Motinystės atostogos

Motinystės atostogos. Čia Jūs matote visus klausimus-atsakymus susijusius su fraze „motinystės atostogos“. Jeigu kils daugiau klausimų šia tema, tuomet užduokite naują klausimą.

Dėmesio! Tik Bankai.lt lankytojai gali gauti Revolut „Premium” planą 3 mėn. nemokamai, pasinaudok šiuo ypatingu pasiūlymu.

Kaip gauti Revolut „Premium” planą ir kortelę 3 mėn. nemokamai?

    1. Įvesk savo telefono numerį pateiktame langelyje šioje nuorodoje: 3 mėn. Revolut „Premium” nemokamai ir gausite unikalią nuorodą, kad atsisiųstumėte „Revolut“ programėlę;
    2. Užsiregistruok „Revolut“ sukurk sąskaitą keliais spustelėjimais;
    3. Rinkis „Premium“ Pasinaudok pasiūlymu atnaujinti sąskaitą ir išbandyk „Premium“ nemokamai. Daugiau informacijos rasi sąlygose.

Klausimai ir atsakymai
Ieškoti
Greta

Sveiki, su vyru esame susituokę, norime imti būsto paskolą, tačiau bendros šeimos pajamos nesiekia 800eur (tokia minimali suma, nuo kurios, kaip mums pranešė swedbankas apskritai svarstoma paskolos suteikimo galimybė). Aš šiuo metu esu motinystės atostogose, vyras dirba. Kadangi iki pilnametystės buvau globojama, perkant pirmą būstą turime galimybę gauti pradinio įnašo kompensaciją iš valstybės. Klausimas: ar imant paskolą su gerai uždirbančiu laiduotoju, galėtume ją gauti net jei asmeniškai mūsų pajamos per mažos svarstymui? Jei ne, tuomet gal galime paskolą imti kartu visi trys ir tapti būsto bendrasavininkais? Ar šiais atvejais (perkant būstą ne tik su vyru) vis dar galime pretenduoti į pradinio įnašo subsidiją? Dėkojame už atsakymą

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Greta, dėkui už klausimą. Ne, paramos imdami su laiduotoju ar trečiuoju asmeniu - negautumėte. Paramos skiriamos šeimoms. Taip pat ir laiduotojas ne visais atvejais pagelbės imant paskolą be paramos, reikia, kad vertintų bendrą situaciją. Visos situacijos individualios, tad be bankų vertinimo sunku kažką ir pasakyti.

+4Buvo naudinga
Gita

Sveiki. Esu išsiskyrusi vieniša mama auginanti 4metus einanti sūnų. Šiuo metu esu dirbanti,bet tuo pačiu ir motinystės atostogose,nes auginu dar vieną vaiką. Ar įmanoma gauti kompensaciją į įsigijimą namui?

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Gita, dėkui už klausimą. Jeigu atitinkate reikalavimus pagal galiojančias paramos sąlygas, tuomet galima. Plačiau pasiskaitykite paramos būstui įstatymą Bankai.lt portale.

+5Buvo naudinga
Jurgita

Sveiki. Ar imant būsto paskolą skaičiuojasi visos pajamos? Aš šiuo metu esu motinystės atostogose. Vyras uždirba 550-650 (po mokesčių) aš gaunu 250 iš sodros plius alimentai ir vaikų pinigai 200e. Tai mūsu šeimos pajamos gaunasi 1000e 4 asmenų šeima. Plius papildomos išmokos iš žėmės ūkio veiklos. Turime pradiniam įnašui. Ar gautume paskola 23000? Skolų neturime

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Jurgita, dėkui už klausimą. Kiekvieną atvejį skirtingi bankai vertina individualiai. Jūsų pateiktu atveju išvardintos pajamos gali būti vertinamos arba ne, tačiau mano nuomone vaiko priežiūros atostogų pajamos iš sodros galėtų būti įskaitomos didesniu procentu nei alimentai. Bus svarbu ir Jūsų veiklos vertinimas iki motinystės, pajamų tvarumas. Tačiau atminkite, kad kiekvienas atvejis individualus ir šeimos skirtingos, tad bankai gali įvairiai pažvelgti į situaciją.

+3Buvo naudinga
Dainius

Sveiki, mano atlyginimas 600 eurų į rankas, žmona gauna vaiko priežiūros pinigus ir po 50 eurų už kiekvieną vaiką, du vaikai, viso 300 eurų. Kokią paskolą galėčiau gauti? Dėkoju.

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Dainiau, dėkui už klausimą. Reikia kreiptis į bankus dėl tikslaus situacijos įvertinimo, kredito istorijos patikrinimo, pajamų tvarumo. Tikėtina, kad vaiko pinigai nebus įskaitomi kaip tvarios pajamos. Šeimos pajamos yra tokios, kurias gaunate iš savo veiklos. Motinystės metu gaunamos pajamos, priežiūros atostogų metu, gali būti traukiamos kaip pajamos, tačiau viskas labai individualu.

+3Buvo naudinga
Justina

Laba diena, Norėjau Jūsų pasiteirauti kaip bankas vertina pajamas, jei šiuo metu esu vaiko priežiūros atostogose, gaunu 40 proc. (269 EUR) pašalpą ir tuo pačiu dirbu. Vaikui suėjus 1 metams pradėjau dirbti puse etato, vėliau 0, 75 etato ir nuo birželio 1 d.- pilnu etatu. Mano pajamos: darbo užmokestis nuo 350-400 EUR per mėnesį motinystės išmoka. Nuo birželio 1 dienos pajamos 570 eur (alga) motinystės išmoka. Vyro pajamos- 570 EUR. Auginame du nepilnamečius vaikus. Darbo stažas abiejų virš 5 metų. Turime savo turtą, bet iki 2025 m. mokame paskolą, 115 eur į mėnesį, skolos likutis 7000 eur. Pradinį įnašą turime, būsto kaina 64 000 EUR.

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Justina, dėkui už klausimą. Kiekvienas bankas vertins individualiai. Šiaip stabilias pajamas vertins tokias, kai grįžote iš atostogų ir pradirbote 6 mėn. (paskutinių 6 mėn. uždarbio vidurkį), o dėl papildomų atostogų metu gautų pajamų vertinimo - čia jau priklausys nuo banko, bet jos nėra ateities pajamos, kurios bus ateityje, todėl žiūrės į Jūsų darbo sutartį. Dėl sąlygų - kreipkitės į bankus dėl paskaičiavimų.

+4Buvo naudinga
Gabija

Sveiki, esu motinystės atostogose antrus metus ir iki rugsėjo mėn. gausiu tik 215€/mėn. Vaikas šeimoje vienas. Vyras dabartiniam darbe į kortelę gauna tik 450€/mėn. Visa kita tik grynais. Tačiau, kitą mėnesį pereis į darbą, kuriame žadama gauti į kortelę 750€/mèn. Jeigu bankas žiūri 6 mėn. nenutrūkstamo darbo stažo vidurkį, tai dėl paskolos galėtume kreiptis anksčiausiai spalio mėnesį, tačiau jau būtų mėnuo kaip aš nebegaučiau jokių pajamų, kadangi būtų pasibaigusios motinystės atostogos, o į darbą galimybės grįžt dar nebus. Tai kaip tada bankai skaičiuotų bendras pajamas? Ar tas mėnuo (ar du) turėtų labai didelę įtaką? Nes kaip suprantu būčiau traktuojama, kaip negaunanti jokių pajamų, todėl prieš tai gautų mano pinigų net neskaičiuotų, kaip bendro šeimos biudžeto?

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Gabija, dėkui už klausimą. Visų pirma esant tokiai situacijai rekomenduočiau nesiskolinti ir sulaukti kol pajamas gausite abu, t.y. kol grįšite į darbą ir būsite abu pradirbę 6 mėn. Imdami tokioje situacijoje būsto paskolą smarkiai rizikuojate, nes pajamos yra ant ribos ir klausimas ar gausite būsto paskolą. Kaip bankas skaičiuos, reikia kreiptis į juos ir teirautis. Viskas individualu ir bankai vertins būtent Jūsų šeimos situaciją.

+3Buvo naudinga
Edgaras

Laba diena, norėčiau sužinoti, kokio dydžio paskolą galėtume gauti? Mano atlyginimas į rankas 2017.04.01-2018.11.30 buvo 1000 EUR, nuo 2018.12.01 toje pačioje darbovietėje pakilo iki 1300 EUR. Žmona šiuo metu motinystės atostogose (3 metai), jos darbo užmokestis iki “atostogų” buvo 600 EUR į rankas. 1-mus metus gaudavo 420 EUR (2016.12.01-2017.12.01). 2-us metus atostogas perrašėme ant manęs, gaudavome 350 EUR (2017.12.01-2018.12.01). Kaip ir minėjau, žmona šiuo metu yra motinystės atostogose 3-ius metus (pajamų negauname) ir laukiasi antrojo vaikelio. Jei imtume paskolą šiuo metu, kaip bankas skaičiuotų mūsų pajamas? Mano alga 1300 EUR žmonos 240 EUR (40% jei eina 2 metus motinystės atostogų) 100 EUR (išmokos už 2 vaikus)? Bandrai 1640 EUR?

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Edgarai, dėkui už klausimą. Priklausys nuo banko ar jis vertins kažkiek Jūsų žmonos pajamas ar ne. Reikia kreiptis tiesiogiai, gali būti skirtingi vertinimai priklausomai nuo banko. Kreipkitės tiesiogiai į SEB, Luminor, Swedbank.

+3Buvo naudinga
Andrius

Laba diena, Esam daugiavaikė jauna šeima. Man 32 metai, žmonai 28 metai. Gyvename Vilniuje. Aš šiuo metu dirbu statybos darbų vadovu, žmona motinystės atostogose. Planuojame statytis namą. Statybų pradžia bus savomis lėšomis. Statybų pabaigai kreipsimės į banką dėl paskolos. Ar galime pretenduoti dėl valstybės paramos, nes tai bus mūsų pirmas būstas? Kur turėtume kreiptis? Ir kokios apskritai yra sąlygos norint gauti valstybės paramą jaunai šeimai?

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Andriau, dėkui už klausimą. Taip, galite kreiptis, šiuo metu galioja dvi paramos jaunoms: visoje Lietuvoje ir regionuose. Yra nemažos eilės, tad reikia paskubėti. Plačiau apie paramas paskaitykite čia:

+3Buvo naudinga
Tadas

Sveiki, Esame jauna šeima auginanti 2 vaikus. Ketiname pirkti kotedžą. Žmona turejo grįžt į darbą rugsėjo 14 d. Po motinystės atostogų, jas prasitęsė iki lapkričio vidurio. Nuėjus į banką dėl paskolos, gavome neigiamą atsakymą, kadangi neužtenka pajamų. Dabar klausimas ar galima gauti iš darbovietės pažymą apie koks bus mokamas atlygis. Ar būtina laukti pirmojo atlyginimo? Ačiū labai.

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Tadai, dėkui už klausimą. Yra vertinamas paskutinių 6 mėn. pajamos, tad gali tekti pradirbti 6 mėn., nors gal situacijoje yra kitų detalių? Prieš mėnesį gal buvo daugiau pajamų?

+3Buvo naudinga
tadas

Sveiki mums bankininke pasake kad zmona privalo grizti i darba,.Zmona jau gavo pirmaja alga savo senoje darbovieteje, ar ir cia skaitosi kad reiks laukti puse metu? Patikslinu alga nebuvo uzkelta grizus i darboviete, tai valstybine istitucija. taip mums paaiskino kad vertins vaiko ismokas kurias gavome anksciau ir taip traktuos kaio pajamas 6 menesiu.

Buvo naudinga
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Pasiteiraukite banko kokia yra situacija. Taigi individualiai vertina kiekvieną situaciją ir atvejį.

+3Buvo naudinga
Daiva

Sveiki, vyras dirba 7mėnesius gauna 750eur, aš esu motinystės atostogose antrus metus gaunu 260eur, mano atostogos baigsis spalio mėnesį, ar galėtume eiti i banką kreiptis dėl būsto paskolos, įnašą turime norėtume apie 30000 tūkst.

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Daiva, dėkui už klausimą. Manau, kad galite eiti į banką ir gautumėte paskolą, tik neaišku kokio dydžio. Jeigu pakaks tokio dydžio paskolos, kurią paskaičiuos pagal turimas pajamas - galite imti dabar. Jeigu reikės didesnės, turėsite palaukti kol grįšite į darbą 6 mėn. ir prisijungsite rimčiau prie šeimos pajamų, tuomet paskolos dydis bus didesnis.

+3Buvo naudinga
Projektą valdo ir vysto lietuviško kapitalo įmonė
Lietuviško kapitalo projektas.
Rinkis paslaugą lietuvišką!
2008-2024 © Bankai.lt - vienintelis bankinių paslaugų palyginimo portalas Lietuvoje. Visos teisės saugomos. Kopijuoti ir platinti informaciją yra draudžiama, nebent gavus raštišką sutikimą. Buveinės adresas: K. Baršausko 59, LT-51423 Kaunas, Lietuva (Kauno mokslo ir technologijų parkas).
Į viršų