Nuosavas sklypas

Nuosavas sklypas. Čia Jūs matote visus klausimus-atsakymus susijusius su fraze „nuosavas sklypas“. Jeigu kils daugiau klausimų šia tema, tuomet užduokite naują klausimą.

Dėmesio! Tik Bankai.lt lankytojai gali gauti Revolut „Premium” planą 3 mėn. nemokamai, pasinaudok šiuo ypatingu pasiūlymu.

Kaip gauti Revolut „Premium” planą ir kortelę 3 mėn. nemokamai?

  1. Įvesk savo telefono numerį pateiktame langelyje šioje nuorodoje: 3 mėn. Revolut „Premium” nemokamai ir gausite unikalią nuorodą, kad atsisiųstumėte „Revolut“ programėlę;
  2. Užsiregistruok „Revolut“ sukurk sąskaitą keliais spustelėjimais;
  3. Rinkis „Premium“ Pasinaudok pasiūlymu atnaujinti sąskaitą ir išbandyk „Premium“ nemokamai. Daugiau informacijos rasi sąlygose.

Klausimai ir atsakymai
Ieškoti
Alina

Sveiki. Norime imti paskolą namo užbaigimui. Namo būsena:už nuosavas lėšas yra įsigytas sklypas, stovi namo sienos, stogas. Asmeniškai vertinant mūsų indėlį, namui įdėta 30 000 € lėšų. Šeimyninė padėtis: 2 suaugę žmonės ir 2 nepilnamečiai vaikai. Vyro atlyginimas į rankas 700 € ( dirba daugiau nei metai), mano 560 € į rankas ( pradėjau dirbti nepilnai prieš mėnesį). Noriu pabrėžti, kad įmonėje, kurioje dirbame yra mūsų įsteigta. Turime prieš 10 metų pasiėmę būsto paskolą. Išmokėta pusę sumos. Likutis 10 000 €. Kokios yra mūsų galimybės gauti paskolą, atsižvelgiant į tai, kad esame įmonės savininkai? Taip pat ar palankiai bankai vertintų ir tai, kad įmonėje atsirastų du akcininkai? Prašoma suma būtų 35 000.

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Alina, dėkui už klausimą. Na, reikia kreiptis į skirtingus bankus ir kalbėtis, derėtis. Tik niuansai yra su įmonės savininkais ir pagrindinėmis pajamomis iš tos įmonės tokie, kad įmonė turi būti pelninga ir įmonės balansai bus tikrinami. Pagal tai bus vertinamas ir Jūsų patikimumo reitingas ir sprendžiamos rizikos. Taigi, įtaka, kad esate įmonės akcininkai bus. O kaip toliau vertins, jau labai individualu.

+4Buvo naudinga
Greta

Laba diena, Norėjau pasidomėti ar mes su vyrų skaitomės kaip jauna šeima ir galėtume pretenduoti į regiono paramą namo statyboms? Abu esame 29 metų, tačiau neturime vaikų ir nuosavo būsto. Turime du žemės sklypus ir vieną norime parduoti, kad turėtume lėšų namo statyboms kitame sklype. Taip pat yra įdomu ar Jonučių II kaimas prie Garliavos yra regionas ar jau nebepatenka į sarašą?

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Greta, dėkui už klausimą. Pagal pateiktą informaciją atrodo, kad galėtumėte pretenduoti į paramą. Tačiau dėl Jonučių kaimo reikia pasitikslinti konkrečiai pagal objekto vietą, Garliava - neįeina. Detaliau kaip pasitikrinti ar patenka ar ne, informaciją rasite čia: parama būstui regionuose.

+3Buvo naudinga
Raimonda

Sveiki, Norėtume paklausti ar mes galėtume pretenduoti į valstybės paramą namo statybai? Mums su vyrų 30 m.,turime 1 vaiką ir laukiamės jau antro. Turime nuosavą sklypą, kuriame statysime namą. Vyras iki santuokos turi įsigijęs 2k.butą, butas pirktas su banko paskola, paskola dar mokama, taigi butas kaip ir priklauso dar bankui.

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Raimonda, dėkui už klausimą. Kadangi Jūsų šeima jau turi būstą, nepriklausomai ar jis imtas su paskola, bet turite, parama Jums nepriklauso. Parama skiriama neturintiems nuosavo būsto.

+6Buvo naudinga
Ragnaras

Laba diena, su žmona nusprendėme statyti namą nuosavame sklype. Ar gautume jaunai šeimai skirtą valstybės paramą, jeigu sklypas priklauso mums ir neturime nei namo pamatų, tik projektą?

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Ragnarai, dėkui už klausimą. Galimybės yra, tačiau reikia pasirinkti pagal kurią paramos programą pretenduojate.

Galiojančios ir patvirtintos dvi paramos būstui Lietuvoje:

+3Buvo naudinga
Marijus

Norėtume paimti paskolą namo statybai. Yra patvirtintas projektas. Statybos leidimas. Sklypas nuosavas 2 ha. Baigiami gyvenamojo namo pamatai. Įvesta elektra, yra vandens gręžinys, biologiniai nuotekų valymo įrenginiai. Projekte yra ir ūkinis pastatas, tačiau be jo galime ir apsieiti. Ar galime gauti paskolą, įkeičiant sklypą ir tai, kas jau įrengta? Investavome apie 40 000 Eur be sklypo vertės (elektra, vanduo, nuotekos, gerbūvis, įvažiavimas, pamatai). Kad užbaigti gyvenamąjį namą reikia mūsų paskaičiavimu maždaug 100 000. Man 53-eji, šeimos mėnesinės pajamos po mokesčių apie 2000 Eur. Dėkui.

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Marijau, dėkui už klausimą. Priklausomai nuo turto vertinimo ir kaip bankui patiks tas turtas, projektas, koks baigtumas ir pan. Šiaip turi būti pastatyta bent jau dėžutė, turite turėti adresą registrų centre. Pasiteiraukite tiesiogiai bankų ko trūktų iki to, kad finansuotų.

+3Buvo naudinga
Andrius

Sveiki, Labai įdomi Jūsų nuomonė mano susidarytam planui:

 1. Sklypą įsigyti su ~5% paskola iš kredito unijos
 2. Kreiptis i architektus, gauti visą namo projektą už nuosavas lėšas
 3. Pasistatyti pamatus už nuosavas lėšas
 4. Kreiptis i banką dėl paskolos (~2%) namui jau užregistravus šį reikalą kaip NT objektą.

Ar Jūs rekomenduotumėte tokį veiksmų planą tokiu eiliškumu? Kokie yra privalumai ir trūkumai? Puikiai suprantu, kad viskas yra žymiai papraščiau jau turint nuosavą sklypą, bet, deja, tai ne mano atvejis. Ačiū

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Andriau, dėkui už klausimą. Taip, planas geras ir patikrintas. Nusiperkate sklypą su paskola iš kredito unijos, tada pasistatote banko reikalaujamą baigtumą (derintis su bankais atskirai), vykstate į bankus, pasirenkate geriausią pasiūlymą pateikusį banką. Tada galite perkelti turimą sklypo paskolą iš kredito unijos į banką dėl mažesnių palūkanų.

+3Buvo naudinga
Ilona

Sveiki, norime imti 100000 eurų paskolą namo statyboms. Sklypą pirkome be paskolos. Bendros šeimos pajamos yra apie 1500 eurų per mėnesį, taip pat turime nuosavą butą, kurio vertė apie 70000 eurų. Norėtumėme pasiteirauti:

1. Kokios mūsų galimybės gauti norimą paskolą?

2. Ar mūsų atveju paskolos gavimui reikalingas pradinis įnašas? Geros dienos!

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Ilona, dėkui už klausimus. Atsakymai:

 • Galimybės gauti paskolą pagal pateiktus duomenis yra realios, tačiau tai tiksliai įvertinti turi bankai tiesiogiai;
 • Jūsų ir bet kurios būsto paskolos atveju pradinis įnašas bus būtinas apie 15-20%. Tačiau su namo statybos paskola bus šiek tiek kitaip ir bankas finansuos etapais, atsiskaitant bankui tas kas padaryta, iki tol kol pasieksite 100% baigtumą. Priklausomai nuo banko ir Jūsų atvejo bus pasiūlyti individualūs variantai.
+3Buvo naudinga
Kotryna

Sveiki, norime imti paskolą namui statyti nuosavame sklype. Situacija tokia, kad namo statyba planuojama Klaipėdos apskrityje, o gyvename ir dirbame Vilniuje. Ar bankai tokiu atveju atsižvelgia į tai, ar galima paskola tokiu atveju? Ar būtini namo pamatai paskolai gauti, jei sklypo vertė nėra maža? Pradinio įnašo kaip suprantu bankai tokiu atveju nereikalauja?

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Kotryna, dėkui už klausimą. Žinoma, kad paskola yra galima - svarbu, kad dirbate Lietuvoje. Pamatai yra rekomenduotini ir dažniausiu atveju būtini norint gauti paskolą statyboms. Pradinio įnašo namo statyboms reikės apie 20% nuo namo projekto sumos. Taip pat namo statybos įprastai yra finansuojama dalimis. Sąlygos individualios ir priklausys nuo pasirinkto banko.

+4Buvo naudinga
Audra

Sveiki, Kokia tvarka suteikiamos paskolos namo statybai? Kartu su draugu planuojame statyti namą nuosavoje žemėje, sklypo vertė apie 40 000 eur. Sklype namo pamatų nėra. Namo statybos samata apie 60 000 eur., pajamos pakankamos paskolai gauti, kaip bankas nustatys kokiom dalim suteikti paskolą?

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Audra, dėkui už klausimą. Namo statybas bankai dažniausiai finansuoja 80% sumos, tad 20% reikia turėti patiems. Finansavimas namo statybai vyksta etapais:

 • įrengiate pamatus, darote vertinimą - bankas finansuoja 80% nuo įvertinimo;
 • statote namą, darote vertinimą - bankas finansuoja 80% nuo įvertinimo;
 • atliekate vidaus darbus (pertvaras, grindis, elektra, santechnika), darote vertinimą - bankas finansuoja 80% nuo įvertinimo;
 • įsirenginėjate pilnau vidų, darote vertinimą - bankas finansuoja 80% nuo įvertinimo.

Labai grubus principas yra toks, tačiau dalys pagal ką bus vertinama ir kokiais etapais skirstomi darbai ir finansavimai gali skirtis individualiai. Svarbu atlikti darbus laiku, pagal sutartą su banku laikotarpį - pasistenkite nevėluoti.

+12Buvo naudinga
Projektą valdo ir vysto lietuviško kapitalo įmonė
Lietuviško kapitalo projektas.
Rinkis paslaugą lietuvišką!
2008-2023 © Bankai.lt - vienintelis bankinių paslaugų palyginimo portalas Lietuvoje. Visos teisės saugomos. Kopijuoti ir platinti informaciją yra draudžiama, nebent gavus raštišką sutikimą. Buveinės adresas: K. Baršausko 59, LT-51423 Kaunas, Lietuva (Kauno mokslo ir technologijų parkas).
Į viršų