Būsto paskolos įstatymas

Būsto paskolos įstatymas. Čia Jūs matote visus klausimus-atsakymus susijusius su fraze „būsto paskolos įstatymas“. Jeigu kils daugiau klausimų šia tema, tuomet užduokite naują klausimą.
Klausimai ir atsakymai
Ieškoti
Gitana

Laba diena, Kiek tenka skaityti Jūsų atsakymas į klausimą :"ar galima imti vartojamąją paskolą pradiniam būsto įnašui", vienareikšmis - ne. Norėčiau sužinoti, ar bankas suteikęs vartojimo paskolą klientui (išskyrus automobilio), prašo atskaitos/pagrindimo, kaip ir kur bus panaudoti paskolos pinigai? Ar pinigai, gauti kaip vartojimo kreditas, ir įmokėti pradiniam buto įnašui traktuojami kaip teisės aktų pažeidimas? Jei taip tai kokių? Dėkoju už atsakymą.

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Gitana, dėkui už klausimą. Yra įstatymas, pagal kurį pradinio įnašo pinigai turi būti sutaupyti, o ne skolinti. Pagal atsakingo skolinimo nuostatus, esate nepasirengę būsto paskolai jeigu negalite susitaupyti pradiniam įnašui. Dėl teisės aktų, kuriuos pažeistų žmogus reikia klausti teisininkų, įvardinti tiksliai negalėsiu, tačiau bankai neskolins pradiniam įnašui. Jeigu skolintų, tuomet nebūtų prasmės įstatymo su privalomu minimaliu 15% pradiniu įnašų. Beje, imant vartojimo paskola turite pasakyti kokiam tikslui skolinatės.

+4Buvo naudinga
Lauryna

Sveiki. Abu su vyru dirbame Danijoje ir galvojame apie paskolą kurią norėtume gauti Lietuvoje, būstui įsigyti. Girdėjome jog nuo 2019m. kažkas keitėsi dėl paskolų gavimo dirbant užsienyje. Gal galėtumėte suteikti daugiau informacijos?

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Lauryna, dėkui už klausimą. Taip, nuo sausio 1 d. įsigaliojo naujas įstatymas, todėl bankai peržiūri ir pradeda teikti paskolas. Plačiau, mūsų tyrime: būsto paskolos, pajamas gaunantiems užsienio valiuta.

+3Buvo naudinga
Vilius

Sveiki, su pardavėju sudaryta preliminarioji pirkimo pardavimo sutartis, turime sumokėti avansą, tačiau būstas yra perkamas su parama regionuose. Banke mums pasakė, jog paskolos formavimas įvyks tik kai pateiksime vertinimą ir giminystės ryšių registrų centro pažymas, tačiau jie vistiek garantijų kažkodėl duoti negali dėl paskolos gavimo, o kokios negavimo priežastys gali būti nenurodo, nes šį kreditavimo atvėjį dar spres banko sprendikai. Žodinį patvirtinimą dėl paskolos gavimo gavome, jog pagal mūsų pajamas įmanoma gauti būsto paskolą ir būstas yra tinkamas pirkimui pagal kriterijus, bet kaip suprantu galutinis sprendimas vistiek gali būti neigiamas? Ar tokiu atvėju atgautumėme sumokėta avansą? Ar yra kažoks įstatymas, kuris nurodo terminą, per kiek laiko paprastai pirkėjas susimoka avansą, kad būtų galima nemokėti avanso iki kol bus priimtas paskolos patvirtinimas?

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Viliau, dėkui už klausimą. Avansas ir yra tam, kad pardavėjas turėtų garantiją, kad tikrai pirksite. Nebent su pardavėju pasirašysite sutartį, kad jeigu negaunate paramos, pardavėjas grąžina sumokėtą avansą. O dėl banko sprendimo, tai paskolos su parama sprendimas gali trukti net ir 2 mėn., kol bankas priims sprendimą.

+3Buvo naudinga
Tadas

Sveiki, Dirbu Šveicarijoje ir statausi namą Lietuvoje. Paskolos Lietuvoje neteikia joks bankas ar unija, nes pajamos yra šveicarijos frankais. Ar yra koks būdas gauti paskolą? Pvz per laiduotoja ar bendraskoli. Ar gali mano brolis būti laiduotojas ir tuomet gaučiau paskola? Ar atsiras kokiu teisiniu dalyku,kad turečiau jam perrašyti turtą ir t.t. Ačiū

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Tadai, dėkui už klausimą. Bankai lyg pradeda jau teikti būsto paskolas asmenims, kurie gauna pajamas užsienio valiuta. Pasikeitė įstatymas nuo sausio 1 d., todėl vėl atsiranda ši galimybė. Su mūsų atliktu tyrimu susipažinkite čia: būsto paskolos, pajamas gaunantiems užsienio valiuta. Bandykite teirautis bankuose, pvz. SEB, arba unijose. Sėkmės! Praneškite kaip sekėsi.

+3Buvo naudinga
Ernestas

Sveiki, kaip suprantu įstatymas dėl paskolos išdavimo supaprastinimo dirbantiems užsienyje priimtas, kada jis įsigalios? kokie pasikeitimai? ar vis dar reikės 30-50 proc. pradinio įnašo? ačiū už atsakymus.

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Ernestai, dėkui už klausimą. Jeigu kalbate apie dirbančius užsienyje ir gaunančius algas eurais, tuomet paskolos galimos ir pradinis įnašas lieka nepakitęs 30-50%, nors yra atvejų ir su mažesniais įnašais. Dėl asmenų, gaunančių pajamas ne eurais, niekas per daug nepasikeis dėl šio įstatymo bankų atžvilgiu, šis pakeitimas, kuris dabar pasirašytas yra geriau klientams, apsaugo dar labiau klientus, bet yra blogesnis bankams. Bankai ir dabar ir prieš tai turi visas galimybes išduoti būsto paskolas tiems, kurie gauna būsto paskolas ne eurais, tačiau bankai patys nenori išduoti, nes jiems tektų prisiimti valiutos pokyčių rizikas. Taigi, kada bankai užsimanys, tada ir išdavinės būsto paskolas ne eurais gaunantiems, dabar deja, niekas nesikeičia (2018 12 13 duomenimis).

+4Buvo naudinga
Indrė

Sveiki, prieš metus su vyru įsigijome namą už savo lėšas, namas nebaigtai įrengtas, trūksta tam pinigų. Problema tokia, kad abu gauname algas ne eurais, gyvename užsienyje. Vartojimo paskola nedomina dėl per didelės permokos. Kokios bus naujos sąlygos emigrantams dėl būsto įsirengimo paskolos gavimo nuo 2019 metų?

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Indre, dėkui už klausimą. Niekas per daug nepasikeis dėl šio įstatymo bankų atžvilgiu, šis pakeitimas, kuris dabar pasirašytas yra geriau klientams, apsaugo dar labiau klientus, bet yra blogesnis bankams. Bankai ir dabar ir prieš tai turi visas galimybes išduoti būsto paskolas tiems, kurie gauna būsto paskolas ne eurais, tačiau bankai patys nenori išduoti, nes jiems tektų prisiimti valiutos pokyčių rizikas. Taigi, kada bankai užsimanys, tada ir išdavinės būsto paskolas ne eurais gaunantiems, dabar deja, niekas nesikeičia (2018 12 13 duomenimis).

+3Buvo naudinga
Andrius

Sveiki, ar yra kokiu naujienu apie busto paskolas dirbantiems uzsienyje? Gaunantiems ne eurais?

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Andriau, dėkui už klausimą. Šiandien seime buvo priimtas įstatymas, kurį dar turi priimti prezidentė.

Įstatyme yra sukonkretinami atvejai, kokia valiuta gali būti suteiktas kreditas, kai jis atitinka kredito užsienio valiuta sutarties apibrėžime nurodytas sąlygas. Pagal jas, kredito davėjai galės teikti kreditą ta valiuta, kuria gavėjas gauna pajamas, pvz., Norvegijos kronomis arba Šveicarijos frankais, arba eurais“, – rašoma pranešime.

Seimo priimtasis įstatymas, jeigu jį pasirašys prezidentė Dalia Grybauskaitė, įsigalios kitąmet.

Taigi, laukiam ar prezidentė pasirašys, o jei pasirašys, tuomet žiūrėsim kas pasikeis ir ar bus išduodamos paskolos užsienio valiuta gaunantiems pajamas.

+24Buvo naudinga
Raminta

Laba diena. Esam jauna 4 asmenų šeima. Abu dirbame, gauname pastovias pajamas. Man 29 m. vyrui 32 m. Vaikai abu su klausos negalia (vidutinis neįgalumas), mažamečiai, darželinukai. Ar yra kokia kompensacija kuria būtų galima pasinaudoti Šiaulių mieste būstui įsigyti?

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Raminta, dėkui už klausimą. Taip, galėtumėte pretenduoti į paramą jaunoms šeimoms ir gauti 20% nuolaidą, nes turite mažamečius vaikus su vidutiniu neįgalumu. Kaip sako įstatymas:

  • buvę likę be tėvų globos (rūpybos) asmenys, iki jiems sukanka 35 metai, ar jų šeimos, taip pat šeimos, auginančios tris ar daugiau vaikų (įvaikių), neįgalieji arba šeimos, kuriose yra neįgaliųjų, – apmokama 20 procentų suteikto valstybės iš dalies kompensuojamo būsto kredito (ar šio būsto kredito likučio) sumos.

Tačiau taip pat turite atitikti ir kitas sąlygas. Pasiskaitykite būsto paramos įstatymą ir jeigu atitinkate sąlygas vykite į savo savivaldynbę pažymai gauti, o po to su pažyma į banką paskolos.

+3Buvo naudinga
Žygimantė

Sveiki, mes gyvename Šiauliuose. Kaip supratau, kad Šiaulių regione nesuteiks lengvatos pirmajam įnašui dėl būsto paskolos gauti. Norėjau paklausti, ką jie tiksliai vadina regionu? Ar turi omenyje Šiaulių apskritį ar rajoną? Ar būstą nebus galima įsigyti su lengvata visoje Šiaulių apskrityje ar tik Šiaulių rajone? Būsiu labai dėkinga už atsakymą.

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Žygimante, dėkui už klausimą. Regionu jie vadina ne miestą. T.y. viskas, kas yra už Šiaulių miesto ribų, rajonuose - yra regionai. Tačiau šis įstatymas dar nepatvirtintas seimo, tad laukiam, kol žinosime visas detales. Daugiau informacijos apie paramą regionuose čia.

+3Buvo naudinga
Aurelija

Labas vakaras, noriu pasidomėti dėl kompensuojamo dydžio dėl paskolos, esame jauna šeima. Planuojame imt paskolą, kad galėtume užbaigti statomą namą. Nuo kada žada priimti šitą įstatymą? Ar mums kompensuotų? Kur reikia kreiptis?

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Aurelija, dėkui už klausimą. Nėra tiksliai paskelbta. Visi laukia, daugiau informacijos čia.

+3Buvo naudinga
Projektą valdo ir vysto lietuviško kapitalo įmonė
Lietuviško kapitalo projektas.
Rinkis paslaugą lietuvišką!
2008-2022 © Bankai.lt - vienintelis bankinių paslaugų palyginimo portalas Lietuvoje. Visos teisės saugomos. Kopijuoti ir platinti informaciją yra draudžiama, nebent gavus raštišką sutikimą. Buveinės adresas: K. Baršausko 59, LT-51423 Kaunas, Lietuva (Kauno mokslo ir technologijų parkas).
Į viršų