Pažyma savivaldybėje

Pažyma savivaldybėje. Čia Jūs matote visus klausimus-atsakymus susijusius su fraze „pažyma savivaldybėje“. Jeigu kils daugiau klausimų šia tema, tuomet užduokite naują klausimą.
Klausimai ir atsakymai
Ieškoti
Edita

Norim gauti paskolą su valstybės parama pirmam būstui įsigyti. Gyvenamas namas randasi sodų bendrijoje.Namas yra ne sodo, o dokmentaliai įformintas,kaip gyvenamasis 2019 m. gruodžio 20 diena. Pažyma yra iš registro centro. Žemė yra išpirkta. Registro tipas yra "Žemės sklypas su statiniais". Sodo bendrijos valdyba yra davusi sutikimą - namo pardavimui. Ar suteikiama paskola, jei gyvenamas namas sodo bendrijoje. Ačiū.

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Edita, dėkui už klausimą. Tik bankas galės po vertinimo atsakyti ar perkamas namas yra tinkamas jį finansuoti. Reikia individualaus vertinimo tiek namo, tiek Jūsų šeimos ar atitinkate visas sąlygas gauti paskolai. Reikia kreiptis į skirtingus bankus.

+4Buvo naudinga
Edita

Sveiki,neatsakete i uzduota klausima.Del vertinimo,finansavimo-viskas aisku.Klausimas ar galima ziureti nama sodo bendrijoje?Aciu.

Buvo naudinga
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Parama suteikiama gyvenamajam būstui visoje Lietuvoje. Jeigu dokumentai bus tvarkingi, nelabai matau problemų dėl paramos ir to, kad namas yra sodo bendrijoje. Pasiteiraukite papildomai paramos ir būsto skyriaus savivaldybėje su konkrečiu adresu, patikrins ir tiksliai žinosit ar nėra kažkokių kabliukų esamam objektui.

+3Buvo naudinga
Rokas

Sveiki, planuoju imti būsto paskolą, domėjausi jaunos šeimos subsidija. Šiai dienai esu vienišas, bet ateityje planuoju susituokti, savivaldybėje man aiškino, kad galiu pasiimt banke lengvatinę sutartį būsto paskolos ir sudarius šeimą galėsiu pasinaudoti jaunos šeimos subsidija ir susigrąžinti 15% nuo likusios mokėti sumos. Pasikonsultavus viename iš bankų (Swedbank) minėjo, kad tai yra neįmanoma ir arba gali imti paskolą be subsidijos arba su subsidiją ir toliau jokie pakeitimai nėra įmanomi. Taigi norėjau paklausti kaip yra iš tikrųjų, nes susikirto savivaldybės ir bankų nuomonės.

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Rokai, dėkui už klausimą. Na, kiek teko kalbėti su ministerija, sakė, kad pažyma galėtų būti išduodama šeimoms, kurios yra susituokusios, bet planuoja vaikus ir gimus vaikams, parama būtų suteikiama. Manau, kad šiuo atveju nėra apgalvota bei susitarta iš banko pusės ir ministerijos.

+4Buvo naudinga
Erika

Laba diena, gavome subsidija butui pirkti, pažyma aktyvuota jau 20d., bet mūsų butą pardavė kitiems, ar tokiu atveju galime išsirinkti kitą butą ir pakeisti adresą ar jau ne?

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Erika, dėkui už klausimą. Ketinamos įsigyti nuosavybės adresas gali būti keičiamas iki tol, kol savivaldybėje suformuojama pažyma, patvirtinanti jaunos šeimos teisę į subsidiją. Pakeitus adresą, eilė neprarandama. Šiuo atveju, jeigu jau turite pažymą, reikės iš naujo teikti prašymą naujam būstui. Papildomai, pasiteiraukite savivaldybėje ar tikrai jau per vėlu keisti adresą.

+5Buvo naudinga
Aurelija

Sveiki, ketiname pirkti būstą 30 000e, reikia 20proc. pradinio įnašo, pateikėme prašymą savivaldybei dėl 15proc. paramos, jei gausime atsakymą, kad parama suteikiama, galima eiti į banką imti paskolą su ja, jei bankas sutinka išduoti paskola ar galima su banko 80proc. ir mūsų 20proc jau pirkti butą, ar reikia sulaukti tu 15proc kol perves savivaldybė? Ar galima tus 15proc. panaudoti savo reikmėms jei gauname paskui ar pervestų mums juos į sąskaitą?

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Aurelija, dėkui už klausimą. Kaip suprantu, kalbate apie paramą regionuose. Norėdami gauti subsidiją, jauna šeima turi susirasti būstą ar sklypą, deklaruoti, kad nekilnojamojo turto iki šiol neturi, pateikti prašymą dėl subsidijos savivaldybėje arba elektroniniu būdu SPIS sistemoje. Per 10 darbo dienų savivaldybė turi pateikti atsakymą ir jeigu patekote tarp laimingųjų - išduoti subsidijos pažymą, su šia pažyma šeima turi eiti į banką ir prašyti paskolos. Ją gavus, ministerija turi per 4 mėnesius pervesti pinigus.

Todėl, pats pirkimo procesas ir pradinio įnašo įmoka turės būti iš Jūsų pinigų.

Daugiau informacijos skaitykite čia: parama regionuose.

+3Buvo naudinga
Romas

Laba diena. Mes gavom patvirtinimą apie teisę į parama būstui įsigyti jaunai šeimiai Vilniuje. Kreipėmės į banka su pažyma įsigyti būstą Vilniaus mieste, tačiau gavau atsakyma, kad pažyma negali buti priimta dėl to, jog būsto kaina yra didesnė negu 87000 eur. (nurodyta pažymoje 10 procentų nuo 87000) ir valstybė negali kompensuot dalį. Ar tikrai negalima pasinaudoti šią subsidiją 10 % todėl, kad būsto kaina 95000 eur. Ačiū.

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Romai, dėkui už klausimą. Mano žiniomis būsto kaina gali būti ir didesnė nei 87 tūkst. eurų, tačiau būsto kredito suma negali būti didesnė nei 87 tūkst. eurų. T.y., jeigu būsto kaina yra 95000, tuomet Jūs turėsite sumokėti savomis lėšomis skirtumą (95000-87000) 8 tūkst. eurų + nuo 87 tūkst. prašomą pradinio įnašo dydį, kuris yra minimalus 15% (iš jų 10% apmoka valstybė). Pasitikslinkite banke ar tikrai nėra galimybės gauti paskolos jeigu padengiate savomis lėšomis viską, kas virš 87 tūkst. eurų.

+3Buvo naudinga
Auksė

Sveiki, Norime pirkti namą kurio kaina yra 120 000Eur. Kokia tvarka su paskola ir subsidija? nuo 87 tūkst. 15proc. 13 tūkstančių parama ir nuo skirtumo 120-87 tūkst. 15 proc 5 tukstan, ar ir paskola tik max 87 tūkstančiai, o skirtuma reikia turėti savo?

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Aukse, dėkui už klausimą.

Subsidijos gavimo tvarka:

  1. Jauna šeima regione susiranda būstą pirkimui arba sklypą statybai.
  2. Šeima deklaruoja turtą ir užpildo prašymą www.spis.lt arba tiesiogiai savivaldybėje.
  3. Savivaldybė per 10 darbo dienų išduoda pažymą subsidijai gauti, jeigu tam yra lėšų ir jei šeima atitinka kriterijus. Jei visos lėšos tiems metams išnaudotos, pažyma neišduodama, bet formuojamas sąrašas naujam finansavimo periodui laikantis eiliškumo pagal prašymo pateikimo datą. Jauna šeima šį statusą turi atitikti tik prašymo pateikimo metu. Tai reiškia, kad jeigu nesant pinigų subsidijoms šeima turi palaukti kitų metų ir sutuoktiniams per tą laiką sueina 36-eri, jie vis tiek prašymo teikimo metų buvo 35-erių ir atitinka kriterijus.
  4. Jauna šeima su gauta pažyma per 15 kalendorinių dienų kreipiasi į pasirinktą kredito įstaigą.
  5. Kredito įstaiga per du mėnesius priima sprendimą suteikti kreditą arba ne. Nusprendusi suteikti paskolą būstui kredito įstaiga pasirašo kreditavimo sutartį su jauna šeima.
  6. Socialinės apsaugos ir darbo ministerija ne vėliau kaip per 4 mėnesius perveda subsidiją už jauną šeimą kredito įstaigai.

Pradinis įnašas:

  1. Pradinis įnašas yra mokamas nuo perkamo būsto kainos ar vertės (priklausomai nuo to, kuris mažesnis). Pradinį įnašą mokėsite nuo 120 tūkst. eurų.
  2. Maksimalus kreditas gali būti suteikiamas 87 tūkst. eurų, tad savų lėšų minimaliai turėsite turėti 33 tūkst. eurų (87+33=120). O paramą 15% gausite nuo 87 tūkst. eurų.
+3Buvo naudinga
Ignas

Sveiki. 2017m nusipirkom savo pirmąjį būstą su banko paskola, savivaldybėje susitvarkėme subsidiją dėl paramos jaunai šeimai, bet vaikelio dar neturėjome, banko paskola taip pat su subsidija. Dabar susilaukus vaikelio, norime gauti tą paramą, tai kokie būtų tolimesni žingsniai? Nes čia kaip suprantu jau atbulinės datos parama. Ar mes išvis ją gausime? Ar taikys paramą 2017m ar 2019m?

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Ignai, dėkui už klausimą. Na, manau, kad viską atlikote gerai ir turėtumėte gauti paramą atbuline data. Turite kreiptis su pažyma į savivaldybę ir paaiškins ką toliau daryti. Manau, kad bankas išmokėti subsidiją turėtų, tai turėsite pateikti vaiko gimimo įrodymus.

+3Buvo naudinga
Ingrida

Laba diena, turime išsirinkę būstą, kurį norime pirkti, susitvarkėme dokumentus subsidijai pirmajam būstui įsigyti (10proc pagal seną įstatyma), laukiame pažymos iš savivaldybės, liks tik ją pasiimti, įsivertinti butą ir eiti į banka. Ar banke nunešus visus reikiamus dokumentus iškarto gali pasakyti, ar bankas dar turi likusių pinigų subsidijoms ir mes ją gausime ar tik tada kai gauname atsakymą iš banko dėl paskolos suteikimo? Ar šiais metais bankai dar turi likusių limitų? Nes kiek žinau visai nesenai buvo patvirtinti limitai šiems metams. Ačiū už atsakymą.

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Ingrida, dėkui už klausimą. Dėl pinigų likučio bankuose galite pasiteirauti savivaldybėje ar ministerijoje, paramos būstui skyriuje. Jie turi informaciją. Taip pat galite tiesiogiai ir bankų pasiklausti. Nebūtina laukti iki to laiko kol gausite pažymą. Situacija keičiasi, tad reikia kas kartą pasiteirauti.

+3Buvo naudinga
Vaiva

Sveiki, noriu pasinaudoti valstybės parama būstui, kuri yra suteikiama pavieniams asmenims. Esu registruota Ukmergėje, gyvenu Kaune. Ar galiu eiti į Ukmergės savivaldybę prašyti pažymos, o pirkti būstą Kaune? Ar turiu persiregistruoti? Ačiū už atsakymą.

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Vaiva, dėkui už klausimą. Parama būstui nepriklauso pavieniams asmenims, kurie neturi šeimos ir vaiko. Nebent esate našlaitė ar turite neįgalumą. Plačiau apie sąlygas skaitykite čia: parama būstui jaunoms šeimoms. Ir taip, jeigu pažymą gaunate vienoje savivaldybėje, o pirksite būstą kitoje, paskolą ir pažymą galite gauti.

+3Buvo naudinga
Donata

Laba diena, Užpildę paraišką, patekome į šeimų laukiančių finansinės paskatos pirmąjį būstą įsigyjančioms jaunoms šeimoms sąrašą. Būstą statysime. Žinoma šiemet jau neliko lėšų, todėl pažymos dėl teisės į finansinę paskatą suformuoti dabar negali. Ar dabar kai atitinkame visus reikalavimus ir esame laukiančiųjų sąraše galime pradėti statybą, nes finansinę paskatą bet kokiu atveju gautume ne pradiniam įnašui, o tik pabaigus statybas. Tikėtumėmės, kad iki statybų pabaigos atsiras ir lėšų valstybės biudžete. Taip pat įstatyme rašoma, kad visus kriterijus atitikti turime prašymo pildymo dieną, t.y. vėliau duomenis tik atnaujinant neprarandame teisės į paramą. Ar tai reiškia, kad pradėtas statyti būstas (pirmasis šeimos nekilnojamasis turtas)įsigytas ankščiau nei suformuota pažyma, dėl teisės į finansinę paskatą, nesukliudys ją galiausiai gauti pabaigus statybas? Pagarbiai, Donata

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Donata, dėkui už klausimą. Norint gauti paramą, turite su pažyma imti specialų valstybės remiamą kreditą banke, ir tik tada gausite paramą. Jeigu pasistatysite namą ir po to bandysite gauti paramą - nefinansuos. Šios paramos minusas yra tas, kad turite laukti, kada ateis eilė ir tik tada atlikti finansavimo procesus. Dar visuomet galite pasitikslinkite savivaldybėje.

+3Buvo naudinga
Projektą valdo ir vysto lietuviško kapitalo įmonė
Lietuviško kapitalo projektas.
Rinkis paslaugą lietuvišką!
2008-2022 © Bankai.lt - vienintelis bankinių paslaugų palyginimo portalas Lietuvoje. Visos teisės saugomos. Kopijuoti ir platinti informaciją yra draudžiama, nebent gavus raštišką sutikimą. Buveinės adresas: K. Baršausko 59, LT-51423 Kaunas, Lietuva (Kauno mokslo ir technologijų parkas).
Į viršų