Pažyma savivaldybėje

Pažyma savivaldybėje. Čia Jūs matote visus klausimus-atsakymus susijusius su fraze „pažyma savivaldybėje“. Jeigu kils daugiau klausimų šia tema, tuomet užduokite naują klausimą.
Klausimai ir atsakymai
Ieškoti
Aurelija

Sveiki, ketiname pirkti būstą 30 000e, reikia 20proc. pradinio įnašo, pateikėme prašymą savivaldybei dėl 15proc. paramos, jei gausime atsakymą, kad parama suteikiama, galima eiti į banką imti paskolą su ja, jei bankas sutinka išduoti paskola ar galima su banko 80proc. ir mūsų 20proc jau pirkti butą, ar reikia sulaukti tu 15proc kol perves savivaldybė? Ar galima tus 15proc. panaudoti savo reikmėms jei gauname paskui ar pervestų mums juos į sąskaitą?

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Aurelija, dėkui už klausimą. Kaip suprantu, kalbate apie paramą regionuose. Norėdami gauti subsidiją, jauna šeima turi susirasti būstą ar sklypą, deklaruoti, kad nekilnojamojo turto iki šiol neturi, pateikti prašymą dėl subsidijos savivaldybėje arba elektroniniu būdu SPIS sistemoje. Per 10 darbo dienų savivaldybė turi pateikti atsakymą ir jeigu patekote tarp laimingųjų - išduoti subsidijos pažymą, su šia pažyma šeima turi eiti į banką ir prašyti paskolos. Ją gavus, ministerija turi per 4 mėnesius pervesti pinigus.

Todėl, pats pirkimo procesas ir pradinio įnašo įmoka turės būti iš Jūsų pinigų.

Daugiau informacijos skaitykite čia: parama regionuose.

+3Buvo naudinga
Romas

Laba diena. Mes gavom patvirtinimą apie teisę į parama būstui įsigyti jaunai šeimiai Vilniuje. Kreipėmės į banka su pažyma įsigyti būstą Vilniaus mieste, tačiau gavau atsakyma, kad pažyma negali buti priimta dėl to, jog būsto kaina yra didesnė negu 87000 eur. (nurodyta pažymoje 10 procentų nuo 87000) ir valstybė negali kompensuot dalį. Ar tikrai negalima pasinaudoti šią subsidiją 10 % todėl, kad būsto kaina 95000 eur. Ačiū.

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Romai, dėkui už klausimą. Mano žiniomis būsto kaina gali būti ir didesnė nei 87 tūkst. eurų, tačiau būsto kredito suma negali būti didesnė nei 87 tūkst. eurų. T.y., jeigu būsto kaina yra 95000, tuomet Jūs turėsite sumokėti savomis lėšomis skirtumą (95000-87000) 8 tūkst. eurų + nuo 87 tūkst. prašomą pradinio įnašo dydį, kuris yra minimalus 15% (iš jų 10% apmoka valstybė). Pasitikslinkite banke ar tikrai nėra galimybės gauti paskolos jeigu padengiate savomis lėšomis viską, kas virš 87 tūkst. eurų.

+3Buvo naudinga
Auksė

Sveiki, Norime pirkti namą kurio kaina yra 120 000Eur. Kokia tvarka su paskola ir subsidija? nuo 87 tūkst. 15proc. 13 tūkstančių parama ir nuo skirtumo 120-87 tūkst. 15 proc 5 tukstan, ar ir paskola tik max 87 tūkstančiai, o skirtuma reikia turėti savo?

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Aukse, dėkui už klausimą.

Subsidijos gavimo tvarka:

 1. Jauna šeima regione susiranda būstą pirkimui arba sklypą statybai.
 2. Šeima deklaruoja turtą ir užpildo prašymą www.spis.lt arba tiesiogiai savivaldybėje.
 3. Savivaldybė per 10 darbo dienų išduoda pažymą subsidijai gauti, jeigu tam yra lėšų ir jei šeima atitinka kriterijus. Jei visos lėšos tiems metams išnaudotos, pažyma neišduodama, bet formuojamas sąrašas naujam finansavimo periodui laikantis eiliškumo pagal prašymo pateikimo datą. Jauna šeima šį statusą turi atitikti tik prašymo pateikimo metu. Tai reiškia, kad jeigu nesant pinigų subsidijoms šeima turi palaukti kitų metų ir sutuoktiniams per tą laiką sueina 36-eri, jie vis tiek prašymo teikimo metų buvo 35-erių ir atitinka kriterijus.
 4. Jauna šeima su gauta pažyma per 15 kalendorinių dienų kreipiasi į pasirinktą kredito įstaigą.
 5. Kredito įstaiga per du mėnesius priima sprendimą suteikti kreditą arba ne. Nusprendusi suteikti paskolą būstui kredito įstaiga pasirašo kreditavimo sutartį su jauna šeima.
 6. Socialinės apsaugos ir darbo ministerija ne vėliau kaip per 4 mėnesius perveda subsidiją už jauną šeimą kredito įstaigai.

Pradinis įnašas:

 1. Pradinis įnašas yra mokamas nuo perkamo būsto kainos ar vertės (priklausomai nuo to, kuris mažesnis). Pradinį įnašą mokėsite nuo 120 tūkst. eurų.
 2. Maksimalus kreditas gali būti suteikiamas 87 tūkst. eurų, tad savų lėšų minimaliai turėsite turėti 33 tūkst. eurų (87+33=120). O paramą 15% gausite nuo 87 tūkst. eurų.
+3Buvo naudinga
Ignas

Sveiki. 2017m nusipirkom savo pirmąjį būstą su banko paskola, savivaldybėje susitvarkėme subsidiją dėl paramos jaunai šeimai, bet vaikelio dar neturėjome, banko paskola taip pat su subsidija. Dabar susilaukus vaikelio, norime gauti tą paramą, tai kokie būtų tolimesni žingsniai? Nes čia kaip suprantu jau atbulinės datos parama. Ar mes išvis ją gausime? Ar taikys paramą 2017m ar 2019m?

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Ignai, dėkui už klausimą. Na, manau, kad viską atlikote gerai ir turėtumėte gauti paramą atbuline data. Turite kreiptis su pažyma į savivaldybę ir paaiškins ką toliau daryti. Manau, kad bankas išmokėti subsidiją turėtų, tai turėsite pateikti vaiko gimimo įrodymus.

+3Buvo naudinga
Ingrida

Laba diena, turime išsirinkę būstą, kurį norime pirkti, susitvarkėme dokumentus subsidijai pirmajam būstui įsigyti (10proc pagal seną įstatyma), laukiame pažymos iš savivaldybės, liks tik ją pasiimti, įsivertinti butą ir eiti į banka. Ar banke nunešus visus reikiamus dokumentus iškarto gali pasakyti, ar bankas dar turi likusių pinigų subsidijoms ir mes ją gausime ar tik tada kai gauname atsakymą iš banko dėl paskolos suteikimo? Ar šiais metais bankai dar turi likusių limitų? Nes kiek žinau visai nesenai buvo patvirtinti limitai šiems metams. Ačiū už atsakymą.

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Ingrida, dėkui už klausimą. Dėl pinigų likučio bankuose galite pasiteirauti savivaldybėje ar ministerijoje, paramos būstui skyriuje. Jie turi informaciją. Taip pat galite tiesiogiai ir bankų pasiklausti. Nebūtina laukti iki to laiko kol gausite pažymą. Situacija keičiasi, tad reikia kas kartą pasiteirauti.

+3Buvo naudinga
Vaiva

Sveiki, noriu pasinaudoti valstybės parama būstui, kuri yra suteikiama pavieniams asmenims. Esu registruota Ukmergėje, gyvenu Kaune. Ar galiu eiti į Ukmergės savivaldybę prašyti pažymos, o pirkti būstą Kaune? Ar turiu persiregistruoti? Ačiū už atsakymą.

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Vaiva, dėkui už klausimą. Parama būstui nepriklauso pavieniams asmenims, kurie neturi šeimos ir vaiko. Nebent esate našlaitė ar turite neįgalumą. Plačiau apie sąlygas skaitykite čia: parama būstui jaunoms šeimoms. Ir taip, jeigu pažymą gaunate vienoje savivaldybėje, o pirksite būstą kitoje, paskolą ir pažymą galite gauti.

+3Buvo naudinga
Donata

Laba diena, Užpildę paraišką, patekome į šeimų laukiančių finansinės paskatos pirmąjį būstą įsigyjančioms jaunoms šeimoms sąrašą. Būstą statysime. Žinoma šiemet jau neliko lėšų, todėl pažymos dėl teisės į finansinę paskatą suformuoti dabar negali. Ar dabar kai atitinkame visus reikalavimus ir esame laukiančiųjų sąraše galime pradėti statybą, nes finansinę paskatą bet kokiu atveju gautume ne pradiniam įnašui, o tik pabaigus statybas. Tikėtumėmės, kad iki statybų pabaigos atsiras ir lėšų valstybės biudžete. Taip pat įstatyme rašoma, kad visus kriterijus atitikti turime prašymo pildymo dieną, t.y. vėliau duomenis tik atnaujinant neprarandame teisės į paramą. Ar tai reiškia, kad pradėtas statyti būstas (pirmasis šeimos nekilnojamasis turtas)įsigytas ankščiau nei suformuota pažyma, dėl teisės į finansinę paskatą, nesukliudys ją galiausiai gauti pabaigus statybas? Pagarbiai, Donata

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Donata, dėkui už klausimą. Norint gauti paramą, turite su pažyma imti specialų valstybės remiamą kreditą banke, ir tik tada gausite paramą. Jeigu pasistatysite namą ir po to bandysite gauti paramą - nefinansuos. Šios paramos minusas yra tas, kad turite laukti, kada ateis eilė ir tik tada atlikti finansavimo procesus. Dar visuomet galite pasitikslinkite savivaldybėje.

+3Buvo naudinga
Augustė

Sveiki, ačiū už atsakymą. Norėjau pasiteirauti. Jei mes su vyru esame deklaravę gyvenamą vietą skirtinguose miestuose ar pakanka vienam iš mūsų gauti pažymą ar reikia abiejų? Taip pat ar mes gavę pažymą iš kito miesto savivaldybės galime pirkti butą Vilniuje? Ar tokiu atveju reikia deklaruoti gyvenamą vietą Vilniuje ir tik tada iš šios savivaldybės gauti pažymą?

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Auguste, dėkui už klausimą. Savivaldybėje, kurioje pretenduosite gauti pažymą, Jums reikės pristatyti visų šeimos narių pažymas apie deklaruotą gyvenamąją vietą, tad šiuo atveju, vyras turės pristatyti pažymą apie deklaruotą gyvenamąją vietą. Tačiau gavę pažymą viename mieste, galėsite pirkti būstą visoje Lietuvoje, tuo tarpu ir Vilniuje.

+3Buvo naudinga
Laura

Laba diena, norėjau pasiteirauti. Gavome valstybės paramą pirmam būstui įsigyti, nuėjome į banką ir prieš kelias dienas mums pranešė, kad nebėra subsidijuojamų lėšų... Pažyma galioja 15 d.d. kreipsimės ir į kitą banką, o jeigu ir ten nebelikę. Kaip sužinoti ar šiais metais dar bus papildymų į bankus? Ačiū.

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Laura, dėkui už klausimą. Reikia teirautis savivaldybėje apie bankuose esamus pinigus ir apie papildymus. Situacija keičiasi, tad papildymai galimi bet kada. Bet kiek kalbėjau su ministerija, sakė, kad papildymai tikėtini kitų metų kovo mėn., bet nežinia kaip čia bus.

+3Buvo naudinga
Violeta

Laba diena. Mums su vyru kyla daug neaiškumų dėl namo statybų, jeigu norime pasinaudoti subsidija pirmam būstui regionuose. Norėtume pasiteirauti, kokia yra tvarka, norint statytis namą? Ar pirmiausiai pasistatyti tą taip vadinamą "dėžutę", tada pildyti paraišką spis.lt ir gavus teigiamą atsakymą tik tada keliauti į banką?

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Violeta, dėkui už klausimą. Taip, rekomenduočiau pasistatyti dėžutę ir tuomet jau pretenduoti į namo statybas. Tačiau yra daug painiavos dėl to, kad reikia atitaikyti laiką, kad bankuose būtų paskatos pinigų.

Svarbi informacija šeimoms pretenduojančioms į subsidiją namui statyti regione

 1. Namo statyba turėtų būti pradedama turint savų lėšų. Tai reiškia: namo statymas yra vertinamas kaip rizikingesnis pasirinkimas nei namo arba buto pirkimas. Jauna šeima pirmiausia pati turi įsivertinti, ar ji yra pajėgi šiam veiksmui skirti daug laiko, finansų ir gebėti nusimatyti bei suvaldyti visas galimas su tuo susijusias rizikas. Namo statyba negali būti skubotas sprendimas.
 2. Ketinamos įsigyti nuosavybės adresas gali būti keičiamas iki tol, kol savivaldybėje suformuojama pažyma, patvirtinanti jaunos šeimos teisę į subsidiją. Pakeitus adresą, eilė neprarandama. Tai reiškia: jeigu šeima nusimato tam tikrą nuosavybę, bet savininkas ją parduoda kitai šeimai arba iš viso nusprendžia nebeparduoti, į valstybės subsidiją pretenduojanti jauna šeima gali susirasti kitą nuosavybę ir jai tereikės pakeisti nuosavybės adresą.
 3. Terminai. Per 15 kalendorinių dienų nuo pažymos suformavimo šeima turi susisiekti su kredito davėju, o tuomet per 2 mėnesius įvyksta derybos bei kredito sutarties pasirašymas. Tai reiškia: jeigu vienas šeimos narys serga, tikėtina, susisiekti su kredito davėju ir susitarti dėl susitikimo gali kitas jaunos šeimos narys. Taip pat galima oficialiai įgalioti kitą asmenį, kad jis atstovautų jaunos šeimos interesams ir susisiektų su kredito davėju.
 4. Pradinis įnašas arba kito turto įkeitimas. Net ir įgijusi teisę į valstybės subsidiją, jauna šeima dėl kredito kreipiasi į banką arba kredito uniją. Kredito davėjas vadovaujasi Lietuvos banko patvirtintais Atsakingo skolinimosi nuostatais paprastai už suteikiamą kreditą prašo pradinio įnašo ir/ar turto įkeitimo.
  Tai reiškia: suteikdami būsto kreditus jaunoms šeimoms kredito davėjai atsižvelgia į tai, kad paskolos gavėjo turimi finansiniai įsipareigojimai neviršytų 40 proc. asmens ar šeimos nuolatinių pajamų, o nuosavų lėšų dalis paprastai turi sudaryti ne mažiau 15 proc. įsigyjamo būsto vertės, bet gali būti ir didesnis. Laidavimas negalimas arba galimas tik išskirtiniais atvejais. Socialinės apsaugos ir darbo ministerija atkreipia dėmesį, kad kredito davėjas gali paprašyti pateikti dokumentus, patvirtinančius, kad statybos bus užbaigtos sutartu laiku: tai gali būti suderintas projektas ir statybų leidimas, rangos sutartis, namo statybų ir jo įrengimo sąmata. Esant rizikai, kad statybos nebus baigtos laiku, kredito davėjas gali prašyti didesnio pradinio įnašo, pavyzdžiui, 30 proc. Svarbu tai, kad kredito įstaigoje pirmiausia vertinamos jaunos šeimos pajamos ir turimos nuosavos lėšos, kurios gali būti skiriamos namo statyboms. Turto įkeitimas – tai antras žingsnis prašant kredito namo statyboms. Kiekvieną individualaus namo statybų finansavimo projektą kredito davėjas vertina individualiai – analizuoja šeimos kredito istoriją, pajamų tvarumą, patį projektą – ir priima sprendimą, ar suteikti prašomą kreditą ir kokiomis sąlygomis.
 5. Darbams galima samdyti rangovą arba atlikti juos patiems. Teisę į valstybės subsidiją įgijusi jauna šeima, kuri nori būstą regione statytis, gali samdyti arba rangovą, arba atlikti darbus savo jėgomis. Teisės aktai, reguliuojantys finansinę paskatą, tai leidžia. Statybos turi būti baigtos su kredito davėju sutartu laiku. Tačiau skirtingi kredito davėjai pirmenybę gali teikti namo statyboms sudarius rangos sutartį.
 6. Subsidija išmokama tik pabaigus namo statybas per sutartą su kredito davėju laikotarpį (įprastai 1-2 metus). Tokia taisyklė priimta, siekiant užkirsti kelią netikslingam valstybės lėšų naudojimui ir užtikrinti, kad subsidiją gavusi šeima pastatytame name galėtų gyventi.
 7. Pirmojo būsto programa yra patvirtinta 2018–2021 metų laikotarpiui. Tai reiškia, kad jaunos šeimos turi laiko apsvarstyti, kokio būsto norėtų, kuriame regione palankiau įsikurti, ar patogiau būstą pirkti ar statytis.

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija atkreipia dėmesį, kad jeigu prašymas skirti subsidiją pirmam būstui regione pirkti ar statyti netenkinamas, nes tais metais buvo išnaudotos visos šiam tikslui skirtos lėšos, tuomet šeima įrašoma į sąrašą finansinei paskatai gauti kitais kalendoriniais metais.

Tuo atveju jauna šeima turėtų atnaujinti savo prašymo duomenis iki kitų metų sausio 15 d. Neatnaujinus duomenų, šeima gali būti išbraukta iš finansinės paskatos laukiančių jaunų šeimų sąrašo. Jeigu dėl to, kad buvo išnaudotos lėšos, jauna šeima turi palaukti iki kitų kalendorinių metų ir per tą laiką šeimos narių amžius peržengia nustatytas ribas, šeima vis tiek laikoma atitinkanti kriterijus.

+3Buvo naudinga
Projektą valdo ir vysto lietuviško kapitalo įmonė
Lietuviško kapitalo projektas.
Rinkis paslaugą lietuvišką!
2008-2020 © Bankai.lt - vienintelis bankinių paslaugų palyginimo portalas Lietuvoje. Visos teisės saugomos. Kopijuoti ir platinti informaciją yra draudžiama, nebent gavus raštišką sutikimą. Buveinės adresas: K. Baršausko 59, LT-51423 Kaunas, Lietuva (Kauno mokslo ir technologijų parkas).
Į viršų