Valstybės kompensacija

Valstybės kompensacija. Čia Jūs matote visus klausimus-atsakymus susijusius su fraze „valstybės kompensacija“. Jeigu kils daugiau klausimų šia tema, tuomet užduokite naują klausimą.
Klausimai ir atsakymai
Ieškoti
Greta

Sveiki, su vyru esame susituokę, norime imti būsto paskolą, tačiau bendros šeimos pajamos nesiekia 800eur (tokia minimali suma, nuo kurios, kaip mums pranešė swedbankas apskritai svarstoma paskolos suteikimo galimybė). Aš šiuo metu esu motinystės atostogose, vyras dirba. Kadangi iki pilnametystės buvau globojama, perkant pirmą būstą turime galimybę gauti pradinio įnašo kompensaciją iš valstybės. Klausimas: ar imant paskolą su gerai uždirbančiu laiduotoju, galėtume ją gauti net jei asmeniškai mūsų pajamos per mažos svarstymui? Jei ne, tuomet gal galime paskolą imti kartu visi trys ir tapti būsto bendrasavininkais? Ar šiais atvejais (perkant būstą ne tik su vyru) vis dar galime pretenduoti į pradinio įnašo subsidiją? Dėkojame už atsakymą

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Greta, dėkui už klausimą. Ne, paramos imdami su laiduotoju ar trečiuoju asmeniu - negautumėte. Paramos skiriamos šeimoms. Taip pat ir laiduotojas ne visais atvejais pagelbės imant paskolą be paramos, reikia, kad vertintų bendrą situaciją. Visos situacijos individualios, tad be bankų vertinimo sunku kažką ir pasakyti.

+4Buvo naudinga
Milda

Sveiki, esu netekėjusi, neturiu vaikų, gaunu nuolatines pajamas, man 24m., būstą pirkau naujos statybos imant paskolą iš banko, jis registrų centre bus įregistruotas kaip mano nuosavybė tik gruodžio mėnesį po 100% baigtumo, dabar tik moku palūkanas bankui. Ar yra galimybė gauti kompensaciją pirmam būstui, ir į kurią savivaldybę reikėtų kreiptis ar Klaipėdos miesto, nes čia pirktas butas, ar ten kur deklaruota gyvenamoji vieta?

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Milda, dėkui už klausimą. Jeigu jau paėmėte kreditą, tuomet per vėlu, nes turėjote imti būtent valstybės remiamą kreditą su specialia pažyma prieš pasirašant sutartį. Tačiau kompensacija šiaip neišduodama netekėjusioms ir be vaikų, nebent turėtumėte neįgalumą ar būtumėte našlaitė.

+3Buvo naudinga
Aušra

Laba diena, esu našlaitė ir noriu paklausti ar gaučiau iš valstybės 20% kompensaciją pirmajam būstui?? Ar tą 20% galėčiau panaudoti kaip pradiniam įnašui ar pradinį įnašą savo reik turėti?

Atsakyti
Atsakymas į klausimą yra ruošiamas ir artimiausiu metu jį pateiksime. Taip pat atminkite, kad bet kuris Bankai.lt lankytojas gali atsakyti į klausimą. Tad jeigu žinote atsakymą ar turėjote panašią patirtį - pateikite atsakymą. Padėkime vieni kitiems!
Artūras

Sveiki, norėjau paklausti:

1) Jeigu draugė paimtų paskolą, o aš būčiau laiduotojas, jos nemokumo atveju pereitų man tik jos įsiskolinimai ar ir butas už kurį paskola yra mokama? Ar situacija pasikeistų jeigu būtume vedę?

2) Jeigu mes su drauge susituoktume ar gautume kompensaciją iš valstybės už paskolą jeigu aš jau turiu būstą?

3) Ar pradiniam įnašui už paskolą gali būti panaudoti pinigai dovanoti iš tėvų, ar visgi reikia pačiam susitaupyti?

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Artūrai, dėkui už klausimus. Pateikiu atsakymus:

  1. Priklausomai nuo to, kokią dalį paskolos Jūs kaip laiuotojas dengsite, kai draugė taps nemoki. Čia priklauso ir nuo sutarties kaip ją pasirašysite;
  2. Negautumėte, nes turite jau būstą;
  3. Galite naudoti tėvų dovanotus pinigus, bet tėvai turi pagrįsti iš kur jie gavo pinigus (jei to klaustų) ir dovanos turi būti deklaruotos.
+3Buvo naudinga
Inga

Sveiki, noriu imti būsto paskolą iš kredito unijos, norimą sumą gaunu, išneša pajamos, gaunu iš valstybės kompensaciją 20% bet unijai reikalingas laiduotojas, kaip apsidraudimas, laiduotoją turiu. Tik noriu sužinoti ar ta kompensacija galios jei bus laiduotojas?

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Inga, dėkui už klausimą. Taip, galite gauti kompensaciją jeigu kredito unijoje gausite būsto paskolą, kurioje reikės laiduotojo. Kalbėjau su ministerija - normali praktika.

+3Buvo naudinga
Inga

Laba diena, norėčiau sužinoti ar Joniškės kaimas, Tauragės rajonas įeina į būsto kompensaciją iš savivaldybės? Kur skiria 20% kompensacija pirmam būstui įsigyti.

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Inga, dėkui už klausimą. Taip, Joniškės kaime galite pirkti būstą su valstybės paskata. Plačiau apie paramą būstui regionuose.

+3Buvo naudinga
Tomas

Sveiki. Gavome patvirtinimą kad galime pasinaudoti subsidija būstui įsigyti jaunai šeimai. Prašyme buvome nurodė namo pirkimui ir statybai. Radome pastatytą gyvenamosios paskirties namą baigtumas 95% namo kaina 87000 Eur. Paskambinus į bankus gaunu informaciją kad kompensacija kaip pirmam užstatui netinka nusipirkite namą, užbaikite statybas ir po pridavimo 100% atgausite skirtos Subsidijos sumą. Tai kaip nusipirkti beveik baigtą įrenginėti namą kai subsidija ne priskiriama kaip pradinis įnašas. O užbaigti galiu iš turimų lėšų

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Tomai, dėkui už klausimą. Subsidija išmokama tik pabaigus namo statybas per sutartą su kredito davėju laikotarpį (įprastai 1-2 metus). Tokia taisyklė priimta, siekiant užkirsti kelią netikslingam valstybės lėšų naudojimui ir užtikrinti, kad subsidiją gavusi šeima pastatytame name galėtų gyventi.

+4Buvo naudinga
Rūta

Sveiki. Esame paėmę paskolą būstui įsigyti ir pirkome butą, bet dar 10 metų turėsime mokėti įmokas bankui. Šiuo metu laukiame šeimos pagausėjimo (bus antras vaikutis) ir galvojame apie didesnį būstą, ar būtų įmanoma tokiu atveju įsigyti didesnį būstą regione su valstybės kompensacija?

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Rūta, dėkui už klausimą. Parama suteikiama tik pirmąjį būstą įsijančioms šeimoms. Jūs jau turite būstą.

+3Buvo naudinga
Akvilė

Laba diena. Su vyru norėtume pasiimti būsto paskolą. Man 29 m.,vyrui taip pat, esame susituokę ir turime vieną vaiką. Esu vaiko auginimo atostogose, nuo liepos mėn. prasidės antri metai. Mūsų situacija kebli tuo, jog išdirbęs apie 6 metus vyras iš darbo nuo praėjusio rugsėjo išėjo tam, kad galėtų baigti rašyti daktaro disertaciją. Uždirbdavo apie 800-900 eurų ~450 stipendija (pastaruosius 3 metus). Aš šiuo metu gaunu 70% atlyginimo ~600 eurų. Dabartinės mūsų pajamos iš esmės yra tik mano gaunami pinigai, nes vyras iki vasario mėn. pasiėmė akademines atostogas, t.y. negauna ir stipendijos. Be abejo tokioje situacijoje paskolos nedrįstume imti, tačiau nuo rudens vyras vėl turėtų dirbti ir gauti ~800 eurų. Pradiniam įnašui turėtume apie 15000 eurų. Jokių paskolų ar lizingo prieš tai nesame turėję. Mano klausimas būtų ar mūsų situaciją palūkanų atžvilgiu labai pablogintų vyro nedarbas pastaruosius metus? Ar nebūtų žiūrima į tai, kad laikotarpį prieš tai jos buvo stabilios ir ne tokios jau mažos? Jei gerai suprantu, tai iš mano pusės jau būtų skaičiuojama tik 40% atlyginimo, o kaip su vyro stipendija, jei ji bus gaunama nuo vasario iki kitų metų liepos? Būstą planuotume pirkti regione. Ar galėtume pasinaudoti valstybės kompensacija? Pavyzdžiui jei būstas kainuotų apie 60000 eurų? Ačiū už atsakymą.

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Akvile, dėkui už klausimą. Taip, galite pasinaudoti valstybės parama regionuose ir tai rekomenduočiau daryti - daugiau informacijos rasite čia. Dėl vyro situacijos ir keičiamų darbų - taip paprastės sąlygos, negu buvo iki šiol, tačiau neatmeskite varianto, kad bankai žiūri bendrą portretą, tad geras išsilavinimas turės šiek tiek pliusų. Vyras turėtų išdirbti bent 6 mėn., kad pajamos įsiskaičiuotų. Labai rekomenduočiau dabar dar iki rugsėjo 1 d. nuvykti į bankus ir pasiteirauti dėl galimybių gauti būsto paskolą ir išklausyti jų rekomendacijų dėl būsto paskolos ėmimo pasiruošimo.

+3Buvo naudinga
Jurgita

Sveiki, girdėjau tokias kalbas, kad nuo liepos 1 dienos kompensaciją galės susitvarkyti ir tie kurie jau pasiėmę paskolą? Mūsų paskola paimta rudenį. Ar tai tiesa ar tik kalbos? Ačiū už atsakymą

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Jurgita, dėkui už klausimą. Tam, kad gautumėte kompensaciją atbuline data, turėjote prieš imant būsto paskolą gauti pažymą iš savivaldybės ir imti valstybės remiamą kreditą. Jeigu iki tol, nesusitvarkėte dokumentų - galimybių nėra.

+3Buvo naudinga
Projektą valdo ir vysto lietuviško kapitalo įmonė
Lietuviško kapitalo projektas.
Rinkis paslaugą lietuvišką!
2008-2020 © Bankai.lt - vienintelis bankinių paslaugų palyginimo portalas Lietuvoje. Visos teisės saugomos. Kopijuoti ir platinti informaciją yra draudžiama, nebent gavus raštišką sutikimą. Buveinės adresas: K. Baršausko 59, LT-51423 Kaunas, Lietuva (Kauno mokslo ir technologijų parkas).
Į viršų