Motinystės pašalpa

Motinystės pašalpa. Čia Jūs matote visus klausimus-atsakymus susijusius su fraze „motinystės pašalpa“. Jeigu kils daugiau klausimų šia tema, tuomet užduokite naują klausimą.

Dėmesio! Tik Bankai.lt lankytojai gali gauti Revolut „Premium” planą 3 mėn. nemokamai, pasinaudok šiuo ypatingu pasiūlymu.

Kaip gauti Revolut „Premium” planą ir kortelę 3 mėn. nemokamai?

    1. Įvesk savo telefono numerį pateiktame langelyje šioje nuorodoje: 3 mėn. Revolut „Premium” nemokamai ir gausite unikalią nuorodą, kad atsisiųstumėte „Revolut“ programėlę;
    2. Užsiregistruok „Revolut“ sukurk sąskaitą keliais spustelėjimais;
    3. Rinkis „Premium“ Pasinaudok pasiūlymu atnaujinti sąskaitą ir išbandyk „Premium“ nemokamai. Daugiau informacijos rasi sąlygose.

Klausimai ir atsakymai
Ieškoti
Justina

Laba diena, Norėjau Jūsų pasiteirauti kaip bankas vertina pajamas, jei šiuo metu esu vaiko priežiūros atostogose, gaunu 40 proc. (269 EUR) pašalpą ir tuo pačiu dirbu. Vaikui suėjus 1 metams pradėjau dirbti puse etato, vėliau 0, 75 etato ir nuo birželio 1 d.- pilnu etatu. Mano pajamos: darbo užmokestis nuo 350-400 EUR per mėnesį motinystės išmoka. Nuo birželio 1 dienos pajamos 570 eur (alga) motinystės išmoka. Vyro pajamos- 570 EUR. Auginame du nepilnamečius vaikus. Darbo stažas abiejų virš 5 metų. Turime savo turtą, bet iki 2025 m. mokame paskolą, 115 eur į mėnesį, skolos likutis 7000 eur. Pradinį įnašą turime, būsto kaina 64 000 EUR.

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Justina, dėkui už klausimą. Kiekvienas bankas vertins individualiai. Šiaip stabilias pajamas vertins tokias, kai grįžote iš atostogų ir pradirbote 6 mėn. (paskutinių 6 mėn. uždarbio vidurkį), o dėl papildomų atostogų metu gautų pajamų vertinimo - čia jau priklausys nuo banko, bet jos nėra ateities pajamos, kurios bus ateityje, todėl žiūrės į Jūsų darbo sutartį. Dėl sąlygų - kreipkitės į bankus dėl paskaičiavimų.

+4Buvo naudinga
Gitana

Esam 21m ir 27m nesusituokusi šeima turim 9 mėn. vaiką. Aš esu motinystės atostogose, o sužadėtinis dirba Norvegijoje per Lietuvos firmą. Mano pajamos su pašalpa per mėn. išeina 248€, o sužadėtiniui per mėn. vis skirtingai, nes 2 mėn. dirba 1mėn. Lietuvoj atostogauja. Žinom, kad SEB banke 50% teskaičiuoja komarinduotės pinigus norint imt būsto paskolą. Sužadėtinis turi automobilio paskolą, bet jis grąžins viską jau kita mėn. Mūsų bendros pajamos per 3mėn. 3751€ skaičiuojant tik jo minimalų atlyginimą 334€ 50% komandiruotes pinigus. Kokią didžiausią paskolą būtų tikimybė gaut susituokus ar tik jam vienam? Jam per 3mėn. 3000€ gaunasi. Ir kaip bankas skaičiuoja kiek 1 žmogui turi užtekt ir kiek 1 vaikui? Gyvenam Skuodo raj., namą žiūrinejam aplink Kretinga. Jo darbas 2mėn. Norvegijoje 1mėn. Lietuvoje, Lietuvoje stažas nutrūksta, bet pasiėmus biuletenis viskas tvarkoje su šituo stažu būtų. Pajamos kas mėnesį išeina, pirmą mėn. jam sumoka už 2sav., kitą mėn už pilną mėn. ir tada kitą mėn. vėl už 2sav. Ir jei jis imtų vienas pats paskolą, kaip skaičiuotų dėl vaiko jei alimentų nėra priteistų?

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Gitana, dėkui už klausimą. Nėra konkretaus atsakymo kokias sumas išduotų bankas imant būsto paskolą. Nestandartinė situacija, todėl reikia individualaus vertinimo dėl darbo Norvegijoje ir Lietuvoje. Kreipkitės į bankus, kad pateiktų visus įmanomus variantus su paskaičiavimais pagal Jūsų situaciją.

+3Buvo naudinga
Dovilė

Laba diena, Mane domina banko paskolos paėmimas būsto įsigijimui ir motinystės atostogos. Sakykite kaip yra su šia situacija, ar gaunama pašalpa yra įskaičiuojama į mėnesines pajamas, kad gauti paskolą būstui?

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Dovile, dėkui už klausimą. Motinystės pajamos būtų pridedamos jeigu pagrindinės pajamos būtų Jūsų vyro. Jeigu paskolą imsite viena, tuomet turėtumėte išdirbti 3-6 mėn. grįžusi į darbovietę. Laikotarpis priklausytų nuo banko ir bendros Jūsų situacijos.

+4Buvo naudinga
Giedrė

Sveiki, norėčiau sužinot, planuojame kitais metais imti paskolą namo statybai, ir žinau kad motinystės pašalpą bankas skaičiuoja tik 40% nuo sumos, o kaip yra su vaikų invalidumais ir vaiko pinigais? Ar tas pajamas skaičiuoja 100% ar tik 40%? Planuojame imti 55000 tuks ir pasinaudoti valstybės parama 20%.

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Giedre, dėkui už klausimą. Dėl invalidumo, tai priklausys nuo invalidumo lygio ir pašalpos stabilumo, t.y. kiek laiko dar gausite pašalpą ir kokio dydžio. Ar pašalpa kas metus persiskaičiuoja ir pan. Bet šiaip invalidumo pašalpa vertinama 100%. Valstybės 20% parama galėsite pasinaudoti tik 2 bankuose, t.y. SEB ir Swedbank, kiti bankai programoje nedalyvauja.

+5Buvo naudinga
Andrius

Sveiki. Turime keblią situaciją dėl būsto paskolos. Esame 4 asmenų šeima iš Vilniaus. Mažajam šiuo metu 6 savaitės, žmona yra nėštumo ir gimdymo atostogose. Vaiko priežiūros pašalpa bus mokama tik nuo lapkričio 15 d. Šiuo metu kaip tik parduodame savo butą ir perkame didesnį. Šeimos pajamos į rankas yra apie 1500-1600 eur. Perkamas butas kainuoja 88000 eur (15 proc turėsime savo pardavę savąjį butą). Iki vaiko gimdymo pajamų likusiai paskolos daliai pakako. Žinau, kad motinystės priežiūros atostogų metu, mamos pajamos bankai vertina kaip visą išmokėtą paskutinės pašalpos sumą (jei pasirinkta 1 metai) arba 40 proc atlyginimo (jei pasirinkta 2 metų atostogos). Esmė tokia, kad kol kas žmona dar nepasirinkus 1 ar 2 metu atostogose bus ir kol kas Sodra nepaskaičiavusi pašalpos dydžio, o butą perkame jau dabar (jau esame sumokėję rezervacijos mokestį). Klausimas: kaip tokiu atveju bankai elgiasi, kaip skaičiuoja mamos pajamas, jei dar nėra pasirinkta motinystės atostogų trukmė?

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Andriau, dėkui už klausimą. Bankas vertins praėjusių paskutinių 6 ir daugiau mėn. pajamas, tad manau, kad jeigu pajamų užteko iki tol, neturėtų kilti problemų. Bankai įprastai nevertina ateities, o vertina faktą kaip yra ir kaip buvo, tačiau jeigu reikėtų parodyti būsimas išmokas, tuomet galėtumėte parodyti patvirtintą Sodros pažymą.

Sėkmės! Jeigu nesunku, parašykite kaip išsprendėte šią situaciją.

+4Buvo naudinga
Bela

Sveiki, mes norime imti paskolą būstui kaip dirbantys užsienyje. Paskolos suma būtų 29000 eurų. Būsto kaina 76000 eurų. Vyro atlyginimas 1392,83 svarų, o mamos 919,21 tai bendros pajamos gaunasi 2312,04 svarų per paskutinius metus, apytiksliai 2650 eurų. Šeimą sudaro 3 asmenys. Nuo gegužės mama išėjo motinystės atostogų ir gauna 560 svarų per mėnesi. Šią sumą ji gaus iki vasario mėnesio, o vėliau grįš į ankstesnį darbą. Su banku bendravome elektroniniu būdu, mus informavo, kad viskas gerai ir atitinkame banko reikalavimus. Tačiau nuėjus įgaliotam asmeniui į banko filialą tvarkyti paskolos dokumentų, mums pranešė, kad neatitinkame reikalavimų, nes motinystes pašalpa dirbantiems užsienyje nesiskaičiuoja į šeimos pajamas. Tačiau bendraujant elektroniniu būdu su banko atstovu, jis mus informavo priešingai, kad motinystės pašalpa skaičiuojasi į šeimos pajamas. Bankas DNB į kurį buvo kreiptasi. Norėjau paklausti kaip su kitais bankais ar skaičiuojasi motinystės pašalpa į bendras šeimos pajamas ar ne?

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Dėkui už klausimą. Motinystės pašalpos pajamos įprastai yra įtraukiamos/atsižvelgiama, tačiau su prastesniu koeficientu. Matomai įvertinus Jūsų šeimos situaciją, patikrinus visus faktus - to bankui neužteko. DNB šiaip liberaliausiai žiūri į užsienyje gaunamas pajamas, tačiau rekomenduoju dar pasitikrinti SEB'e. Jeigu nepavyktų - kreipkitės į unijas, priklausomai nuo perkamo būsto miesto - Mano unija ir Šeimos kredito unija (Vilniuje, Vilniaus raj., Trakuose), Kauno kredito unija (Kaune).

+3Buvo naudinga
Alina

Laba diena, Norėčiau sužinoti ar man priklausytų valstybės parama būstui įsigyti jei turimas NT neviršyja nustatytos 2 asmenų (aš+vaikas) ribos, tačiau 2015 m. pajamos viršyja šią ribą, kadangi tuo metu dirbau ir gaudavau motinystės (tėvystės) pašalpą, kurios 2016 m. jau nebemoka? Ar norit gauti valstybės paramą privalo būti teismo būdu nustatyta pastovi vaiko gyv.vieta su manimi (tėvystė įforminta, susituokę nebuvom, kartu negyvenam)? Vaiko ir mano gyv.vieta deklaruota tėvų bute, čia ir gyvename. A.

Atsakyti
Marius Jansonas
Nepriklausomi paskolų ekspertai

Alina, nežinant visų aplinkybių - gaunamų pajamų, Jūsų finansnės padėties ir t.t. tiksliai atsakyti negaliu. Sprendimą dėl Valstybės paramos priima savivaldybė. Išsirinkus būstą reikia įsitikinti kad bankas, įvertinęs visas aplinkybes Jums vienai sutiks suteikti paskolą. Įsitikinus, kad bankas paskolą suteiks reikia kreiptis į savivaldybę ir ji savo ruožtu įvertinusi aplinkybes: pasirinktą banką, paskutiniu metu gaunamas pajamas, šeimos sudėtį (tai, kad neesate susituokę), išsirinktą turtą įvertins ir nuspręs ar suteiks lengvatą ar ne.

+4Buvo naudinga
Audrius

Sveiki, su žmona gyvenome, dirbome bei studijavome Didžiojoje Britanijoje. Grįžome į Lietuvą prieš 7 mėnesius ir dirbu jau daugiau kaip 6 mėnesius pagal specialybę. Galvojame apie būsto paskolą, kadangi laukiame šeimos pagausėjimo birželio pradžioje. Mano atlyginimas kol kas yra 700 e į rankas, bet dar dabar pradėjome gauti apie 650 e motinystės pašalpos iš Didžiosios Britanijos ir tai truks 9 mėnesius. Ar Lietuvoje yra kokios nors paramos jaunoms šeimoms kalbant apie būsto įsigijimą ir ar mes galėtume gauti paskolą būstui jei motinystės pašalpa atkeliauja iš UK (taipogi esu parsivežęs savo kredito istorijos reportą, kuris parodo kad nuolatos už viską mokėdavome laiku ir be skolų). Iš anksto ačiū.

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Audriau, dėkui už klausimą. Taip, Jūs galite pretenduoti į būsto paskolą, kadangi išdirbote jau 6 mėn. Lietuvoje. Bankai įvertinę Jūsų šeimos situaciją individualiai priims sprendimą dėl būsto paskolos išdavimo ir pateiks sąlygas. Buvusi istorija iš Didžiosios Britanijos gali būti reikalinga ir galbūt pridėtų tam tikrų pliusų, labai priklausys nuo bendro Jūsų šeimos portreto ir poreikių. Motinystės pašalpos gavimas iš užsienio neturėtų skaičiuotis, kadangi tai yra laikinos išmokos, o tam tikrų pliusų galbūt ir gali pridėti.

Jaunos šeimos gali pretenduoti į 10% paramą nuo būsto pirkimo sumos. Visas sąlygas galite rasti čia, jeigu atitinkate reikalavimus kreipkitės į savivaldybę kur esate registruoti dėl pažymos gavimo.

+4Buvo naudinga
Danielius

Sveiki, esame šeima gyvenanti ir abu dirbantis užsienyje, žmona yra motinystės atostogose, bet pajamas gauna kiekvieną mėnesį, norėtume gauti būsto kreditą, kokios mūsų galimybės? Nes kiti bankai motinystės pinigu neskaičiuoja kiek girdejau.

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Danieliau, užsienyje gaunama motinystės pašalpa nebus vertinamos kaip tvarios pajamos. Norėdami gauti paskolą pirkti būstui Lietuvoje, turėsite pateikti šeimos gaunamų 6-12 mėn. pajamų išrašus bankui, darbo kontraktus bei kitą informaciją. Galimybės vertinamos individualiai kiekviename banke skirtingai, tad siūlau pasikonsultuoti su visais bankais.

+4Buvo naudinga
Agnė

Sveiki, norėčiau pasiteirauti, kokios įtakos būsto paskolos gavimui turi buvimas motinystės atostogose. Planuoju į darbą grįžti po 1 metų. Man finansiškai palankiau būtų imti 2 metų motinystės atostogas, nes pirmais metais gaučiau 70% nuo darbo užmokesčio, o antraisiais metais 40% + darbo užmokestis. Jei atostotogas imčiau 1 metams, gaučiau 100% pašalpą nuo darbo užmokesčio. Man kylantys klausimai: 1. Ar bankai gaunamą pašalpą skaičiuoja kaip pajamas? Jei taip, vadinasi paskolą gersesnėmis sąlygomis gaučiau imant tik 1 metų motinystes atostogas ir gaunant 100% pašalpą nuo darbo užmokesčio? 2. Kaip keičiasi procentas nuo gaunamų pajamų, kiek turi likti pragyvenimui, esant 2 asmenų šeimai ir esant 2 asmenų šeimai + 1 vaikas? 3. Ar yra kokių bankų taikomų apribojimų, kurie apsunkintų paskolos gavimą, esant motinystės atostogose? Iš anksto dėkoju už informaciją.

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Agne, dėkui už klausimą. Pateikiu atsakymus į Jums rūpimus klausimus:

  1. Taip, bankai skaičiuoja pašalpą kaip pajamas. Bankai į sąlygas žiūri labai individualiai ir kiekvienas bankas vertina skirtingai, tačiau manau, kad renkantis 1 metų atostogas, Jūsų pajamos būtų vertinamos didesniu koeficientu. Jeigu rinksitės 2 metų ar ilgesnes motinystės atostogas, gali būti, kad bus vertinama antrųjų metų išmokos suma t.y. 40%, kai kuriais atvejais gali būti nevertinama visai. Kiekvienos šeimos situacija ir skirtingas bankas gali įtakoti ir kitokį banko sprendimą nei aprašiau;
  2. Labai labai preliminariai ir grubiai turite skaičiuoti taip, kad priklausomai nuo miesto kur gyvenate, po kredito grąžinimo ir kitų įsipareigojimų dengimo, vienam suaugusiam asmeniui turi likti per mėnesį ±300 EUR, o vienam vaikui ±160 EUR. Tada galima modeliuoti taip, kad kuo daugiau lieka pinigų po kredito grąžinimo ir asmenų pragyvenimui būtinų lėšų, tuo geresnes sąlygas galite gauti - taip bankui atrodysite patikimesni, turintys pakankamą rezervą ištikus nelaimei;
  3. Tai labai individualu, iš esmės nėra apsunkinimų. Tačiau kaip ir minėjau, kiekviena situacija labai individuali.

Taip pat siūlau informacijai pasiskaityti atsakingo skolinimo nuostatus.

Sėkmės!

+4Buvo naudinga
Projektą valdo ir vysto lietuviško kapitalo įmonė
Lietuviško kapitalo projektas.
Rinkis paslaugą lietuvišką!
2008-2023 © Bankai.lt - vienintelis bankinių paslaugų palyginimo portalas Lietuvoje. Visos teisės saugomos. Kopijuoti ir platinti informaciją yra draudžiama, nebent gavus raštišką sutikimą. Buveinės adresas: K. Baršausko 59, LT-51423 Kaunas, Lietuva (Kauno mokslo ir technologijų parkas).
Į viršų