Komerciniai bankai

Komerciniai bankai. Čia Jūs matote visus klausimus-atsakymus susijusius su fraze „komerciniai bankai“. Jeigu kils daugiau klausimų šia tema, tuomet užduokite naują klausimą.
Klausimai ir atsakymai
Ieškoti
Diana

Sveiki, po to kai pasiteiravome keliuose bankuose apie būsto paskolą, likome nustebinti paskutiniu keliamu reikalavimu, kuris nebuvo paminėtas netgi prieš kelis mėnesius. Reikalavimas toks, jog imant paskolą yra būtina "deklaruoti" bendrapaskolį, kuris dirbtų ir gyventų Lietuvoje. T.y. jei mes abu su vyru gyvenam ir dirbam užsienyje, neturime teisės prašyti būsto paskolos?

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Diana, dėkui už klausimą. Visa tai priklauso tik nuo banko. Bankas teisiškai, Lietuvoje, gali išduoti būsto paskolas tiek gyvenantiems užsienyje, tiek gaunantiems pajamas svarais ar kita valiuta, tačiau, bankai to nenori daryti ir įsivertina rizikas. Kadangi bankai yra komerciniai, jie keičia sąlygas ir vertina ne Lietuvoje gyvenančius kaip rizikingesnius. Kiekvienas bankas gali turėti skirtingą politiką.

+3Buvo naudinga
Tatjana ir Jackas

Esame Jav piliečiai. Norime pirkti namą su išperkamąja nuoma Klaipėdos rajone ir taip pradėti savo kredito istoriją Lietuvoje. Atvyksime gyventi į LT. Galime pilnai sumokėti pradinį įnašą ir daugiau. Norėtume posibaigus išperkamajai nuomai gauti nedidelį kreditą iš LB (Jei tai bus įmanoma) ir tada parduoti esamą namą JAV. Ko reikia Jav piliečiui perkant nekilnojamą turtą Lietuvoje?

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Dėkui už klausimą. Visų pirma Lietuvos bankas kreditų neišdavinėja, o išduoda komerciniai bankai veikiantys Lietuvoje. Tačiau jeigu dirbate ir pajamas gaunate JAV, tuomet bankai kreditų neišduos. Dėl išperkamosios nuomos reikia kalbėtis su pardavėju ir derintis sąlygas. Tačiau, kai negyvenate Lietuvoje, nėra kaip stebėti Jūsų pajamų pagal ką ir išduodamos paskolos. Tad imant paskolą, būstą nusipirkti būtų sudėtinga, nebent parduotumėte turimą būstą JAV ir jau grynais pirktumėte būstą Lietuvoje.

+3Buvo naudinga
Rojus

Sveiki. Ar yra priklausomybė tarp banko maržos ir kintamos maržos. Pvz: kuo mažesnis euribor, tuo didesnė banko marža ir atvirkščiai? Ar gali būti taip, kad paskola imant šiandien kai euribor yra praktiškai yra 0 teks mokėti didesnę banko maržą, o jei euribor būtų tarkim 1% tuomet banko marža būtų mažesnė?

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Rojau, dėkui už klausimą. Nemanau, kad tokia sąsaja yra, tiesiog bankai reguliuoja maržas taip, kaip įsivertina rizikas ir turimų pinigų kainą. Atminkite, kad taip pat į paskolų kainą ir maržų dydį įeina ir gražūs ir erdvūs bankų pastatai, daugybė darbuotojų, bankininkų atlyginimai ir kt. Augant bankų patiriamoms išlaidoms, auga ir maržos - tai yra normalu, nes bankai yra komerciniai.

+4Buvo naudinga
Monika

Sveiki, kokie bankai duos paskolą su iš dalies kompensuojama savivaldybės. Na kur nuo rugsėjo 1 dienos įsigalios dėl būstų?

Atsakyti
Marius Jansonas
Nepriklausomi paskolų ekspertai

Visi šalies komerciniai bankai ir kredito unijos, kurie dar turės paramos pinigus ir su kuriais pasirašysite kredito sutartį.

+2Buvo naudinga
Artur

Sveiki. Su žmona planuojame naudotis valstybės subsidija jaunai šeimai būsto pirkimui Vilniuje (pagal senąjį įstatymą). Reikalavimus žinome, dokumentus visus pateikėme, tačiau susidūrėme su viena problema - mūsų pajamos, pasirodo, per didelės (kažkur 2000€), nors komerciniai bankai vos vos duoda paskolą. O dėl subsidijos taip nutiko todėl, kad dirbu pagal individualią veiklą ir mano pajamos, VMI ataskaitoje, buvo paskaičiuotos neatėmus nei mokamų mokesčių valstybei, nei faktinių patirtų išlaidų (jos buvo 60% praeitais metais). Taip nutiko ne man vienam, o ir kitiems žmonėms, kurie dirbo pagal IV. Įdomiausia, kad net atėmus 30% išlaidoms nuo pajamų, į subsidiją pretenduot jau galėtume. Žmona dirba pagal darbo sutartį. Kalbamės su "Vilniaus miesto būstas", kad padarytų išimtį iš taisyklės, nes į subsidiją, praktiškai, pretenduoti galime. Kol laukiam jų atsakymo (užtrunka, nes atostogauja darbuotojai), kreipiamės į jus - gal turėsite ką patarti.

Atsakyti
Jelena

Ta pati situacija. Atėmus faktiškai patirtas islaidas- galiu pretenduoti į paramą, bet jie jų neatima ir todėl nesuteikia. Vilniaus miesto būstas liepė kreiptis į socmin, ten aš rašiau prašymą ministrui, sake, kad per 20d.d atsakys.

Buvo naudinga
Artur

Jelena, o kokį prašymą rašėt? Galite detaliau papasakot?

Buvo naudinga
Marius Jansonas
Nepriklausomi paskolų ekspertai

Komentuoti savivaldybės veiksmų negalime, reikia su jais viską dėliotis ir aiškintis, tačiau problema aiški ir matome, kad reikia kreiptis į VMI, kad ši pateiktų IŠAIŠKINIMĄ, kad uždirbti pinigai pagal INDIVIADUALIĄ VEIKLĄ nėra 100% šeimos pajamų, nes iš jų dar reikia išminusuoti 30% išlaidų ir mokamus valstybei mokesčius. Be tokio išaiškinimo, savivaldybė žiūrės formaliai pagal deklaraciją, kad visos pajamos yra gautos iš INDIVIDUALIOS VEIKLOS.

+5Buvo naudinga
Artur

Deja, Mariau, lankiausi VMI jau nė kartą - jokios pažymos ar išaiškinimo jie išduoti negalėjo.

Buvo naudinga
Jonas

Sveiki, Norėjau pasiteirauti, ar yra Lietuvoje bankas, ar kita finansinė institucija, kuri išduoda būsto BTL paskolas (Buy-to-Let)? Jeigu tokios nėra, gal galite pasakyti iš patirties, kiek paprastų būsto paskolų vienam asmeniui gali išduoti Lietuvos komerciniai banakai (pvz. kad ir skirtingi bankai Lietuvoje, jei 40% DSTI leidžia dar prisiimti finansinių įsipareigojimų). Ačiū už atsakymą, Jonas

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Jonai, dėkui už klausimą. Tokių specializuotų produktų bankuose kolkas negirdėjau, viskas žiūrima pagal Jūsų gaunamas pajamas, kredito istoriją, riziką. O pats produktas ar jis bus buy to let ar tiesiog būsto paskola, manau esmės nekeičia. Esmė, kad būtumėte pajėgus grąžinti būsto paskolą. Paskolų gali išduoti tiek, kiek leidžia Jūsų pajamos pagal nustatytus LB reikalavimus. Su kiekviena paskola yra didinamas pradinis įnašas, nors gali būti įvairiai. Atsakymas: viskas priklauso nuo individualaus vertinimo, pagrindas - stabilios ir didelės pajamos, kai prasideda skaičiavimai ir datempimai iki paskolos gavimo, tuomet apie kažkelintą paskolą galite pamiršti.

+4Buvo naudinga
Kristina

Laba diena. Turime nuosavą butą ir norime pirkti namą. Namo kaina yra 95 tūkst., bankas mums suteiktų 65 tūkst. paskolą. Buto vertė yra apie 50 tūkst. Ar įmanoma be pradinio įnašo ir laikinai (kol įsirenginėsime namą) nepardavus buto gauti paskolą?

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Kristina, dėkui už klausimą. Imant paskolą būstui, pradinis įnašas yra būtinas ir jo dydis yra 15% arba daugiau nuo perkamo būsto sumos. Pradinio įnašo prievolę yra nustatęs Lietuvos bankas ir visi komerciniai bankai išduodami paskolą to laikosi.

+3Buvo naudinga
Projektą valdo ir vysto lietuviško kapitalo įmonė
Lietuviško kapitalo projektas.
Rinkis paslaugą lietuvišką!
2008-2020 © Bankai.lt - vienintelis bankinių paslaugų palyginimo portalas Lietuvoje. Visos teisės saugomos. Kopijuoti ir platinti informaciją yra draudžiama, nebent gavus raštišką sutikimą. Buveinės adresas: K. Baršausko 59, LT-51423 Kaunas, Lietuva (Kauno mokslo ir technologijų parkas).
Į viršų