Būsto paskola kotedžui

Būsto paskola kotedžui. Čia Jūs matote visus klausimus-atsakymus susijusius su fraze „būsto paskola kotedžui“. Jeigu kils daugiau klausimų šia tema, tuomet užduokite naują klausimą.

Dėmesio! Tik Bankai.lt lankytojai gali gauti Revolut „Premium” planą 3 mėn. nemokamai, pasinaudok šiuo ypatingu pasiūlymu.

Kaip gauti Revolut „Premium” planą ir kortelę 3 mėn. nemokamai?

    1. Įvesk savo telefono numerį pateiktame langelyje šioje nuorodoje: 3 mėn. Revolut „Premium” nemokamai ir gausite unikalią nuorodą, kad atsisiųstumėte „Revolut“ programėlę;
    2. Užsiregistruok „Revolut“ sukurk sąskaitą keliais spustelėjimais;
    3. Rinkis „Premium“ Pasinaudok pasiūlymu atnaujinti sąskaitą ir išbandyk „Premium“ nemokamai. Daugiau informacijos rasi sąlygose.

Klausimai ir atsakymai
Ieškoti
Eimantas

Sveiki, noriu paklausti, esu situacijoje, kad turiu likutine paskola kotedzui, kuris buvo pirktas uz 120000eur, liko moketi 96000eur, taciau kotedzas nuomojamas ir nuoma dengia daugiau, negu menesine imoka. Siuo metu noriu pirkti buta uz 60000eur, turiu sutaupes apie 40% pradini inasa, taip pat katik pamkeiciau darba, pajamos 960eur i rankas, ar butu galymybe gauti dar 40000eur paskolos buto isigijimui ir remontui?

Atsakyti
Atsakymas į klausimą yra ruošiamas ir artimiausiu metu jį pateiksime. Taip pat atminkite, kad bet kuris Bankai.lt lankytojas gali atsakyti į klausimą. Tad jeigu žinote atsakymą ar turėjote panašią patirtį - pateikite atsakymą. Padėkime vieni kitiems!
Rūta

Su vyru paėmę paskolą kotedžui, bet į jį įsikėliau viena ir viena moku paskolą. Jis pavedimu moka elementus vaikams. Skyrybų atveju kaip suprantu turtas dalinamas per pusę ir jam tenktų mokėt dalį paskolos ką jis atsisako daryt. Ar galimas koks notariškas susitarimas, kad aš ir toliau moku paskolą, o ją išmokėjus turtą jis įsipareigoja perrašyti man?

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Rūta, dėkui už klausimą. Jeigu sutartis yra ant Jūsų abiejų, tai ir turtas, kai išsimokėsite bus abiejų. Žinoma, kad vyktų teismai ir Jūs įrodytumėte, kad vyras nemokėjo paskolos, o mokėjote Jūs ir tikriausiai laimėtumėte. Tačiau rekomenduočiau kreiptis į banką dėl paskolos perrašymo, pasikonsultuokite su teisininkais kaip geriau padaryti Jūsų atveju.

+3Buvo naudinga
Andžela

Sveiki, yra paimtas būstui kreditas vyro vardu, jis ėmė kaip dar nebuvom susituokę. Bet norėtume šitą butą paleisti nuomai ir paimti bendrą arba mano vardu kreditą kotedžui kurio vertė 90.000. Ar reikalingas pradinis įnašas? Koks šeimos mėnesio biudžetas turėtų būti, kad gauti paskolą? Ar yra spec. sąlygos tokiems atvejams?! Dėkoju

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Andžela, dėkui už klausimą. Jūs savo vardu kaip ir negalėsite imti būsto paskolos (jeigu nėra spec. sutarčių), įprastu atveju imsite kartu su vyru. Gali būti traktuojama kaip antra būsto pakola, todėl gali būti, kad pradinis įnašas bus apie 20%. Priklausomai nuo to, kokie yra Jūsų dabartiniai įsipareigojimai ir visa bendra situacija, bus skaičiuojamos reikalaujamos minimalios pajamos.

+4Buvo naudinga
Dovilė

Sveiki, mūsų situacija tokia, prieš 2 metus ėmėme paskolą butui, butas buvo apleistas, reikėjo kapitalinio remonto. Remontą pasidarėme, buto vertė kaip ir turėjo pakilti. Dabar norėtume persikelti į kotedžą. Buto paskola dar neišmokėta. Imti dar vienos paskolos nenorime. Kokios sąlygos ir kokie veiksmai gauti paskolą kotedžui?

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Dovile, dėkui už klausimą. Na, jeigu norite kotedžo su paskola, bet nenorite imti antros būsto paskolos, tai nežinau variantų. Nebent galite parduoti butą ir už tuos pinigus jeigu išeina pirkti kotedžą. Nelabai žinau situacijos ir nelabai suprantu klausimo.

+3Buvo naudinga
Akvilė

Laba diena, SEB banke turime paskolą už butą. Butas 3 kambarių Kaune. Paskolos likę išmokėti 3000 eur. Norime gerinti gyvenimo sąlygas ir įsigyti kotedžą Kaune (suma apie 80.000 eur), tačiau pradinei įmokai santaupų 100% neturime. Esame vedę, viena dukra. Bendros pajamos į rankas 2000 eur. Ar galime kažkokiu būdu panaudoti esamą būsto paskolą pradiniam įnašui? Ačiū už atsakymą.

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Akvile, dėkui už klausimą. Jeigu bankas sutinka, galite iš turimos paskolos įmokų sumokėti pradinį įnašą ir turėti vienu metu dvi paskolas. Tačiau reikia tiesiogiai su SEB kalbėtis ar bus tokia galimybė. Manau, kad kitas logiškas variantas yra sumokėti paskolos likutį 3000 eurų ir parduoti turimą butą ir imti paskolą kotedžui.

+4Buvo naudinga
Akvile

Laba diena, deja jūsų pasiūlyme parduoti turimą turtą ir pirkti kitą, logikos nematau, nes jį išnuomavus dengiamos kotedžo palūkanos, o be to yra dukra, kuriai reikės būsto. Todėl šis variantas mums netinkamas. Ar galite plačiau pakomentuoti kitą variantą? Ačiū

Buvo naudinga
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Kalbėkitės su SEB banku ar leis Jums dalį pirmos paskolos įmokų perkelti į naujos paskolos pradinį įnašą. Neprisiskolinkite per daug, jeigu neišeina sutaupyti pradiniam įnašui, vadinasi kažkas negerai su Jūsų finansų planavimu, pergalvokite prioritetus, kas bus, kai palūkanos pakils ir įmoka už būstą ženkliai šoks į viršų? O nuomos kainos kris.. Atsargiai su skolinimusi.

+3Buvo naudinga
Simona

Sveiki, Norėjau sužinoti ar gautume būsto paskolą Lietuvoje jei esame trijų asmenų šeima(2+1vaikas) gyvenanti užsienyje (Didžioji Britanija). Mėnesinės šeimos pajamos apytiksliai 1200€ vienerius metus nekintančios. Čia gyvename 5-6 metus su pastoviom pajamom. Jokio turto neturime, jokių įsipareigojimų bankams neturime. Domina Naujos statybos kotedžai Kaune, Kauno raj. 60000-70000€ . Koks būtų pradinis įnašas? Ir ar būtinas laiduotojas? Ačiū.

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Simona, dėkui už klausimą. Galimybė manau sunkiai įgyvendinama dėl per mažų pajamų tokio dydžio šeimai gyvenančiai užsienyje. Jums pragyvenimas Didžiojoje Britanijoje bus skaičiuojamas ženkliai didesnis, tad laisvų pinigų liks mažiau nei uždirbant tokią sumą Lietuvoje. Imant būsto paskolą, dirbant užsienyje bei gaunant atlyginima ne eurais, bus reikalingi laiduotojai.

+3Buvo naudinga
Renata

Sveiki, Norime pirkti kotedžą kurio kaina 120000e, esame 4 asmenų šeima, aš pati dirbu su verslo liudijumu daugiau nei metus, mano pajamos mėn, yra apie 2300e, vyras dirba su individualia veikla jo pajamos apie 500e, ar yra mums galimybė gauti paskola tokiai sumai?

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Renata, dėkui už klausimą. Vertinant pajamas - pajamų paskolai užtenka. Tačiau bankams klius faktas dėl pajamų kilmės - verslo liudijimo ir individualios veiklos. Galimybės gauti paskolą priklausys nuo banko individualaus vertinimo. Tad Jūsų atveju reikėtų pereiti per visus bankus ir galbūt net unijas, tačiau unijose gali būti ribojama paskolos suma ir bus didesnės palūkanos.

+5Buvo naudinga
Andrius

Sveiki, Norime pirkti kotedžą 90 kv.m., 3,5 arų žemės sklypas, kaina 65000 €. Pasirašėme preliminarią pirkimo/pardavimo sutartį. Sutartyje yra nurodyta, kad žemės sklypo pardavimo kaina yra 16000 € ir buto pardavimo kaina yra 49000 €. Kaip bankas duoda paskola? Namui ir žemei yra ta pati paskola ar žemei neįtraukiami paskolos pinigai ir reikia imti atskirą paskolą ar susimokėti už žemę iš savo lėšų? Dėl paskolos gavimo reikiamą kiekį pinigų bankai suteiks, tik neišsiaiškinau kaip su žeme. Ir ta pati žemės kaina atrodo kosminė.

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Andriau, dėkui už klausimą. Kadangi perkate, o ne statote, manau, kad finansuos bendrą sumą, o ne atskirai. Reikia žiūrėti kaip įregistruota, bet manau, kad neturėtų kilti problemų šiuo atveju. Praneškite kaip sekėsi ir kokia tiksliai situacija buvo, dėkui!

+7Buvo naudinga
Jonas

Gal galumėte dar patikslinti kaip yra su antro brangesnio būsto pirkimu be pradinio įnašo? Esu įsigijęs butą su banko paskolą. Tarkime po kelių metų norėsiu pirkti kotedžą ar namą. Kaip suprantu, kad pretenduot tada į antrą paskolą brangesniam būstui turėtų būti labai pakilę pajamos, kad galėtų mokėti dvi mėnesines įmokas už paskolas? Ar galėtų namą/kotedžą pirkti jau dviese su žmona ir skaičiuoti abiejų pajamas, bet tada ar užsiskaitytų pradinis įnašas kotedžui/namui iš pirmos buto paskolos kuri buvo imta tik mano vardu? Tarkime moku už butą 300eur per mėnesį įmokas ir po trijų metų jau būtų įmokėta 10800eur. Ar užsiskaitytų ši suma kaip pradinis įnašas antrai brangesnio būsto paskolai, nors ji jau būtų imamama ne ant vieno asmens, o ant dviejų, kad užtektų pajamų. Turiu omeny, nereikėtų įnešinėti pradinio, galėtų skolintis visą sumą antram geresniam būstui. Kaip tiksliai viskas vyksta tokiu atveju? Ačiū

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Jonai, dėkui už klausimą. Taip, manau, kad galima prijungti ir Jūsų žmoną prie būsto pirkimo. Tiesiog bus tam tikrų dokumentų suforminimas. Visa kita bus taip kaip ir surašėte - buto paskolos įmokas panaudosite naujojo kotedžo/namo pradiniam įnašui, tačiau tą mažesnį būstą, kuriame nebegyvenate, turėsite įsipareigoti parduoti per sutartą laiką (apie 12 mėn.) ir grąžinti bankui paskolą. Galbūt ir būtų galimybė išlaikyti du būstus, jeigu Jūsų pajamos bus perteklinės ir bankas įvertins teigiamai tokios paskolos galimybę. Čia jau priklausys nuo individualaus susitarimo su banku. Beje, visos procedūros turi vykti tame pačiame banke.

+4Buvo naudinga
Viktorija

Sveiki norime pirkti kotedžą. Iš banko norime imti paskolą 50000e. Turime nepilnametį vaiką. Kokių pajamų reikėtų į rankas tokiai sumai 3 asmenų šeimai? Ir per kiek laiko turėtume pilnai įsirengti iki 100proc., nes bankai sako, kad per 1.5 metų ar tai tiesa?

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Viktorija, dėkui už klausimą. Reikėtų uždirbti apie 1000 eurų per mėn. ir neturėti jokių kitų įsipareigojimų. Taip pat reikės pradinio įnašo 15-20%. 100% baigtumas privalomas per 1,5-2 metus.

+3Buvo naudinga
Projektą valdo ir vysto lietuviško kapitalo įmonė
Lietuviško kapitalo projektas.
Rinkis paslaugą lietuvišką!
2008-2023 © Bankai.lt - vienintelis bankinių paslaugų palyginimo portalas Lietuvoje. Visos teisės saugomos. Kopijuoti ir platinti informaciją yra draudžiama, nebent gavus raštišką sutikimą. Buveinės adresas: K. Baršausko 59, LT-51423 Kaunas, Lietuva (Kauno mokslo ir technologijų parkas).
Į viršų