Palankesnės sąlygos

Palankesnės sąlygos. Čia Jūs matote visus klausimus-atsakymus susijusius su fraze „palankesnės sąlygos“. Jeigu kils daugiau klausimų šia tema, tuomet užduokite naują klausimą.

Dėmesio! Tik Bankai.lt lankytojai gali gauti Revolut „Premium” planą 3 mėn. nemokamai, pasinaudok šiuo ypatingu pasiūlymu.

Kaip gauti Revolut „Premium” planą ir kortelę 3 mėn. nemokamai?

  1. Įvesk savo telefono numerį pateiktame langelyje šioje nuorodoje: 3 mėn. Revolut „Premium” nemokamai ir gausite unikalią nuorodą, kad atsisiųstumėte „Revolut“ programėlę;
  2. Užsiregistruok „Revolut“ sukurk sąskaitą keliais spustelėjimais;
  3. Rinkis „Premium“ Pasinaudok pasiūlymu atnaujinti sąskaitą ir išbandyk „Premium“ nemokamai. Daugiau informacijos rasi sąlygose.

Klausimai ir atsakymai
Ieškoti
Greta

Sveiki, esu 27m noriu pirkti tevu buta, kuri man parduos pigiau. Dabar kilo atlyginimas mano ilgalaikese darbovietese kuriose dirbu 2m ir daugiau, atlyginimas per visus darbus (4darbovietes) siuo metu gaunasi 610eur. Ar galiu gauti paskola 40000 (ar bent 35000), turedama pradini inasa saskaitoje ir 3000 grynais? Ar gali taikyti bankas isimti ir imti perioda 4men nes tiek laiko jau pakiles atlyginimas ir man sudaro palankesnes salygas gauti geresni kredita. Dekui

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Greta, dėkui už klausimą. Kiekviena situacija yra individuali ir skirtingi bankai gali vertinti visiškai kitaip. Todėl reikia tartis tiesiogiai su bankais. Matau kliūtį dėl pirkimo iš tėvų - gali būti sudėtinga ar neįmanoma, bet kreipkitės į bankus tiesiogiai. Dėl išimčių, vėl, reikia kalbėtis su bankais - kiekviena situacija individuali.

+3Buvo naudinga
Greta

Sveiki, norėjau pasiteirauti dėl būsto paskolos. Esame nesusituokę, bet jau pradedame svarstyti apie savo būstą. Noriu pasiteirauti būsto paskolą geriau imti susituokus ar ne? Geresnės ir palankesnės sąlygos susituokus ar ne?

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Greta, dėkui už klausimą. Nėra didelio skirtumo, nes galite imti tiek susituokę, tiek ne. Jeigu santuoką gali įtakoti būsto paskolos ėmimas, tai čia taip keistokai :) Svarbiausias dalykas yra finansinė būklė, stabilios didelės pajamos ir švari kredito istorija. Susituokti ar ne spręskite pagal širdį, o dėl geresnių paskolos sąlygų galvokite kaip daugiau uždirbti. Neskubėkite skolintis - pasiruoškite.

+4Buvo naudinga
Justė

Sveiki, kolkas esu nedirbanti tik vykdau individualią veiklą, draugo pajamos apie 1000 eur,taigi gautume apie 90 tūkst paskolą, tačiau vasarą susituoksime, ir kaip suprantu jo pajamos dalinsis ir ant manęs, o aš dar turiu studijų paskolą, taigi norėtume patarimo ar labiau šiuo atveju apsimokėtų imti paskolą iki vestuvių kol duodama tokia suma tik jam? Ar būtų duodama tokia suma ir po vestuvių jei išdirbčiu kur nors tą reikalingą pusę metų? Nes kolkas atrodo, kad visas sąlygas tik sugadinčiau su savo paskola ir minimaliu atlyginimu pusę metų.

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Juste, dėkui už klausimą. Labai tikėtina, kad bus palankesnės sąlygos imant vienam. Bet tikrai nežinau kaip bus, nes tik bankas įvertinęs situaciją gali tiksliai pasakyti. Tik atkreipkite dėmesį, kad būsto paskola nėra kažkoks stebuklas, supraskite, kad kai pradėsite gyventi kartu, susilauksite vaikų, iš tikrųjų realiame gyvenime Jūsų pajamos bus padalintos šeimai ir reikės suktis: mokėti įmokas bankui, mokesčius, vyras pirks Jums sukneles, batelius, gėles, o dar jeigu vaikas - pampersai ir t.t. :) Taigi, apsvarstykite ar tikrai šiuo metu esate pajėgūs imti būsto paskolą ir įsipareigoti, galbūt verta palaukti ir subręsti kaip šeima, išsiaiškinti kokio namo ar buto iš tikrųjų norite ir tik tada jau skolintis, jeigu prireiks. Niekur nenuskubėsite tikrai. Bet kokiu atveju sėkmės!!

+3Buvo naudinga
Tomas

Sveiki, norėjau paklausti dėl paskolų, kai namo baigtumas 52%. Ar bankų sąlygos tokios pačios, kaip perkant 80%? Kaip dėl palūkanų?

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Tomai, dėkui už klausimą. Bet kokiu atveju turėsite bankui įsipareigoti pristatyti 100% baigtumą. Skirtumas bus tas, kad gali skirtis finansavimo būdas priklausomai nuo projekto ir plano. Sąlygos perkant būstą dažniausiai yra palankesnės negu statant. Kiekviena situacija individuali, todėl sąlygos gali paaiškėti po jos įvertinimo. Patarčiau kreiptis į didžiuosius bankus SEB, DNB, Swedbank, Nordea, o jeigu reikės ir į kredito unijas.

+3Buvo naudinga
Enris

Sveiki, norėjau sužinoti kompetetingų asmenų nuomonę dėl artėjančių, 2017m. liepos 1d. įsigaliojančių būsto paskolos pakeitimų? Ar verta jų laukti? Kokie teigiami ar neigiami aspektai nusimato?

Atsakyti
Steponas Jurele
Bankai.lt

Enri, dėkui už klausimą. Mano nuomone, būsto paskola turi būti imama tuomet, kai ji yra reikalinga, o jeigu galima jos išvengti - visuomet rekomenduojame nesiskolinti. Nuo liepos 1 d. įsigaliosiantys įstatymai turėtų palengvinti derybas su bankais, bus aiškesnės ir vienodesnės sutartys, palankesnės sąlygos skolininkui nevykdančiam įsipareigojimų. Tik reikia atkreipti dėmesį, kad po pusmečio gali pasikeisti būsto paskolų kainodara, palūkanos, būsto kainos, neatmesčiau ir artėjančio finansų rinkose nestabilumo meto, valiutų kursų svyravimų ir t.t.

Nuo liepos 1 d. būsto paskolą imančiajam neigiamų aspektų nematau, o matau tik teigiamus. Tačiau kaip ir minėjau yra labai daug kitų aspektų į kuriuos reikia atkreipti dėmesį ir naujoji būsto kredito direktyva neturėtų būti pagrindinis dalykas renkantis kada imti būsto paskolą. Sėkmės!

+6Buvo naudinga
Tatjana

Sveiki. Noriu pasiimti paskolą butui. Swedbankas siūlo 2% palūkanų normą, o DNB bankas 1,6%. Kuriame banke geriau imti, kuris patikimesnis? Ačiū.

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Tatjana, dėkui už klausimą. Abu bankai yra patikimi ir dirba pagal savo nustatytas taisykles. Vienoms šeimoms sąlygos palankesnės viename banke, kitoms - kitame. Reikia žiūrėti į Jūsų situaciją ir kaip Jūs norite grąžinti paskolą. Pasižiūrėkite administravimo mokesčius, išankstinio grąžinimo, juos palyginkite ir spręskite. DNB minusas yra sudedamoji palūkanų dalis EBIFN, o ne EURIBOR kaip Swedbank, tačiau DNB siūlo palankesnes palūkanas ir šiek tiek lankstesnes sutarties sąlygas. Šiai dienai DNB manau yra palankesnis variantas, tačiau neaišku į kurią pusę kylant palūkanoms judės EBIFN, tad šioje vietoje yra rizika ir kelia abejonių.

Palyginti sąlygas, apsispręsti ir priimti galutinį sprendimą dėl banko pasirinkimo turite pati. Sėkmės!

+4Buvo naudinga
Ignas

Sveiki, paskolos gavimo galimybėmis pradėjau domėtis gana neseniai, taigi norėčiau paklausti ar yra koks nors pradinės įmokos limitas? T.y. ar galių įmokėti 50% būsto kainos iškarto? Dėkoju už suteiktą laiką.

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Ignai, dėkui už klausimą. Taip, galite pradinį įnašą didinti iki 50%, limito kaip ir nėra, o be to kuo didesnis pradinis įnašas, tuo palankesnės bus sąlygos.

+4Buvo naudinga
Rūta

Sveiki, Gal patarsite, kuriame banke geriau rinktis būsto paskolą. Renkuosi tarp Nordea ir SEB, abu bankai siūlo panašias sąlygas (paskolos suma vienoda, sutarties parengimo mokesčio nėra, nes butas perkamas iš partnerio, kintamų palūkanų perskaičiavimas kas 6 mėn., reikalavimas darbo užmokestį pervesti į banką, reikalavimas draustis gyvybės draudimu ir t. t.), išskyrus maržą ir palūkanas: SEB siūlo 1,9 maržą ir tik su kintamomis palūkanomis, Nordea - 1,6 (arba 2,6, jeigu nesilaikoma visų gaunamų pajamų pervedimo į banko sąskaitą sąlygos) su kintamomis palūkanomis, fiksuotomis (0,5) ir apribotomis (nuo 0,4 iki 0,9). Ar belieka rinktis banką pagal mažesnę maržą, ar vis dėlto dar į kažką turėčiau atkreipti dėmesį?

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Rūta, dėkui už klausimą. Peržiūrėkite dar šias sąlygas: kokios sąlygos padengti kreditą iš anksto, kokios baudos vėluojant padengti mėnesinę įmoką, kokios refinansavimo sąlygos ar yra paskolos mokėjimo atidėjimo sąlyga. Įvertinę šias situacijas pasirinkite. Bet iš esmės, jei renkatės tarp šių bankų, manau galite rinktis Nordea dėl palankesnės maržos, visuose bankuose yra tam tikros baudos už sutarties sąlygų nevykdymą, nors Nordea gal į tai žiūri ir griežčiausiai, bet siūlo mažiausią maržą.

+6Buvo naudinga
Linas

Turime butą, kurio dar paskola neišmokėta. Planuojame įsigyti kotedžą, tačiau buto parduoti nenorime, planuojame palikti jį nuomai. Yra du variantai:

 1. Grąžinti pirmojo būsto paskolą ir pirkti kotedžą užstatant pirmąjį būstą (be pradinio įnašo jei taip įmonoma)
 2. Imti antrą paskolą ir mokėti abi paskolas.

Kuris variantas būtų palankesnis mums? Kaip bankai žiūri į tokius dalykus? Kuriuo variantu būtų palankesnės salygos?

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Linai, dėkui už klausimą. Pakomentuosiu Jūsų abu variantus:

 1. Pradinis įnašas yra būtinas norint pirkti būstą su paskola;
 2. Galima turėti abi paskolas, tačiau antroji paskola gali būti, kad bus finansuojama apie 80%.

Žinoma viską reikėtų detaliai analizuoti, žiūrėti Jūsų pajamas, planus, poreikius, įvertinti finansinius įsipareigojimus. Šiuo metu su tokiomis mažomis palūkanomis skolintis apsimoka ir turėti paskolą apsimoka, nes pinigai yra pigūs. Tačiau nepamirškite, kad ateis laikas, kai palūkanos kils ir turėdami dvi paskolas rizikuosite, tad yra keli variantai:

 • parduodami dabar turimą būstą, parduosite už gana aukštą kainą ir nebeturėsite įsipareigojimo. Taip panaikinsite dalį rizikos dėl ateityje galbūt kilsiančių palūkanų;
 • turėdami abi paskolas, šiuo metu elgsitės išmintingai ir galbūt net ir padengsite iš nuomos abiejų paskolų įmokas. Tačiau pasiliekate ir prisiimate riziką, kad ateityje kylant palūkanoms turėsite didesnių išlaidų padengti paskoloms.

Rinktis turėtumėte pats ir spręsti pats, tad tikiuosi kažkur nukreipiau ir ant kelio užvedžiau.

+4Buvo naudinga
Alina

Laba diena, su vyru imame paskolą būstui, jau sumokėjome dalį pradinio įnašo, likusią dalį apmokėsime rugsėjo pradžioje, kai butas bus priduotas įsirengimui ir reikės kreiptis į bankus dėl paskolos. Likus 2 mėnesiams iki paskolos gavimo norėčiau pakeisti darbo vietą (atidirbau 3.5 metų). Ką rekomenduojate daryti, susilaikyti pora mėnesių kol gausime paskolą ir verčiau nerizikuoti gauti palankesnes sąlygas iš banko? Kiek reikia atidirbti naujoje darbovietėje, kad mano pajamas bankas skaičiuotų kartu su vyro?

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Alina, dėkui už klausimą. Idealu būtų, jeigu minimalus vienoje darbovietėje išdirbtas laikotarpis būtų bent 6 mėn. Tačiau yra įvairių išlygų, kurias bankai retais atvejais taiko ir gali užtekti ir 3 mėn. išdirbimo vienoje darbovietėje laikotarpio, priklausomai į kokį darbą perėjote, o taip pat labai priklausys nuo Jūsų bendro šeimos vertinimo, pajamų, profesijų. Vis dėl to norint gauti geresnes sąlygas, saugiau yra palaukti iki tol, kol gausite paskolą. Tačiau, jeigu pereinate į geresnes sąlygas siūlantį darbą, tuomet kažin ar paskolos sąlygos turėtų keisti Jūsų asmeninius planus ir ambicijas.

Patarčiau iš anksto pasikalbėti su didžiaisiais bankais apie būsimą situaciją, iš anksto sužinoti sąlygas pagal dabartinę situaciją ir po to galite paklausti kaip kistų sąlygos jau pakeitus darbą. Bendraukite daugiau su bankais, nebijokite ir nelaukite. Tik bankai Jums pasakys realią situaciją apie tai, kokiomis sąlygomis finansavimą galite gauti.

+4Buvo naudinga
Projektą valdo ir vysto lietuviško kapitalo įmonė
Lietuviško kapitalo projektas.
Rinkis paslaugą lietuvišką!
2008-2023 © Bankai.lt - vienintelis bankinių paslaugų palyginimo portalas Lietuvoje. Visos teisės saugomos. Kopijuoti ir platinti informaciją yra draudžiama, nebent gavus raštišką sutikimą. Buveinės adresas: K. Baršausko 59, LT-51423 Kaunas, Lietuva (Kauno mokslo ir technologijų parkas).
Į viršų