UAB

UAB. Čia Jūs matote visus klausimus-atsakymus susijusius su fraze „UAB“. Jeigu kils daugiau klausimų šia tema, tuomet užduokite naują klausimą.
Klausimai ir atsakymai
Ieškoti
Eimantas

Esu UAB savininkas ir vienintelis darbuotojas. Imone iregistruota 2007 metais. Veikla buvo sustabdyta ir atnaujinta 2018 metu Lapkriti. Veikia iki dabar dirba peliningai. Dividendu uz praeitus metus priskaiciuota 28.900 Siu puse metu is pelno ataskaitu, matosi jog bus taip pat ar geriau. Nei bankai, nei kredito unijos neduoda paskolos 64000 euru. Praeitais metais, buvo sakyta jog reikia pilnu metu (turiu beveik du, taciau nieks iki siol neduoda) Patarimas?

Atsakyti
Atsakymas į klausimą yra ruošiamas ir artimiausiu metu jį pateiksime. Taip pat atminkite, kad bet kuris Bankai.lt lankytojas gali atsakyti į klausimą. Tad jeigu žinote atsakymą ar turėjote panašią patirtį - pateikite atsakymą. Padėkime vieni kitiems!
Tomas

Sveiki, įmonėje (UAB) esu įvardintas kaip direktorius, bet esu ir tolimųjų reisų vairuotojas tuo pačiu. Įmonė turi tik vieną autovežį. Vienintelis įmonės akcininkas yra kitas asmuo. Konsultuojantis vadybininkas (dėl būsto paskolos) sakė, kad reikia pasižiūrėti darbo sutartį ir įvertinti kaip yra suderinamos dvi pareigybės. Kokios įtakos gali turėti tokia darbo sutartis ir įvardintos pareigos? Galbūt patarsite kaip tūrėtų būti pakoreguota darbo sutartis, kad nekiltų problemų su banku?

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Tomai, bet kokiu atveju vertins individualiai pateikus visus dokumentus. Kaip vertins gali pasakyti tik bankai. Kreipkitės į skirtingus bankus dėl vertinimo. Įtakos turi viskas, kas susiję su patikimumo trūkumu ir įvairių machinacijų, apėjimų buvimu.

+3Buvo naudinga
Darius

Sveiki. Noriu paklausti: Esu individualios įmonės savininkas. Įmonė gyvuoja 15 metų. Planuoju individualią įmonę keisti į uab ir tęsti toliau tą pačią veiklą. Noriu imti būsto paskolą banke. Kaip bankas traktuoja tokios uab amžiu-ar skaito kaip naują įmonę, ar ne?

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Dariau, dėkui už klausimą. Bankai vertins Jūsų įmonės veiklą, balansus, situaciją, priežastis kodėl keičiamas įmonės statusas. Kreipkitės į bankus dėl savo situacijos vertinimo, ne vien tik įmonės registravimo klausimai bus svarbūs.

+3Buvo naudinga
Sergej

Sveiki. Norėjau paklausti. Esam su žmona. Kokiu atveju mes galėtume gauti būsto paskolą? Turime pinigų sumą pradiniam įnašui. Dirbam uab headex, Vokietijoje komandiruočių principu, bet sutartis yra terminuota. Gaunam ant 2 žmonių apie 3000e.

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Sergej, dėkui už klausimą. Būtinai nueikite į TOP3 bankus ir pasiteiraukite dėl galimybių. Tik matydami Jūsų situaciją, kredito istoriją, kiekvienas bankas pateiks savo pasiūlymą ir nuomones apie galimybes.

+3Buvo naudinga
Jonas

Laba diena, norėčiau pirkti būstą - suma 57000€, pajamos į rankas 641€, suma iš asmeninių lėšų - 27000, bankas įvertinus pajamas siūlo 30000, tačiau prašo įmonės finansinių ataskaitų už 3 metus, kadangi esu UAB savininkas ir direktorius. Vienintelis savininkas esu apie metus. Kaip smarkiai finansinės ataskaitos gali įtakoti sprendimą skolinti ar ne?ataskaitose yra nuostolingų metų. Dėkoju.

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Jonai, dėkui už klausimą. Bankas individualiai vertins įmonės galimybes mokėti Jums tokį atlyginimą ir ateityje, įvertins rizikas, veiklą, perspektyvas ir t.t. Žinoma, kad nuostolingi metai nėra teigiamas rodiklis, čia jau reikia ekspertų individualaus vertinimo. Kreipkitės tiesiogiai į bankus ir kalbėkitės.

+3Buvo naudinga
Vidas

Sveiki, turiu naują UAB, bet kol kas veikla vykdoma tik 6 mėnesiai. Kaip ir paskolą galėčiau pasiimti bet... Ar Jūs esate ką nors girdėję apie tai jog asmenims turintiems nuosavą verslą ir dirbantiems jame, reikia išdirbti 3 metus dėl UAB istorijos, kad tu kaip įmonės savininkas gautum asmeninę paskolą? Kitu atveju niekas net nekreipia dėmesio į tave. Bet jeigu būčiau tik samdomas darbininkas toje pačioje įmonėje, tai viskas būtų gerai. Taip pasakė SWEDBANK. Ar yra toks įstatymas Lietuvoje?

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Vidai, dėkui už klausimą. Žinau tik apie tai, kad įmonėms nesuteikiamos paskolos ar lizingai, kai yra jauna įmonė. Jeigu esate jaunos įmonės vadovas ir gaunate iš tos įmonės sodrinį atlyginimą, kuris yra pakankamas gauti paskolai - problemų neturėtų būti. Nebent Jūs pajamas kažkaip kitaip gaunate iš įmonės. Tokio įstatymo nėra kaip ir nėra - pasidomėsiu.

Papildyta:

Gavome iš kelių bankų atsakymus, tai bankai teigia, kad 6 mėn. veikiančios įmonės laikotarpis gali būti per trumpas norint vadovui gauti būsto paskolą ir rekomenduojamas įmonės veikimo laikas yra bent vieneri metai. Bankas turi įsitikinti, kad įmonė veikia pelningai ir yra pajėgi mokėti atlyginimus darbuotojams.

Asmeniškai manau, kad tai keistas banko požiūris.

+16Buvo naudinga
Algirdas

Kaip bankai žiūri į neįgaliuosius su stabiliom pajamom? Ar stipriai didina paskolos riziką, tarkim duoda mažą sumą arba taiko didelę maržą? Mano pašalpos 400 eur ir alga 500eur iš UAB neterminuotos sutarties. Pajamos bendros nebuvo mažesnės nei 900 eur, jau 3 metus. Kokio maksimalaus dydžio paskolą galėčiau tikėtis gauti? Turiu santaupų, tai pradinis įnašas ne problema.

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Algirdai, dėkui už klausimą. Bus vertinamas invalidumo lygis ir kiek laiko dar gausite šį invalidumą, jeigu pašalpa bus mokama ir ateityje, dėl to neturėtų kilti problemų. Reikalingas individualus vertinimas. Negalia nėra pagrindas bankams siūlyti prastesnes palūkanas. Jeigu gyvenate vienas ir neturite įsipareigojimų, tuomet galite galvoti apie 60-70 tūkst. eurų paskolą. Bet kokiu atveju, kreipkitės į pagrindinius 4 bankus ir sulaukite pasiūlymų, palyginkite ir išsirinkite geriausią. Taip pat, jeigu atitinkate sąlygas, galite kreiptis dėl 20% valstybės paramos pirmajam būstui įsigyti. Plačiau apie paramą skaitykite čia.

Sėkmės!

+4Buvo naudinga
ALGIRDAS

Sveiki. Norėčiau užduoti klausimą. Esame susituokusi šeimą. Vieno asmens pajamos 500Eur/men kito 510Eur/men is UAB ir 1000Eur/men is antros darbovietes- VŠĮ. Sutartys neterminuotos. Abu asmenys dirba >12mėn visose darbovietėse. Planuojama paskola naujam pastatytam namui. Pradinis 15% įnašas šiai akimirkai turimas. Turto kaina apie 135 000Eur.

 1. Ar pajamos iš VšĮ skaičiuojamos tuo pačiu koeficientu, kaip ir pajamos iš UAB?
 2. Jei pakeičiama viena darbovietė: iš vienos VšĮ pereinama dirbti į kitą VšĮ (likus trims mėnesiams iki paskolos ėmimo) Trys mėnesiai vienos VšĮ atlyginimas, o likusius tris mėnesius iš antrosios VšĮ. Atlyginimas abiejose darbovietėse išliktų toks pat. Ar būtų skaičiuojama visų šešių mėnesių pajamos, gautos iš abiejų bendrovių? Ar jos išvis nebūtų traukiamos, nes asmuo neišdirbo toje įstaigoje pusės metų? Būtų keičiama tik viena darbovietė be pertraukos (VšĮ), o kita, kurioje tas pats asmuo dirba, liktu ta pati (UAB). Ar tikslingiau nekeisti ir antrosios darbovietės prieš imant paskolą.
 3. Kaip skaičiuojami metų priedai, kurie išmokami metų gale. Ar prisideda pilna suma ir dalinasi iš viso šešių mėnesių laikotarpio. Ar toks vienkartinis priedas nėra skaičiuojamas?

Dėkoju už sugaištą laiką atsakant.

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Algirdai, dėkui už klausimus. Pateikiu atsakymus:

 1. Jeigu iš VŠĮ gaunamos darbo užmokesčio pajamos, t.y. standartiškai mokama sodra, gpm, tuomet šios pajamos skaičiuojasi taip pat, nepriklausomai nuo įmonės statuso. Tačiau bet kokiu atveju svarbu bankui žinoti/matyti, kad tai tvarios pajamos;
 2. Tai priklausys nuo banko ir individualaus vertinimo, situacijos pateikimo. Turėsite pateikti darbovietės keitimo priežastis. Bankai gali skirtingai tai traktuoti. Saugesnės pajamos laikomos tos, kurios gaunamos 6 mėn. nenustojamai, tačiau ir perėjus į kitą darbovietę tos pajamos taip pat gali būti įskaitomos, tačiau tai priklausys nuo situacijos ir banko.
 3. Priedai skaičiuojasi ir laikotarpis gali būti vertinamas pagal darbo sutartyje numatytas sąlygas arba priedo išmokėjimo dokumente. Šių dokumentų bankas jūsų turėtų paprašyti.

Planuojant tokio dydžio paskolą, patariu pradėti kalbėtis su DNB, SEB, Swedbank ir Nordea. Kiekvienas gali skirtingai pažiūrėti į Jūsų situaciją. Sėkmės!

+3Buvo naudinga
Austėja

Sveiki, su vyru planuojame imti būsto paskolą, tačiau creditinfo essme tik E reitingo, dėl vėluotų vartojimo kreditų įmokų. Tačiau šiuo metu viskas yra padengta. Kiek laiko turi praeiti, kad pagerėtų reitingas ir būtų galima kreiptis dėl būsto paskolos? Ir dar vienas klausimas: ar su tokiu creditinfo reitingu tėvai galėtų būti laiduotojai paskolai gauti? Ačiū už atsakymą.

Atsakyti
Marius Jansonas
Nepriklausomi paskolų ekspertai

Laba diena, Austėja, reitingas yra skaičiuojamas po kiekvieno pasikeitimo kurį vertina UAB "Creditinfo Lietuva". Nustatant kredito reitingą yra vertinama:

 • mokėjimų istorija (skolų, kreditorių kiekis, skolų senatis, atsiskaitymo terminai ir t.t.);
 • kredito istorijos trukmė (laikotarpis, kuris apibūdina asmens patirtį apmokant įvairias sąskaitas ir įmokas);
 • ekonominiai duomenys (dalyvavimas įmonių valdyme);
 • kreditavim​​osi aktyvumas (asmens ketinimų kredituotis dažnumas).

Visi kriterijai vertinami kompleksiškai, t.y. nesivadovaujama kuriuo nors vienu. ​Jeigu Jūs jau grąžinote kreditą ir daugiau nebesinaudojate kreditavimo įstaigų paslaugomis, Jūsų reitingas gerės.​ Pabrėžiu, kad kiekvienas ​bankas/​kreditorius savarankiškai vertina kliento kreditingumą ir ​nustato savo reitingą. Tėvai gali būti laiduotojais, bet reikia įvertinti jų amžių (kiek metų iki pensijos).​ ​Siūlau palaukti 1​-ius metus po paskutinės skolos apmokėjimo ir tada kreiptis į banką dėl būsto paskolos.​

+4Buvo naudinga
Agnė

Sveiki, mano kredito reitingas šiuo metu yra C (šiuo metu turiu 3000 Eur paskolos likutį, įmoka 158 Eur/ mėn.). Ruošiuosi imti būsto paskolą. Pirminis įnašas yra. Planuojama paskola 50 000 - 55 000. Tvarios pajamos 875 Eur/mėn. Praeityje buvo "epizodų" su greitaisiais kreditais. Jokių vėlavimų nebūta, ir visi mokėjimai padengti. Norėjau patikslinti, jei grąžinu savo turimą paskolą, ar reitingas pasikeičia iš karto, ar reikia tam tikro periodo išlaukti. Kiek maždaug greitųjų kreditų "buvimas" turi įtakos banko maržai (apytiksliai procentais).

Atsakyti
Marius Jansonas
Nepriklausomi paskolų ekspertai

Laba diena, Agne, reitingas yra skaičiuojamas automatiškai po kiekvieno pasikeitimo kurį vertina UAB "Creditinfo Lietuva". Nustatant kredito reitingą yra vertinama:

 • mokėjimų istorija (skolų, kreditorių kiekis, skolų senatis, atsiskaitymo terminai ir t.t.);
 • kredito istorijos trukmė (laikotarpis, kuris apibūdina asmens patirtį apmokant įvairias sąskaitas ir įmokas);
 • ekonominiai duomenys (dalyvavimas įmonių valdyme);
 • kreditavim​​osi aktyvumas (asmens ketinimų kredituotis dažnumas).

Visi kriterijai vertinami kompleksiškai, t.y. nesivadovaujama kuriuo nors vienu. ​Jeigu Jūs grąžinsite kreditą, ​nebesidomėsite kredito ​gavimo galimybėmis, Jūsų valdomos įmonės ekonominiai duomenys gerės, ..., tai atitinkamai ir Jūsų reitingas gerės.​ Kiekvienas ​bankas/​kreditorius individualiai vertina kliento kreditingumą ir ​nustato savo reitingą.

+5Buvo naudinga
Projektą valdo ir vysto lietuviško kapitalo įmonė
Lietuviško kapitalo projektas.
Rinkis paslaugą lietuvišką!
2008-2022 © Bankai.lt - vienintelis bankinių paslaugų palyginimo portalas Lietuvoje. Visos teisės saugomos. Kopijuoti ir platinti informaciją yra draudžiama, nebent gavus raštišką sutikimą. Buveinės adresas: K. Baršausko 59, LT-51423 Kaunas, Lietuva (Kauno mokslo ir technologijų parkas).
Į viršų