Kapitalinis remontas

Kapitalinis remontas. Čia Jūs matote visus klausimus-atsakymus susijusius su fraze „kapitalinis remontas“. Jeigu kils daugiau klausimų šia tema, tuomet užduokite naują klausimą.
Klausimai ir atsakymai
Ieškoti
karolis

Turiu apleistą, bet gyventi įmanoma 60-70kv butą Kauno centre. Mazdaug 40000eur įvertintas 2017 metais. Planas yra daryti kapitalinį remontą, sutikimai kaimynų yra. Kapitaliniam remontui norėčiau skirti 50000eur. Ar galima gauti tokią paskolą remontui, užstatant šį butą? Galiu pats sumoketi iki 10000eur (BET NENORĖČIAU) Oficialios pastovus atlygimas 1000/mėn. Gal galite pasiūlyti labiausiai palankų banką?

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Karoli, dėkui už klausimą. Kiekvienas atvejis yra individualus, gali skirtis turto būklė, vertė, patrauklumas, Jūsų situacija, todėl ir galimybės skirtinguose bankuose gali būti skirtingos. Reikia kreiptis į bankus tiesiogiai ir tartis dėl galimybių finansuoti projektą.

+3Buvo naudinga
Darius

Sveiki, turiu nuosavą būstą, kuris reikalauja kapitalinio remonto ir noriu dar pastatyti priestatą. Noriu imti paskolą, bet nežinau kokios tiksliai reikėtų? Paskola būtų 30000 e. 15 metų.

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Dariau, dėkui už klausimą. Nuvykite į bankus ir pasiteiraukite. Jums reikės žinoti savo turimo būsto turto vertę, tam kad bankai galėtų kažką konkrečiau pasiūlyti - viskas priklausys nuo turimo turto ir Jūsų gaunamų pajamų bei individualios situacijos vertinimo.

+3Buvo naudinga
Saulius

Sveiki, Turiu kelis įdomesnius klausimus. Pats gyvenu užsienyje daug metų, o Lietuvoje yra likęs mamos paveldėtas turtas t.y. namas ir keli žemės sklypai. Namo nuosavybės ir žemės dokumentai 100% sutvarkyti 2018m. Žemė nuomojama. Namas be kokių įsiskolinimų, bet reikalingas kapitalinis remontas. Klausimai 1. Ar įmanoma imti paskola įkeięiant namą jo remontui su tikslu renovavus jį parduoti? 2. Gavus paskolą yra gaunama iš banko tam tikra suma į saskaitą ar bankas dalimis finansuoja? 3. Ar remonto darbus gali atlikti privatus asmuo ar būtina įmonė, kuri faktūruotų darbus bei medžiagas? Namo vertė dabar neviršyja 25000€, Bet po remonto jo vertė turetų būti apie 100 000€. Jei gerai suprantu bankas max galėtų duoti tik iki 20000€ Tikiuos viską aiškiai parašiau.

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Sauliau, dėkui už klausimą. Manau, kad įmanoma, tačiau priklausys nuo pačios Jūsų situacijos, turto vertės, reikiamos sumos, turto likvidumo. Atsakau:

  1. Galbūt ir įmanoma, sąlygos priklausys nuo banko. Galbūt bus naudinga informacija: būsto paskolos, pajamas gaunantiems užsienio valiuta. Čia galbūt labiau net tiktų vartojimo paskola įkeičiant turtą.
  2. Taip, jeigu bankas sutiktų išduoti paskolą pagal formulę, kad 80% finansuoja, tai maksimaliai gautumėte 20 tūkst. eurų. Pakėlus vertę, vėl galėtumėte vėl skolintis 80%, pakeliate vertę, vėl skolinatės ir t.t. Bet tam turi būti rimtas projektas ir pagrindimas. Atminkite, kad jeigu tai namas, kuris yra nelikvidus, t.y. jeigu jį už tuos 25 tūkst. eurų reikėtų pardavinėti kokius 5 metus, nes nėra patraukli vieta ir pan., tai bankas apskritai nefinansuos. Bet jeigu turite neeilinių sugebėjimų už 20 tūkst. eurų pakelti turto vertę iki 100 tūkst., tuomet net neverta skolintis iš banko, o tuo labiau įkeitinėti turto.

Visos situacijos yra individualios ir kiekvienu atveju bus skirtingai. Todėl kreipkitės į bankus ir pasikalbėkite.

+3Buvo naudinga
Justina

Sveiki, Noriu pasiteirauti, jeigu perkamas senos statybos butas (su paskola), kuriam reikalingas kapitalinis remontas, ar bankas prie paskolos duoda paskolą būsto įrengimui? Ar perkant pastatytą, nors ir kritinės būklės, galima tik remontui paskolą imti? Dėkui.

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Justina, dėkui už klausimą. Justina, dėkui už klausimą. Priklausomai nuo to, kaip būtų su turto vertinimu ir imamos būsto paskolos sumos. Pvz. jeigu butas bus įvertintas 30 tūkst. eurų ir paskolos suma bus tokia pati, tai bankas nebegalės suteikti paskolos remontui, nes tokiu atveju bankas jau paskolins daugiau, negu būstas yra vertas. Nebent Jūsų pajamos yra labai didelės ir tai leis imti dar didesnį kreditą, bet dažniausiai orientuojamasi į perkamo būsto vertę pagal turto vertinimą. Taip pat atkreipkite dėmesį, kad senos statybos butams, bankai gali prašyti didesnio nei 20% pradinio įnašo. Kritinės būklės būstų bankai nefinansuoja, nes jie yra nelikvidūs ir rizikingi.

+4Buvo naudinga
Judita

Laba diena, Noriu pasidomėti apie turto pervertinimą po būsto paskolos gavimo. Situacija - prieš perkant butą su paskola, buvo padarytas buto vertinimas. Nusipirkus jis buvo kapitaliai suremontuotas (bet dar nevisiškai pabaigtas). Esu girdėjusi, kad dabar, tokioj situacijoje būtų galima pasidaryti naują turto vertinimą, kuris tikriausiai bus įvertintas didesne suma, nei buvo, ir dėl to įmanoma gauti paskolą remontui. Nežinau, kiek čia yra tiesos arba kiek ta tiesa yra iškreipta, bet gal galite plačiau pakomentuoti? Ačiū.

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Judita, dėkui už klausimą. Taip, galite įvertinti turtą ir priklausomai nuo įvertintos sumos galite gauti paskolą remontui. Taip pat bus atsižvelgiama ir į gaunamas pajamas.

+3Buvo naudinga
Simona

Sveiki, jei nuo kitų metų patvirtins įstatymą jaunos šeimos ieškančios pirmųjų savo namų, ar mes galėsime pretenduoti paramą gauti, jei turime sodybą kurioje yra gyvenamos paskirties namas (kuris yra senas, reikalingas kapitalinis remontas)?... Ar mes turėsime teisę į paramą mažame regione pirktis butą?

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Simona, dėkui už klausimą. Jeigu turite jau nekilnojamojo turto - abejoju, nes tai parama pirmajam būstui įsigyti. Tačiau palaukite kol išeis įstatymas ir galėsite viską detaliai patikrinti. Gyvenamosios paskirties namas manau bus traktuojamas kaip būstas.

+3Buvo naudinga
Aušra

Sveiki, planuoju pirkti butą senos statybos name, pradinį įnašą turiu. Ar yra nustatyta maksimali dalis paskolos, kurią bankai finansuoja imant kreditą pirkti senos statybos butams? Butui reikia kapitalinio remonto. Kaip bankai žiūri į tai, kad iškart imama didesnė paskola, kuri apima ir būsimo remonto išlaidas? Ačiū

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Aušra, dėkui už klausimą. Priklauso nuo būsto vertinimo, pačio būsto būklės. Kai kurie bankai gali visai nefinansuoti senos statybos, kiti bankai gali finansuoti nuo 50% iki 85%. Dėl didesnės paskolos, kuri apims ir būsto remonto išlaidas reikia žiūrėti kiek turto vertintojai įvertins perkamą būstą, nes Jūsų maksimali paskolos suma neviršys turto vertintojų pateiktos už NT sumos. Taigi, jeigu norėsite imti ir būsto remonto paskolą, turėsite imti atskirai arba ją jungti su būsto pirkimo paskolą (jeigu tai bus įmanoma). Taip pat labai svarbu, kad užtektų Jūsų pajamų vertinimui ir toms sumoms apie kurias svarstote. Patarčiau išsirinkus konkretų būstą, nueiti į bankus pirminiam pokalbiui - viskas pasidarys aiškiau. Sėkmės!

+3Buvo naudinga
Projektą valdo ir vysto lietuviško kapitalo įmonė
Lietuviško kapitalo projektas.
Rinkis paslaugą lietuvišką!
2008-2022 © Bankai.lt - vienintelis bankinių paslaugų palyginimo portalas Lietuvoje. Visos teisės saugomos. Kopijuoti ir platinti informaciją yra draudžiama, nebent gavus raštišką sutikimą. Buveinės adresas: K. Baršausko 59, LT-51423 Kaunas, Lietuva (Kauno mokslo ir technologijų parkas).
Į viršų