Buto nuoma

Buto nuoma. Čia Jūs matote visus klausimus-atsakymus susijusius su fraze „buto nuoma“. Jeigu kils daugiau klausimų šia tema, tuomet užduokite naują klausimą.

Dėmesio! Tik Bankai.lt lankytojai gali gauti Revolut „Premium” planą 3 mėn. nemokamai, pasinaudok šiuo ypatingu pasiūlymu.

Kaip gauti Revolut „Premium” planą ir kortelę 3 mėn. nemokamai?

    1. Įvesk savo telefono numerį pateiktame langelyje šioje nuorodoje: 3 mėn. Revolut „Premium” nemokamai ir gausite unikalią nuorodą, kad atsisiųstumėte „Revolut“ programėlę;
    2. Užsiregistruok „Revolut“ sukurk sąskaitą keliais spustelėjimais;
    3. Rinkis „Premium“ Pasinaudok pasiūlymu atnaujinti sąskaitą ir išbandyk „Premium“ nemokamai. Daugiau informacijos rasi sąlygose.

Klausimai ir atsakymai
Ieškoti
Viktorija

Sveiki. Norime pirkti buta (lazdynai, karoliniskes), bet neturime pradinio inaso i banka, kad paimti paskola butui. Ar yra galimybe isigyti buta be pradinio inaso... girdejau yra budai kaip isperkamuoji nuoma... kaip jinai veikia... ar imanoma is vis jieskotis buto zmonems be pradinio inaso. Aciu.

Atsakyti
Atsakymas į klausimą yra ruošiamas ir artimiausiu metu jį pateiksime. Taip pat atminkite, kad bet kuris Bankai.lt lankytojas gali atsakyti į klausimą. Tad jeigu žinote atsakymą ar turėjote panašią patirtį - pateikite atsakymą. Padėkime vieni kitiems!
Eimantas

Sveiki, noriu paklausti, esu situacijoje, kad turiu likutine paskola kotedzui, kuris buvo pirktas uz 120000eur, liko moketi 96000eur, taciau kotedzas nuomojamas ir nuoma dengia daugiau, negu menesine imoka. Siuo metu noriu pirkti buta uz 60000eur, turiu sutaupes apie 40% pradini inasa, taip pat katik pamkeiciau darba, pajamos 960eur i rankas, ar butu galymybe gauti dar 40000eur paskolos buto isigijimui ir remontui?

Atsakyti
Atsakymas į klausimą yra ruošiamas ir artimiausiu metu jį pateiksime. Taip pat atminkite, kad bet kuris Bankai.lt lankytojas gali atsakyti į klausimą. Tad jeigu žinote atsakymą ar turėjote panašią patirtį - pateikite atsakymą. Padėkime vieni kitiems!
Vaidas

Laba diena. Jeigu nupirktas butas su paskola bankui ir jis nuomojamas, bet bankui apie tai nepranešta. Ar mokant VMI mokescius uz buto nuoma, bankas galetu gauti informacija is VMI ar registru centro, kad butas yra nuomojamas ir uz ji mokami mokesciai?

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Vaidai, dėkui už klausimą. Na, teoriškai gal ir gali, nes turtas yra banko. Berods sutartyje su banku turėtų būti punktas, kad turite pranešti, o jei pažeidžiate punktą - pažiūrėkite kokios ten sąlygos.

+8Buvo naudinga
Asta

Laba diena, aš su tėvais gyvenu savivaldybės bute nuo 1999 metų, labai norėtume jį privatizuoti, bet deja bankai paskolos neduoda dėl mažų pajamų. Tėtė turi I grupę (25%), mama II grupę (35%) invalidumų. Ar galima būtų buta išsipirkinėti iš savivaldybės be bankų išperkamąją nuoma.

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Asta, dėkui už klausimą. Nežinau tokios programos, reikėtų kreiptis į savivaldybę patikslinimui.

+4Buvo naudinga
Antanas

Laba diena, jei įsigyju butą su valstybės remiama paskola, pagal įstatymą (13 straipsnis), butą negalima perleisti 5 metus? Galima šitą laikotarpį būstą nuomoti?

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Antanai, dėkui už klausimą. Manau, kad galima, nėra įstatyme jokių draudimų.

+4Buvo naudinga
Jurgita

Sveiki, noriu paklausti. Šiuo metu nuomoju butą Šiauliuose. Moku nuomą kas mėnesį po 200€ ir dar už komunalines. Norėčiau nusipirkti savo nuosava butą. Geriau mokėsiu paskolą tuos 200€, nei nuomą. Mano mėnesio pajamos šiuo metu yra į rankas 520€, vaiko pinigai kas mėnesį yra 160€. Nuo rugpjūčio mėnesio atlyginimas truputį didės. Kiek galėčiau gauti pinigų būsto įsigyjimui? O jeigu neužtenka atlyginimo, tai koks jo dydis turėtų būti, kad būtų galima gauti paskolą. Ačiū

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Jurgita, dėkui už klausimą. Galite galvoti apie 20-30 tūkst. eur paskolą. Bet detalesnį vertinimą pasakys tik bankai.

+3Buvo naudinga
Oksana

Sveiki. Situacija ilga ir kebli. Radome namą už 140tūkst eurų. turime du butus. Mastome visas alternatyvas kaip geriau pasielgti. Parduot abu butus ir imti mažesnę paskolą, ar galbūt nuomot juos (vienas jau nuomojamas, kitame patys gyvename) ir iš gaunamų pajamų mokėt paskolą. Bet, neaišku ar tokia suma mums bus suteikta, nes: nesuprantame ar vyro visą algą skaitys kaip pajamas. Vyras dirba per du darbus ir abiejuose yra išreikštas algos mokėjimas per 3punktus-alga, mašinos nuoma ir darbas kelyje. Bendrai apie 700eur. Aš esu antrus metus vaiko priežiūros atostogose. Dar iki 2018m balandžio gausiu iš sodros 40proc, t.y. 450eur. Rugsėjį buvau nusprendus grižt darban (tada vaikui sukako 1,5metų), bet direktorius pareiškė, jog aš nebereikalinga. Gražiuoju išpešiau 6 išeitines, plius 2mėn atostoginius, kurie buvo išmokėti spalio 4dieną. Po atleidimo į biržą nestojau, nes jau turėjau kt darbo padiūlymą ir be to turiu individualią veiklą. Lapkričio 18d pradėjau dirbt kt darbovietėje ir ten dar dirbu tik 2 savaites. Sutarta ir patvirtinta alga ne mažiau 700eur (plius procentai nuo pardavimo). Ką patartumet ir kaip kebliai atrodo mūsų situacija?

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Oksana, dėkui už klausimą. Situacija nėra kebli, tiesiog Jums reikia pasirinkti tinkamą variantą. Kadangi pagal esamą finansinę situaciją 140 tūkst. paskolos suma yra Jums per didelė, Jūs turite du variantus:

  1. padidinti mėnesines šeimos pajamas iki ±2000 eur, būti išdirbus nemažiau nei 6 mėn. ir tada kreiptis dėl būsto paskolos;
  2. mažinti būsto paskolos sumą. Tam Jūs galite parduoti vieną ar abu butus, priklausomai nuo jų vertės, tuomet kreiptis į banką dėl trūkstamo likučio perkamam namui.

Žinoma, Jūsų situacija yra šiek tiek supainiota ir nėra aišku kaip bankai vertins Jūsų pajamas, kadangi daug klaustukų dėl pajamų kilmės. Rekomenduoju kreiptis į bankus susiderinti sąlygas, išsiaiškinti reikalavimus, ko trūksta ir pasiruošti imti būsto paskolą tinkamai, jeigu ji jums bus reikalinga. Galbūt pakaktų parduoti abu butus ir nusipirkti namą?

+3Buvo naudinga
Monika

Sveiki, norėtume įsigyti NT už ~50000eur. Sutuoktinis dirba užsienyje apie 4metus pagal neterminuotą darbo sutartį su stabiliai didėjančiomis pajamomis (atskaičius mokesčius ~3000eur/mėn). Aš pati turiu Asmeninį turtą, t.y. butą. Ar įmanoma gauti paskolą NT įsigyjimui be pradinio įnašo, bet tarkim užstatant savo pačios butą? Ačiū už atsakymą.

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Monika, dėkui už klausimą. Pradiniam įnašui yra būtina turėti savo sutaupytas lėšas, kitu atveju būsto paskolai nesate pasiruošę.

+4Buvo naudinga
Renata

Steponai, aišku įstatymus galvojate ne jūs, bet tarkim laimėjus loterijoje sumą pradiniam įnašui padengti reiškia jau, kad žmogus pasiruošęs paskolai? O žmogus turintis išsilavinimą ir pastovų darbą, mokantis nuomą stabiliai 5 metus paskolai nepasirengęs, nes tiesiog dar nesutaupė įnašo? Man asmeniškai toks sprendimas kas pasiruošęs paskolą gauti kas ne yra neteisingas.

+9Buvo naudinga
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Na, tokie jau įstatymai. Dėl loterijų tai yra pavieniai atvejai, o be to, jeigu jo pajamos yra nepakankamos ir prasta kredito istorija - jis negaus paskolos, nors ir laimėjo loterijoje. Juk įstatymai ir ribojimai yra kuriami ne tam, kad jus apgautų, o tam, kad Jus apsaugotų. Bent jau šiuo konkrečiu atveju. Dabar gyvenate labai gerai, galbūt turite pinigų įmokoms, bet faktas, kad nesate pajėgūs susitaupyti pinigų pradiniam įnašui rodo, kad atėjus sunkesniems laikams ir kai palūkanos bei įmokos už paskolą pakils 2-3 kartus, būsite nepajėgūs išsimokėti paskolą. O tie sunkesni laikai gali ateiti bet kada.

Sėkmės ir skolinkitės atsakingai ;)

+4Buvo naudinga
Andrius

Sveiki, esu vienas, pajamos minimum 650 į rankas (paskutinių 6 mėnesių vidurkis apie 1200 į rankas) ar galima gauti paskolą (apie 50000) be pradinio įnašo? Nuomojuos butą už 150e, tad geriau imt paskolą ir moket sau, nes nuoma kyla kaip ant mieliu.

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Andriau, dėkui už klausimą. Pagal pateiktas pajamas paskolą turėtumėte gauti (žinoma reiktų vertinti kredito istoriją, žiūrėti pajamų šaltinį), tačiau privalote turėti pradinį įnašą. Būsto paskolos išduodamos TIK su pradiniu įnašų, mažiausias įnašas 15%, tačiau priklausomai nuo būsto ar Jūsų finansinės situacijos pradinio įnašo gali paprašyti ir didesnio. Bet pradinis įnašas privalomas. Sėkmės.

+4Buvo naudinga
Žydrūnas

Sveiki kaip man būtų ymanoma gauti paskolą būstui nes nuomai tiek pat atiduodu geriau atiduociau kompanijoje kuri padėtų man įsigyti busta nes nuomos kyla labai

+3Buvo naudinga
Lina

Sveiki, mano mama 57 m. amžiaus, išsiskyrusi, turi 1/2 2k. buto, Kauno raj. Garliavoje, kurio vertė yra apie 25000€. Šiai dienai gyvena ir dirba Kaune, algos gauna minimumą, plius aš kiekvieną mėnesį pervedu po 325€, už nuomą moka 200€(neoficialiai), radome nedidelį, kuklų butuką, už 12.000€, kuris mokant tuos pačius 200€/mėn atsipirktų per 5metus (iki pensijos) ar būtų įmanoma jai pasiimti paskolą 12.000€ būstui arba kaip vartojamą paskolą? Ar aš galėčiau (ir ar to reikėtų) būti laiduotoja, jeigu pati dirbu su Verslo liudijimu? Beje pati planuoju imti iki 60.000€ paskolą verslui, komercinėms patalpoms įsigyti, ar toks įsipareigojimas man nepakenktų? Dėkoju už jūsų laiką, atsakant į mano klausimus :)

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Lina, dėkui už klausimą. Būsto/vartojimo paskolos įprastai yra išduodamos iki pensijinio amžiaus vertinant asmens pajamas, kredito istoriją ir bendrą situaciją. Priklausomai nuo Jūsų mamos asmens vertinimo būtų priimamas individualus sprendimas dėl paskolos išdavimo, tačiau Jūsų mamos pajamų yra per mažai norint gauti būsto paskolą. Tai, kad Jūs pervedate as mėnesį pinigus - jie nesiskaito, nes yra neoficialūs (dovana). Pagal atsakingo skolinimo nuostatus, šeima imanti paskolą gali skirti ne daugiau 40% nuo savo pajamų paskolos išmokėjimui. Idealiu atveju paskolos įmoka turėtų būti ±20% nuo per mėnesį gaunamų pajamų.

Manau logiškiausia ir pigiausia būtų, jeigu Jūs, o ne Jūsų mama pirktų šį butą. Kitais atvejais - su laidavimu, užstatu ar dar kitokiomis galimybėmis suprastės sąlygos ir paskola bus gana brangi ir komplikuota. Taip pat atminkite, kad pateikėte 200 EUR mėnesinę įmoką be palūkanų, kai prisidės palūkanos - įmoka padidės. Kitas variantas galbūt didinti pradinį įnašą, taip mažinant paskolos dydį ir atitinkant esminius reikalavimus, bet iš esmės minimalus atlyginimas yra per maža suma.

Dėl laidavimo ir ateities sąlygų, bet koks finansinis įsipareigojimas gali turėti įtakos būsimiems įsipareigojimams, tačiau tai priklausys nuo Jūsų gaunamų pajamų dydžio, veiklos, verslo plano ir t.t. Bet vėlgi, reikia individualaus vertinimo įstaigos, kuri finansuos Jūsų norimus pirkinius.

+4Buvo naudinga
Projektą valdo ir vysto lietuviško kapitalo įmonė
Lietuviško kapitalo projektas.
Rinkis paslaugą lietuvišką!
2008-2024 © Bankai.lt - vienintelis bankinių paslaugų palyginimo portalas Lietuvoje. Visos teisės saugomos. Kopijuoti ir platinti informaciją yra draudžiama, nebent gavus raštišką sutikimą. Buveinės adresas: K. Baršausko 59, LT-51423 Kaunas, Lietuva (Kauno mokslo ir technologijų parkas).
Į viršų