Pirmas butas

Pirmas butas. Čia Jūs matote visus klausimus-atsakymus susijusius su fraze „pirmas butas“. Jeigu kils daugiau klausimų šia tema, tuomet užduokite naują klausimą.
Klausimai ir atsakymai
Ieškoti
Auguste

Sveiki, turime nusipirkę butą, 4 aukštų daugiabutyje. Savo butą esame įregistravę 100proc. kaip ir priklauso pagal sutartį, tačiau pats namas vis dar nėra įregistruotas 100prc baigtumu. Preliminarioje pirkimo-pardavimo sutartyje yra paminėta pardavėjo įsipareigojimai ir teisės: Iki 2018.12.01 pastatyti turtą, jį įregistruoti VĮ RC 100proc baigtumu, gauti parengti ir pasirašyti visus turto perdavimo Pirkėjo nuosavybės teisėm sandorio sudarymui reikiamus dokumentus ir perduoti turtą pirkėjui už kainą nurodytą šios sutarties 3.1. punke". Daugiau apie 100proc. baigtumą nei preliminarioje nei pagridinėje sutartyje nieko nepaminėta. Pardavėjas iki šiol neiregistruoja namo. Kuo remiantis galėtume jam pateikti pretenzijas? Ar pardavėjas gali taip ilgai neįregistruoti namo (pirmas butas šiame name nupirktas ~2017m) ? Kur patartumėte kreiptis?

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Auguste, dėkui už klausimą. Jeigu pardavėjas pažeidžia sutartį, kurioje numatyti įsipareigojimai, šiuo atveju teoriškai galėtų mažinti Jūsų būsto vertę, tai vienintelis kelias yra rašyti pretenziją su įvertintais nuostoliais - kreiptis į teismą. Pirmiausia reikia pasikalbėti su pardavėju kokios yra to priežastys, galbūt galima gauti raštišką įsipareigojimą, o po to imtis teisinių veiksmų.

+4Buvo naudinga
NT

Su žmona turime naujagimį ir butą su paskola. Esame pirkimo procese įsigyti antrą butą (taip pat su paskola iš banko) Klausimas ar pirmas butas, kuris yra įkeistas bankui yra šeimos turtas ir ar tokiu atveju nereikia teismo leidimo įsigijant antrą butą? Pirmajame visi šeimos nariai yra deklaruoti.

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Dėkui už klausimą. Teismo leidimas parduodant nekilnojamąjį turtą bus būtinas tada, kai norima parduoti vienintelį turimą šeimos turtą (šeimos gyvenamoji patalpa, būstas, kuriame faktiškai šeima gyvena, nuosavybės teise priklausantis vienam arba abiem pareiškėjams).

+3Buvo naudinga
Ana

Sveiki, Su pirma sutuoktiniu buvo įsigytas butas (pirkome kol dar nebuvome susituokę, po 1/2 dalį). Užklupus santuokinei krizei (dėl nemokumo tam tikrą laiką) buvo banko SEB iniciatyva nutraukta paskola ir perduota Būsto paskolų draudimui. Skyrybų metu, būstas liko nedalomas ir, toliau mokėjau ir iki šiol moku už paskolą. Su būsimu vyru kreipiamės į tą patį banką dėl galimo naujo būsto pirkimo (būsimąjam vyrui tai pirmas būstas, turi žemės sklypą). Jie pasakė, kad mano būstas traktuojamas kaip skola ir, pagal dabartinę situaciją nesuteiktų paskolos (dirbu stabiliai (į rankas 800 eu), laiku visada moku mokeščius ir paskolą (300 eu). Net galiu pateikti tai patvirtanantį dokumentą). Jiems netinka. Paklausus ar, pardavus savo butą, atsiskaitant iki 0 su kreditoriumi ir ar naujos santuokos metu duos mums abiems bendrą paskolą - negavau tikslaus atsakymo. Būsimas vyras uždirba į rankas 2200 eu. Ar teisingus argumentus aš gavau iš SEB banko? Jei taip, sudarius povedybinę sutartį, galės tik vyras savo vardu imti paskolą? Dėkoju iš anksto už atsakymus.

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Ana, dėkui už klausimą. Taip, bankai įsivertina visas rizikas ir traktuoja klientus taip, kaip nurodo jų vertinimo schemos. Jeigu būsimas vyras neturi skolų ir įsipareigojimų, tuomet vyras galės gauti būsto paskolą, bet vėlgi, derinkitės viską su bankais ir teisininkais tiesiogiai dėl visų sutarčių. Neatmeskite ir kitų bankų alternatyvų, galbūt kituose bankuose situacija būtų kitokia.

+3Buvo naudinga
Deimantė

Laba diena. Mums abiems su vyru yra po 27 metus, turime dviejų metų vaiką, atitinkame sąvoką jauna šeima. Vyras prieš santuoką nusipirko butą, šiuo metu mes su dukra jame registruotos, vyras kitur. Ar šis butas jau skaitosi kaip mūsų pirmas būstas? Ar mes dar galime pretenduoti?

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Deimante, dėkui už klausimą. Taip, tai skaitosi Jūsų pirmasis būstas. Tačiau yra išimtys:

Įsigyja pirmą tinkamą būstą Lietuvos Respublikos teritorijoje arba atitinka vieną iš šių sąlygų:

  1. neturi būsto nuosavybės teise pastaruosius 5 metus ir iki prašymo suteikti paramą būstui įsigyti pateikimo dienos nebuvo pasinaudoję šia paramos forma;
  2. turi ar turėjo nuosavybės (bendrosios nuosavybės) teise būstą, kurio naudingasis plotas (visų Lietuvos Respublikoje nuosavybės teise turimų ir (arba) vienu metu turėtų būstų naudingųjų plotų suma), tenkantis (tenkanti) vienam asmeniui ar šeimos nariui, yra mažesnis (mažesnė) kaip 14 kvadratinių metrų, arba turimas būstas, neatsižvelgiant į jo naudingąjį plotą, Nekilnojamojo turto kadastro duomenimis, yra fiziškai nusidėvėjęs daugiau kaip 60 procentų. Parama teikiama būstui įsigyti arba nuosavybės teise turimam būstui rekonstruoti;
  3. neįgalusis ar šeima, kurioje yra neįgalusis, nuosavybės teise turi būstą, nepritaikytą neįgaliųjų poreikiams. Parama teikiama tik nuosavybės teise turimam būstui rekonstruoti pritaikant neįgaliųjų poreikiams.

+3Buvo naudinga
Sergej

Laba diena, Norim įsigyti kotedžą. Man 32, žmonai 29. Du vaikai 2 ir 3 metų. Turim butą įkeistą bankui. Dėl to pirmas įnašas bankui 20% nuo sumos. Mums tai yra nerealūs skaičiai. Kokios yra galimybes sumažinti procentus iki minimumo? Ačiū už atsakymą.

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Sergej, dėkui už klausimą. Na, įprastai antrai turimai paskolai yra prašomas didesnis pradinis įnašas. Jeigu skaičiai yra per dideli, galite parduoti turimą įkeistą butą, tuomet turėsite pinigų pradiniam įnašui.

+3Buvo naudinga
Just

Sveiki, radome būstą, kurį norime įsigyti, tačiau sužinojome, kad jis yra įkeistas bankui. Pardavėjui mes sumokame sumą, kurios pakanka jo turimai paskolai banke padengti. Kaip teisingai viską įforminti, kad butas būtų mūsų nuosavybė, neįkeista bankui, ir būtume tikri, kad pardavėjas galutinai su banku atsiskaitė?

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Jeigu būstas buvo pirktas su banko paskola, tuomet tas būstas priklauso bankui. Jūs būsto nenusipirksite tol, kol bankui nebus sumokėtas įsiskolinimas. Todėl prieš perkant būstą:

1. arba pardavėjas turi sumokėti bankui įsiskolinimą, tuomet galės Jums parduoti būstą be skolų;
2. arba pardavėjas-pirkėjas-bankas susitaria, kad bus parduodamas pardavėjo bankui priklausantis turtas, tuomet į banko specialią sąskaitą pervedama sutarta suma už NT. Pirkėjui pereina turtas, bankui padengiama paskola ir jeigu dar liko pinigų padengus paskolą, bankas perveda likutį būsto pardavėjui.

Pirmas atvejis yra paprasčiausias, kuomet perkate neįkeistą turtą ir nesukate galvos. Antru atveju reikia pasirašyti protingą sutartį, išsiaiškinti kas yra realus turto savininkas, ar turtas nėra papildomai perskolintas. Jeigu turtas priklauso 100% bankui, tuomet Jūs turite jį perpirkti iš banko, aktyviai pabendraukite su notaru ir papildomai protingu teisininku, pasitikrinę ar tikrai bankui priklauso turtas galite pradėti procedūrą.

Sėkmės!

+6Buvo naudinga
Projektą valdo ir vysto lietuviško kapitalo įmonė
Lietuviško kapitalo projektas.
Rinkis paslaugą lietuvišką!
2008-2022 © Bankai.lt - vienintelis bankinių paslaugų palyginimo portalas Lietuvoje. Visos teisės saugomos. Kopijuoti ir platinti informaciją yra draudžiama, nebent gavus raštišką sutikimą. Buveinės adresas: K. Baršausko 59, LT-51423 Kaunas, Lietuva (Kauno mokslo ir technologijų parkas).
Į viršų