Pagalba

Pagalba. Čia Jūs matote visus klausimus-atsakymus susijusius su fraze „pagalba“. Jeigu kils daugiau klausimų šia tema, tuomet užduokite naują klausimą.
Klausimai ir atsakymai
Ieškoti
Kristina

Laba diena, norėčiau sužinoti, ar reikės mokėti pajamų mokestį tokiu atveju: būstas įsigytas su paskola, nebuvo išlaikytas 10 m., paskutinius 2 metus iki pardavimo jame nedeklaruota pastovi gyvenamoji vieta, susidarius skolai bankui būstas parduotas, pardavimo kaina susidarė didesnę nei įsigijimo kaina, pirkėjas visas lėšas pervedė tiesogiai bankui. Gaunasi, kad realiai pardavėjas negavo jokių pajamų. Taip pat reikia paminėti, kad būsto savininkai buvo 2 asmenys, kurių vienas išbuvo deklarvęs gyvenamąją vietą iki būsto pardavimo. Ar bus galima reikalauti, kad gyventojų pajamų mokestįs būtų priskaičiuotas abiems asmenims lygiomis dalimis? Būčiau dėkinga už pagalbą arba nukreipimą, kur galėčiau gauti juridinę konsultaciją. Pagarbiai, Kristina

Atsakyti
Atsakymas į klausimą yra ruošiamas ir artimiausiu metu jį pateiksime. Taip pat atminkite, kad bet kuris Bankai.lt lankytojas gali atsakyti į klausimą. Tad jeigu žinote atsakymą ar turėjote panašią patirtį - pateikite atsakymą. Padėkime vieni kitiems!
Vaiva

Sveiki. Su draugu planuojam pirkti butą be paskolos, su tėvų pagalba finansiškai. Ar reikia pagrįsti iš kur pinigai? Ar kiltų problemų dėl to?

Atsakyti
Atsakymas į klausimą yra ruošiamas ir artimiausiu metu jį pateiksime. Taip pat atminkite, kad bet kuris Bankai.lt lankytojas gali atsakyti į klausimą. Tad jeigu žinote atsakymą ar turėjote panašią patirtį - pateikite atsakymą. Padėkime vieni kitiems!
Marius

Sveiki, nuo 2011 metų turime buto paskolą banke (dabar likę 38000). 2019 vaikui (1m) nustatė vidutinį neįgalumą, ar yra kažkokia valstybės pagalba tokiu atveju su turimais kreditais.

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Mariau, dėkui už klausimą. Mano žiniomis tokių paramų nėra.

+3Buvo naudinga
Dmitrij

Laba diena. Prieš ketverius metus norėdamas padėt draugei, kartu su ja kaip bendraskolis paėmiau paskola iš kredito unijos. Tie pinigai padengė draugės ir jos mamos skolą. Turto įkeitėjas yra jos motina. Bendrų vaikų ir turto mes neturime. Susituokę nebuvome. Nei vienos įmokos aš nemokėjau. Bendraskoliu sutikau būti norėdamas padėti žmogui. Jokios piniginės ir turtinės naudos negavau. Ar gali ji perimt skolą? Kaip ir kalbėjom ji tik už. Ir kokie dokumentai reikalingi?

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Dmitrij, taip, yra galimas pakeitimas jeigu draugės mamos situacija pasitaisė ir kredito unija sutiks paskolą perrašyti tik ant jos. Šiam momentui Jūs esate bendraskoliai ir įsipareigoję unijai grąžinti paskolą, tačiau esant aplinkybėms, kurios tinka unijai - pakeitimai galimi. Kreipkitės į kredito uniją ir skaitykite pasirašytą sutartį.

+3Buvo naudinga
Volma

Laba diena, Norėjau paklausti kur man kreiptis, kad galėčiau gauti gyvenamą būstą. Išsiskyriau su vyru. Keturi mažamečiai vaikai priklauso man. Santuokoje gyvenome uošviui priklausamčiame name, o po skyrybų uošvis liepė išsikraustyti. Turiu iki rugsėjo pirmos išsikeldint aš ir keturi mano vaikai. Kaip galėčiau gauti būstą ir kur kreiptis. Ačiū už pagalbą!

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Dėkui už klausimą. Na, reikėtų kreiptis į savo savivaldybę, jos atitinkamus skyrius ir teirautis dėl galimybių ir paramų, kurios Jums priklauso ir ar priklauso.

+3Buvo naudinga
Vygintas

Prieš imant būsto paskolą (2017 m.) šeimą sudarė tik 2 žmonės. Dabar šeimą sudaro jau 3 žmonės - gimė vaikutis. Paskola paimta 30 metų laikotarpiui, dar nedaug jos sumokėta, dar daug jos mokėsime. O valstybės pagalba juk praverstų. Ar galima pretenduoti į subsidiją jau turint paskolą, jei taip, kur reiktų kreiptis, nuo ko pradėti? Ar vis tik subsidija skiriama tik dar neturint paskolos, ketinant ją imti?

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Vygintai, dėkui už klausimą. Deja atbuline data pretenduoti į paramą negalima. Reikėjo prieš imant kreditą imti valstybės remiamą paskolą.

+3Buvo naudinga
Ingrida

Laba diena, ką daryti tokiu atveju. Pateikėm prašymą dėl subsidijos (25proc). Nesitikėjome, kad taip greitai ją suteiks, nes nebuvom išsirinkę buto tinkančio mums. Šiuo metu subsidija beveik patvirtinta, be liko tik nurodyti adresą, kad suformuotu prašymą. Bet dabar radom butą, kuri norime nusipirkti su subsidijos pagalbą. Butas dar neparduodamas, nes jame gyvenusi moteris neseniai mirė (prieš 2mėn). Kad galėtų paruošti butą pardavimui turi praeiti 3mėnesiai, bent jau mums sakė moteris, ketinanti parduoti tą butą. Reiškia, dar reikia laukti 1 mėnesį, o subsidiją mums skyrė dabar. Klausimas, ar įmanomas toks dalykas, kaip subsidijos atidėjimas 1mėnesiui? Nežinau, ką daryti, jei atsisakysime dabar suteiktos subsidijos, nežinia kiek reikės vėl laukti, o ir butas gal bus parduotas.

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Ingrida, dėkui už klausimą. Subsidija suteikiama deja būtent tuo metu, kai yra išduodama. Šis nelankstumas yra didelis minusas. Bandykite tartis su pardavėja, kad paspartintų procesą arba bent jau kad galėtumėte teikti pirkimo prašymą bankui. Kadangi procesas užtruks ir bankas gali svarstyti paskolos išdavimą ir kelis mėn., galbūt to pakaktų. Esmė dabar pateikti prašymą bankui, kad gautumėte patvirtinimą.

+3Buvo naudinga
Monika

Sveiki, kas yra tiksli būsto paskolos parama? Ir ar gali neprireikti pradinio įnašo? Jei tai yra jauna šeima. Paskolos suma apie 50,000 tūkst. Pajamos apie 1000eurų į mėnesį. Kiek reikia turėti įnašo ar kaip jo išvengti?

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Monika, dėkui už klausimą. Parama būstui yra valstybės pagalba jaunoms šeimoms, apie šiuo metu galiojančias dvi paramas daugiau informacijos rasite čia:

+3Buvo naudinga
Mindaugas

Laba diena, mes su žmona turime pasėmę būsto paskolą - butui. Šiuo metu skiriamės ir butas lieka žmonai. Sutarėme, kad ji būsto paskolą persirašys tik ant savęs. Pajamos pakankamos. Tačiau bankas teigia, kad norint persirašyti būsto paskolą tik ant vieno iš sutuoktinių yra tas pats, kaip imti naują paskolą. Reikia daryti turto vertinimą, pradinio įnašo likusiai paskolos daliai, hipoteka ir t.t. O tam reikia nemažai lėšų, kurių nėra. Ar taip iš tikrųjų ir yra? Ir kaip patartumėte elgtis šiuo atveju?

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Mindaugai, dėkui už klausimą. Taip, tai yra tiesa, kadangi šeimos sudėtis ir galimybės bei rizikos grąžinti būsto paskolą yra kitos. Ir jeigu bankas taip sako, tai taip ir yra iš tikrųjų, nes bankai nustato savo taisykles ir sąlygas.

+6Buvo naudinga
Mindaugas

Ačiū jums už atsakymą ir pagalbą.

+1Buvo naudinga
Audrius

Sveiki. Esu dirbantis VŠĮ įstaigoje į rankas gaunu 900eu norėčiau imti paskola su vieno iš tėvų pagalba (bendra skolininku - laiduotoju) įsigijimui žemės sklypui ir jame pastatyti pamatus užgautus pinigus. Ar pradinio įnašo vis tiek reikės? Ar galima butu po to viską užstatyti bankui, kad įvertinus viską gaučiau pinigų sienų statyboms ir po to vėl viską užstatyti, kad gaučiau pinigų namo stogui uždengimui? Ir viska užstatyti bankui, kad galėčiau pasidaryti lauko ir vidaus apdailą. Ačiū už atsakymą.

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Audriau, dėkui už klausimą. Norint statyti namą ir gauti paskolą jam, Jums reikės savomis lėšomis nusipirkti sklypą ir pasistatyti pamatus, kad siektų apie 40-50% baigtumas. Su tokiu baigtumu galėsite gauti paskolą statyboms. Atminkite, kai imate būsto paskolą Jūs bet kokiu atveju užstatote savo būstą, dėl to bankai ir skolina, nes turi kažko vertą garantą. Ir taip, Jūs galite skolintis dalimis, tačiau nuo situacijos, nuo projekto ir kitų aspektų priklausys sąlygos.

+4Buvo naudinga
Projektą valdo ir vysto lietuviško kapitalo įmonė
Lietuviško kapitalo projektas.
Rinkis paslaugą lietuvišką!
2008-2022 © Bankai.lt - vienintelis bankinių paslaugų palyginimo portalas Lietuvoje. Visos teisės saugomos. Kopijuoti ir platinti informaciją yra draudžiama, nebent gavus raštišką sutikimą. Buveinės adresas: K. Baršausko 59, LT-51423 Kaunas, Lietuva (Kauno mokslo ir technologijų parkas).
Į viršų