Namo savininkas

Namo savininkas. Čia Jūs matote visus klausimus-atsakymus susijusius su fraze „namo savininkas“. Jeigu kils daugiau klausimų šia tema, tuomet užduokite naują klausimą.

Dėmesio! Tik Bankai.lt lankytojai gali gauti Revolut „Premium” planą 3 mėn. nemokamai, pasinaudok šiuo ypatingu pasiūlymu.

Kaip gauti Revolut „Premium” planą ir kortelę 3 mėn. nemokamai?

    1. Įvesk savo telefono numerį pateiktame langelyje šioje nuorodoje: 3 mėn. Revolut „Premium” nemokamai ir gausite unikalią nuorodą, kad atsisiųstumėte „Revolut“ programėlę;
    2. Užsiregistruok „Revolut“ sukurk sąskaitą keliais spustelėjimais;
    3. Rinkis „Premium“ Pasinaudok pasiūlymu atnaujinti sąskaitą ir išbandyk „Premium“ nemokamai. Daugiau informacijos rasi sąlygose.

Klausimai ir atsakymai
Ieškoti
Rimantas

Laba diena, Turiu klausimą dėl potencialios rizikos perkant butą. Butas yra daugiabutyje, pačio pastato baigtumas yra 85%, tačiau jis nėra priduotas, nes stačiusi įmonė - subankrutavusi. Namo bendrija renka lėšas dizaineriui ir kitiems reikalingiems asmenims bei paslaugoms, jog per naują būtų atlikami brėžiniai ir namą būtų galima priduoti. Dabartinis buto savininkas būstą yra nusipirkęs iš banko, kadangi bankas iš staytojo buvo jį atėmęs. Noriu paklausti ar yra kažkokia rizika perperkant butą, turint omenyje, kad pats daugiabutis nėra priduotas, nors reikalai link to juda? Ačiū.

Atsakyti
Atsakymas į klausimą yra ruošiamas ir artimiausiu metu jį pateiksime. Taip pat atminkite, kad bet kuris Bankai.lt lankytojas gali atsakyti į klausimą. Tad jeigu žinote atsakymą ar turėjote panašią patirtį - pateikite atsakymą. Padėkime vieni kitiems!
Viktorija

Sveiki. Prieš 2.5 m pirkome butą su būsto paskola. Šiuo metu esame radę nuosavą namą (sodybą), kurio vertė yra didesnė už buto įsigijimo kainą (už butą mokėjome 48000),(paskolos likutis 30 000, namo kaina 75 000). Namo savininkas sutinka keistis lygiaverčiai savo namą į mūsų butą. Ar yra galimybė padaryti mainus ir perkelti esamą paskolą kitam nekilnojamam turtui. T. Y. ta pačia paskolą mokėti toliau, tik bankui užstatyti namą, o buto savininku taptų dabartinis namo savininkas. Ačiū

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Viktorija, dėkui už klausimą. Na, priklauso nuo banko ir jo atsakymo, reiktų kalbėtis tiesiogiai. Bet manau, kad tai nėra realu.

+4Buvo naudinga
Evaldas

Sveiki, norėjau pasiteirauti ar įmanoma gauti būsto paskolą užstatant turtą? Dirbu pagal individualią veiklą dar tik mėnesį laiko. Prieš tai dirbau užsienyje 8 mėnesius.Nuo darbo pabaigos iki individualios veiklos atidarymo praėjo daugiau nei 2 mėnesiai pauzė. Esu pusės namo savininkas. Namas įvertinas apie 60 000 eurų. Tai mano dalis apie 30 000 eurų. Norėčiau pirkti butą už maždaug 55 000 eurų. Turėčiau įnašą apie 18 000 eurų. tai man reikėtų apie 37 000 eurų paskolos.

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Evaldai, dėkui už klausimą. Stabilios ir tvarios pajamos yra būtinos norint gauti paskolą būstui. Turto įkeitimas yra galimas ir jis lengvina situaciją, tačiau jeigu neturėsite stabilių pajamų, bankas negalės išduoti paskolos, nes nebus tikras, kad gaus įmokas. Individualiai veiklai reikia bent 2 metų stažo. Pasiteiraukite su bankais dėl situacijos individualiai.

+5Buvo naudinga
Benita

Sveiki, po truputį dairomės savo būsto (namo) bei domimės paskolų peripetijomis. Creditinfo duomenimis mano kredito patikimumas yra B lygio (šiuo metu man kol kas 22m), esu turėjusi banko vartojimo kreditą, jį grąžinau ankščiau laiko. Vyras turi D kredito kategoriją, dėl senų problemų (greitieji kreditai-prieš pusmetį juos pilnai susitvarkė), yra įmonės savininkas bei akcininkas-įmonei 1m ir 10mėn. Įmonė dirba pelningai, apyvarta auga. Taip pat vyras metų eigoje turėjo kelias lizingo sutartis iki 200eur kurias padengė anščiau laiko. Esminis klausimas : kaip stipriai bankui gali įtakoti ta D ir B klasės kreditingumai imant paskola kartu ir kokios to pasekmės paskolos atžvilgiu, galbūt mažesnė paskola bei didesnis įnašas ar dar kažkas? Juk nenuostabu, kad dviems imant paskola būstui, ją suteikia didesnę nei imant vienam. Ačiū

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Benita, dėkui už klausimą. Raidės D ir B dar nieko nesako, bet kokiu atveju yra vertinama individualiai ir peržiūrimos visos skolos. Pažiūrėjus tik į raides negalima pasakyti nei sąlygų nei galimybių. Jums reikia kreiptis į bankus ir paprašyti, kad bankai pateiktų Jums pasiūlymą ir rekomendacijas tuo atveju, jeigu paskolos gauti šiuo metu neišeitų pagal banko požiūrį. Taip pat rekomenduoju kreiptis į visus bankus, kurie išduoda būsto paskolas.

+3Buvo naudinga
Andrius

Sveiki, planuoju pirkti namą, kuris iš esmės visas renovuotas. Pats namas statytas 1980m. Bet šiuo metu visiškai renovuotas, naujas stogas, apšiltintos sienos, pamatai, nauji langai, durys, taip pat renovuotas iš išorės. Būsto savininkas už šį namą nori gauti 42000 EUR. Tačiau vertintojai šį būstą (kadangi seniai statytas) įvertino tik 30000 EUR. Kadangi namas dokumentuose senesnis nei 15m bankas gali finansuoti iki 70% vertės, nuo tos sumos kurią įvertino vertintojas? Tai šiuo atveju bankas mums galėtų skolinti tik 21000 EUR? Tuomet norėdami įsigyti šį namą mes realiai turėtume mokėti apie 50% sumos? Ar aš gerai suprantu čia viską? Ar skirtingi bankai duoda skirtingas sąlygas?

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Andriau, dėkui už klausimą. Taip, viską gerai suprantate. Ir taip, skirtingi bankai pateikia skirtingas sąlygas ir gali prašyti skirtingo pradinio įnašo. Taip pat turto vertintojai gali skirtingai įvertinti būstą - pats turto vertinimas gali priklausyti nuo turto vertintojo požiūrio.

+3Buvo naudinga
Rasa

Laba diena. Norime atidaryti firmą, Lietuvoje. Pritrūkome pinigų. Tai prašome banko paskolos, turime namą Ukmergės sode, kurį pirkome už 20 tūkstančių eurų. Kad būtų mažiau mokėti, namo savininkas pirkimo ir pardavimo sutartyje įrašė 10 tūkstančių. Padarėme didelius remontus name. Nuotekas, vandenį. Dušus tualetus. Sudėjome, naujus langus duris. Didelė terasa. Suremontavome vidų. Atvažiavusi turto vertintoja, namą įvertino 18 tūkstančių. Likome labai nusivylę, nes vien remontams sumokėjome, apie 20. O kur dar 20 už namą. Norėjau paklausti, kaip vyksta, namo įvertinimas, ir ar mums apsimoka, samdyti, kitą įvertintoją. Ar sumos, jau neįmanoma pakelti???

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Rasa, dėkui už klausimą. Kreipkitės bent į tris turto vertintojus, kurie yra tinkami bankui iš kurio planuojate imti paskolą. Bet to fakto, kad pirkote namą ir įrašėte mažesnę sumą - neminėkite, nes tai nėra gerai. Yra nemažai atvejų, kai skirtingi turto vertintojai gali įvertinti 30-40% mažesne suma, nei kitas turto vertintojas. Ir vertinime dažniausiai nemažą kriterijų vaidina NT vieta.

+4Buvo naudinga
Julija

Laba diena. Esame nusižiūrėję namą su dalinę apdailą. Namo baigtumas 74%, statybos leidimas yra pasibaigęs 2018.09 mėn. Sakykit, ar savininkas tūrėtų pratęsti leidimą? Jis nesutinka, nes sako, kad namo įrengimui jis nereikalingas, bet ar priduodant 100% namą su pasibaigusiu galiojimu nekils nesklandumų?

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Dėkui už klausimą. Jeigu statinio statybos darbai pagal seniai išduotą statybą leidžiantį dokumentą yra užbaigti, tik neatliktos statybos užbaigimo procedūros (nėra statybos užbaigimo dokumento), jas atlikti galima ir turint jau nebegaliojantį statybą leidžiantį dokumentą. Tačiau pastatytas statinys turi atitikti projekto, kuriam įgyvendinti buvo išduotas statybą leidžiantis dokumentas, sprendinius.

+3Buvo naudinga
Violeta

Laba diena. Mums su vyru kyla daug neaiškumų dėl namo statybų, jeigu norime pasinaudoti subsidija pirmam būstui regionuose. Norėtume pasiteirauti, kokia yra tvarka, norint statytis namą? Ar pirmiausiai pasistatyti tą taip vadinamą "dėžutę", tada pildyti paraišką spis.lt ir gavus teigiamą atsakymą tik tada keliauti į banką?

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Violeta, dėkui už klausimą. Taip, rekomenduočiau pasistatyti dėžutę ir tuomet jau pretenduoti į namo statybas. Tačiau yra daug painiavos dėl to, kad reikia atitaikyti laiką, kad bankuose būtų paskatos pinigų.

Svarbi informacija šeimoms pretenduojančioms į subsidiją namui statyti regione

  1. Namo statyba turėtų būti pradedama turint savų lėšų. Tai reiškia: namo statymas yra vertinamas kaip rizikingesnis pasirinkimas nei namo arba buto pirkimas. Jauna šeima pirmiausia pati turi įsivertinti, ar ji yra pajėgi šiam veiksmui skirti daug laiko, finansų ir gebėti nusimatyti bei suvaldyti visas galimas su tuo susijusias rizikas. Namo statyba negali būti skubotas sprendimas.
  2. Ketinamos įsigyti nuosavybės adresas gali būti keičiamas iki tol, kol savivaldybėje suformuojama pažyma, patvirtinanti jaunos šeimos teisę į subsidiją. Pakeitus adresą, eilė neprarandama. Tai reiškia: jeigu šeima nusimato tam tikrą nuosavybę, bet savininkas ją parduoda kitai šeimai arba iš viso nusprendžia nebeparduoti, į valstybės subsidiją pretenduojanti jauna šeima gali susirasti kitą nuosavybę ir jai tereikės pakeisti nuosavybės adresą.
  3. Terminai. Per 15 kalendorinių dienų nuo pažymos suformavimo šeima turi susisiekti su kredito davėju, o tuomet per 2 mėnesius įvyksta derybos bei kredito sutarties pasirašymas. Tai reiškia: jeigu vienas šeimos narys serga, tikėtina, susisiekti su kredito davėju ir susitarti dėl susitikimo gali kitas jaunos šeimos narys. Taip pat galima oficialiai įgalioti kitą asmenį, kad jis atstovautų jaunos šeimos interesams ir susisiektų su kredito davėju.
  4. Pradinis įnašas arba kito turto įkeitimas. Net ir įgijusi teisę į valstybės subsidiją, jauna šeima dėl kredito kreipiasi į banką arba kredito uniją. Kredito davėjas vadovaujasi Lietuvos banko patvirtintais Atsakingo skolinimosi nuostatais paprastai už suteikiamą kreditą prašo pradinio įnašo ir/ar turto įkeitimo.
    Tai reiškia: suteikdami būsto kreditus jaunoms šeimoms kredito davėjai atsižvelgia į tai, kad paskolos gavėjo turimi finansiniai įsipareigojimai neviršytų 40 proc. asmens ar šeimos nuolatinių pajamų, o nuosavų lėšų dalis paprastai turi sudaryti ne mažiau 15 proc. įsigyjamo būsto vertės, bet gali būti ir didesnis. Laidavimas negalimas arba galimas tik išskirtiniais atvejais. Socialinės apsaugos ir darbo ministerija atkreipia dėmesį, kad kredito davėjas gali paprašyti pateikti dokumentus, patvirtinančius, kad statybos bus užbaigtos sutartu laiku: tai gali būti suderintas projektas ir statybų leidimas, rangos sutartis, namo statybų ir jo įrengimo sąmata. Esant rizikai, kad statybos nebus baigtos laiku, kredito davėjas gali prašyti didesnio pradinio įnašo, pavyzdžiui, 30 proc. Svarbu tai, kad kredito įstaigoje pirmiausia vertinamos jaunos šeimos pajamos ir turimos nuosavos lėšos, kurios gali būti skiriamos namo statyboms. Turto įkeitimas – tai antras žingsnis prašant kredito namo statyboms. Kiekvieną individualaus namo statybų finansavimo projektą kredito davėjas vertina individualiai – analizuoja šeimos kredito istoriją, pajamų tvarumą, patį projektą – ir priima sprendimą, ar suteikti prašomą kreditą ir kokiomis sąlygomis.
  5. Darbams galima samdyti rangovą arba atlikti juos patiems. Teisę į valstybės subsidiją įgijusi jauna šeima, kuri nori būstą regione statytis, gali samdyti arba rangovą, arba atlikti darbus savo jėgomis. Teisės aktai, reguliuojantys finansinę paskatą, tai leidžia. Statybos turi būti baigtos su kredito davėju sutartu laiku. Tačiau skirtingi kredito davėjai pirmenybę gali teikti namo statyboms sudarius rangos sutartį.
  6. Subsidija išmokama tik pabaigus namo statybas per sutartą su kredito davėju laikotarpį (įprastai 1-2 metus). Tokia taisyklė priimta, siekiant užkirsti kelią netikslingam valstybės lėšų naudojimui ir užtikrinti, kad subsidiją gavusi šeima pastatytame name galėtų gyventi.
  7. Pirmojo būsto programa yra patvirtinta 2018–2021 metų laikotarpiui. Tai reiškia, kad jaunos šeimos turi laiko apsvarstyti, kokio būsto norėtų, kuriame regione palankiau įsikurti, ar patogiau būstą pirkti ar statytis.

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija atkreipia dėmesį, kad jeigu prašymas skirti subsidiją pirmam būstui regione pirkti ar statyti netenkinamas, nes tais metais buvo išnaudotos visos šiam tikslui skirtos lėšos, tuomet šeima įrašoma į sąrašą finansinei paskatai gauti kitais kalendoriniais metais.

Tuo atveju jauna šeima turėtų atnaujinti savo prašymo duomenis iki kitų metų sausio 15 d. Neatnaujinus duomenų, šeima gali būti išbraukta iš finansinės paskatos laukiančių jaunų šeimų sąrašo. Jeigu dėl to, kad buvo išnaudotos lėšos, jauna šeima turi palaukti iki kitų kalendorinių metų ir per tą laiką šeimos narių amžius peržengia nustatytas ribas, šeima vis tiek laikoma atitinkanti kriterijus.

+3Buvo naudinga
Dainius

Sveiki, planuoju imti paskola būsto statybai. Norėčiau sužinoti ar įmanoma gauti paskolą statybai jei, sklypas kuriame bus vykdoma statyba, priklauso ne pareiškėjui, tačiau turiu nuomos sutartį 90 metų laikotarpiui. Turiu statybos leidimą, projektą, iš savų lėšų įrengti pamatai.

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Dainiau, dėkui už klausimą. Šiaip tai nemanau, kad įmanoma. Bankui toks atvejis nenaudingas, turtas tampa nelikvidus nemokumo atveju. Areštuotų, norėtų parduoti, bet negalėtų, nes žemės savininkas visai kitas.

+3Buvo naudinga
Egidijus

Sveiki, labai įdomu paklausti. Tarkime paiimčiau būsto paskolą 70 000e 30m laikotarpiui. Ar šiuos pinigus būtina išleisti būstui, ar galima nusipirkti būstą, poto tarkim baldus ar įsirengti vidinę apdailą ir t.t. ir prieš imant paskolą reikia jau būti nusprendus ką pirksim ir pateikus bankui ar kaip čia? Labai ačiū už atsakymus.

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Egidijau, dėkui už klausimą. Gudrus Jūsų planas, bet deja taip neišeis :) Norint gauti būsto paskolą, Jums reikia turėti išsirinkus konkretų būstą, jį įvertinti, pateikti savo finansinę situaciją ir kitus dokumentus, o tuomet bankas priima sprendimą ar nori Jums paskolinti pinigus perkant būstą ar ne. Išdavus būsto paskolą, bankas perveda pinigus ne Jums į sąskaitą, o būsto pardavėjui už parduotą būstą. T.y. bankas moka pinigus tik už konkretų būstą, o ne už būsimą būstą. Šiek tiek kitaip yra su namo statybomis, tačiau esmė panaši. Taip pat supraskite, kad bankas išduodamas būsto paskolą, galima sakyti nusiperka būstą sau, tačiau dokumentuose savininkas esate Jūs leisdamas Jums naudotis tuo turtu tol, kol išsimokėsite visą paskolos sumą už būstą.

+6Buvo naudinga
Olesia I aško

Laba dena,o jeigu mes neturime savo nuosavų lėšų,aš galiu pasiskolinti ar nia?

Buvo naudinga
Projektą valdo ir vysto lietuviško kapitalo įmonė
Lietuviško kapitalo projektas.
Rinkis paslaugą lietuvišką!
2008-2023 © Bankai.lt - vienintelis bankinių paslaugų palyginimo portalas Lietuvoje. Visos teisės saugomos. Kopijuoti ir platinti informaciją yra draudžiama, nebent gavus raštišką sutikimą. Buveinės adresas: K. Baršausko 59, LT-51423 Kaunas, Lietuva (Kauno mokslo ir technologijų parkas).
Į viršų