Kaunas

Kaunas. Čia Jūs matote visus klausimus-atsakymus susijusius su fraze „Kaunas“. Jeigu kils daugiau klausimų šia tema, tuomet užduokite naują klausimą.
Klausimai ir atsakymai
Ieškoti
Aurelijus

Sveiki. Ar bankas suteiku paskola būstui jei jis 1948m. rąstinis namas, 4 arai žemės, Švyturio g. Kaunas. Reikia 35000€ ? Mano pajamos apie 800€ atskaičius mokesčius. Esu 1971m. gimimo. Swedbankas skolintų, bet kadangi medinis, senas tai atsisakė padėti.

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Aurelijau, dėkui už klausimą. Bankai įprastai nefinansuoja medinių namų, o ypač senų. Bet į klausimą gali atsakyti tik bankas ar kredito unija įvertinusi norimą pirkti būstą. Bankai vertindami būsto finansavimo galimybę atsižvelgia ar jis likvidus, kokia jo vieta ir kokios jo ateities perspektyvos.

+3Buvo naudinga
Vaiva

Sveiki, noriu pasinaudoti valstybės parama būstui, kuri yra suteikiama pavieniams asmenims. Esu registruota Ukmergėje, gyvenu Kaune. Ar galiu eiti į Ukmergės savivaldybę prašyti pažymos, o pirkti būstą Kaune? Ar turiu persiregistruoti? Ačiū už atsakymą.

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Vaiva, dėkui už klausimą. Parama būstui nepriklauso pavieniams asmenims, kurie neturi šeimos ir vaiko. Nebent esate našlaitė ar turite neįgalumą. Plačiau apie sąlygas skaitykite čia: parama būstui jaunoms šeimoms. Ir taip, jeigu pažymą gaunate vienoje savivaldybėje, o pirksite būstą kitoje, paskolą ir pažymą galite gauti.

+3Buvo naudinga
Ineta

Sveiki, norėsime pasinaudoti parama jaunoms šeimoms. Man 31 m., vyrui 32 m. Auginame 2 vaikus. Žinau, kad įstatymas įsigalios tik nuo rugsėjo 1d. Tad iškilo keli klausimai. Vyro registracijos vieta - Kaunas, mano - Kėdainiai, gyvename ir norime įsigyti būstą Kėdainiuose. Į kurią savivaldybę reikėtų kreiptis dėl pažymos? Ar visi gaus paramą atitinkantis kriterijus? O jeigu lėšų šiais metais valstybei neužteks? Ar galima iš anksto rašytis į eilę? Ar reikia turėti savo pradinį įnašą?

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Ineta, dėkui už klausimus. Kreiptis reikės po rugsėjo 1 d. Pradinio įnašo nereikės jeigu gausite paramą - valstybė tai padengs. Turbūt geriau bus kreiptis į Kėdainių savivaldybę. Paramos visi negaus, nes tikėtina, kad bus daugiau norinčių nei yra pinigų.

+3Buvo naudinga
Diana

Ar valstybės remiamą paskolą galima gauti tik būsto pirkimui? ar galima gauti ir būsto statybai? Mes tėvų sklypę esame pastatę namo pamatus ir norėtume gauti paskolą tolimesniems darbams atlikti

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Diana, dėkui už klausimą. Galima gauti būsto pirkimui, kurio baigtumas yra 100%. Taip pat retais atvejais praktikoje statyboms.

+3Buvo naudinga
Lina

Sveiki, o kaip šis swed banko straipsnis?

http://www.domusoptima.lt/turto-vertinimas/files/kaunas/lengvatines_paskolos_2015.pdf

Pagrindinės valstybės iš dalies kompensuojamų būsto paskolų sąlygos

  • Paskola gali būti suteikta:
  • gyvenamajam būstui pirkti, jei būsto nuosavybė bus perduota kredito gavėjui 2015 m;
  • butui ar gyvenamajam namui statyti;
  • turimam būstui rekonstruoti;
  • turimam būstui pritaikyti neįgaliųjų poreikiams.
  • Minimalus būsto paskolos terminas – 5 metai.
Buvo naudinga
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Atsiprašau už ne visai tikslią informaciją, galite bandyti aplikuoti dėl paramos statant namą, bet praktikoje tai sudėtinga procedūra.

+3Buvo naudinga
Sarunas

Sveiki, matau siūlote pajamas gaunantiems užsienyje kreiptis į kredito unijas, nes be DNB daugiau ne vienas bankas nebeišduoda būsto paskolų, gal galite įvardinti bent tris kredito unijas, kurios šiuo metu skaičiuoja pasiūlymus asmenims gaunantiems pajamas užsienyje? Asmeniškai nuo Liepos 1d iki dabar kreipiausi i 8 kredito unijos ir ne viena nepateikė jokio pasiūlymo, visos motyvuodamos, kad vis dar laukia kažkokio išaiškinimo iš Lietuvos banko, o jau Spalio mėnesis ateina. Ačiū.

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Šarūnai, dėkui už klausimą. Taip, kredito unijos vis dar nenori prisiimti rizikos, tad atliekame apklausą didžiausių miestų, didžiausių unijų ir papildysime atsakymą čia:

Kauno kredito unija (Kaunas). Ruošiami dokumentai ir unijos valdyba patvirtino, kad išduos būsto paskolas užsienio valiuta gaunantiems atlyginimus. Jau konsultuoja ir galite pildyti paraiškas, artimiausiu metu oficialiai bus patvirtinta.

Akademinė kredito unija (Kaunas). „Tokių paskolų mes šiuo metu (mažiausiai iki Naujų metų, o gal ir ilgiau) neišdavinėjame. Nenorime prisiimti rizikos, kuomet valiutos svyravimas būtų didesnis nei 20 proc. ir tektų konvertuoti paskolą. Be to, AKU nedirba su jokiomis kitomis valiutomis nei Eur. Vadinasi iš esmės turėtume tik turtą kita valiuta, tačiau neturėtume įsipareigojimų."

Taupkasė (Kaunas). „Unija neteikia hipotekos paskolų nuo 2017-07-01 dienos klientams, kurie pajamas gauna ne eurais."

Vilniaus kredito unija (Vilnius). Ruošiamas atsakymas.

Vilniaus regiono kredito unija (Vilnius). Ruošiamas atsakymas.

Klaipėdos kredito unija (Klaipėda). Ruošiamas atsakymas.

+5Buvo naudinga
Aliona

SWED duoda paskolas uždirbantiems ne eurais. Finansuoja 50% .

Buvo naudinga
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Swedbank jau išduoda būsto paskolas užsienio valiuta gaunantiems asmenims, tačiau privalo būti Lietuvoje dirbantis bendraskolis. Logika tokia, kad tiek, kiek bendraskolis uždirba Lietuvoje, tiek prisidės Jūsų pajamos iš užsienio.

Pavyzdžiui, sesė dirba Lietuvoje ir uždirba 800 eurų į rankas, o Jūs dirbate Anglijoje ir uždirbate 3000 svarų. Tai bendros Jūsų šeimos maksimalios pajamos bus skaičiuojamos pagal Lietuvoje dirbančios sesers t.y. jos 800 eurų ir Jūsų 800 eurų. Gausis taip, kad Jūsų šeima ar paskolos ėmėjai uždirba 1600 eurų ir pagal tai skaičiuosis kokio dydžio būsto paskolą Jums suteiks Swedbank. Tokiu atveju bankas finansuoja kaip įprastai lietuvius ir minimalus pradinis įnašas bus 15% naujos statybos arba 20% senos statybos būstams. Pradinis įnašas tikrai patrauklesnis, tačiau ta įvesta sąlyga su bendraskoliu eliminuoja valiutų kursų kitimo riziką. Gudriai išsprendė.

DNB mano žiniomis dar vis finansuoja tuo pačiu būdu kaip ir prieš tai 70%, su 30% pradiniu įnašu.

Dėl SEB atnaujinsime.

+3Buvo naudinga
Projektą valdo ir vysto lietuviško kapitalo įmonė
Lietuviško kapitalo projektas.
Rinkis paslaugą lietuvišką!
2008-2022 © Bankai.lt - vienintelis bankinių paslaugų palyginimo portalas Lietuvoje. Visos teisės saugomos. Kopijuoti ir platinti informaciją yra draudžiama, nebent gavus raštišką sutikimą. Buveinės adresas: K. Baršausko 59, LT-51423 Kaunas, Lietuva (Kauno mokslo ir technologijų parkas).
Į viršų