Šeimos narys

Šeimos narys. Čia Jūs matote visus klausimus-atsakymus susijusius su fraze „šeimos narys“. Jeigu kils daugiau klausimų šia tema, tuomet užduokite naują klausimą.
Klausimai ir atsakymai
Ieškoti
Lina

Sveiki. Ar mokėti mokesčių nuo gautos dovanotos sumos iki 14500 eur nereikia tik kai dovanoja tėvai, ar nereikia mokėti ir kai dovanoja artimas šeimos narys brolis ar sesuo?

Atsakyti
Atsakymas į klausimą yra ruošiamas ir artimiausiu metu jį pateiksime. Taip pat atminkite, kad bet kuris Bankai.lt lankytojas gali atsakyti į klausimą. Tad jeigu žinote atsakymą ar turėjote panašią patirtį - pateikite atsakymą. Padėkime vieni kitiems!
Gedvilė

Sveiki, Norėčiau pasiteirauti, mano šeimos narys, 25m vaikinas nori imti būsto paskolą savo pirmam turtui įgyti, ar priklauso kokios lengvatos? Iš banko ar savivaldybės, įnašo finansavimas ar dar kažkas panašaus.

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Gedvile, dėkui už klausimą. Deja, jeigu nėra susituokęs ir neturi vaikų, tuomet šiuo metu lengvatos nepriklauso.

+5Buvo naudinga
Ineta

Laba diena noriu sužinoti, kai imi paskola būsto, vienas šeimos narys dirba Lt, o kitas užsienyje ir bankas reikalauja 30% pradinio įnašo, kokiu būdu jie nustato tą procentą? Ačiū.

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Ineta, dėkui už klausimą. Bankas vertina visas rizikas individualiai, kurias sudaro rizikos skyriai, o gavę visus duomenis praeina pro tuos filtrus ir tiesiog gauna tą procentą, kurį gali finansuoti.

+3Buvo naudinga
Mindaugas

Laba diena, Toksai dalykas, kad atmetė mano paraišką i paskatą jaunai šeimai pirmajam būstui, nes vienas jaunos šeimos narys turėjo paveldėto turto. Taigi, jaunos šeimos narys turėjo paveldėto turto būdamas 8m vaikas ir tą turtą pardavė po 10d., viską tvarkė tėvai. Taigi klausimas būtų, ar įmanoma kažkaip skųsti šitą dalyką? ir gauti paskatą jaunai šeimai? nes logikos šitame dalyke visiškai nėra. Vaikas būdamas 8metų paveldėjo turtą, paturejo 10dienų ir dėl tokio dalyko negaunama paskata.

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Mindaugai, dėkui už klausimą. Na, įstatymas galioja visiems tas pats. Bandykite kalbėtis su savivaldybe ar skambinti į ministeriją, bet nežinau ką tai pakeis. Įstatymas yra ir jam išimčių kaip ir nėra.

+3Buvo naudinga
Tomas

Sveiki, norėčiau paklaust ar bendraskolis gali būti ne šeimos narys? Mes su draugu (sužadėtiniu) norim pasiimti paskola namo statybai bet draugas dirba su individualia veikla dar tik metus, viena deklaracija už 2018m ir seniau yra turėjas greitu kreditu ir skolų su anstoliais. Tai manom kad bankam netiks. Ar aš galėčiau imti paskola ir kad draugo mama būtų bendraskolė?

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Tomai, dėkui už klausimą. Nemanau, kad būtų įmanomas toks variantas. Tačiau tiksliai gali pasakyti tik bankai, todėl reikėtų kreiptis į juos.

+3Buvo naudinga
Justas

Sveiki, esu dirbantis Anglijoje ir gaunu nemažas pajamas, bet susiduriu su menku klausimu. Ar pagal naują tvarką už mane gali laiduoti ne šeimos narys?

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Justai, dėkui už klausimą. Laiduotoju gali būti ne šeimos narys, tačiau priklausys nuo vertinimo ir esamos situacijos.

+3Buvo naudinga
Vali

Laba diena, norėčiau imti paskolą būstui. Mano dabartinės grynos pajamos yra 600 eurų, bankų skaičiuoklės skaičiuoja, kad maksimali galima paskola yra 43 000 eurų išsimokant 30 metų. Girdėjau jog galima skolintis su bendraskolininku, tai būtų mano tėtis kurio pajamos virš 2000 eurų į mėnėsį, tačiau jam iki pensijinio amžiaus liko 15metų ir dar turi neišmokėtą savo būsto paskolą, tačiau jo kredito istorija labai gera. Ar tėtis tinkamas bendraskolininkas? Galbūt turite patarimų šiai situacijai? Ačiū.

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Dėkui už klausimą. Bendraskolis yra įmanomas ir šeimos narys yra įvairių atvejų, tačiau jie yra išskirtiniai ir nedažni. Todėl bankas įvertinęs abiejų bendraskolių situaciją galės pasakyti ar suteiks būsto paskolą esant tokioms aplinkybėms apie kurias kalbate. Bet kokiu atveju paprastesnė procedūra būtų jeigu imtumėte būsto paskolą įprastai, o įprastas atvejis yra imant būsto paskolą vienam arba su sugyventiniu ar sutuoktiniu.

+3Buvo naudinga
Diana

Sveiki. Mama turi trijų kambarių butą, kurį nori parduoti ir pirkti mažesnį. Ar gali šeimos narys, pvz.: dukra, sūnus,... pirkti iš jos butą, ar bankas duos paskolą (sūnui, dukrai), kai esam giminaičiai?

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Diana, dėkui už klausimą. Negalima.

+3Buvo naudinga
Jovita

Sveiki, Esame jauna šeima 2 1. (27m, 28m ir 1 metai). Vienas iš šeimos narių turi savo būstą, tai ne šeimos turtas, o vieno iš sutuoktinio. Mėnesines pajamos yra apie 1800-2000€, ar mes turime teisę kreiptis dėl pradinio įnašo padengimo valstybės - imant namą?

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Jovita, dėkui už klausimą. Ne, deja negalite, jeigu bent vienas šeimos narys turi būstą, tuomet parama nebepriklauso. Nesvarbu ar įgytas prieš ar po santuokos.

+3Buvo naudinga
Vaidas

Sveiki. Rašoma, kad prašant paramos, tuo metu negalima turėti būsto. O jeigu prieš susipažįstant su žmona nusipirkau butą aš sau vienas. Kai susituokėme, pardavėme tą butą, ar dabar galime pretenduoti į paramą, ar tas būstas bus užskaitomas kaip ne pirmas mūsų būstas? Mūsų metinės pajamos apie 25000eu, turime du mažamečius vaikus, turto turime kurio vertė apie 2000eu vertės.

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Vaidai, dėkui už klausimą. Norint pretenduoti į paramą regionuose, negalite ir negalėjote turėti jokio būsto iki to momento, kai teikiate prašymą savivaldybėje. Nesvarbu ar prieš santuoką ar per santuoką - esmė šeimos narys negalėjo turėti ir negali turėti jokio būsto.

Galiojančios ir patvirtintos dvi paramos būstui Lietuvoje:

+3Buvo naudinga
Projektą valdo ir vysto lietuviško kapitalo įmonė
Lietuviško kapitalo projektas.
Rinkis paslaugą lietuvišką!
2008-2021 © Bankai.lt - vienintelis bankinių paslaugų palyginimo portalas Lietuvoje. Visos teisės saugomos. Kopijuoti ir platinti informaciją yra draudžiama, nebent gavus raštišką sutikimą. Buveinės adresas: K. Baršausko 59, LT-51423 Kaunas, Lietuva (Kauno mokslo ir technologijų parkas).
Į viršų