Savininkė

Savininkė. Čia Jūs matote visus klausimus-atsakymus susijusius su fraze „savininkė“. Jeigu kils daugiau klausimų šia tema, tuomet užduokite naują klausimą.
Klausimai ir atsakymai
Ieškoti
Viktorija

Laba diena, norėčiau pasiteirauti. 3,5 m dirbu vienoje įmonėje, atlyginimas kito, kadangi prieš tai dirbau pusę etato, šiuo metu jau trečią mėnesį dirbu pilnu etatu ir į rankas gaunu 1200e, taip pat metus laiko esu atsidariusi savo įmonę, kurioje prieš tai neėmiau lėšų, kadangi tai yra mažoji bendrija, bet šiuo metu svarstau įsidarbinti ir joje, planuoju pajamas pakelti iki 1600 e į rankas. Noriu pirkti naujos statybos namą Vilniuje, kurio baigtumas sieka 80%. Pradiniui įnašui pinigų turiu, bet įrengimui ne. Namo kaina 90000 e, įrengimui planuoju išleisti 25000e, ar bankas suteiks paskolą 85% nuo būsto kainos ir jo įrengimui reikiamų 25000e. Būstas vertinamas 95000e. Dėkoju už atsakymą.

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Viktorija, dėkui už klausimą. Na, manau viskas priklausys nuo Jūsų pajamų įvertinimo. Gali tekti pradirbti šiek tiek ilgiau pilnu etatu, nes kitaip gali neužtekti pajamų. Dėl Mažosios bendrijos, kadangi esate savininkė, gal reikėti pateikti įmonės balansus, įmonė turės būti pelninga. Beje, jeigu gaunate B klasės pajamas mažojoje bendrijoje, tuomet tie pinigai gali būti ir nevertinami. Reikia vykti į bankus, kad įvertintų Jūsų sitauciją ir pasakytų kokios būtų sąlygos ir galimybės, jeigu atsakymas būtų neigiamas, prašykite, kad sudarytų planą ko trūksta. Taip pat neapsiribokite vienu banku.

+4Buvo naudinga
L

Laba diena, Su sužadėtiniu kartu jau esame 5 metus, planuojame pirkti butą su būsto kreditu. Kadangi mano vienos pajamų užtenka gauti paskolai, ją ir planuoju paimti viena, sužadėtinis su tuo sutiko. Tačiau nerimauja dėl to kaip galėtumėte vėliau įteisinti jį kaip buto bendrasavininkį. Įnašas yra padovanotas mano tėvų, tačiau ir jo tėvai galėtų prisidėti prie pirminio būsto remonto, tačiau to nenorės daryti, jei sužadėtinis neturės jokių teisių į nekilnojamajį turtą. Ar tai galima padaryti tik pasirašant priešvedybinę sutartį ar yra dar kažkokių būdų jam teisiškai apsidrausti iki vedybų?

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Dėkui už klausimą. Nėra jokių kitokių galimybių. Kai pasirašysite sutartį su banku, turtas priklausys bankui ir formaliai tik Jums. Bankas žinos, kad tik Jūs esate savininkė ir niekas kitas neturi teisių į šį turtą. Tai arba imkite būsto paskolą dabar kartu (būtų mažiausiai painiavos) arba bandykite per teisines formas tai įteisinti.

+4Buvo naudinga
Bozena

Sveiki, ar galima gauti paskolą užstatant butą?

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Božena, dėkui už klausimą. Imant būsto paskolą, Jūs tą butą, kurį perkate ir taip užstatysite bankui. T.y. kol neišmokėsite paskolos, būstas priklausys bankui, tik Jūs formaliai būsite to būsto savininkė. O užstatyti papildomą būstą galima, tačiau tai nėra įprastas būsto paskolos ėmimo būdas.

+3Buvo naudinga
Mindaugas

Sveiki, noriu užduoti pora klausimų susijusius su būsto paskola. Pirmas, atsidarinėju mažają bendrija, kokiu budu išsimokėti sau pajamas, kad bankas jas skaičiuotu? Antras, Kokio laikotarpio pajamas bankas vertins?

Atsakyti Dalintis
Mb savininkė

Pati esu mb savininkė ir ėmėm būsto paskolą. Tai bankai paaiškino, kad MB turi turėti 3metus ir pateikti už tuos metus pelno/nuostolio ataskaitas, deklaracijas. Sau atlyginimą turi mokėti per banką, sodrai VSD IR PSD nuo tos sumos sumokėti mokesčius. Mes negavome paskolos, nes niekas nepasakė, kad atlyginimą reikėjo mokėtis per banką, MB turiu beveik 2metus ir pelningumą įvertino gerai, bet vien delto atmetė mūsų paraišką Swedas.

Buvo naudinga
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Mindaugai, dėkui už klausimą. Pajamas turite mokėti sodrines, t.y. normalų atlyginimą bent 6-12 mėn., taip pat bus tikrinami įmonės balansai ir dėl jauno įmonės amžiaus gali kilti įvairių niuansų. Kuo įmonė ilgiau veikia ir yra pelningesnė - tuo naudingiau. Visuomet įmonės savininkams yra taikomi papildomi tikrinimai.

+3Buvo naudinga
Domas

O jeigu MB steigėjas-savininkas turi arba turėjęs antstolių gali kreiptis dėl paskolos?

+2Buvo naudinga
Irma

Laba diena. Esame pateikę paraišką banko paskolai Swedbanke 51200 eur 80% nuo perkamo būsto. Mano pajamos yra iš MB 6 mėn. po 600eur į mėnesį ir 6 mėn. po 850 eur į mėnesį, moku sodrai mokesčius kas mėnesį nuo sau išmokėto atlyginimo, vyro pajamos 450e-500 eur į rankas. Esu savininkė MB, metus laiko sau moku atlyginimą, MB yra įkurta 1 m. 6 mėn. už preitus metus deklaracija įmonės yra pateikta pelnas 4700 eur. Dabar paskolai svarsto mano MB. Kokios perspektyvos, kad gausime palankų atsakymą iš banko? Ačiū už atsakymą.

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Irma, dėkui už klausimą. Priklausys nuo situacijos kaip įvertins bankai rizikas. Viskas labai individualu. Tačiau įmonės savininkams yra sudėtingiau gauti būsto paskolą, t.y. įprasti tokie tikrinimai. Nors jeigu viskas gerai - turėtų būti viskas gerai. Parašykite kaip sekėsi, įdomu. Sėkmės!

+3Buvo naudinga
Savininkė

Paskolos negavome. Priežastis, kad sau algos nemokėjau per banką o išsimokėdavau grynais. Nors visi mokesčiai buvo mokami kas mėnesį. Banko paaiškinimas kad turėjau kas mėnesį pinigus įnešti į įmonės sąskaitą- pervesti į asmeninę-išsigryninti. Mano manimu čia visiškas absurdas,nes kai prieš metus konsultavaus to neminėjo, svarbiausia buvo,kad matytusi sodroje jog esu dirbanti ir moku mokesčius. Beto paskolą ėmiau kaip fizinis asmuo, bet jie vertino ir mano įmonės riziką.

Buvo naudinga
Dovilė

Sveiki, su draugu esame nesusituokę, planuojame įsigyti būstą už parduotą žemę, visą sumą mokėčiau aš ir savininkė iki santuokos būčiau aš. Draugas imtų paskolą būsto įsirengimui. Ar įmanomas toks variantas? Ir kaip reikėtų vis tai įforminti?

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Dovile, dėkui už klausimą. Toks variantas įmanomas tik tuo atveju, jeigu draugas ims vartojimo paskolą. Jeigu norite, kad paskola būtų surišta su įsigytu būstu, tuomet paskolos procese turi dalyvauti būsto savininkė.

+3Buvo naudinga
Dovilė

Sveiki, Su vyru pradėjom domėtis paskolomis, bet situacija gana kebli. Apie 4-5 metus abu vykdėm individualias veiklas. Vyro pajamos buvo tikrai nedidelės, mano paskutinius 2 metus buvo apie 30-45 tūkstančiai/metus. Prieš kelis mėnesius įsteigiau savo vardu mažają bendriją, per sodrą nesu įdarbinta, tik išsimoku pinigus asmeninėm lėšom (esu vienintelė narė,savininkė). Individualią veiklą nutraukiau. Vyras neseniai įsidarbino įmonėje. Abiejų mėnesinės pajamos apie 1500€. Kiek maždaug reiktų palaukti prieš kreipiantis į banką dėl paskolos. Ar aplamai ji būtų įmanoma mūsų konkrečiu atveju? Man 33 metai, vyrui 38 metai, durime du vaikus. Ačiū!

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Dovile, dėkui už klausimą. Situacija įprasta, nieko naujo ir manau viskas yra gerai - įmanoma. Tiesiog jau šiuo metu su norimo būsto skelbimu ir savo situacija kreipkitės į TOP3 bankus ir savo miesto populiariausią kredito uniją. Susirinkite informaciją iš bankų ir unijos ir palyginkite. Nenusiminkite jeigu viename banke pasakys neigiamai, būtinai pereikite per visus. Iš bankų susirinkite rekomendacijas ką reikėtų daryti norint gauti būsto paskolą, ką pasikeisti ir pan. Tuomet žiūrėsite ar verta kažką keisti, darbintis savo įmonėje ir t.t. Sėkmės!

+4Buvo naudinga
Stefanija

Sveiki, norėjau pasiteirauti dėl individualios įmonės pajamų imant būsto paskolą. Esu įmonės savininkė 10 metų, bet buvau pristabdžiusi veiklą. Veikla buvo atnaujinta nuo 2017 metų sausio 01 d.. Pelnas iš individualios įmonės per 2017 metus 19000 eur. Ar bankui užteks bankui pateikti vienerių metų pajamų deklaraciją ir kokį koeficientą taiko skaičiuojant individualios įmonės pajamas būsto paskolai gauti?

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Stefanija, dėkui už klausimą. Įmonės pelnas yra viena, tačiau kita yra kiek iš to pelno gaunate pinigų ir naudojate pragyvenimui, kiek stabilios šios pajamos ir t.t. Bus vertinamos deklaracijos, žiūrima į tai, kiek stabilių pajamų gaunate per mėnesį. Taip pat žvelgiama ir įmonės finansinė būklė. Įmonių vadovams yra dar papildomi kriterijai imant būsto paskolas. Taigi, su visa turima informacija patariu nuvykti į bankus ir paprašyti individualaus vertinimo pagal Jūsų esama situaciją.

+4Buvo naudinga
Projektą valdo ir vysto lietuviško kapitalo įmonė
Lietuviško kapitalo projektas.
Rinkis paslaugą lietuvišką!
2008-2019 © Bankai.lt - vienintelis bankinių paslaugų palyginimo portalas Lietuvoje. Visos teisės saugomos. Kopijuoti ir platinti informaciją yra draudžiama, nebent gavus raštišką sutikimą. Buveinės adresas: K. Baršausko 59, LT-51423 Kaunas, Lietuva (Kauno mokslo ir technologijų parkas).
Į viršų