Didelė marža

Didelė marža. Čia Jūs matote visus klausimus-atsakymus susijusius su fraze „didelė marža“. Jeigu kils daugiau klausimų šia tema, tuomet užduokite naują klausimą.
Klausimai ir atsakymai
Ieškoti
Eglė

Sveiki, Swedbank bankas mums pritaike 3,809% marža, ar tai labai didelė marža?

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Egle, dėkui už klausimą. Tokio dydžio marža yra gana didelė.

+5Buvo naudinga
Danute

Sveiki o kodėl jums tokia didelė marza pritaikė kuo argumentavo? Ar jūsų pajamos pastovios? Nes buvau banke swedbank taj mum siūlė su 2.5

Buvo naudinga
Donatas

Sveiki, norėjau paklausti ar šiuo metu siūloma banko 2,7 marža yra normali?

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Donatai, dėkui už klausimą. Vidutinė. Būsto paskolos marža yra pasiūloma individualiai įvertinus kiekvienos šeimos rizikas. Tad 2,7% marža nėra nei labai maža nei labai didelė.

+3Buvo naudinga
Olga

Sveiki, Gavome pasiūlymą iš Luminor banko, kur nurodyta 2.32% marža su kintamom palūkanom. BKKMN 2,51%. EURIBOR apskaičiuojamas kas 3 mėn. Ar marža ne per daug užkelta? Dėkoju.

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Olga, dėkui už klausimą. Reikia žiūrėti pagal Jūsų pajamas ir situacija. Nuvykite ir į kitus bankus pasiteirauti sąlygų. Palūkanos nėra nei didelės nei mažos - vidutinės.

+5Buvo naudinga
Aurimas

Sveiki. Noriu gauti 89000€ būsto paskolą, 15% turiu, dirbu užsieny komandiruotėse per lietuvišką firmą, moku tiek Lietuvai tiek kitai šaliai mokesčius. Į rankas gaunu -2200€, pildžiau paraiškas Swedbank ir Seb. Seb atemetė iškart nes jie neskaičiuoja komandiruotpinigių.. Swedbank pasiūlė išties prastas sąlygas - paskola bus suteikta tik su abiejais tėvais bendraskoliais,15 metų su 2.18% marža.. nes nori išvengti rizikos. Keista tai jog jie atsižvelgia į azartinius lošimus, nors užsiemu tuo atsakingai ir mažomis tikrai sumomis.. ar bandyti pildyti paraiškai Luminor? ar nebus panašios sąlygos kaip Seb banke.. ar tai geriausias pasiūlymas kokį galiu gauti iš Swedbank. Dirbu su tokiu atlyginimu jau virš metu. Ačiū už atsakyma.

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Aurimai, dėkui už klausimą. Žinoma, kad bandykite Luminor! Deja, rizikos dėl azartinių lošimų yra įskaičiuojamos ir tai nėra geras ženklas. Dėl pasiūlymo gerumo negaliu pasakyti, tiesiog kiekvieno žmogaus situacija individuali, todėl ir sąlygos individualios. Marža 2.18% nėra didelė, tačiau ne vien marža svarbi imant būsto paskolą. Žiūrėkite ir lyginkite ir kitas sutarties sąlygas, mokėjimo būdus ir pan. Tačiau daug pasirinkimo kaip nėra, nes turime mažai bankų. Pabandykite Luminor.

+3Buvo naudinga
Algirdas

Kaip bankai žiūri į neįgaliuosius su stabiliom pajamom? Ar stipriai didina paskolos riziką, tarkim duoda mažą sumą arba taiko didelę maržą? Mano pašalpos 400 eur ir alga 500eur iš UAB neterminuotos sutarties. Pajamos bendros nebuvo mažesnės nei 900 eur, jau 3 metus. Kokio maksimalaus dydžio paskolą galėčiau tikėtis gauti? Turiu santaupų, tai pradinis įnašas ne problema.

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Algirdai, dėkui už klausimą. Bus vertinamas invalidumo lygis ir kiek laiko dar gausite šį invalidumą, jeigu pašalpa bus mokama ir ateityje, dėl to neturėtų kilti problemų. Reikalingas individualus vertinimas. Negalia nėra pagrindas bankams siūlyti prastesnes palūkanas. Jeigu gyvenate vienas ir neturite įsipareigojimų, tuomet galite galvoti apie 60-70 tūkst. eurų paskolą. Bet kokiu atveju, kreipkitės į pagrindinius 4 bankus ir sulaukite pasiūlymų, palyginkite ir išsirinkite geriausią. Taip pat, jeigu atitinkate sąlygas, galite kreiptis dėl 20% valstybės paramos pirmajam būstui įsigyti. Plačiau apie paramą skaitykite čia.

Sėkmės!

+4Buvo naudinga
Gediminas

Gal kas susidūrėte su nordea paskaičiuoto anuiteto akibrokštais? Paskaičiuota mokėtina kas mėnesį suma yra ne tokia, kokios tikimasi - t.y. ne tokia, kokia gaunama bet kurioje internetinėje skaičiuoklėje, arba kituose bankuose, pvz dnb. Taip pat ir naudojant excel funkcijas IPMT, PPMT, PMT. Konkrečiau, suma per didelė apie 0,5%. Per visą laikotarpį susidaro nemaža suma. Vadybininkas paaiškinti iš kur skirtumas ir kaip konkrečiai skaičiuojama negali, sako rašykite oficialų raštą bankui, bet vis tiek nieko nepasieksite. Gal žinote konkrečiai kokias formules naudoja nordea? Raštu dar nesikreipėme, bet kiek supratau iš bendravimo jie jas slepia ir neatskleidžia kitai pusei. Ir ar gina vartotoją šioje vietoje Lietuvos bankas? Ar turi nordea teisę susikurti savo pagerintą "anuitetą" ir dar įslaptinti formules? Anuiteto sąvokos lietuvos bankas berods nekontroliuoja, tai ką, po ta sąvoka galima pakišti bet ką ir vartotojas negali apsiginti?

Atsakyti
Tomas

Gediminai, ačiū už įdomų klausimą. Norėčiau pamatyti konkrečius skaičius, nes be jų sunku kažką komentuoti, o pusės procento skirtumas atrodo didelis. Pasidalinsiu keliais pastebėjimais/variantais: * Nordea taiko pajamų pervedimo sąlygą. Jos nesilaikant didina maržą. Gali būti, kad informaciniame lape pateikti skaičiavimai su ta padidinta marža. Bet šitu atveju kalba tikriausiai eitų apie vieną, o ne pusę procento; * Nordea, o ir kai kurie kiti bankai yra nusimatę, kad laiko, jog metai trunka ne 365/366, o 360 dienų (tai numatyta sutarties bendrojoj daly). Dėl to palūkanos automatiškai gaunasi didesnės. 365/360*Jūsų palūkanų norma. Pabandykit excel perskaičiuoti mokėtiną sumą su šita korekcija - ar nesigauna panašus skaičius, kaip banko suskaičiuotas? * Dar gali būti niuansų su mėnesiais, jei tarkim paskola realiai paimta 24 metams ir 11 mėnesių, gausis kitokia suma nei 25 metams, ką tikriausiai skaičiuojat Excelyje. Jūs užsiminėt, kad skiriasi nuo dnb skaičiavimo, todėl įtariu, kad čia 2 variantas (dnb savo skaičiavimuose berods nenaudoja 360 d.), bet dar patikrinkit ir parašykit - tai gali būti įdomu ir kitiems mūsų lankytojams.

+7Buvo naudinga
Gediminas

Taip, tai bus antras variantas, sutartyje rašoma, kad metuose yra 360 dienų, o ir vadybininkas apie tai užsiminė. Visgi vis tiek pilnai neaišku kaip gaunami skaičiai, kokios naudojamos formulės, gal jums tai žinoma? Anuiteto formulėje paprastai naudojami mėnesiai, ne dienos, nes ir įmoka mokama kas mėnesį. Aš pateikiu "normalų" pavyzdį, kurį naudoja visos skaičiuoklės ir kokio aišku tikisi būsimi klientai. Bendra įmoka kas mėnesį (excel funkcija anuitetui): -pmt(0.02/12,300,50000) = 211.93. Paaiškinimas: anuiteto mėnesinė įmoka imant 50000 dydžio, 2% metinių palūkanų paskolą 25 metų terminui. O kaipgi atrodytų nordea formulė? Padauginus iš santykio 365/360 taip pat nesigauna norimas skaičius, gaunasi gerokai per daug. Konkretesnių skaičių dėl suprantamų priežasčių pateikti nenorėčiau :). Bet skaičiai tiesiog yra kitokie nei bet kurioje internetinėje skaičiuoklėje, kad ir https://www.bankai.lt/paskolos/busto-paskolos-skaiciuokle. Patikslinu, kad mėnesinė įmoka gaunasi didesnė 0,5%, o ne palūkanos didesnės 0,5 proc. punktu. Palūkanos didesnės apie 0,05 proc. punkto. Bet kuriuo atveju išvada - reikia atsargiai vertinti nordea palūkanų pasiūlymus, nes jie yra blogesni negu "normaliai" skaičiuojančių bankų apie 0,05 proc punkto.

+1Buvo naudinga
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Gediminai, dėkui už klausimą. Na, čia ne tik Nordea taip taiko, bet ir kiti bankai skirtingai skaičiuoja nei bazinės formulės. Iš tiesų įdomi tema, atsakyti konkrečiai šiuo metu negaliu, bet pažadu paklausime visų bankų ir pateiksime informaciją viešai. Pranešime asmenine žinute, jeigu gausite daugiau informacijos - pasidalinkite po šia žinute.

+4Buvo naudinga
Jonas

Laiko praėjo gana daug, bet galbūt kas nors turite išsamesnį atsakymą? Man taip pat visuose pasiūlymuose mėnesinės įmokos dydis, kaip ir buvo minėta, gaunasi ~0,4-0,6% didesnis nei skaičiuojant pagal viešą anuiteto formulę.

Buvo naudinga
saule

Sveiki, 2014m. spalio mėn, ėmėme 21 tūkst. eurų paskolą 20-čiai metų. Banko marža 2,3%, kintančios palūkanos 2,324%. Šiai dienai negrąžinta suma 18500eu. Ar galime prašyti banko sumažinti banko maržą, nelaukiant palūkanų keitimo dienos? Dėkojame už atsakymą.

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Dėkui už klausimą. Galite bandyti prašyti sumažinti būsto paskolos maržą. Nežinau kokia tiksliai situacija, Jūsų pajėgumai, tačiau galima pasidomėti ir apie paskolos refinansavimą į kitą banką. Tačiau kaip matau suma nėra labai didelė, tad klausimas ar apsimokės tai daryti ir kokios yra būsto paskolos sutarties sąlygos.

+4Buvo naudinga
Linas

Sveiki, gavau būto paskolą iš banko sumai kuriai norėjau, kredito istorija gera, dirbu pagal IVP jau kelis metus, atlygis apie 600 - 700 eur mėn. Iš savęs investuoju 20 proc, likusią dalį bankas. Bankas siūlo 2,4 maržą, kaip supratau ji didelė..., galima nusuderėti pagal mano padėtį? Butą jau susiradau ir įvertintas teigiamai maždaug kaip ir nuspėjau. Ačiū

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Linai, dėkui už klausimą. Manau, kad bankas turbūt Jums pasiūlė tokią maržą dėl Jūsų esamos situacijos ir pajamų dydžio. Nežinodamas Jūsų visos informacijos apie norimą būsto paskolos dydį, šeimos sudėtį ir kt. sunku detaliau komentuoti. Tačiau siūlau pereiti per visus bankus ir gavus pasiūlymus išsirinkti geriausią variantą.

+4Buvo naudinga
Projektą valdo ir vysto lietuviško kapitalo įmonė
Lietuviško kapitalo projektas.
Rinkis paslaugą lietuvišką!
2008-2022 © Bankai.lt - vienintelis bankinių paslaugų palyginimo portalas Lietuvoje. Visos teisės saugomos. Kopijuoti ir platinti informaciją yra draudžiama, nebent gavus raštišką sutikimą. Buveinės adresas: K. Baršausko 59, LT-51423 Kaunas, Lietuva (Kauno mokslo ir technologijų parkas).
Į viršų