Vertintojai

Vertintojai. Čia Jūs matote visus klausimus-atsakymus susijusius su fraze „vertintojai“. Jeigu kils daugiau klausimų šia tema, tuomet užduokite naują klausimą.
Klausimai ir atsakymai
Ieškoti
Egidijus

Sveiki, klausimas dėl turto vertinimo. Ar yra taikoma praktika, kad bankas suteiktų būsto kreditą, vadovaudamasis Registrų centro masinio vidutinio vertinimo informacija? Mums gaunasi, kad turto vertė pagal masinį vertinimą yra didesnė, jei prašomas banko kreditas. Ačiū.

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Egidijau, dėkui už klausimą. Ne, taikoma praktika vertinti tik pagal bankui tinkamų turto vertintojų ataskaitas. Bet turto vertintojai visuomet atsižvelgia į masinio vidutinio vertinimo informaciją.

+4Buvo naudinga
Remigijus

Norėtume įsigyti nebaigtos statybos namą už 90.000eur. Įsirengimui skirti 38.000eur. Kadangi tai antras būstas, tai iš bankų gauname 80% finansavimą (72.000eur). Tai bendrai norėtume pasiskolinti 110.000eur. Turto vertintojai vertina 90.000eur. Pajamų gauti paskolą pakanka. Savo lėšų turime 20.000eur (18.000eur pradiniam įnašui ir dokumentams). Tam, kad gautume lėšu įsirengimui - turime turėti dar papildomai bent 7.600eur ir turto vertę pakelti iki 137.000eur, kas yra neįmanoma. Ar galima imti būsto paskola iš vieno banko, o įsirengimui paimti iš kito banko / kredito unijos / kito finansuotojo?

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Remigijau, dėkui už klausimą. Labai svarbu įvykdyti įsipareigojimus bankui ir pasiekti 100% baigtumą, kitaip galite turėti problemų jeigu nespėsit. Skolintis papildomai galite, tačiau klausimas ar kas nors norės skolinti, kai jau turėsite tokio dydžio įsipareigojimą. Siūlyčiau šiek tiek pataupyti ir jeigu matote, kad įsipareigojimai yra per dideli ir Jums dar kolkas neįveikiami - pakentėti ir taupyti.

+4Buvo naudinga
Deimantė

Sveiki, Norime imti būsto paskolą. Turtą pridavėme vertinimui, už vertinimą sumokėjome, bet atrodo, kad turtas yra stipriai nuvertintas pagal pasirinktą vertinimo įmonę. Ar mes galime kreiptis į kitą nepriklausomą vertintoją? Jei kitas vertintojas turtą įvertintų didesne suma, pagal kurį vertinimą bankas duotų paskolą?

Atsakyti
Ina

Žinoma galite. Bankui pateiksite jums naudingą vertinimo ataskaitą. Mūsų situacija panaši buvo. Vertinom net pas 3 vertintojus. Pirmas vertintojas namą įvertino 50k,antras 55k, o trečias 85k. Skirtumas nesuvokiamas...

+5Buvo naudinga
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Deimante, dėkui už klausimą. Taip, galite. Pasiklausinėkite pažįstamų tarpe, kurie vertintojai palankiau vertina būstus Jūsų atveju - pažintys dar veikia turto vertinimo srityje :)

+3Buvo naudinga
Odeta

Sveiki gal galite parašyti nepriklausomo vertintojo numeri. Mes norime įsivertinti ir niekaip neranda palankaus vertintojo. ačiū

+1Buvo naudinga
Justas

Sveiki, dirbu pagal indvidualią veiklą, pagal paskutinių dviejų metų uždarbį galiu pasiimti nedidesnę kaip 30 000e paskolą 30m, ar galima gauti paskolą apie 100 000e, jei būtų užstatomas kaip papildomas garantas turimas nekilnojamas turtas, kurį įvertino turto vertintojai 250 000? Ar vis tik tai nieko nekeičia ir bus žiūrima tik į mano pajamas paskutiniųjų metų? Dėkui.

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Justai, dėkui už klausimą. Priklauso nuo Jūsų mėnesinių pajamų dydžio ir banko ar unijos. Reikėtų skaičiuoti kiek nuo mėnesinių pajamų lieka po mėnesinės paskolos įmokos. Įmoka negali sudaryti daugiau nei 40%. Papildomo turto įkeitimas įmanomas. Čia labai individuali situacija, įtakos bankas ir banko požiūris į Jūsų situaciją.

+3Buvo naudinga
Neringa

Laba diena, esam paėmę paskolą namo statybai. Pirmame etape mums įvertino 40500 eurų, už pamatus ir sienas, paskolos gavom 80% nuo turto vertės tai yra 32400 eurų. Už tuos pinigus padarėm nemažai darbų uždėjom stogą, sudėjom langus, laukines duris, apšiltinom pastatą, uždėjom dekorus, apšiltinom pamatus, įrengėm eletktrą, padarėm dujų įvadą. Kreipiausi į vertintoją, kad nustatytų iš naujo vertę. Vertintojas įvertino mano atliktus darbus už 20000 eurų, vertė dabar 60500. Klausimas ar aš gausiu iš banko kitą dalį pinigų, nes vertintojai atsakė kad vertina pagal rinkos kainą, o ne pagal nupirktas medžiagas. Gaunasi kad aš pakėliau turto vertę mažiau negu gavau iš banko. Ką tokiu atveju daryt.

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Neringa, dėkui už klausimą. Žiūri į turto vertinimo ataskaitą ir pagal realią turto vertę. Galbūt dar išimtį padarytų, jei pateiktumėte čekius, sąskaitas. Bet iš esmės bankas negali daugiau finansuoti, nei turtas yra įvertintas.

+3Buvo naudinga
Andrius

Sveiki, planuoju pirkti namą, kuris iš esmės visas renovuotas. Pats namas statytas 1980m. Bet šiuo metu visiškai renovuotas, naujas stogas, apšiltintos sienos, pamatai, nauji langai, durys, taip pat renovuotas iš išorės. Būsto savininkas už šį namą nori gauti 42000 EUR. Tačiau vertintojai šį būstą (kadangi seniai statytas) įvertino tik 30000 EUR. Kadangi namas dokumentuose senesnis nei 15m bankas gali finansuoti iki 70% vertės, nuo tos sumos kurią įvertino vertintojas? Tai šiuo atveju bankas mums galėtų skolinti tik 21000 EUR? Tuomet norėdami įsigyti šį namą mes realiai turėtume mokėti apie 50% sumos? Ar aš gerai suprantu čia viską? Ar skirtingi bankai duoda skirtingas sąlygas?

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Andriau, dėkui už klausimą. Taip, viską gerai suprantate. Ir taip, skirtingi bankai pateikia skirtingas sąlygas ir gali prašyti skirtingo pradinio įnašo. Taip pat turto vertintojai gali skirtingai įvertinti būstą - pats turto vertinimas gali priklausyti nuo turto vertintojo požiūrio.

+3Buvo naudinga
Tomas

Sveiki, jeigu šiuo metu mes užsisakom turto vertintojo paslaugas, bet paskolą iš banko gausim po 3 mėn., taigi norėjau paklausti kiek laiko galioja turto įvertintojo ataskaita, ar po 3 mėn. ji jau nebus pasenusi?

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Tomai, dėkui už klausimą. Įprastai bankai priima ne senesnes nei 6-12 mėnesių turto vertinimo ataskaitas, bet gali būti įvairiai. Iš tiesų žvelgiant grynai teoriškai vertinimo ataskaitoje nurodyta vertė galioja tik tą dieną, kuri ataskaitoje įvardinta kaip „turto vertės nustatymo data“. Kiekvienoje ataskaitoje rasite tokią ar panašią formuluotę:

„Vertintojai neprisiima įsipareigojimų dėl šioje ataskaitoje nustatytų turto verčių, pasikeitus turto naudojimo sąlygoms, turto fizinei būklei ar po įvykių bei sprendimų, kurie gali atsirasti po datos, kuri šioje ataskaitoje įvardinta kaip vertės nustatymo data“.

+4Buvo naudinga
DK

Sveiki, pirkome būstą su 90% baigtumu už 190k. Bei užsitikrinome 60k. būsto įrengimui, bet situacija tokia, kad vertintojai negali jo ivertinti 250 k, tad negalime pasinaudoti užsitikrintais įrengimui pinigais. O statybininkams sumokėti reikia. Ką galėtumėte patarti susidariusioje situacijoje? Ačiū!

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Dėkui už klausimą. Na, bankas turėjo pasakyti, kad galės finansuoti tuomet, kai bus pasiektas 250 tūkst. vertinimas. Kitas variantas bandyti tartis su banku, kad išskaidytų dalimis tą 60 tūkst., pvz. į 6 dalis po 10 tūkst. Tad, tuos 10 tūkst. turėtumėte turėti savo, o vis pakėlus vertę, bankas pervestų Jums dalimis.

+4Buvo naudinga
Artūras

Sveiki. Nutarėme pirkti namą kurio baigtumas 80 proc.. Bendros šeimos pajemos 2970 Eur.. Įsipareigojimai 190 Eur per mėnesį. Namo kaina 128000 Eur. Vertintojai įvertino 130000 Eur. Bankas siūlo du variantus: 1. Imti paskola būsto pirkimui. 2. Imti paskolą statybų užbaigimui. Statybų užbaigimą finansuotų etapais. Ar pirkimui ar statybų užbaigimui, man reikalinga suma yra 60000 Eur. Kurį variantą patartumėt rinktis? Ačiū.

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Artūrai, dėkui už klausimą. Tą variantą, kuris yra finansiškai naudingesnis ir Jums patogesnis. Įsivertinkite abu pasiūlymus ir pasiskaičiuokite.

+3Buvo naudinga
Toma

Sveiki. Turim gyvenamą namą rajone, kurį norime įrengti. Jau daug yra padaryta, tačiau dar reikia lėšų užbaigti darbus. Sakykite kur kreiptis dėl paramos/pagalbos būsto įrengimui? Ar reikia atlikti iš anksto būsto vertinimą? Pagal ką vertinama suma? Ačiū

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Toma, dėkui už klausimą. Dėl paramos regionuose daugiau informacijos rasite čia. Turite atitikti nustatytus kriterijus paramai gauti. Būstą vertina turto vertintojai ir to reikės imant būsto paskolą.

+3Buvo naudinga
Projektą valdo ir vysto lietuviško kapitalo įmonė
Lietuviško kapitalo projektas.
Rinkis paslaugą lietuvišką!
2008-2022 © Bankai.lt - vienintelis bankinių paslaugų palyginimo portalas Lietuvoje. Visos teisės saugomos. Kopijuoti ir platinti informaciją yra draudžiama, nebent gavus raštišką sutikimą. Buveinės adresas: K. Baršausko 59, LT-51423 Kaunas, Lietuva (Kauno mokslo ir technologijų parkas).
Į viršų