Nuosavas namas

Nuosavas namas. Čia Jūs matote visus klausimus-atsakymus susijusius su fraze „nuosavas namas“. Jeigu kils daugiau klausimų šia tema, tuomet užduokite naują klausimą.
Klausimai ir atsakymai
Ieškoti
Renata

Sveiki, esu našlė jau 7m., turiu Lietuvoje nuosavą seną sudevėjusį namą..restauruoti jo neapsimoka...noriu įsigyti su savivaldybės 15 % parama namą, kuris yra parduodamas tam pačiam kaime...kaina jo šiaidienai yra 45000. Ar galėsiu gauti paramą?

Atsakyti
Atsakymas į klausimą yra ruošiamas ir artimiausiu metu jį pateiksime. Taip pat atminkite, kad bet kuris Bankai.lt lankytojas gali atsakyti į klausimą. Tad jeigu žinote atsakymą ar turėjote panašią patirtį - pateikite atsakymą. Padėkime vieni kitiems!
Svetlana

Sveiki, esame 5 asmenu šeima, 2 vaikai ir 3 suauge. Dirbantis mano vyras ir mama, aš esu VPA. Bendros pajamos, vyro ir mamos (VPA bankai neskaičiuoja kaip pajamas) 1400-1450 į rankas. Ar bankas suteiks paskolą busto remontui 15 000eur. Namas nuosavas. Ačiu.

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Svetlana, reikia kreiptis į bankus, kad įvertintų Jūsų situaciją ir pasakys kokio dydžio paskola yra galima.

+3Buvo naudinga
Kamilė

Sveiki, planuojame pirkti nuosavą namą, už 45000, senos statybos, ar gali būti, kad bankas prašys 20 proc. pradinio įnašo?

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Kamile, dėkui už klausimą. Taip, gali būti. Pradinio įnašo dydis nustatomas po vertinimo, pagal turto būklę, likvidumą ir Jūsų individualią situaciją.

+3Buvo naudinga
Rūta

Laba diena, norime gauti paskolą pirkti mediniam namui (1968 m. statybos), bet sakoma, kad tokių metų namo nedraus draudimo bendrovės. Turime nuosavą butą. Ar galėtume gauti paskolą namui pirkti užstatydami savo butą? Ačiū

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Rūta, dėkui už klauismą. Namas namui nelygus, todėl reikia, kad būtų vertinimas ir konkreti specialistų išvada. Taip, mediniai namai sunkiai vertinami ir finansuojami. Turint papildomo turto, kuri užstatytumėte - galimybių gali atsirasti.

+4Buvo naudinga
Veronika

Laba diena, norėjau pasiteirauti planuojame su vyru pirkti nuosavą namą Šiaulių apskrityje. Mūsų šeimos sudėtis : 2 suaugę 2 vaikai. Pajamos: vyras gauna 500 atlyginimą iš darbovietės, dabar turi individualia pažymą dar 200e., bet ji tik 2 mėn. Bet turi sąskaitas kiek pinigėlių gauna. Aš žmona dabar gaunu 300 bedarbio pašalpą 9 mėn. išėjau iš darbo. Vaikų alimentai 120 69 ir dar iš valstybės vaikų pinigai 100e. Ar galime pretenduoti paskolai?

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Veronika, dėkui už klausimą. Viskas priklausys nuo paskolos dydžio, bet manau, kad smarkiai reikėtų padidinti Jūsų šeimai pajamas, kad galėtumėte galvoti apie paskolą. Vien pragyvenimui per mėn. 4 asmenys „suvalgo” 800eurų, o kur dar kiti poreikiai, mokesčiai ir t.t. Vyrui dėl individualios pažymos patarčiau ne metų gale deklaruoti pajamas, o kas mėnesį susimokant VSD, tokiu atveju pajamos bus greičiau įtraukiamos tarp vertinamų.

+3Buvo naudinga
Ellen

Laba diena. Klausiu savo tėvelio vardu. Jam nuosavybės teise priklauso butas, bei nuosavas namas su namų valdos žemės sklypu. Jis yra anūkės paskolos laiduotojas - paskola turi būti grąžinta bankui 2022metais. (Kaip tokios atskiros laidavimo sutarties nėra - tik sakinys, kad jis yra laiduotojas) Paskola mokama tvarkingai. Ar jis gali parduoti 1/3 dali namų valdos? Ar bankas gali prieštarauti? Iš anksto širdingai dėkoju.

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Ellen, dėkui už klausimą. Jeigu tas turtas, kurį nori parduoti, nėra niekaip įkeistas ar užstatytas, tuomet gali.

+3Buvo naudinga
Gintarė

Sveiki, norėčiau pasiteirauti. Turime savo nuosavą butą, bet norime pirkti namą su paskola, ar galima įkeisti savo butą ir jį padaryti pradiniu įnašu, jo neparduodant ir išsaugant?

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Gintare, dėkui už klausimą. Ne, negalima, pradinis įnašas turi būti turimais, sutaupytais pinigais, be užstato.

+3Buvo naudinga
Vanda

Sveiki, gyvenu ir dirbu Airijoj, man 58m, mėnesio pajamos 1000e, turiu nuosavą namą ar galėčiau gauti 20000e paskolą?

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Vanda, dėkui už klausimą. Manau, kad negautumėte dėl per didelio Jūsų amžiaus ir gyvenamosios vietos.

+3Buvo naudinga
Kšyštof

Laba diena, Norime su žmona prikti nuosavą namą. Namo baigtumas užregistruotas 60 proc. Norėjau pasiklausti, ar reikalingas galiojantis statybos leidimas imant paskolą? Pagal esamą statybos leidimą, jokių nukrypimų nėra.

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Kšyštof, dėkui už klausimą. Perkant 60 proc. baigtumo namą su paskola, įsipareigosite per tam tikrą laiką pasiekti 100%. Taip pat prieš perkant namą bus būtinas turto vertinimas ir galimybės pasiekti tą 100% baigtumą. Taigi, manau ir statybos leidimo ir detalaus projekto reikės. Detaliau Jums paaiškins bankas, kuris sutiks (jei sutiks) išduoti paskolą būstui.

+3Buvo naudinga
Tomas

Sveiki, Jeigu Seimas priims įstatymą dėl paramos jaunoms šeimoms, tai mes esame numatę butą, kurį norėtume įsigyti. Jo kaina apie 15-20 tūkstančių eurų. Esmė tame,kad namas kuriame yra butas yra 1914 m. statybos ir kiek žinome, draudikai nedraudžia ir taip bankai neišduoda paskolos.Ka tokiu atveju patartumete daryti? O perkant už savo nuosavas lėšas, valstybė subsidijuotu 25 proc.?

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Tomai, dėkui už klausimą. Kol dar nėra patvirtintas projektas, tad sunku komentuoti. Tačiau tikėtina, kad parama bus dalinama per bankus, imant kreditą. Įstatymo užuominose visur minimas kredito dalies padengimas, tačiau perkant sklypą be kredito būtų padengiama 15% sumos. Taigi, galbūt ir su perkamu būstu už savus pinigus bus kokių nors variantų. Reikia laukti.

+3Buvo naudinga
Projektą valdo ir vysto lietuviško kapitalo įmonė
Lietuviško kapitalo projektas.
Rinkis paslaugą lietuvišką!
2008-2020 © Bankai.lt - vienintelis bankinių paslaugų palyginimo portalas Lietuvoje. Visos teisės saugomos. Kopijuoti ir platinti informaciją yra draudžiama, nebent gavus raštišką sutikimą. Buveinės adresas: K. Baršausko 59, LT-51423 Kaunas, Lietuva (Kauno mokslo ir technologijų parkas).
Į viršų