Nuosavas būstas

Nuosavas būstas. Čia Jūs matote visus klausimus-atsakymus susijusius su fraze „nuosavas būstas“. Jeigu kils daugiau klausimų šia tema, tuomet užduokite naują klausimą.
Klausimai ir atsakymai
Ieškoti
Andrius

Laba Diena, norėjau pasiteirauti ar priklauso parama pirmąjam būstui. Gyvename susituokę turime vieną vaiką. Tačiau aš turiu paveldėjęs butą, paveldėta santuokoje. Planuojame įsigyti nuosavą namą. Taigi ar mums pirklauso parama būstui. Ačiū

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Andriau, dėkui už klausimą. Nesvarbu kokiu būdu įgijote būstą, jeigu turite pakankamo dydžio ir tinkamą gyventi būstą - jis skaitosi kaip turimas ir parama nepriklauso. Yra išimčių dėl turimo būsto išmatavimų ir pan. Patariu paskaityti išsamiai būsto paramos įstatymą Bankai.lt portale.

+3Buvo naudinga
Greta

Laba diena, Norėjau pasidomėti ar mes su vyrų skaitomės kaip jauna šeima ir galėtume pretenduoti į regiono paramą namo statyboms? Abu esame 29 metų, tačiau neturime vaikų ir nuosavo būsto. Turime du žemės sklypus ir vieną norime parduoti, kad turėtume lėšų namo statyboms kitame sklype. Taip pat yra įdomu ar Jonučių II kaimas prie Garliavos yra regionas ar jau nebepatenka į sarašą?

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Greta, dėkui už klausimą. Pagal pateiktą informaciją atrodo, kad galėtumėte pretenduoti į paramą. Tačiau dėl Jonučių kaimo reikia pasitikslinti konkrečiai pagal objekto vietą, Garliava - neįeina. Detaliau kaip pasitikrinti ar patenka ar ne, informaciją rasite čia: parama būstui regionuose.

+3Buvo naudinga
Kristina

Laba diena, prieš 20 metų sutikau būti laiduotoja ilgamečiui draugui namo įsigyjimui. Pasikeitus aplinkybėm ir atsiradus poreikiui pačiai įsigyti nuosavą būstą noriu išsilaisvinti iš senosios laidavimo sutarties. Paskolos gavėjas neinicijuoja jokių veiksmų. Kokie turėtų būti mano veiksmai inicijuojant minėtos laidavimo sutarties nutraukimą, ar pakeitimą kitu asmeniu? Dėkoju iš anksto už pateiktą informaciją.

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Kristina, dėkui už klausimą. Kadangi laidavote už asmenį ir turtą visam sutarties laikotarpiui, tai ir sutartis galioja visą sutarties laiką. Reikia tartis gražiuoju su draugu ir banku dėl laiduotojo pakeitimo, taip pat skaityti sutarties sąlygas. Kiekviena sutartis gali būti apibrėžta skirtingai, todėl skaitykite skyrius apie laiduotojo teises ir pareigas.

+4Buvo naudinga
Agnė

Laba diena, planuoju vasarą įsigyti nuosavą būstą. Gyvenu viena, vaikų neturiu. Mano mėnesio pajamos 486 per mėnesį atskaičius mokesčius. Ar gausiu banko paskolą ar uždirbamos pajamos per mažos? Kreditą planuoju iki 25000 eurų.

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Agne, dėkui už klausimą. Manau, kad norima suma gali būti per didelė. Reikėtų didesnių pajamų, o taip pat kreipkitės į bankus dėl tikslesnių paskaičiavimų.

+3Buvo naudinga
Daiva

Sveiki, Norėčiau sužinoti ar priklauso lengvata imant paskolą pirmajam būstui, jei man yra 42 metai, tačiau skiriuosi su vyru, niekada neturėjau nuosavo būsto ir esu našlaitė. Turim du vaikus, 22 metų ir 14 metų. Labai dėkoju už atsakymą.

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Daiva, dėkui už klausimą. Deja, paramos suteikiamos tik asmenims iki 35 metų.

+3Buvo naudinga
Arūnas

Laba diena. Turiu nuosavą butą Vilniuje, tačiau noriu imti banko paskolą namui įsigyti. Ar galima bankui įkeisti ir namą, kurį pirksiu su paskola ir įkeisti nuosavą butą papildomai? Butas būtų bankui kaip papildomas garantas, o aš norėčiau gauti mažesnę maržą. 15% įnašas sukauptas.

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Arūnai, dėkui už klausimą. Papildomas turimas turtas gali būti kaip privalumas vertinant Jūsų situaciją. Namą, kurį pirksite Jūs ar taip ar taip turėsite įkeisti, o buto įkeitimas gali būti įkeistas, bet tam turi būti priežastis. Tačiau jeigu Jūs norite įkeisti butą dėl to, kad mėnesinių pajamų neužtenka ar pan., tuomet buto įkeitimas nepadės.

+3Buvo naudinga
Justė

Laba diena, Norime įsigyti nuosavą būstą, esame nesusituokę 28m. ir 35m. Aš dirbu metus laiko su verslo liudijimu, pajamos apie 850eur/mėn. Draugas individualia veikla užsiima jau daugiau negu 7m. Pradiniam įnašui turime susitaupę apie 6000eur + aš turiu paveldėtą bendrabučio tipo kambarį (galbūt jį galima įkeisti bankui). Ar galime gauti paskolą būstui, jeigu prieš tai 2015 ir 2016 metų pajamos buvo gana mažos ir nestabilios, ar į banką dėl paskolos kreiptis tik pateikus 2017 metų deklaraciją? Mąstome apie būstą, kurio vertė būtų iki 45000eur. Ačiū už atsakymą :)

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Juste, dėkui už klasuimą. Reikia bandyti. Bankas teigiamiau žiūrės jeigu pajamos yra gaunamos kuo ilgesnį laiką. Bet gali užtekti ir 2017 metų pajamų, priklauso nuo veiklos pobūdžio ir individualaus vertinimo. Jeigu matosi, kad buvo sudėliotos fiktyviai pajamos 2017 metams, tuomet bankai gali pastebėti ir atmesti Jūsų prašymą. Reikia individualaus vertinimo ir logiško veiklos/pajamų pagrindimo. Sėkmės!

+4Buvo naudinga
Vida

Laba diena, gyvename Panevėžyje, su vyru gauname stabilias pajamas, bankai paskolą suteikia didesnę nei reiktų, bet neturime 15 proc. pradiniam įnašui nuosavui būstui įsigyti. Mūsų pajamų labai daug "suryja" būsto nuoma. Ar yra kokia išeitis? Pvz.: bankai, kredito unijos, o gal mūsų mieste yra kažkas panašaus kaip Vilniuje, t.y. išperkamoji nuoma? Ačiū už atsakymą.

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Vida, dėkui už klausimą. Vienintelis logiškas patarimas - pataupykite keletą mėnesių, susibalansuokite finansus. Jeigu neturite pradinio įnašo savomis lėšomis - nesate pasiruošę paskolai. Paskola ant paskolos yra labai pavojingas ir labai nerekomenduotinas dalykas net jeigu tai ir pavyktų padaryti. Išperkamąją nuomą siūlė keli Hanner projektai, reikėtų pasidomėti ar nėra daugiau.

+3Buvo naudinga
Ugnė

Sveiki, kaip tik šiuo metu domiuosi būsto paskola, visgi šiek tiek neaiškumų iškilo dėl valstybės 10 proc. paramos. Atrodytų, jog atitinku keliamus reikalavimus (nėra 35 metų; būtų pirmasis nuosavas būstas; be šeimos), bet visgi iškilo toks klausimas: ar parama būtų suteikta, jeigu metinės pajamos asmeniui be šeimos viršija 3876 eurus? Jokio man priklausančio turto neturiu. Dėkui už atsakymą.

Atsakyti
Marius Jansonas
Nepriklausomi paskolų ekspertai

Laba diena, Ugne, pagal Jūsų pateiktus duomenis sunku suprasti, kokios iš tiesų Jūsų pajamos. Pagal LIETUVOS RESPUBLIKOS PARAMOS BŪSTUI ĮSIGYTI AR IŠSINUOMOTI ĮSTATYMĄ, šią paramą gali gauti asmenys be šeimos, kurių grynosios metinės pajamos 8 976 Eur. Jeigu Jūsų pajamos nėra didesnės nei nurodyta suma ir tokios, kokias nurodėte (3876 Eur per metus, nes tokiu atveju Jums bankas tiesiog nesuteiktų paskolos dėl per mažų pajamų), galite bandyti kreiptis į bankus ir savivaldybę. Pagal LB atsakingo skolinimosi nuostatas banko paskolai negalima skirti daugiau nei 40 proc. gaunamų pajamų. Svarbi kredit info istorija, pajamų stabilums, išsilavinimas, darbo stažas ir t.t.

+4Buvo naudinga
Projektą valdo ir vysto lietuviško kapitalo įmonė
Lietuviško kapitalo projektas.
Rinkis paslaugą lietuvišką!
2008-2022 © Bankai.lt - vienintelis bankinių paslaugų palyginimo portalas Lietuvoje. Visos teisės saugomos. Kopijuoti ir platinti informaciją yra draudžiama, nebent gavus raštišką sutikimą. Buveinės adresas: K. Baršausko 59, LT-51423 Kaunas, Lietuva (Kauno mokslo ir technologijų parkas).
Į viršų