Pirkimo-pardavimo sutartis

Pirkimo-pardavimo sutartis. Čia Jūs matote visus klausimus-atsakymus susijusius su fraze „pirkimo-pardavimo sutartis“. Jeigu kils daugiau klausimų šia tema, tuomet užduokite naują klausimą.

Dėmesio! Tik Bankai.lt lankytojai gali gauti Revolut „Premium” planą 3 mėn. nemokamai, pasinaudok šiuo ypatingu pasiūlymu.

Kaip gauti Revolut „Premium” planą ir kortelę 3 mėn. nemokamai?

    1. Įvesk savo telefono numerį pateiktame langelyje šioje nuorodoje: 3 mėn. Revolut „Premium” nemokamai ir gausite unikalią nuorodą, kad atsisiųstumėte „Revolut“ programėlę;
    2. Užsiregistruok „Revolut“ sukurk sąskaitą keliais spustelėjimais;
    3. Rinkis „Premium“ Pasinaudok pasiūlymu atnaujinti sąskaitą ir išbandyk „Premium“ nemokamai. Daugiau informacijos rasi sąlygose.

Klausimai ir atsakymai
Ieškoti
Tadas

Sveiki, turiu būsto paskolą kurią jau moku 8metus. Liko išmokėti dar 6900eur. Norėjau sužinoti nuosavybės teisė priklauso man ar bankui? Kodėl to klausiu. Todėl, nes įdomu ar galiu pirkti naują būstą su valstybės subsidija pirmam būstui įsigyti?

Atsakyti
Ieva

Nuo tada kai buvo pasirašyta pirkimo-pardavimo sutartis, turtas priklauso pirkėjui. Banko yra tik hipoteka t.y. Turto įkeitimo žyma Registru centre. Turtas visa laika buvo Jusu :)

Buvo naudinga
Monika

Sveiki. Gal galite tiksliai apibūdinti, koks būtų pradinio įnašo pervedimo procesas? Gavus žalią šviesą iš banko dėl paskolos, kas pirma - pervedamas pradinis įnašas pardavėjui ar einama pas notarą rašytis sutarties? Ar reikia kažkokio atskiro dokumento/sutarties su pardavėju/notaru dėl to, koks avansas bus vedamas? Preliminarioje pirkimo-pardavimo sutartyje, kaip turbūt įprasta, nurodyta rezervacijos suma mažesnė nei banko reikalaujamas pradinis įnašas. Kaip labiau rekomenduojate, ar atlikti pradinio įnašo pervedimą per el. bankininkyste, ar vis gi eiti į banko skyrių kartu su pardavėju? Kaip notaras užfiksuos pervestos sumos faktą, ar užteks pvz. parodyti pavedimo informaciją telefone, ar reikalingas pvz. banko pavedimo išrašas?

Atsakyti
Atsakymas į klausimą yra ruošiamas ir artimiausiu metu jį pateiksime. Taip pat atminkite, kad bet kuris Bankai.lt lankytojas gali atsakyti į klausimą. Tad jeigu žinote atsakymą ar turėjote panašią patirtį - pateikite atsakymą. Padėkime vieni kitiems!
Evelina

Laba diena, ar perkant nekilnojamą turtą prieš pasirašant preliminarią sutartį galima iš pardavėjo reikalauti atlikti turto vertinimą? Jei turto vertinintojų įvertinta suma atitinka skelbime esančią pardavimo kainą (ar bent adekvatus sumų skirtumas), tik tada pasirašyti preliminarią sutartį bei pervesti pardavėjo norimą avansą? Jei ne, ar galima preliminarioje pirkimo-pardavimo sutartyje įtraukti punktą, kad jei pirkėjo netenkina turto vertinimo ir turto skelbimo kainos skirtumas - būtų grąžinamas avansas ir nutraukiama sutartis? Ačiū už atsakymą.

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Evelina, dėkui už klausimą. Jeigu perkate be būsto paskolos ir Jums aktualu kiek turtas vertas pagal turto vertintoją, tada taip, pasidarykite vertinimą prieš perkant ir viskas. Dažnai gali būti turto vertė pagal vertintojus mažesnė, nei prašoma kaina už būstą. Būsto kainą nustato pardavėjas ir rinka, o pirkėjas arba sutinka arba ne. Čia su bet kuriuo daiktu taip. Bet kokiu atveju, pravartu prieš perkant turtą pasidaryti turto vertinimą, kad žinoti situaciją.

O dėl sutarčių, kokias pasirašysite - tokios jos ir bus.

+7Buvo naudinga
Gražina

Sveiki, planuojame parduoti butą (2012 m.mirus močiutei esame 2 savininkai (paveldėtojai)). Kokius dokumentus, pažymas reikia turėti einant pas notarą ar juos gali sutvarkyti 1 savininkas? Abu savininkai gyvena užsienyje, bus rašomi įgaliojimai Lietuvoje gyvenantiems giminaičiams. Ar yra galimybė iš karto savininkui gyvenančiam užsienyje su pirkėju sudaryti pardavimo-pirkimo sutartį? Jei taip, kaip tai reikėtų padaryti, kokius dokumentus pateikti. Iš anksto dėkoju už atsakymus. Gražina

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Sveiki, reikės atvykti pas notarą, negalėsite parduoti turto nuotoliniu būdu. Įgaliotinis turės dalyvauti pirkimo-pardavimo procese. Dėl dokumentų pasiskambinkite notarui pas kurį eisite ir pasakys visą detalią informaciją.

+3Buvo naudinga
Ignas Sabatauskas

Sveiki, Pasirašiau preliminarią trišalią būsto pirkimo-pardavimo sutartį tarp savęs, agentūros ir pardavėjo. Pardavėjui daviau 500 eurų avansą (sutarty tai nurodyta). Tačiau po turto vertinimo iššaiškėjo, kad butui uždėtas uzufruktas ir bankas neduoda paskolos, kol nenuimtas uzufruktas. Panašu, kad uzufrukto nenuims. Sutarty yra punktas 'nenugalima jėga', kuriame parašyta, kas 'šalis atleidžiama nuo atsakomybės už sutarties nevykdymą, jei ji įrodo, kad sutartis neįvykdyta dėl aplinkybių, kurių negalėjo kontroliuoti bei protingai numatyti sutarties sudarymo metu, ir kad negalėjo užkirsti kelio šių aplinkybių ar jų pasekmių atsiradimui. Tad klausimas: ar pardavėjas privalo grąžinti avansą ir sumokėti netesybas (baudą), kuri yra nurodyta preliminarioje būsto pirkimo sutarty? bei ar agentūra turi teisę reikalauti sumokėti tarpininkavimo mokestį, kuris, taip pat nurodytas sutarty? Čia, turiu omeny, jei nepavyksta susitarti draugiškai. Ačiū labai už atsakymą.

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Ignai, dėkui už klausimą. Na, manau agentūra turėjo žinoti ar būstui yra uzurfruktas uždėtas ar ne. Mano nuomone, agentūra neatliko savo darbo ir force majeure nelabai turėtų galioti. Bet čia jeigu jau nepavyks susitarti gražiuoju reikia kreiptis į teismą, kad įvertintų. Įdomu kaip baigėsi Jūsų situacija, jeigu galite - pasidalinkite.

+6Buvo naudinga
Ignas

Nuėmė uzufruktą. O po to viskas įprastai.

+1Buvo naudinga
Ieva

Sveiki, ar pasirašius pagrindinę pirkimo-pardavimo sutartį, preliminarioji pirkimo-pardavimo sutartis nustoja galioti (preliminariojoje nebuvo nustatytas galiojimo terminas)? Man svarbu tai žinoti, nes preliminariojoje pirkimo-pardavimo sutartyje numatytas terminas, kada buto pardavėjas išsikraustys. O pagrindinėje sutartyje tokio termino numatyta nėra. Dėkoju.

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Ieva, dėkui už klausimą. Turėtų būti pagrindinėje sutartyje nurodyta, kad preliminariosios sutarties punktai perkeliami į pagrindinę sutartį.

+3Buvo naudinga
Benas

Laba diena, Noriu įsigyti būstą ir greitu metu planuoju pasirašyti preliminarią pirkimo-pardavimo sutartį. Esmė tokia, kad būstas planuojamas priduoti tik metų gale, todėl bankų marža, EURIBOR ir dar daug kitų faktorių gali keistis per tokį laikotarpį. Todėl noriu sužinoti ar yra būdų kažkaip fiksuoti dabartines palūkanas ir apsitarti preliminaras sąlygas sandoriui, kuris įvyks po 9-12 mėn. Ačiū iš anksto.

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Benai, dėkui už klausimą. Reikia kalbėtis su bankais ir tartis ar yra tokia galimybė. Situacija keičiasi, palūkanos nuolat kyla, tad gali būti įvairiai, priklausomai nuo banko. Gali būti per ilgas laikotarpis fiksuoti palūkanas dar nepriduotam būstui.

+4Buvo naudinga
Vilius

Sveiki, su pardavėju sudaryta preliminarioji pirkimo pardavimo sutartis, turime sumokėti avansą, tačiau būstas yra perkamas su parama regionuose. Banke mums pasakė, jog paskolos formavimas įvyks tik kai pateiksime vertinimą ir giminystės ryšių registrų centro pažymas, tačiau jie vistiek garantijų kažkodėl duoti negali dėl paskolos gavimo, o kokios negavimo priežastys gali būti nenurodo, nes šį kreditavimo atvėjį dar spres banko sprendikai. Žodinį patvirtinimą dėl paskolos gavimo gavome, jog pagal mūsų pajamas įmanoma gauti būsto paskolą ir būstas yra tinkamas pirkimui pagal kriterijus, bet kaip suprantu galutinis sprendimas vistiek gali būti neigiamas? Ar tokiu atvėju atgautumėme sumokėta avansą? Ar yra kažoks įstatymas, kuris nurodo terminą, per kiek laiko paprastai pirkėjas susimoka avansą, kad būtų galima nemokėti avanso iki kol bus priimtas paskolos patvirtinimas?

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Viliau, dėkui už klausimą. Avansas ir yra tam, kad pardavėjas turėtų garantiją, kad tikrai pirksite. Nebent su pardavėju pasirašysite sutartį, kad jeigu negaunate paramos, pardavėjas grąžina sumokėtą avansą. O dėl banko sprendimo, tai paskolos su parama sprendimas gali trukti net ir 2 mėn., kol bankas priims sprendimą.

+3Buvo naudinga
Asta

Laba diena, perkant bustą pasirašoma preliminari pirkimo pardavimo sutartis ir mokamas avansas, kuris garantuoja būsto rezervaciją. Ar galima mokėti avansą grynais pinigais? Kokia maksimali grynųjų pinigų suma gali būti mokama? Ar neriboja įstatymas sumos dydžio (pvz.norėčiau įmokėti 4000 eurų)? Ar sudarant preliminarią sutartį būtinas/reikalingas notaro patvirtinimas? Ar avansą bankas traktuoja, kaip pradinį įnašą? Ačiū.

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Asta, dėkui už klausimą. Preliminarioji sutartis/rankpinigių sutartis nereikalauja notaro, nors galite pasirašinėti ir su notaru. Galima paduoti ir grynais, tačiau aš rekomenuočiau viską atlikti pavedimais, taip yra saugiau. Atminkite, kad preliminari sutartis dar negarantuoja būsto įsigijimo, nes ta sutartis tik yra susitarimas tarp pirkėjo ir pardavėjo. Pardavėjas gali apsigalvoti, bet sutartyje turi būti numatyta kas atsitinka jeigu pardavėjas ar pirkėjas atsisako.

+6Buvo naudinga
Aurimas

Sveiki, kuriame būsto pirkimo etape turėtų būti mokamas pradinis įnašas? ar tai susitarimo reikalas ar po tam tikrų veiksmų, tarkim pasirašius ar prieš pasirašant pirkimo/pardavimo sutartį ar pan.? Nelabai randu informacijos šiuo klausimu.

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Aurimai, dėkui už klausimą. Pradinis įnašas mokamas po to, kai yra pasirašoma pirkimo-pardavimo sutartis pas notarą. Avansas (rankpinigiai) gali būti mokamas, kai rezervuojate būstą ir po to ši suma yra išskaičiuojama iš pradinio įnašo sumos. Tačiau mokėdami rankpinigius būtinai pasirašykite sutartį ar kitokį tai įrodantį dokumentą.

+5Buvo naudinga
Projektą valdo ir vysto lietuviško kapitalo įmonė
Lietuviško kapitalo projektas.
Rinkis paslaugą lietuvišką!
2008-2023 © Bankai.lt - vienintelis bankinių paslaugų palyginimo portalas Lietuvoje. Visos teisės saugomos. Kopijuoti ir platinti informaciją yra draudžiama, nebent gavus raštišką sutikimą. Buveinės adresas: K. Baršausko 59, LT-51423 Kaunas, Lietuva (Kauno mokslo ir technologijų parkas).
Į viršų