Derybos su banku

Derybos su banku. Čia Jūs matote visus klausimus-atsakymus susijusius su fraze „derybos su banku“. Jeigu kils daugiau klausimų šia tema, tuomet užduokite naują klausimą.
Klausimai ir atsakymai
Ieškoti
Gediminas

Kaip geriau derėtis su banku su kuriuo turiu būsto paskolą, jei gavau kito banko geresnį būsto paskolos refinansavimo pasiūlymą: 1. Parodyryti pasiūlyma tikintis kad bankas padarys geresnį pasiūlyma; 2. Pasakyti kokį turiu pasiūlymą, bet nerodyti; 3. Nesakyti kokį turiu kito banko pasiūlymą tikintis, kad bankas gal būt pasiūlys daug geriau, o nepasiekus net minimaliai geresnio pasiūlymo pasirinkti kas naudingiau.

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Gediminai, dėkui už klausimą. Manau, kad galite naudoti visus variantus, kuriuos išvardinote, tik pradėti nuo paskutinio, o baigti pirmuoju variantu :)

+4Buvo naudinga
Kestas

Ar tiesa, kad bankai jau pradėjo kelti maržas? Eina kalbos, kad jau nuo 2018-02/03 įkainiai kyla. Jei prieš naujus galima buvo gauti iki 2%, tai dabar jau 2% yra beveik grindys? P.S. Derybos yra suprantama, bet rinka yra rinka...

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Kestai, dėkui už klausimą. Taip, jau jaučiame, kad pokyčiai vyksta.

+3Buvo naudinga
Mantas

Sveiki, ar yra galimybė šiai dienai bankuose išsiderėti geresnę palūkanų normą (maržą) negu 1.9?

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Mantai, dėkui už klausimą. Yra. Viskas priklauso nuo to, kiek patikimas atrodote bankui ir kiek bankas mano rizikuoja. Skirtingas bankas - skirtingos palūkanos. Sėkmės!

+4Buvo naudinga
Vaidas

Laba diena, Esu paėmęs būsto kreditą. Sutartis sudaryta fiksuotai palūkanų normai 5 metams. Palūkanų norma buvo 3,49 proc., kadangi po mėnesio baigiasi sutartis gavau iš banko pasiūlymą su sumažinta palūkanų norma 2,61 proc. Norėčiau paklausti, kokios palūkanų normos šiuo metu rinkoje, ar tai yra normalu, ar dar galima derėtis su banku?

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Vaidai, dėkui už klausimą. Palūkanų dydis priklauso individualiai. Bankų siūlomas maržas galite pasitikrinti čia:

Esant didesniam nei vidutiniam atlyginimui, turint gerą kredito istoriją, marža su kintamom palūkanom yra iki 1,6%, fiksuotos šiek tiek daugiau. Bet atvejai skirtingi, tad skiriasi ir visų sąlygos.

+4Buvo naudinga
Odeta

Iš tiesų visiškai neaišku kaip bankai vertina - turiu gerą kredito istoriją, niekada neturėjau jokių įsipareigojimų, skolų, net kreditinės kortelės, įmonėje dirbu beveik metai, uždirbu virš 1300 eur. į rankas ir bankai siūlo SEB 1,77, DNB 1,75, Swedbank 1,89, Nordea 1,5. Dvi draugės net su mažesnėmio dydžio paskolomis ir mažesniais DU ir taip pat su gražia kreito istorija gavo mažiau.

+6Buvo naudinga
Daiva

Turime kreditą nuo 2007.12mėn. Fiksuotas palūkanas 5m. Nekartą buvo pasirašyti pakeitimai tik susiję su terminu ir palūkanų dydžiu. Pagrindinė sutarties kiti punktai liko toki patys. Palūkanos sutarties terminui pasibaigus perskaičuojamos marža + euribor tai dienai. Gavome pasiūlymą kad 2017.06.14 d. palūkanos bus fiksuotos 2,53% procentai. Kažkoks pokštas, nes mūsų marža nebuvo nei 1 procentas, o euriboras dabar minusinis. Tikėjomes sąžiningo perskaičiavimo. Tai ne pirmas kreditas ir esame mokūs, vertinamas banko klientas neturintis jokio pažeidimo. Kreipiausi į banką, kad paaiškintų kokia mūsų marža - bankas neatsakė. Noriu profesionalaus patarimo kaip derėtis su banku matant akivaizdius pažeidimus perskaičuojant 5 m. palūkanas pasibaigus terminui. Skubu. Ačiū.

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Daiva, dėkui už klausimą. Pateikiu Lietuvos banko Priežiūros tarnybos Finansinių paslaugų ginčų nagrinėjimo skyriaus viršininkė Eglė Lukošienės komentarą dėl Jūsų situacijos. Manau tai pilnai atsako į Jūsų klausimą:

Nėra nurodyta pakankamai duomenų ir informacijos, kad būtų galima pagrįstai įvertinti, ar bankas teisingai – t.y. pagal šalių sudarytos kredito sutarties bei ją sudarančių pakeitimų nuostatas – apskaičiavo naujo laikotarpio fiksuotų palūkanų dydį. Tai galėtų būti nustatyta tik įvertinus šalių kredito sutarties (ją sudarančių dokumentų) nuostatas, aptariančias fiksuotų palūkanų sandarą, naujo laikotarpio fiksuotų palūkanų nustatymo tvarką ir kitas nuostatas, kuriomis remdamasis bankas apskaičiavo būtent 2,23 proc. dydžio fiksuotas palūkanas.

Vartotojui patartume atidžiai perskaityti su banku sudarytą kredito sutartį, ypač nuostatas, susijusias su naujo laikotarpio fiksuotų palūkanų nustatymo tvarka. Jei būtų pagrindo manyti ar atrodytų, kad bankas galėjo pažeisti kredito sutarties nuostatas, reikėtų raštu pateikti pretenziją bankui, į kurią jis turi atsakyti per 14 dienų nuo gavimo. Gavus neigiamą ar netenkinantį atsakymą į pateiktą pretenziją, dėl ginčo nagrinėjimo ne teismo tvarka galima kreiptis į Lietuvos banką.

Daugiau informacijos, susijusios su vartotojų ir finansų rinkos dalyvių ginčų nagrinėjimu, kaip ir standartinę vartotojo prašymo formą bei tokiame prašyme būtiną nurodyti informaciją, galima rasti Lietuvos banko tinklalapyje http://www.lb.lt/gincu_nagrinejimas arba paskambinus nemokama informacine telefono linija 8 800 50 500.

+5Buvo naudinga
Silva

Swedbank pateikė savo pasiūlymą. Vadybininke sako, kad jau nieko nebegalim nusiderėti. Ar taip iš tikrųjų yra, ar mus mulkina, kad nereiktų terliotis? Swedbank mums siūlo 2,3 proc. maržą. Ir kas 2 metus ją žada perskaičiuot. Ar mes galim išsiderėt, kad marža būtų visą likusį paskolos laiką vienoda?

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Silva, dėkui už klausimą. Na, yra du variantai - galima arba negalima :). Reikia bandyti derėtis. Geriausias įrankis deryboms - kitų bankų pasiūlymai. Jeigu kiti bankai irgi maždaug tą patį ar panašiai pasiūlys - tuomet turbūt nieko nebepadarysite. Derantis labai daug įtakos turi būsto paskolos dydis, Jūsų kredito istorija, pajamos ir t.t. Labai individualu. Siūlau peržiūrėti Bankai.lt projekte jau išduotų būsto paskolų palūkanas, čia galite palyginti savo sąlygas su kitų.

+3Buvo naudinga
Sigita

Sveiki, buvom bankuose dėl būsto paskolos. Swedbankas duoda paskolą su 1.85% palūkonomis ar dar galima derėtis, kad sumažintų. Ar jau jie nesileis į kalbas?

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Sigita, dėkui už klausimą. Siūlau nueiti dar į 3 bankus: SEB, DNB, Nordea. Gal gausite geresnes sąlygas. Jeigu gausite geresnes sąlygas kitur, tačiau norėsite imti būsto paskolą Swedbank, galite nueit ir pasakyti, kad gavote kituose bankuose geriau ir norite imti Jų banke paskolą, galbūt tai padės. Peržiūrėkite būsto paskolos sąlygas kituose bankuose, palyginkite ir pasirinkite geriausias sąlygas siūlantį banką.

+5Buvo naudinga
Ingrida

Sveiki, su vyru norim paimti paskolą namui pirkti, kaip derėtis banke, kad sutartis būtų mums naudingesnė. Ko prašyti, o gal reikalauti. Ačiū už atsakymą.

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Ingrida, dėkui už klausimą. Visų pirma turite turėti visus reikiamus dokumentus, vertinimus, sąmatą ir t.t. Toliau turite kreiptis į visus didžiuosius bankus: SEB, DNB, Swedbank, Nordea. Gavę jų pasiūlymus galite lyginti kuriame banke gautos sąlygos yra geriausios. Tuomet derėdamiesi galite blefuoti, kad kitur gaunate geresnes sąlygas, taip bankas gali susigundyti Jumis kaip klientu ir pasiūlyti prašomas sąlygas. Atminkite, kad bankų vadybininkai visas derybų technikas žino ir tokios derybos gali ir nepavykti. Tad turite tikėtis geriausio, didesnė vertė bus nenusiderėti, bet pasirinkti tinkamą banką, kurio sutarties ir mokėjimų sąlygos bus geriausios. Sėkmės!

+4Buvo naudinga
Svetlana

Sveiki. Swedbanke pasiėmiau būsto paskolą su valstybės subsidija (lengvata). Suma kurią man suteikė yra 39000. Pradinis įnašas 20%, plius 10% subsidijos. Pasiule 2,35 % marža (kintamos palūkanos). Ar turiu kažkokią galimybę sumažinti palūkanų procentą? Ačiū.

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Svetlana, dėkui už klausimą. Manau sudėtinga situacija bus derantis, kadangi jeigu gavote subsidiją, Jūsų pajamos ir palūkanos dar negalės būti aukštesnės ir kreditingumas geresnis. Tad nebent po ilgesnio laiko, kai pajamos taps aukštesnės. Nors žinoma, nežinau konkrečios situacijos, tačiau asmenys gaunantys paskolas su subsidijom, gauna ir prastesnes palūkanas nei be subsidijos. Tai yra dažniausiai dėl mažesnių pajamų.

+6Buvo naudinga
Kristina

Sveiki. Ketiname imti lengvatinę paskolą (su 10% parama) butui pirkti. Kadangi buto kaina 58000, o maksimali kredito suma apie 43000, valstybės dengiama suma apie 4500, reikia įnešti apie 10000 savo lėšų. Taigi išeitų, kad sumokamas apie 30% pradinis įnašas. Abu bankai kaip susitarę siūlo 2% maržą plius euribor. Mums atrodo daugoka. Suprantu, kad pagal pajamas (kadangi dar pusmetį būsiu vaiko priežiūros atostogose), esame rizikinesni klientai, bet ar įmanomos derybos su banku dėl mažesnės maržos? Kokius argumentus galima būtų pateikti derantis?

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Kristina, dėkui už klausimą. Kadangi dėl paramos būstui galite kreiptis tik į 2 bankus SEB ir Swedbank, tad ir sąlygos nėra tokios konkurencingos. Įprastai atitinkantys lengvatinės paskolos sąlygas gauna ± tokias palūkanas ir per daug nėra galimybių kažką keisti. Deryboms turi būti argumentai, tačiau šiuo atveju nelabai jų ir yra dėl Jūsų gan mažų pajamų.

Pradinis įnašas Jums gausis ±26%, deja taip jau yra, kai perkate būstą brangesnį nei bankas gali paskolinti.

+3Buvo naudinga
Projektą valdo ir vysto lietuviško kapitalo įmonė
Lietuviško kapitalo projektas.
Rinkis paslaugą lietuvišką!
2008-2020 © Bankai.lt - vienintelis bankinių paslaugų palyginimo portalas Lietuvoje. Visos teisės saugomos. Kopijuoti ir platinti informaciją yra draudžiama, nebent gavus raštišką sutikimą. Buveinės adresas: K. Baršausko 59, LT-51423 Kaunas, Lietuva (Kauno mokslo ir technologijų parkas).
Į viršų