Butas iki santuokos

Butas iki santuokos. Čia Jūs matote visus klausimus-atsakymus susijusius su fraze „butas iki santuokos“. Jeigu kils daugiau klausimų šia tema, tuomet užduokite naują klausimą.
Klausimai ir atsakymai
Ieškoti
Vitalijus

Laba diena, gyvename devynis metus nusprendeme skirtis isigijome buta su paskola 1 metai iki santuokos ant zmonos vardo jos mama laiduotoja santuokoja ysigijom soda santuokoja pastaciau sodo nameli. kaip bus dalinamas butas ir sodas. Sodo namelis neregistruotas. Ar sodo dalybos skaiciuojamos tik nuo sodo vertes ar vertins ir pastatyta nama jis neregistruotas? Aciu

Atsakyti
Atsakymas į klausimą yra ruošiamas ir artimiausiu metu jį pateiksime. Taip pat atminkite, kad bet kuris Bankai.lt lankytojas gali atsakyti į klausimą. Tad jeigu žinote atsakymą ar turėjote panašią patirtį - pateikite atsakymą. Padėkime vieni kitiems!
Agne

Sveiki. Jeigu butas yra igytas ( paskola) iki santuokos, tai butas priklauso tik vienam sutuoktiniui ? Kaip suforminti ,kad butas priklausytu abiem ? Jeigu kitas zmogus mokes komunalinius mokescius uz buta, ar jis gali pretenduoti I buto dali? Aciu

Atsakyti
Atsakymas į klausimą yra ruošiamas ir artimiausiu metu jį pateiksime. Taip pat atminkite, kad bet kuris Bankai.lt lankytojas gali atsakyti į klausimą. Tad jeigu žinote atsakymą ar turėjote panašią patirtį - pateikite atsakymą. Padėkime vieni kitiems!
Raimonda

Sveiki, Norėtume paklausti ar mes galėtume pretenduoti į valstybės paramą namo statybai? Mums su vyrų 30 m.,turime 1 vaiką ir laukiamės jau antro. Turime nuosavą sklypą, kuriame statysime namą. Vyras iki santuokos turi įsigijęs 2k.butą, butas pirktas su banko paskola, paskola dar mokama, taigi butas kaip ir priklauso dar bankui.

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Raimonda, dėkui už klausimą. Kadangi Jūsų šeima jau turi būstą, nepriklausomai ar jis imtas su paskola, bet turite, parama Jums nepriklauso. Parama skiriama neturintiems nuosavo būsto.

+5Buvo naudinga
Ana

Sveiki, Su pirma sutuoktiniu buvo įsigytas butas (pirkome kol dar nebuvome susituokę, po 1/2 dalį). Užklupus santuokinei krizei (dėl nemokumo tam tikrą laiką) buvo banko SEB iniciatyva nutraukta paskola ir perduota Būsto paskolų draudimui. Skyrybų metu, būstas liko nedalomas ir, toliau mokėjau ir iki šiol moku už paskolą. Su būsimu vyru kreipiamės į tą patį banką dėl galimo naujo būsto pirkimo (būsimąjam vyrui tai pirmas būstas, turi žemės sklypą). Jie pasakė, kad mano būstas traktuojamas kaip skola ir, pagal dabartinę situaciją nesuteiktų paskolos (dirbu stabiliai (į rankas 800 eu), laiku visada moku mokeščius ir paskolą (300 eu). Net galiu pateikti tai patvirtanantį dokumentą). Jiems netinka. Paklausus ar, pardavus savo butą, atsiskaitant iki 0 su kreditoriumi ir ar naujos santuokos metu duos mums abiems bendrą paskolą - negavau tikslaus atsakymo. Būsimas vyras uždirba į rankas 2200 eu. Ar teisingus argumentus aš gavau iš SEB banko? Jei taip, sudarius povedybinę sutartį, galės tik vyras savo vardu imti paskolą? Dėkoju iš anksto už atsakymus.

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Ana, dėkui už klausimą. Taip, bankai įsivertina visas rizikas ir traktuoja klientus taip, kaip nurodo jų vertinimo schemos. Jeigu būsimas vyras neturi skolų ir įsipareigojimų, tuomet vyras galės gauti būsto paskolą, bet vėlgi, derinkitės viską su bankais ir teisininkais tiesiogiai dėl visų sutarčių. Neatmeskite ir kitų bankų alternatyvų, galbūt kituose bankuose situacija būtų kitokia.

+3Buvo naudinga
Mėta

Laba diena, esame jauna daugiavaikė šeima. Ar galime pretenduoti į valstybės remiamą būsto paskolą, jei anksčiau esame turėję butą? Butas buvo įsigytas vieno iš sutuoktinio iki santuokos, parduotas jau būnant santuokoje. Pardavimas įvyko prieš 12 metų. Ačiū

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Mėta, dėkui už klausimą. Jeigu pardavimas įvyko prieš 12 metų, tuomet galite pretenduoti į paramą būstui.

+3Buvo naudinga
Martyna

Sveiki, Esame su draugu nusipirkę butą, tačiau paskola buvo paimta tik draugo vardu, butas registruotas irgi jo vardu. Pradinis įnašas, remonto išlaidos, mokėjimai yra abiejų. Ar galima būtų su banku persirašyti sutartį kaip bendraskolių po tam tikro laiko? Ar galima būtų turtą įteisinti tokiu atveju ant abiejų lygiomis dalimis? Ar būtų dar be šito kitoks variantas neskaitant santuokos, kuriuo galėtume įteisinti turtą ant abiejų lygiomis dalimis?

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Martyna, dėkui už klausimą. Galima, tačiau tam turi pritarti bankas. Atminkite, kad visas turtas įgytas iki santuokos yra atskiras, tad santuoka negarantuoja turto paskirstymo lygiomis dalimis. Kreipkitės į teisininką ir banką, sutarties perrašymas įmanomas.

+3Buvo naudinga
Vilma

Sveiki. Norėčiau sužinoti ar mano dukra, kuri ištekėjo š.m. rugsėjo pirmą dieną, turi galimybę gauti paramą pirmam būstui įsigyti jaunoms šeimoms (turi vieną vaiką). Situacija neaiški todėl, kad jos vardu prieš keletą metų yra paimta paskola iš banko butui įsigyti. Kadangi aš, jos mama, gyvenu užsienyje, tai neturėjau galimybės gauti paskolos, o dukroms (dar yra kita dukra), reikėjo gyvenamojo būsto. Esu išsiskyrusi prieš penkerius metus, jokio turto po skyrybu negavau. Dirbanti dukra sutiko jos vardu imti paskolą, bet visas išlaidas, susijusias su būsto pirkimu ir paskolos grąžinimu moku aš, darau reguliariai pavedimus iš Airijos į jos banko saskaitą. Ji gyvena nuomotame bute su vyru ir dukrele, o tame bute gyvena kita mano dukra. Kadangi pradinis buto įnašas ir visi kiti pavedimai yra apmokami iš mano banko saskaitos Airijoje, ar yra galimybė įrodyti, kad tai ne mano dukros butas, ne jos nuosavybė, o mano, ir kad ji neturi faktiškai jokio realaus gyvenamojo ploto ir jai reikalinga valstybės parama. Kitas klausimas būtų toks - jeigu jaunas žmogus, kuris dirbo ir užsidirbo pajamų, būdamas dar vienišas, ir įsigijo būstą iki santuokos, nebeturi teisės, kiek suprantu, būnant santuokoje gauti paramą šeimos pirmam būstui įsigyti. Kodėl asmeninis turtas prilyginamas kaip abieju sutuoktinių, nors jis įsigytas dar prieš santuoką? Ir tada kodėl vieni, kurie nesutaupė iki santuokos, verti gauti paramą, o kurie sunkiai dirbo iki jos, jau neverti valstybės paramos? DĖKUI UŽ ATSAKYMUS IŠ ANKSTO.

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Vilma, dėkui už klausimą. Deja, Jūsų dukra jau turi būstą, todėl parama nepriklauso. Nebent dar galioja ši 5 metų sąlyga, tuomet parama įmanoma:

  • neturi būsto nuosavybės teise pastaruosius 5 metus ir iki prašymo suteikti paramą būstui įsigyti pateikimo dienos nebuvo pasinaudoję šia paramos forma.

Paramos jaunoms šeimoms suteikiamos būtent tam, kad paremti tas šeimas kas nesugebėjo užsidirbti per tą laiką ir iš tiesų reikia pagalbos. Tie, kam pasisekė, dirbo, užsidirbo, parama nesuteikiama, nes šiuo atveju yra kam labiau reikia pagalbos.

+3Buvo naudinga
Vilma Racickiene

Sveiki.Gaila,bet atsakymas daugiau negu keistas.Aiskiai isdesciau esama situacija su irodymais,kad tai ne dukra isigijo ta buta,juo labiau uzsidirbo,o atsakyme teigiama,kad dukrai pasiseke uzsidirbti pinigu ir nusipirkti buta.Daugiau negu neprofesionalu toks atmestinis poziuris i klausima.Bet kokiu atveju dekui.

Buvo naudinga
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Jūsų klausimas buvo "Ar gali mano dukra gauti paramą". Atsakymas buvo: Negali. Su paaiškinimu kodėl.

Nelabai suprantu kur Jūs matote atmestinumą, paaiškinkite. Ar aš Jums turiu pasakyti kodėl vyriausybė leidžia tokius įstatymus? Savo laiką skiriu visiems atsakydamas į klausimus visiškai be jokio atlygio, norėdamas padėti žmonėms. Na, bet dėkui už Jūsų nuomonę. Linkiu sėkmės!

+4Buvo naudinga
Projektą valdo ir vysto lietuviško kapitalo įmonė
Lietuviško kapitalo projektas.
Rinkis paslaugą lietuvišką!
2008-2020 © Bankai.lt - vienintelis bankinių paslaugų palyginimo portalas Lietuvoje. Visos teisės saugomos. Kopijuoti ir platinti informaciją yra draudžiama, nebent gavus raštišką sutikimą. Buveinės adresas: K. Baršausko 59, LT-51423 Kaunas, Lietuva (Kauno mokslo ir technologijų parkas).
Į viršų