali parduoti 1/3 dali namų valdos? Ar bankas gali prieštarauti? Iš anksto širdingai dėkoju.

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Ellen, dėkui už klausimą. Jeigu tas turtas, kurį nori parduoti, nėra niekaip įkeistas ar užstatytas, tuomet gali.

+3Buvo naudinga
Arūnas

Laba diena. Turiu nuosavą butą Vilniuje, tačiau noriu imti banko paskolą namui įsigyti. Ar galima bankui įkeisti ir namą, kurį pirksiu su paskola ir įkeisti nuosavą butą papildomai? Butas būtų bankui kaip papildomas garantas, o aš norėčiau gauti mažesnę maržą. 15% įnašas sukauptas.

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Arūnai, dėkui už klausimą. Papildomas turimas turtas gali būti kaip privalumas vertinant Jūsų situaciją. Namą, kurį pirksite Jūs ar taip ar taip turėsite įkeisti, o buto įkeitimas gali būti įkeistas, bet tam turi būti priežastis. Tačiau jeigu Jūs norite įkeisti butą dėl to, kad mėnesinių pajamų neužtenka ar pan., tuomet buto įkeitimas nepadės.

+3Buvo naudinga
Edvinas

Sveiki, norėjau paklausti, ar yra kokia nors galimybė gauti paskola būstui Lietuvoje įsigyti, kai gyvenu ir vykdau individualią veiklą Vokietijoje? Kokių dokumentų reikėtų? Ar būtų lengviau gauti paskolą, jei kaip garantas būtų įkeistas nekilnojamas turtas, esantis Lietuvoje?

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Edvinai, dėkui už klausimą. Manau, kad būtų galimybė, tačiau priklausys nuo profesijos, veiklos termino, bendros situacijos. Kreipkitės į bankus dėl individualaus įvertinimo ir sąlygų gavimo. NT Lietuvoje nėra taip svarbu, svarbiau yra pripažįstamos oficialios ir stabilios pajamos, kurios aiškiai pagrindžiamos.

+4Buvo naudinga
Rima

Laba diena, Norėjau pasiteirauti. Norimo įsigyti būsto vertė apie 30 tūkst. Įsigyjama bendrasavininkių lygiomis dalimis. Vienas bendrasavininkis gali pilnai sumokėti savo dalį, o kitam reikalinga paskola apie 10 tūkst. Mėnesinės pajamos 650€ į rankas. Papildomų įsipareigojimų nėra, paskola imama vieno nesusituokusio žmogaus. Kaip bankas vertina? Ar suteikia paskolą pusei turto įsigyti? Kiek pakyla mokumo vertinimas? Ar užtenka tik bendrasavininkio sutikimo? Iš anksto dėkoju už atsakymą.

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Rima, dėkui už klausimą. Priklausomai nuo perkamo turto, bet manau teoriškai turėtų būti galimybė. Tik čia nelogiškumas tame, kad savininkas, kuris sumoka visą 50% dalį sutinka, kad jo turtas būtų įkeistas bankui. Šiuo atveju būtų įkeičiama ne pusė turto, o visas butas. Čia turbūt darote taip todėl, kad norite pirkti būstą dviese, tik vienas gauna oficialias pajamas, o kitas negauna oficialių pajamų, bet turi grynų, todėl dviese negautumėte paskolos. Na, čia reikėtų individualaus ir turto ir Jūsų asmeninės finansinės situacijos vertinimo. Todėl patariu kreiptis į bankus ir kredito unijas išsamiam pasiūlymui gauti.

+4Buvo naudinga
Rokas

Sveiki, turiu keletą klausimų: 1. Kaip vyksta turto vertinimas ir jo vertės kėlimas? Tarkim, ar yra skirtumas turto vertėje, jeigu, sakykim, sudėtos grindys, vienu variantu, yra geras parketas, o kitu - lentos iš patvorės? 2. Mūsų būsto kaina - 69000 Eur, įsirengimui norime imti 20000 Eur. Pradinis įnašas - 15% (10350 + 3000 Eur). Kiek reikia pakelti turto vertę, kad gautume likusius 17000 Eur? Ir ar, investavus į įsirengimą savus 3000 Eur, reikia kartoti turto vertinimą, kad gauti likusią (ar dalį?) sumą įsirengimui? Dėkui, Rokas

Atsakyti Dalintis
Marius Jansonas
Nepriklausomi paskolų ekspertai

Sveiki, Rokai, ačiū už klausimą. Mes neesam nekilnojamojo turto vertintojai, nežinom miesto, kuriame yra turtas, kaip jis atrodo, tad tiksliai atsakyti negalim, tačiau turėkite omenyje, kad vertintojai nekilnojamąjį turtą vertina pagal rinkos kainą. Įvertinę tai, kokie NT sandoriai buvo įvykdyti su netoliese esančiu panašiu nekilnojamuoju turtu, vertintojai nustato jo vertę. Net ir 50.000 Eur investavus į buto remontą, būsto vertė nebus didesnė nei rinkos kaina. Kad pakomentuočiau Jūsų situaciją man neišku ar Jūsų turimas butas yra įkeistas bankui, jeigu ne, tuomet jį galite tiesiog įkeisti ir paimti norimo dydžio paskolą. Jeigu butas yra įkeisas bankui, tuomet nežinoma koks yra kredito likučio ir nekilnojamojo turto vertės sąntykis. Bankas suteikia paskolą ne didesnę nei 80-85 proc. nuo įkeisto turto vertės. Taigi, rekomenduoju kreiptis į nekilnojamojo turto vertintojus ir jie, žinodami situaciją Jums atsakys išsamiai į Jūsų klausimus.

+3Buvo naudinga
Projektą valdo ir vysto lietuviško kapitalo įmonė
Lietuviško kapitalo projektas.
Rinkis paslaugą lietuvišką!
2008-2019 © Bankai.lt - vienintelis bankinių paslaugų palyginimo portalas Lietuvoje. Visos teisės saugomos. Kopijuoti ir platinti informaciją yra draudžiama, nebent gavus raštišką sutikimą. Buveinės adresas: K. Baršausko 59, LT-51423 Kaunas, Lietuva (Kauno mokslo ir technologijų parkas).
Į viršų