80 proc. baigtumas

80 proc. baigtumas. Čia Jūs matote visus klausimus-atsakymus susijusius su fraze „80 proc. baigtumas“. Jeigu kils daugiau klausimų šia tema, tuomet užduokite naują klausimą.
Klausimai ir atsakymai
Ieškoti
Rasa

Laba diena. Noriu pirkti butą name, kurio baigtumas 85%. Namas nepriduotas. O Butas įregistruotas,jo baigtumas 100%. Jame žmonės gyvena 5 metai. Žada gale metų priduoti ir namą. Ką patartumėte? Gal yra galimybė kur nors sužinoti? Ačiū.

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Rasa, dėkui už klausimą. Su neįregistruotais namais reikia atsargiai ir labai žiūrėti sutartis. Jeigu jau rimtai galvojate apie būsto pirkimą tokiame name, pasikalbėkite su teisininkais ir išnagrinėkite sutartį, kurią pateiks pardavėjas. Teisininkai pateiks rizikas, su kuriomis galite susidurti ir tada spręsite. Sutartis, kurią pasirašysite - labai svarbu.

+3Buvo naudinga
Liuda

Sveiki, ar gali statytojas pardavinėti butus (baigtumas būtų 80proc.) jei pats daugiabutis dar nėra priduotas (pridavimo data neaiški). Pagal statytoją, pasidarius apdailą galima įsikurti. Ar nėra čia rizikos? Ačiū.

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Liuda, dėkui už klausimą. Patarčiau palaukti kol daugiabutis bus pilnai priduotas. Statytojas gali pardavinėti, tačiau visos rizikos ir sąlygos būna numatytos sutartyje, kurios manau neapsaugotų Jūsų nuo blogiausių scenarijų.

+3Buvo naudinga
Povilas

Laba diena. Su žmona perkame gyvenamąjį namą. 100 proc. baigtumas, su baldais, pilnai įrengtas. Tai mūsų pirmasis būstas. Prieš tai gyvenome nuomojame bute. Turime tris nepilnamečius vaikus, du iš jų mažamečiai. Norėjau pasiteirauti ar šiuo atveju reikalinga pažyma iš teismo dėl tinkamumo nepilnamečiams vaikams gyventi naujame būste. Jei taip, kokie dokumentai yra reikalingi pateikti su prašymu.

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Povilai, dėkui už klausimą. Na, pirmą kartą girdžiu, kad saviems vaikams reikėtų kažkokių pažymų. Čia galbūt reikalingos tokios pažymos jeigu kažkas buvo praeityje negerai? Negaliu pakomentuoti daugiau.

+3Buvo naudinga
Gintas

Sveiki. Prieš mėnesį įsigijau sklypą su jame esančiais pamatais (vieno aukšto gyvenamam namui), visomis komunikacijomis (elektra, vandeniu bei nuotekomis), statybos leidimu bei projektu. Tokio turto vertė galėtų būti apie 25000 Eur. Noriu statyti namą su banko paskola už 80000 Eur. Ar būtų galimybė įsigyti paskolą tokiu būdu: atlikti aukščiau išvardinto turto įvertinimą ir gauti apie 70 proc. paskolos nuo to turto vertės, vėliau pastatyti dalį namo ir vėl atlikus įvertinimą - gauti kitą dalį paskolos ir t.t. Kiek teko klausti telefonu - bankams toks variantas netinkamas.

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Gintai, dėkui už klausimą. Reikia kalbėtis su bankais ir turto vertintojais. Turi būti minimalus reikalaujamas baigtumas tam, kad bankai galėtų finansuoti. Viskas priklauso nuo pačio turto tikslios vertės ir bankų reikalavimų ir požiūrio šiuo atveju. Taip pat atsižvelkite į bankų atsakymus, ką reikia padaryti, kad bankai finansuotų. Iš esmės idėja yra įmanoma, bet reikia žiūrėti į situaciją kartu su bankais, nes jie pinigus skolins.

+3Buvo naudinga
Emilija

Sveiki. Planuojame pirkti namą (tiksliau, jau turim padavę įnašą 5 tūkst.), kuris yra 2a. 1a registrų centre vadinamas ,,pusrūsiu'' ir jame yra įrengtas gyvenamasis plotas. 2a registrų centre įvardintas kaip naudingas plotas ir įrašytas kaip 1a. Susidėliojo tokia situacija, kad registrų centre namo baigtumas, kurį planuojame pirkti yra 100 proc. (gyvenamas plotas, pusrūsis), tačiau naudingas plotas neįrengtas (įrašytas kaip 1a). Tai štai klausimėlis. Ar dėl to imant būsto paskolą nekils keblumų turto vertintojui (negali būti, kad baigtumas nėra 100 proc., kadangi fiziškai 2a yra registrų centre įvardintas kaip 1 ir jis neįrengtas, nors tai naudingas plotas, o ne gyvenamas)?

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Emilija, dėkui už klausimą. Jeigu turto vertintojas įvertins būstą 100%, tuomet ir nekils keblumų. Čia reikia kalbėtis tiesiogiai su turto vertintoju ir žiūrėti kokie bus rezultatai. Jeigu turto vertintojui kiltų klausimų ar nenorėtų vertinti kaip užbaigto statinio, tuomet turėsite per nustatytą laiką pasitaisyti.

+3Buvo naudinga
Justyna

Sveiki, Su vyru norimę imti paskolą busto pirkimui. Namas užregistruotas kaip gyvenamasis, baigtumas 100 proc, dokumentuose namo pastatymo metai 1990, renovacijos 2017/2018 metai. Kiek proc. finansavimo galiu gauti iš banko?

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Justyna, dėkui už klausimą. Maksimalus finansavimas yra 85%, o kaip bankai įvertins Jūsų turtą - individualu ir maksimalios sumos gali skirtis priklausomai nuo banko. Sėkmės!

+3Buvo naudinga
Artūras

Sveiki. Nutarėme pirkti namą kurio baigtumas 80 proc.. Bendros šeimos pajemos 2970 Eur.. Įsipareigojimai 190 Eur per mėnesį. Namo kaina 128000 Eur. Vertintojai įvertino 130000 Eur. Bankas siūlo du variantus: 1. Imti paskola būsto pirkimui. 2. Imti paskolą statybų užbaigimui. Statybų užbaigimą finansuotų etapais. Ar pirkimui ar statybų užbaigimui, man reikalinga suma yra 60000 Eur. Kurį variantą patartumėt rinktis? Ačiū.

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Artūrai, dėkui už klausimą. Tą variantą, kuris yra finansiškai naudingesnis ir Jums patogesnis. Įsivertinkite abu pasiūlymus ir pasiskaičiuokite.

+3Buvo naudinga
Monika

laba diena, nusipirkome butą, šiuo metu jo baigtumas registrų centre registruotas 85 proc., tačiau esame pasidarę pilną vidaus remontą ir dabar norime pasidaryti buto vertinimą. Ar tiesa, kad butas bus prastai įvertintas tik todėl, kad namas nėra priduotas 100proc.?

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Monika, dėkui už klausimą. Manau, kad esant tokiai situacijai, save gerbianti turto vertinimo bendrovė, jeigu tai įtakotų, turėtų pasiūlyti įregistruoti 100% baigtumą. Bet formaliai, buto vertinimas su 85% baigtumu ir su 100% baigtumu turėtų skirtis. Todėl rekomenduoju įregistruoti 100% baigtumą - procesas labai paprastas.

+5Buvo naudinga
Agne

Sveiki, su vyru norime imti paskolą butui įsigyti. Statyba dar nebaigta, planuojama baigti 2019 m. Rugsėjį. Dabar statytojui reikia sumokėti 15 proc. rezervacijos mokestį, butas parduodamas su daline apdaila ~80 proc. baigtumas. Buto kaina 69.000 eur. Klausimai: 1. Ar rezervacijos mokestis bus užskaitomas kaip pradinis įnašas? 2. Ar bankas suteiks visą paskolos sumą, ar gali suteikti mažiau dėl 80 proc. baigtumo? 3. Ar įmanoma tikėtis pinigų būsto įrengimui? Ačiū

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Agne, dėkui už klausimus. Atsakau:

  1. Taip, rezervacijos mokestis bus įskaitomas kaip pradinis įnašas, tačiau reikia pasirašyti sutartį, gauti visus dokumentus, kad pinigai paduoti;
  2. Ar bankai suteiks paskolą ar ne, o taip pat ar visą sumą - priklausys nuo banko vertinimo. Todėl dar prieš mokėdami rezervacijos mokestį, nuvykite į bankus ir išsiaiškinkite savo galimybes;
  3. Taip, jeigu Jūsų pajamų užteks, tuomet galite tikėtis paskolos ir įsirengimui - tai spręs bankas individualaus vertinimo metu.
+3Buvo naudinga
Monika

Laba diena, Esame įsipareigoję bankui per 2 metus užbaigti ūkinio pastato statybas 100 proc. baigtumu. Kokie statybų reikalavimai ūkiniam pastatui, kad būtų galima įregistruoti jo 100proc. baigtumą. T.y. kokie statybų darbai kokrečiai turi būti atlikti? Dėkoju už atsakymą.

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Dėkui už klausimą. Dėl detalesnės informacijos reikėtų kreiptis į banką ir registrų centrą, bet turi būti atlikti visi darbai, kurie reikalingi 100% baigtumą pasiekti ir statybos užbaigimą patvirtinantys dokumentai.

+3Buvo naudinga
Projektą valdo ir vysto lietuviško kapitalo įmonė
Lietuviško kapitalo projektas.
Rinkis paslaugą lietuvišką!
2008-2019 © Bankai.lt - vienintelis bankinių paslaugų palyginimo portalas Lietuvoje. Visos teisės saugomos. Kopijuoti ir platinti informaciją yra draudžiama, nebent gavus raštišką sutikimą. Buveinės adresas: K. Baršausko 59, LT-51423 Kaunas, Lietuva (Kauno mokslo ir technologijų parkas).
Į viršų