Elektra

Elektra. Čia Jūs matote visus klausimus-atsakymus susijusius su fraze „elektra“. Jeigu kils daugiau klausimų šia tema, tuomet užduokite naują klausimą.
Klausimai ir atsakymai
Ieškoti
Justina

Sveiki, turime įsigiję namą Panevėžyje su paskola. Vilniuje esame pasistatę savo lėšomis namą (dėžutė, langai, apšiltintas stogas, grindinis šildymas, išvedžiota elektra, dujos, vanduo, nutinkuotos sienos). Norime imti dar vieną paskolą baigti Vilniaus namo statybas. Šiuo metu norime pasiruošti prieš einant į banką visus reikiamus dokumentus, kokie jie turėtų būti? - Namo baigtumo % registravimas? - Turto vertinimas? - Sąmata? Ar turi įtakos namo baigtumo %? Galvoju galbūt nerodyti jau esamų komunikacijų kad. byloje, kad sąmatoje galėtume įtraukti didenę norimą išleisti sumą? Ar visgi geriau rodyti didesnį baigtumą, kad turto vertinimas būtų didesnis ir duotų daugiau paskolos? Beje, ar samata turi būti rengta mūsų buitiškai, ar specialisto? Taip pat norime imant antrą paskolą, prašyti banko perimti ir senąją paskolą, jas apjungiant ir išrgistruojant Panevėžyje esantį namą iš įkeisto turto registrų. Ar taip yra įmanoma? Klausimų daug, bet labai esame pasimetę šiame dokumentų ir statybų procese. Būsiu dėkinga už bet kokį atsakymą.

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Justina, dėkui už klausimą. Geriausias būdas yra nuvykti į bankus ir pasiteirauti apskritai ar Jūsų pajamos ir esama situacija leidžia galvoti apie antrą paskolą. Nes vis tik namo sumos yra nemažos ir įsipareigojimai nemaži. Dėl vertinimo didesnio ar mažesnio, kažko nerodymo, nemanau, kad geras sprendimas ir ar tai pavyks, nes turto vertintojas turės būti banko nurodytas. Namo baigtumo % turi įtakos, nes kai kuriuose bankuose bus reikalaujamas ±30-50% baigtumas (priklauso nuo banko, unijose mažesni baigtumai). Dėl dokumentų kreipkitės į bankus ir pateiks visą sąrašą esamai situacijai, bet viskas prasidės nuo turto vertinimo ir namo projekto.

+3Buvo naudinga
Audrius

Su žmona norime pirkti 2 a. namą. Namo baigtumas 85%. Ko reikia, kad namas būtų įregistruotas 100%. Namo fasadas ištinkuotas, sudėtos palangės. Fasadui trūksta tik lietaus nutekėjimo sistemos. Pirmame aukšte padarytas grindinis šildymas, sienos dengtos gipso kartonu ir išvedžiota elektra bei santechnika. Antrame aukšte padarytos grindys, išvedžioti vamzdžiai radiatoriams, sienos dengtos gipso kartonu, išvedžiota elektra. Ko dar trūksta?

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Audriau, dėkui už klausimą. Pasikvieskite turto vertinintoją ir pasitikrinkite ko reikia.

+8Buvo naudinga
Gineta

Laba diena, Norėjau pasiteirauti vienu klausimėliu dėl subsidijų gavimo jaunoms šeimoms atitinkame visus kriterijus ir pažyma dėl paramos yra gaunama, bet ar bankai priims ją ir bus suteikiama subsidija iš valstybės jei butas (daugiabutyje) yra dalinės apdailos (t.y. ištinkuotos sienos, išbetonuotos grindys lieka tik remontuotis pagal norus ir galimybes)taip pat yra pravesto visos komunikacijos (šildymas, vandentiekis, elektra) daugiabučio baigtumas 100 procentų. Tai ar tokiam būstu/butui galima gauti valstybinė subsidija jaunoms šeimos?

Atsakyti
Kristina

Mane taip pat labai domina atsakymas :).

Buvo naudinga
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Gineta, dėkui už klausimą. Taip, su šia problema susiduria daugelis norinčių gauti paramą. Paradoksas tame, kad savivaldybė išduoda pažymą ir kaip ir duoda žalią šviesą paskolos gavimui, bet bankas atsisako išduoti būsto paskolą. O tą patį butą, jeigu imtumėte būsto paskolą be paramos, banke, gautumėte paskolą. Yra daug niuansų ir dar daug skirtingų situacijų. Iš esmės, logikos negauti paramos ir paskolos esamu atveju neturėtų būti. Todėl manau, kad kiekvienos šeimos atveju gali būti skirtingai. Spaudoje buvo aprašyti minėti atvejai, o Lietuvos bankas pakomentavo, kad nusiskundimu kaip ir nebuvo būta. Tad reikia konkrečiu atveju, kilus akivaizdžioms problemoms kreiptis į savivaldybę, banką ir Lietuvos banką, kad pateiktų paaiškinimus, jeigu atsakymas būtų neigiamas.

+3Buvo naudinga
Vaida

Sveiki, norime įsigyti namą su 80 proc. baigtumu. Sienos, stogas, durys langai yra, vandentiekis išvedžiotas, visas vamzdynas išvedžiotas, nėra atvesta elektra. Ar elektra turi būti butinai įvesta norint gauti paskolą iš banko?

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Vaida, dėkui už klausimą. Norint gauti būsto paskolą, nebūtina yra elektra, t.y. galite gauti paskolą su 80% baigtumu, tačiau įsipareigosite bankui per nustatytą laiką įrengti būstą iki 100% baigtumo.

+4Buvo naudinga
Gintas

Sveiki. Prieš mėnesį įsigijau sklypą su jame esančiais pamatais (vieno aukšto gyvenamam namui), visomis komunikacijomis (elektra, vandeniu bei nuotekomis), statybos leidimu bei projektu. Tokio turto vertė galėtų būti apie 25000 Eur. Noriu statyti namą su banko paskola už 80000 Eur. Ar būtų galimybė įsigyti paskolą tokiu būdu: atlikti aukščiau išvardinto turto įvertinimą ir gauti apie 70 proc. paskolos nuo to turto vertės, vėliau pastatyti dalį namo ir vėl atlikus įvertinimą - gauti kitą dalį paskolos ir t.t. Kiek teko klausti telefonu - bankams toks variantas netinkamas.

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Gintai, dėkui už klausimą. Reikia kalbėtis su bankais ir turto vertintojais. Turi būti minimalus reikalaujamas baigtumas tam, kad bankai galėtų finansuoti. Viskas priklauso nuo pačio turto tikslios vertės ir bankų reikalavimų ir požiūrio šiuo atveju. Taip pat atsižvelkite į bankų atsakymus, ką reikia padaryti, kad bankai finansuotų. Iš esmės idėja yra įmanoma, bet reikia žiūrėti į situaciją kartu su bankais, nes jie pinigus skolins.

+3Buvo naudinga
Lina

Laba diena, Norėjau pasiteirauti, kaip siūlytumėte pasielgti šioje situacijoje; 2018 m. gruodį įsigijome būstą 79 kv. m. (II grupės nesudėtingas statinys) su žemės sklypu 85 proc. baigtumu įregistruotu registrų centre. Kuomet pasirašinėjome pirkimo pardavimo sutartį notarų biure statytojas nebuvo pabaigęs šių darbų: stogo apkalimas, vėdinimo kamino išvedimas dujiniam katilui, inžinerinės komunikacijos (dujos, elektra ir vanduo). Minėti darbai pirkimo pardavimo sutartyje nebuvo konkrečiai išvardinti, tačiau statytojas žodiniu patvirtinimu iki šiol žada, jog komunikacijos bus priduotos ir darbai pabaigti. Pradėjus domėtis ESO ir Rajono vandenų atsakingose institucijose paaiškėjo: elektros skaitikliui pastatyti reikalinga varžų matavimai, kurių statytojas nėra pateikęs ESO, dujoms reikalinga sertifikatai katilo ir vėdinimo kamino, kurio statytojas nėra pastatęs iki šiol, dėl vandens kadangi pagrindinė vandentiekio trasa praeina toliau nuo sklypo kur yra pastatas statytojas privalo gauti sutikimą iš siurblinės fizinio asmens (savininko), gavęs sutikimą jį pateikti institucijai ir tik tuomet galės prijungti vandentiekio, šito jis taip pat nėra padaręs. Šiuo metu statytojas visiškai atsisako bendrauti. Kokie turėtų būti veiksmai?

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Lina, dėkui už klausimą. Reikia žiūrėti į tai, ką sutartyje statytojas įsipareigojo pastatyti ir kokį baigtumą pasiekti. Jeigu pagal sutartį statytojas įvykdė darbus, tai statytojas neatsako. Jeigu sutartyje numatyti dalykai, kurie nėra atlikti - kreipkitės į teismą. Žodiniai susitarimai negalioja.

+3Buvo naudinga
Tomas

Sveiki, esame šeima (vyras ir žmona) žmona šiuo metu laukiasi, vyras grįžęs iš užsienio ir pradėjęs dirbti Lietuvoje, turime savo nuosavą sklypą regione, sklype atvestos komunikacijos (elektra, dujos, vandentiekis, kanalizacija), padaryti pamatai, jokių įsipareigojimų neturime, nuosavų lėšų turim tik sienoms ir stogui. Žmona uždirba 1000 į rankas, mano pajamos planuojamos apie 1000 į rankas. Kada būtų geriausia kreiptis dėl paskolos? Ar reikalingas pradinis įnašas, ar geriau investuoti visas lėšas į statoma namą ir tada kreiptis dėl paskolos, ar bankas užskaitys namą kaip pradini įnaša?

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Tomai, dėkui už klausimą. Kreipkitės dabar į skirtingus bankus išsiaiškinti situacijai. Bankai turbūt reikalaus vyro pradirbti bent 6 mėn., todėl gali tekti laukti dar 6 mėnesius. Palaikykite ryšį su bankais, išsiaiškinkite kokios sąlygos bus, jeigu lauktumėtės kūdikio, nes planuojate. O po to viskas išsirutulios savaime.

Namo statybos finansavimo procesas atrodo taip: nusiperkate sklypą, pasistatote dėžutę (apie 40-50% baigtumas) savomis lėšomis, tada įvertinate pastatytą dėžutę ir pagal tai bankas suteikinėja paskolą (dalimis arba iš karto, priklausomai nuo banko ir situacijos). Pradinio įnašo Jums nereikės bankui mokėti, tiesiog bankas finansuos ±80% nuo įvertintos pastatytos dėžutės vertės, o Jūs privalėsite pasiekti 100% baigtumą per sutartą laiką.

Sėkmės!

+3Buvo naudinga
Jovita

Sveiki. Nelabai suprantu jau tarp daugybės atsakymų, Statausi namą, turiu žemės sklypą, atvesta elektrą, pamatai, sienos, stogas, langai ir tai yra apie 40-55% baigtumo. Su tokiu baigtumu einu į banką užstatyti namo ir pasiimti paskolą tolimiesniems darbams ir reikia DAR turėti pradiniui inašui? Ar kaip suprasti?

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Jovita, dėkui už klausimą. Priklausomai nuo banko, gali skirtis ir finansavimo modelis, tačiau įprastas yra toks: Jūs gaunate iš banko 80% nuo turto vertės, o 20% turite įnešti/išleisti patys, kad pasiekti 100% baigtumą. T.y. Jūs bankui neturėsite mokėti pradinio įnašo, Jūs tą sumą 20% išleidžiate namo statyboms. Ir svarbu atkreipti dėmesį, kad bankas individualiai sprendžia kokią sumą gali finansuoti, o nuo to ir priklauso, kokį pradinį įnašą turite turėti susitaupę.

Taip pat namo finansavimas gali būti dalimis, pavyzdžiui ta visa suma suskirstyta į tris dalis. T.y. padalinama ta suma, kurią bankas skolins iš trijų ir skolinama trijais etapais, kas kartą vertinant būstą iš naujo, tol, kol pasiekiate 100% baigtumą.

+4Buvo naudinga
Marijus

Norėtume paimti paskolą namo statybai. Yra patvirtintas projektas. Statybos leidimas. Sklypas nuosavas 2 ha. Baigiami gyvenamojo namo pamatai. Įvesta elektra, yra vandens gręžinys, biologiniai nuotekų valymo įrenginiai. Projekte yra ir ūkinis pastatas, tačiau be jo galime ir apsieiti. Ar galime gauti paskolą, įkeičiant sklypą ir tai, kas jau įrengta? Investavome apie 40 000 Eur be sklypo vertės (elektra, vanduo, nuotekos, gerbūvis, įvažiavimas, pamatai). Kad užbaigti gyvenamąjį namą reikia mūsų paskaičiavimu maždaug 100 000. Man 53-eji, šeimos mėnesinės pajamos po mokesčių apie 2000 Eur. Dėkui.

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Marijau, dėkui už klausimą. Priklausomai nuo turto vertinimo ir kaip bankui patiks tas turtas, projektas, koks baigtumas ir pan. Šiaip turi būti pastatyta bent jau dėžutė, turite turėti adresą registrų centre. Pasiteiraukite tiesiogiai bankų ko trūktų iki to, kad finansuotų.

+3Buvo naudinga
Tadas

Sveiki, statausi gyvenamąjį namą be statybos leidimo, tačiau pagal LR įstatymus man statybos ledimas ir nėra reikalingas, jau buvau tikrintas statybos inspekcijos, viskas tvarkoje. Tad dabar klausimas dėl būsto statybos paskolos. Ar gaučiau būsto statybai paskolą jei statyba vyksta be statybos leidimo? Pastatas jau turi stoga langus įvestą elektrą, įvestą kanalizaciją.

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Tadai, dėkui už klausimą. Imant būsto paskolą, statybos leidimas būtinas. O kokiu atveju čia Jums nereikalingas statybos leidimas? Pasiderinkite su bankais ar jiems tinka tokia sąlyga. Deja, negaliu atsakyti daugiau, nežinodamas detalių.

+3Buvo naudinga
Projektą valdo ir vysto lietuviško kapitalo įmonė
Lietuviško kapitalo projektas.
Rinkis paslaugą lietuvišką!
2008-2022 © Bankai.lt - vienintelis bankinių paslaugų palyginimo portalas Lietuvoje. Visos teisės saugomos. Kopijuoti ir platinti informaciją yra draudžiama, nebent gavus raštišką sutikimą. Buveinės adresas: K. Baršausko 59, LT-51423 Kaunas, Lietuva (Kauno mokslo ir technologijų parkas).
Į viršų