Turint būstą

Turint būstą. Čia Jūs matote visus klausimus-atsakymus susijusius su fraze „turint būstą“. Jeigu kils daugiau klausimų šia tema, tuomet užduokite naują klausimą.

Dėmesio! Tik Bankai.lt lankytojai gali gauti Revolut „Premium” planą 3 mėn. nemokamai, pasinaudok šiuo ypatingu pasiūlymu.

Kaip gauti Revolut „Premium” planą ir kortelę 3 mėn. nemokamai?

    1. Įvesk savo telefono numerį pateiktame langelyje šioje nuorodoje: 3 mėn. Revolut „Premium” nemokamai ir gausite unikalią nuorodą, kad atsisiųstumėte „Revolut“ programėlę;
    2. Užsiregistruok „Revolut“ sukurk sąskaitą keliais spustelėjimais;
    3. Rinkis „Premium“ Pasinaudok pasiūlymu atnaujinti sąskaitą ir išbandyk „Premium“ nemokamai. Daugiau informacijos rasi sąlygose.

Klausimai ir atsakymai
Ieškoti
Deimantė

Sveiki, planuojame ateityje pirkti savo būstą, esame dar nesusituokę. Tačiau aš turiu namų valdos sklypą visai kitame rajone, nei šiuo metu gyvename ir dirbame ir kuriame ateitį. Jis senas, be kanalizacijos, na reikalaujantis labai daug investicijų jaunai šeimai pradėti gyventi. Kokios galimybės gauti paramą arba subsidiją jaunai šeimai kitame rajone pirkti būstą? Be to, ar yra galimybė gauti paramą arba subsidiją perkant sodo namą, turint tikslą tame sklype vietoj sodo namo, statyti gyvenamąjį namą? Ačiū!

Atsakyti
Atsakymas į klausimą yra ruošiamas ir artimiausiu metu jį pateiksime. Taip pat atminkite, kad bet kuris Bankai.lt lankytojas gali atsakyti į klausimą. Tad jeigu žinote atsakymą ar turėjote panašią patirtį - pateikite atsakymą. Padėkime vieni kitiems!
Martynas

Laba diena, Su žmona kol dar neturėjome vaikų buvome nusipirkę su banko paskola 2 kamb. butą. Bėgant metams susilaukėme vaikų, šiais metais mums gimė 3 atžala. Norėjau pasiteirauti ar dabar gimus trečiam vaikui, galiu pretenduoti į paramą būsto įsigijimui? Suprantu, kad tai ne pirmas būstas, tačiau kaip ir įvykdome taisyklę dėl per mažo būsto. Mūsų būstas yra 66 kvad metų, 66/5 yra 13,2, o tai yra mažiau nei 14 kv. m vienam asmeniui, bei esame jaunesni nei 35 metų. Jei galėtume gauti paramą būsto įsigijimui, į kokio dydžio galėtume pretenduoti?

Atsakyti
Atsakymas į klausimą yra ruošiamas ir artimiausiu metu jį pateiksime. Taip pat atminkite, kad bet kuris Bankai.lt lankytojas gali atsakyti į klausimą. Tad jeigu žinote atsakymą ar turėjote panašią patirtį - pateikite atsakymą. Padėkime vieni kitiems!
Rimantas

Laba diena, Turiu klausimą dėl potencialios rizikos perkant butą. Butas yra daugiabutyje, pačio pastato baigtumas yra 85%, tačiau jis nėra priduotas, nes stačiusi įmonė - subankrutavusi. Namo bendrija renka lėšas dizaineriui ir kitiems reikalingiems asmenims bei paslaugoms, jog per naują būtų atlikami brėžiniai ir namą būtų galima priduoti. Dabartinis buto savininkas būstą yra nusipirkęs iš banko, kadangi bankas iš staytojo buvo jį atėmęs. Noriu paklausti ar yra kažkokia rizika perperkant butą, turint omenyje, kad pats daugiabutis nėra priduotas, nors reikalai link to juda? Ačiū.

Atsakyti
Atsakymas į klausimą yra ruošiamas ir artimiausiu metu jį pateiksime. Taip pat atminkite, kad bet kuris Bankai.lt lankytojas gali atsakyti į klausimą. Tad jeigu žinote atsakymą ar turėjote panašią patirtį - pateikite atsakymą. Padėkime vieni kitiems!
Marta

Sveiki. Turime būsto paskolą, skolinta suma buvo 28 900 eur, palūkanų norma (fiksuota 5metams) 2.58. Šiuo metu likutis apie 26000 (anuitetas). Šiemet bus perskaičiuojamos palūkanos, galvojame apie refinansavimą, bet nuo ko pradėti ir prieš kiek laiko? Esame jauna šeima, auginame du nepilnamečius 2017 ir 2019 gimimo. Bendros pajamos šiuo metu kol esu VPA yra 1500eur. Ar įmanoma gauti geresnį pasiūlymą? Dar prie to paties paklausiu: svarstome ir apie namą naujos statybos uz 120 000 eur. Buto vertė (kuriam ėmėm kreditą), kurį tektų parduodi yra apie 65 000 eur. Naujam įnašui ir remontui santaupų neužtenka. Ar mūsų atveju įmanoma išsisukti iš šios padėties, ar visgi pajamos turint vaikų yra per mažos norint įsigyti namą?

Atsakyti
Atsakymas į klausimą yra ruošiamas ir artimiausiu metu jį pateiksime. Taip pat atminkite, kad bet kuris Bankai.lt lankytojas gali atsakyti į klausimą. Tad jeigu žinote atsakymą ar turėjote panašią patirtį - pateikite atsakymą. Padėkime vieni kitiems!
Vilė

Ar galima įsigyti būstą turint ne visą pradinio įnašą. Turime patys sukaupia 10tūks., iki norimo būsto trūksta dar apie 5tūks.

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Vile, dėkui už klausimą. Negalima. Reikia pradinį įnašą turėti visą.

+3Buvo naudinga
Vaidotas

Sveiki. Būdami dar nevedę su tuometine drauge (o dabar žmona) pirkome būstą ir registro išraše esame įregistruoti kaip bendrasavininkai, kuriems priklauso po 1/2 būsto. Ateityje turime planų imti antrą paskolą, tačiau teko girdėti, kad antram būstui reikia 40% pradinio įnašo. Dabartinė mompaskoloskama paskolos suma sudaro 15% gaunamų bendrų pajamų, tad nesudėtingai galėtume mokėti antrą paskolą, bet nenorime taupyti 40% kito būsto vertės. Ar yra galimybė perleisti pirmojo būsto visą nuosavybės teisę žmonai ir tuomet atskirai man ant savęs pasiimti kito būsto paskolą tokiu būdu turint tik 15% pradinį įnašą. Ačiū už atsakymą.

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Vaidotai, dėkui už klausimą. Nebūtinai bus prašoma 40%, priklausys individualiai. O dėl pradinio įnašo sudengimo su turimu turtu, galima, tačiau reikia kalbėti su skirtingais bankais ir ar Jūsų šeimai būtų galimybė tokį variantą pasiūlyti.

+4Buvo naudinga
Greta

Būsto paskola paimta prieš pusę metu. Esame nesusituokę, banko sąlygose bendraskoliai. Ar galime šiai dienai parduoti nekilnojamą turtą? Ar reikės susimokėti valstybei GPM ? Dėkoju.

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Greta, dėkui už klausimą. Jeigu iš sandorio uždirbsite - turėsite sumokėti GPM, nebent už tuos pinigus nusipirksite kitą būstą. Taip pat, svarbu žinoti, kad būsto negalite parduoti be banko žinios. Tik su banko leidimu ir būsto paskolos sutarties nutraukimo suderinimu galėsite tai padaryti. Formaliai būstas priklauso bankui.

+3Buvo naudinga
Karolis

Laba diena, jūsų tinklapyje radau informaciją apie paramą perkant iš valstybės būstą. Kilo keli klausimai. 1. Ar būstas gali buti perkamas tik toje savivaldybėje kurioje esu deklaraves gyvenamąją vietą, ar galima pirkti visoje Lietuvoje? 2. Ar savivaldybei priklausantis būstas yra tas pats kaip valstybei prikausantis būstas? 3. Pagrinde visas savivaldybių turtas yra parduodamas aukciono būdu. Ar galima dalyvauti aukcijone tik turint paskolą? 4. Ar galimos kokios kitos valstybės lengvatos perkant būstą Vilniaus mieste?

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Karoli, dėkui už klausimus.

Pateikiu savivaldybės būsto ir pagalbinio ūkio paskirties pastatų pardavimo atvejus

Savivaldybės būstas gali būti parduodamas laikantis nuostatos, kad jo pardavimo kaina nebus didesnė negu kaina, kuri Lietuvos Respublikos butų privatizavimo įstatyme (toliau – Butų privatizavimo įstatymas) nustatyta tvarka galėjo būti apskaičiuota iki 1998 m. liepos 1 d. ir patikslinta atsižvelgiant į infliaciją, šiais atvejais:

  1. kai būstą perka nuomininkai, kuriems Butų privatizavimo įstatyme nustatyta tvarka Lietuvos Respublikos Seimo sudaryta Butų privatizavimo komisija iki 1998 m. liepos 1 d. buvo išdavusi leidimus privatizuoti nuomojamus būstus pagal Butų privatizavimo įstatymą;
  2. kai būstą perka nuomininkai, kuriems teismo sprendimu pripažinta teisė privatizuoti jų nuomojamus būstus pagal Butų privatizavimo įstatymą;
  3. kai būstą perka nuomininkai, kurie yra iškeldinti arba dėl kurių yra priimtas sprendimas iškeldinti iš avarinių būstų ir patalpų, įrašytų į griaunamų namų sąrašą pagal miesto (miestelio) plėtros planą arba į visuomenės poreikiams paimamų pastatų sąrašą, kurių dėl to nebuvo galima privatizuoti pagal Butų privatizavimo įstatymą;
  4. kai patalpų savininkai perka pagal Butų privatizavimo įstatymą privatizuotų būstų papildomą naudingąjį plotą, atsiradusį atlikus privatizuoto buto inventorizaciją, taip pat plotą, atsiradusį savivaldybės institucijos sutikimu išplėtus privatizuoto buto naudingąjį plotą arba sumažinus gyvenamojo namo bendrojo naudojimo patalpų plotą (bendrabučių privatizavimo ir pertvarkymo į butus atvejais);
  5. kai Vyriausybės ar jos įgaliotos institucijos nustatyta tvarka parduodami nuomos pagrindais suteikti būstai grįžusiems į Lietuvos Respubliką reabilituotiems politiniams kaliniams, tremtiniams ar jų našliams ir vaikams;
  6. kai būstą perka nuomininkai, gyvenantys būstuose, kurie negrąžinti religinėms bendruomenėms ar bendrijoms, taip pat nuomininkai, kuriems suteikti kiti būstai, iškeldinus juos iš religinėms bendruomenėms ar bendrijoms grąžintų būstų;
  7. atvejais, kurie yra nustatyti Lietuvos Respublikos piliečių nuosavybės teisių į išlikusį nekilnojamąjį turtą atkūrimo įstatyme ir (arba) kituose teisės aktuose, susijusiuose su jo įgyvendinimu.

Už rinkos kainą, apskaičiuotą pagal Lietuvos Respublikos turto ir verslo vertinimo pagrindų įstatymą, Civiliniame kodekse nustatyta tvarka įvertinus parduodamo objekto vertę pakeitusias nuomininko investicijas, gali būti parduodami šie Savivaldybės būstai:

  1. Savivaldybės būstai, kurie nuomojami ne socialinio būsto nuomos sąlygomis ir kuriuose nuomininkai yra išgyvenę ne trumpiau kaip 5 metus nuo būsto nuomos sutarties sudarymo dienos, neatsižvelgiant į taikytas būsto nuomos sąlygas;
  2. kambariai ir butai, kuriuos sudaro tik viena patalpa su bendro naudojimo patalpų dalimi (ir jų priklausiniai), esantys iš dalies parduodamame bute ar gyvenamajame name, teikiant pirmenybę šio buto ar gyvenamojo namo bendraturčiams, taip pat patuštinti bendrabučių kambariai, kurie Savivaldybės administracijos direktoriaus sprendimu gali būti priskirti greta esančių parduotų būstų savininkams, kad būtų sudarytos sąlygos bendrabučio kambarius pertvarkyti į butus;
  3. būstų savininkų teisėtai naudojami pagalbinio ūkio paskirties pastatai, jų dalys (išskyrus laikinus pastatus), taip pat kitos pagalbinio ūkio paskirties patalpos, teikiant pirmenybę šių būstų savininkams (bendraturčiams);
  4. gyvenamųjų namų valdose esantys pagalbinio ūkio paskirties pastatai, jų dalys, šių namų savininkams teikiant pirmenybę. Savivaldybės administracijos direktoriaus raštu pasiūlius gyvenamojo namo savininkams pagal Įstatymą juos įsigyti ir gyvenamojo namo savininkams per mėnesį nuo pasiūlymo dienos raštu nepareiškus pageidavimo įsigyti pagalbinio ūkio paskirties pastatus, jų dalis pagal Įstatymą, pastatai, jų dalys gali būti parduodami pagal kitus įstatymus arba teisės aktų nustatyta tvarka nugriaunami;
  5. būstų ir pagalbinio ūkio paskirties pastatų bendrosios dalinės nuosavybės dalis, tenkanti savivaldybės būstams ir pagalbinio ūkio paskirties pastatams, ar jos dalis pagal Civilinio kodekso 4.82 straipsnio 2 dalyje nustatytas sąlygas – bendraturčiams arba tretiesiems asmenims, kai ši bendrosios nuosavybės dalis ar jos dalis savivaldybės butų ir kitų patalpų valdytojo ar savininko pagal kompetenciją, vadovaujantis Valstybės ir savivaldybių turto valdymo, naudojimo ir disponavimo juo įstatymu priimtu sprendimu yra pripažinta nereikalinga arba netinkama (negalima) naudoti reikmėms, susijusioms su valstybės ar savivaldybės butų ar kitų patalpų naudojimu. Parduodant bendrosios nuosavybės dalį, taikomos Civilinio kodekso 4.79 straipsnio nuostatos.

Savivaldybės būsto ir pagalbinio ūkio paskirties kaina įforminama Savivaldybės būsto įkainojimo aktu.
Už parduodamus Savivaldybės būstus atsiskaitoma sumokant nustatytą kainą per 3 mėnesius po pirkimo – pardavimo sutarties pasirašymo. Savivaldybės būsto perdavimo ir priėmimo aktas pasirašomas tik sumokėjus visą pardavimo kainą.

Savivaldybės išlaidos, susijusios su parduodamo Savivaldybės būsto vertės nustatymu, įskaitomos į Savivaldybės būsto pardavimo kainą.

Sutarties sudarymo išlaidas apmoka pirkėjas.

Pateikiamų dokumentų sąrašas

Asmenys ir šeimos, turintys teisę išsipirkti Savivaldybės būstą pagal Lietuvos Respublikos paramos būstui įsigyti ar išsinuomoti įstatymą, pateikia seniūnijai rašytinį prašymą pagal asmens deklaruotą gyvenamąją vietą. Šeimos atveju, prašymą teikia vienas iš pilnamečių šeimos narių. Prašyme turi būti nurodytas pageidaujamo pirkti Savivaldybės būsto adresas, bendras plotas ir kiti individualūs požymiai. Kartu su prašymu turi būti pateikta:

  1. asmens, kurio vardu bus sudaroma pirkimo–pardavimo sutartis, tapatybę patvirtinančio dokumento kopija;
  2. šeimos atveju, sutuoktinių rašytinis susitarimas, kieno vardu bus perkamas būstas, seniūnui paliudijant parašo tikrumą (pasirašoma seniūnijoje);
  3. pažyma apie Savivaldybės būste deklaruotus asmenis (išduoda seniūnija);
  4. šeimos sudėtį patvirtinantis dokumentas (išduoda seniūnija);
  5. Savivaldybės būsto nuomos sutarties kopija;
  6. pažymos iš paslaugų tiekėjų apie atsiskaitymą už šaltą ir karštą vandenį, elektros energiją, dujas, šilumą ir komunalines paslaugas (buitinių atliekų išvežimą, liftą, bendro naudojimo patalpų ir teritorijos valymą, namo šildymo ir karšto vandens tiekimo sistemų eksploatavimą, su nuomojamu būstu susijusių bendro naudojimo objektų nuolatinę techninę priežiūrą (eksploatavimą), bendrosios nuosavybės administravimą).

Jeigu asmuo pageidauja mažinti Savivaldybės būsto pirkimo kainą dėl įdėtų asmeninių lėšų už atliktus kapitalinio remonto darbus (suderintus su Savivaldybės administracijos direktoriumi), pridedami tai patvirtinantys dokumentai.

Dėl detalesnės informacijos įsigijant tokio tipo būstą, reikia kreiptis į savivaldybę, kurioje norite įsigyti tokio tipo būstą.

+5Buvo naudinga
Gintarė

Sveiki. Prieš 3 metus su vyru įsigijome 1 kambario butą Vilniuje su paskola 20-čiai metų. Dabar gimus dviems vaikams norime butą pakeisti į didesnį. Vyro mama turi 3k butą (nuosavybė be paskolų) taip pat Vilniuje ir siūlo mums mainytis. Norėtume įforminti viską teisiškai tvarkingai. Klausimas: Ar įmanoma persikelti savo turimą paskolą ant didesniojo buto ir mokėti ją toliau patiems? Ar apskritai įmanomi tokie butų mainai, ar tik pardavimas turint paskolą? Ačiū už atsakymą.

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Gintare, dėkui už klausimą. Na, logiškiausias procesas būtų toks, kad Jūs pirktumėte būstą su paskola iš mamos, o mama parduotų būstą Jums ir už tuos pinigus nusipirktų būstą iš Jūsų ir banko. Tačiau atminkite, kad turi pakakti Jūsų pajamų prisiimti šį įsipareigojimą 3k butui. Manau, kad įmanomas procesas, tik žiūrėkite, kad bankas pasiūlytų kuo paprastesni procesą su mažiausiai mokesčių. Kitas variantas, tiesiog susikeisti būstais nieko nekeičiant ir mokėti mamai sutartą mokestį tiesiogiai.

+3Buvo naudinga
Svajūnas

Mane domina toks atvejis: sudarius būsto paskolos sutartį su banku, ar po kurio laiko turiu teisę:

a) tą patį būstą parduoti užbaigiant būsto paskolos sutartį anksčiau laiko

b) tą patį būsta parduoti ir pirkti kitą būstą pratęsiant tą pačią sutartį.

Į kokias būsto paskolos sąlygas labiausiai reiktų atkreipti dėmesį sudarant sutartį pagal šį scenarijų, kurios apribotų mano galimybes ar lemtų didesnę kainą?

Atsakyti
Andrius

Sveiki. Reikia atkreipti demesi i visus punktus kuriais busit suvarzyti banko.

1.Taip. Gavus kreditoriaus leidima.

2. Ne.

Buvo naudinga
Projektą valdo ir vysto lietuviško kapitalo įmonė
Lietuviško kapitalo projektas.
Rinkis paslaugą lietuvišką!
2008-2023 © Bankai.lt - vienintelis bankinių paslaugų palyginimo portalas Lietuvoje. Visos teisės saugomos. Kopijuoti ir platinti informaciją yra draudžiama, nebent gavus raštišką sutikimą. Buveinės adresas: K. Baršausko 59, LT-51423 Kaunas, Lietuva (Kauno mokslo ir technologijų parkas).
Į viršų