Antroji paskola

Antroji paskola. Čia Jūs matote visus klausimus-atsakymus susijusius su fraze „antroji paskola“. Jeigu kils daugiau klausimų šia tema, tuomet užduokite naują klausimą.

Dėmesio! Tik Bankai.lt lankytojai gali gauti Revolut „Premium” planą 3 mėn. nemokamai, pasinaudok šiuo ypatingu pasiūlymu.

Kaip gauti Revolut „Premium” planą ir kortelę 3 mėn. nemokamai?

  1. Įvesk savo telefono numerį pateiktame langelyje šioje nuorodoje: 3 mėn. Revolut „Premium” nemokamai ir gausite unikalią nuorodą, kad atsisiųstumėte „Revolut“ programėlę;
  2. Užsiregistruok „Revolut“ sukurk sąskaitą keliais spustelėjimais;
  3. Rinkis „Premium“ Pasinaudok pasiūlymu atnaujinti sąskaitą ir išbandyk „Premium“ nemokamai. Daugiau informacijos rasi sąlygose.

Klausimai ir atsakymai
Ieškoti
Petras

Sveiki, situacija tokia: turiu butą Kaune, kuris įvertintas 65000€, esu už šį butą paėmęs paskolą ir dalinai ją išmokėjęs (likutis 33000€). Šiuo metu vidutiniškai uždirbu vyriausybinėje įstaigoje 2800€/mėn. Esu vedęs ir antroji pusė taip pat pradėjo darbą vyriausybinėje įmonėje ir bendros pajamos sieks 3600€/mėn. Norime parduoti butą ir įsigyti namą. Namo kaina numatyta pardavėjo - 135000€, o namas įvertintas tik už 80000€. Šiuo metu neturime atsidėję pakankamai skirtumo tarp įvertintos kainos ir pardavėjo numatytos, tačiau rimtai nusprendėme bandyti įsigyti šitą būstą. Suprantu, kad bankas nefinansuoja paskolos, kuri yra didesnė nei numatyta turto vertinime, tačiau: 1. Ar yra būdų kaip galėtumėme sutarti su banku padaengti tarpinę sumą? (50000€) įsipareigojant parduoti butą per metus. 2. Ar yra kitų būdų kaip iš banko būtų galima pasiskolinti didesnę nei būsto vertė sumą nusipirkti šiam namui?

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Jūsų situacija yra gana įprasta nekilnojamojo turto rinkoje, kuomet norima įsigyti būstą, kurio kaina viršija oficialiai įvertintą vertę. Čia yra keletas galimų būdų, kaip galėtumėte spręsti šią situaciją:

 1. Papildoma Paskola ar Kreditas: Galite teirautis banko apie galimybę gauti papildomą asmeninę paskolą ar kreditą, kuris padengtų skirtumą tarp įvertintos namo vertės ir pardavėjo reikalaujamos sumos. Tačiau, svarbu atsižvelgti į tai, kad asmeninės paskolos dažnai turi aukštesnes palūkanas nei būsto paskolos.

 2. Būsto Paskolos Padidinimas: Galite aptarti su banku galimybę padidinti esamą būsto paskolą, remiantis jūsų dabartinės būsto vertės ir likusio paskolos dydžio santykiu. Tačiau, tai gali būti sudėtinga, jei naujas būstas įvertintas žemiau pageidaujamos pirkimo kainos.

 3. Pardavimo ir Pirkimo Sinchronizavimas: Galite pabandyti sinchronizuoti dabartinio buto pardavimą su naujo namo įsigijimu. Tai reiškia, kad būtų sudaromas susitarimas su pirkėju ir pardavėju, kad esamo buto pardavimo lėšos būtų panaudotos kaip naujo namo įsigijimo avansas arba dalinė mokėjimo suma.

 4. Sutarties Sudarymas su Pardavėju: Kartais yra galimybė derėtis su nekilnojamojo turto pardavėju dėl mokėjimo grafiko ar atidėto mokėjimo, ypač jei turite rimtą ketinimą pirkti ir galite įrodyti savo finansinį stabilumą.

 5. Kitos Finansavimo Galimybės: Galite ieškoti alternatyvių finansavimo šaltinių, pavyzdžiui, kreiptis į nebankines kredito įstaigas, tačiau svarbu įvertinti jų siūlomas sąlygas ir palūkanų normas.

 6. Teisinė Konsultacija: Visada naudinga pasitarti su nekilnojamojo turto teisininku ar finansų specialistu, kuris galėtų padėti įvertinti visas galimas rizikas ir pasiūlyti geriausią veiksmų planą.

Atminkite, kad bet kuris sprendimas turėtų būti atidžiai apsvarstytas atsižvelgiant į jūsų finansinę padėtį ir rinkos sąlygas. Svarbu nepervertinti savo finansinių galimybių ir apsvarstyti ilgalaikį poveikį jūsų finansinei stabilumui.

+3Buvo naudinga
Ieva

Sveiki, noriu pasiteirauti apie atsakingo skolinimosi nuostatų pritaikymą. Mūsų šeima šiandien turi 2 paskolas: gyvenamosios paskirties 2k. būstui, kuriame esame deklaravę gyvenamąją vietą, ir poilsio paskirties butui (tai antroji mūsų paskola, pirkimo metu mokėjome 30% pradinį įnašą). Svarstome gyvenamąjį būstą keisti į didesnį 3k. dėl numatomo šeimos pagausėjimo. Prieš sandorį mažesnį gyvenamosios paskirties butą parduotume ir liktume tik su paskola poilsio paskirties būstui. Ar naujam gyvenamajam būstui bus taikomas 30% pradinis įnašas, nes tai bus laikoma antrąja mūsų paskola?

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Jūsų situacijoje, kai svarstote parduoti esamą gyvenamąjį būstą ir įsigyti didesnį, o taip pat turite poilsio paskirties būsto paskolą, atsakingo skolinimosi nuostatai gali būti taikomi šiek tiek kitaip.

Pirmiausia, svarbu suprasti, kad bankai įvertina visus jūsų esamus finansinius įsipareigojimus, įskaitant ir turimas paskolas, prieš suteikdami naują paskolą. Jei planuojate parduoti esamą gyvenamąjį būstą, bankas gali tai vertinti kaip teigiamą žingsnį, nes tai sumažins jūsų esamas skolas.

Dėl pradinio įnašo dydžio naujai gyvenamajai paskolai, tai gali priklausyti nuo banko politikos ir konkrečių aplinkybių. Paprastai, jei turite tik vieną gyvenamosios paskirties būsto paskolą ir ji yra jūsų pirminis būstas, bankai gali reikalauti mažesnio pradinio įnašo (pavyzdžiui, 20%). Tačiau, jei turite jau turite kitą paskolą (šiuo atveju, poilsio paskirties būsto paskolą), bankas gali laikyti naują gyvenamosios paskirties būsto paskolą kaip antrąją ir taikyti aukštesnį pradinio įnašo reikalavimą.

Tačiau kiekvienas atvejis yra individualus ir bankai gali turėti skirtingus reikalavimus. Todėl rekomenduočiau kreiptis į kelis bankus ir išsiaiškinti jų sąlygas. Svarbu pateikti visą reikiamą informaciją apie jūsų finansinę padėtį, esamas paskolas ir planus dėl būsto pardavimo ir naujo pirkimo. Taip pat gali būti naudinga pasitarti su nekilnojamojo turto ar finansų specialistu, kuris galėtų suteikti papildomų patarimų.

+3Buvo naudinga
Rugilė

Laba diena, Esu viena pasiėmusi paskolą būstui 52000 eur. Paskolą moku jau beveik metus laiko. Už metų yra planuojamos vestuvės. Galvojam apie ateitį ir domina tokia situacija, nenorime parduoti mano būsto, bet norime įsigyti naują būstą, o dabartinį nuomuoti. Šiuo metu bendros pajamos į rankas yra 1800 eur. Jeigu vyras būtų skolininkas nr 1, o aš skolininkas nr 2, ar dabartinė mano paskola darytų įtaką norint pasiimti antrąją paskolą esant susituokus? Visgi prieš sąntuoką įgytas turtas skaitosi tik mano, tai ir paskola tik mano turėtų būti.

Atsakyti
Atsakymas į klausimą yra ruošiamas ir artimiausiu metu jį pateiksime. Taip pat atminkite, kad bet kuris Bankai.lt lankytojas gali atsakyti į klausimą. Tad jeigu žinote atsakymą ar turėjote panašią patirtį - pateikite atsakymą. Padėkime vieni kitiems!
Darius

Sveiki, Norim pirkt namą, kuris dar tik bus pradėtas statyti, pirktume su 80% baigtumo. Vystytojas, nes jam kažkaip eina nusukt dalį mokesčių, neklauskit kaip, nes tokį variantą pirmą kart girdžiu pats, siūlo imt su 60% baigtumo, tada įrenginėtų už savo lėšas, o mes vėliau darytume antrą vertinimą ir imtume paskolą įrengimui. Kiek tai yra normali praktika? Taipogi, ar įmanoma, kad ta antroji dalis eitų kaip būsto paskola, o ne paskola būsto įrengimui? Nes palūkanos skiriasi gerokai. Ačiū

Atsakyti
Atsakymas į klausimą yra ruošiamas ir artimiausiu metu jį pateiksime. Taip pat atminkite, kad bet kuris Bankai.lt lankytojas gali atsakyti į klausimą. Tad jeigu žinote atsakymą ar turėjote panašią patirtį - pateikite atsakymą. Padėkime vieni kitiems!
Anželika

Sveiki, norėčiau paklausti, kam dabar nuosavybės teise priklauso butas? Butas buvo nupirktas ne santuokoje už banko paskolą ir įkeistas bankui (hipoteka). Vėliau buvo sudaryta santuoka ir esant santuokoje grąžinta paskola bankui. Dabar butas nuosavybės teise priklauso vienam sutuoktiniui ar abiems sutuoktiniams?

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Anželika, dėkui už klausimą. Prieš santuoką įgytas būstas yra atskira nuosavybė kiekvieno asmens atveju, nebent buvo pasirašyta priešvedybinė sutartis. Jeigu yra skiriamasi, tuomet antroji pusė, kuri yra ne turto savininkas, gali reikšti pretenziją dėl mokėtų įmokų už būsto paskolą santuokos metu, kurios skaičiuojasi pusiau. Taip pat dar yra išimtinų atvejų, kai galėtų būti pripažinta bendru turtu, bet čia jau reikėtų analizuoti konkrečią situaciją ir kaip buvo gyventa.

+6Buvo naudinga
Elena

Laba diena, esame pora (nesusituokusi), antroji pusė šiuo metu darbovietėje išdirbusi virš 13 metų ir tebedirbanti, atlyginimas apie 700 į rankas. Aš darbe taip pat išdirbusi 3 metus. Atlyginimas taip pat 700 - 750 į rankas. Bendrai uždirbam 1400eur. Aš turiu dar du vaikus iš pirmos santuokos, ar gautume maždaug 90000 paskolą būstui? Dar aš gaunu uz vaikus tai dar 200eur. Ačiū

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Elena, dėkui už klausimą. Manau, kad pajamų pakanka gauti tokio dydžio paskolai. Tačiau tiksliai pasakys tik bankai įvertinę Jūsų situaciją. Kreipkitės į bankus tiesiogiai.

+3Buvo naudinga
Viktoras

Laba diena, esame pora (nesusituokusi), antroji pusė šiuo metu darbovietėje išdirbusi virš 3 metų ir tebedirbanti, atlyginimas apie 1000 į rankas. Mano paties darbas buvo keičiamas ir dabar jau tuoj baigsis bandomasis 3mėn, galbūt dar lauksime kad išdirbčiau 6mėnesius (atlyginimas arti 900), ar gautume maždaug 85000 paskolą būstui? Ačiū

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Viktorai, dėkui už klausimą. Manau, kad gautumėte. Pajamų pakanka.

+3Buvo naudinga
Linas

Turime butą, kurio dar paskola neišmokėta. Planuojame įsigyti kotedžą, tačiau buto parduoti nenorime, planuojame palikti jį nuomai. Yra du variantai:

 1. Grąžinti pirmojo būsto paskolą ir pirkti kotedžą užstatant pirmąjį būstą (be pradinio įnašo jei taip įmonoma)
 2. Imti antrą paskolą ir mokėti abi paskolas.

Kuris variantas būtų palankesnis mums? Kaip bankai žiūri į tokius dalykus? Kuriuo variantu būtų palankesnės salygos?

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Linai, dėkui už klausimą. Pakomentuosiu Jūsų abu variantus:

 1. Pradinis įnašas yra būtinas norint pirkti būstą su paskola;
 2. Galima turėti abi paskolas, tačiau antroji paskola gali būti, kad bus finansuojama apie 80%.

Žinoma viską reikėtų detaliai analizuoti, žiūrėti Jūsų pajamas, planus, poreikius, įvertinti finansinius įsipareigojimus. Šiuo metu su tokiomis mažomis palūkanomis skolintis apsimoka ir turėti paskolą apsimoka, nes pinigai yra pigūs. Tačiau nepamirškite, kad ateis laikas, kai palūkanos kils ir turėdami dvi paskolas rizikuosite, tad yra keli variantai:

 • parduodami dabar turimą būstą, parduosite už gana aukštą kainą ir nebeturėsite įsipareigojimo. Taip panaikinsite dalį rizikos dėl ateityje galbūt kilsiančių palūkanų;
 • turėdami abi paskolas, šiuo metu elgsitės išmintingai ir galbūt net ir padengsite iš nuomos abiejų paskolų įmokas. Tačiau pasiliekate ir prisiimate riziką, kad ateityje kylant palūkanoms turėsite didesnių išlaidų padengti paskoloms.

Rinktis turėtumėte pats ir spręsti pats, tad tikiuosi kažkur nukreipiau ir ant kelio užvedžiau.

+4Buvo naudinga
Tadas

Laba diena, Situacija tokia: pats gyvenu Lietuvoje, bet verslas steigtas ir oficialiai veikia Anglijoje. Pajamos apie 1700 Eur/mėn. Antra pusė oficialiai dirba Lietuvoje, pajamos 700 Eur/mėn. Ateityje planuotume namo statybas, sklypą turime. Galvotume apie 60000-65000 Eur paskolą. Kokios galimybės? Ar realu būtų tikėtis gauti paskolą?

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Sveiki, Tadai. Manau, kad Jūsų situacija pagal pirminį vertinimą yra palanki gauti tokio dydžio būsto paskolą. Gali būti niuansų dėl pajamų iš užsienio, tačiau situaciją gerina tai, kad Jūsų antroji pusė gauna stabilias ir aukštas pajamas Lietuvoje. Dėl Jūsų pajamų, Jums tiesiog teks pateikti verslo dokumentus, sąskaitų išrašus, turėsite įrodyti pajamų stabilumą. Jeigu viskas tiks ir bus patikima, Jūs galite gauti būsto paskolą palankiomis sąlygomis. Atminkite, kad svarbi gera kredito istorija. Siūlyčiau bet kokiu atveju, jei ir ne dabar imsite būsto paskolą, nueiti pasikalbėti su pagrindiniais bankais ir sužinoti bendrą vaizdą. Kiekvienas bankas Jums gali pasiūlyti skirtingas sąlygas ir palūkanas atsižvelgdami į Jūsų situaciją, tad siūlau rinktis iš visų bankų.

+5Buvo naudinga
Marius Jansonas
Nepriklausomi paskolų ekspertai

Sveiki, Tadai, Jūsų pajamos pakankamos gauti norimą paskolą (tikėtina net ir didesnę). Bankai tikrins Jūsų įmonės 2-3 metų finansinę veiklą, gaunamų pajamų stabilumą, taip pat gali vertinti ir 2-3 metų pajamų prognozę. Atkreiptinas dėmesys į Jūsų pajamų užskaitymą, bankai gaunamas pajamas užsienyje vertina tik 50-60 proc. Reikės 30-50 proc. savų lėšų.

Buvo naudinga
Romas

Sveiki, Aš ir mano antroji pusė gyvename ir dirbame užsienyje. Mūsų grynosios pajamos yra 3500 eurų per mėnesį. Planuojame kreiptis dėl paskolos į banką namo statymui. Jau turime įsirengę pamatus ir 30000 eurų pradiniam įnašui. Namo užbaigimui dar reikia 150000 eurų. Ar realu, kad kuris nors bankas Lietuvoje teiks paskolą iki 70% norimos sumos ir ar iš vis teiks. Jau esame pirkę žemės sklypą su paskola būdami užsienyje ir išmokėjome laiku, netgi anksčiau laiko. Turime visus reikalingus dokumentus iš bankų ir darbo sutartis. Mano pareigos yra darbų vykdytojas tarptautinėje kompanijoje, o partnerės - vadybininkė. Dėkoju už atsakymą iš anksto.

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Dėkui už klausimą. Kadangi dirbate užsienyje ir pajamas gaunate būtent iš ten, dažniausiai susidursite su situacija, kad imant paskolą statomui būstui bankai prašys, kad būtų tam tikras įkeičiamo turto baigtumas. Įprasta, kad turto baigtumas turi būti 70%. Tai reiškia, kad paimti paskolą galėsite tuomet, kai savomis lėšomis pasistatysite didžiąją dalį namo (apie 70%), o likusiai daliai galėsite prašyti būsto paskolos.

+8Buvo naudinga
Romas

Dekui uz atsakyma. Pamirsau prideti kad as ir partnere dirbame tose paciose imones jau virs 7 metu, turbut tas busto paskolu salygu nekeicia? Butu idomu isgirsti ir banku nuomone apie musu situacija. Aciu

Buvo naudinga
Projektą valdo ir vysto lietuviško kapitalo įmonė
Lietuviško kapitalo projektas.
Rinkis paslaugą lietuvišką!
2008-2024 © Bankai.lt - vienintelis bankinių paslaugų palyginimo portalas Lietuvoje. Visos teisės saugomos. Kopijuoti ir platinti informaciją yra draudžiama, nebent gavus raštišką sutikimą. Buveinės adresas: K. Baršausko 59, LT-51423 Kaunas, Lietuva (Kauno mokslo ir technologijų parkas).
Į viršų