Naujas įstatymas

Naujas įstatymas. Čia Jūs matote visus klausimus-atsakymus susijusius su fraze „naujas įstatymas“. Jeigu kils daugiau klausimų šia tema, tuomet užduokite naują klausimą.

Dėmesio! Tik Bankai.lt lankytojai gali gauti Revolut „Premium” planą 3 mėn. nemokamai, pasinaudok šiuo ypatingu pasiūlymu.

Kaip gauti Revolut „Premium” planą ir kortelę 3 mėn. nemokamai?

    1. Įvesk savo telefono numerį pateiktame langelyje šioje nuorodoje: 3 mėn. Revolut „Premium” nemokamai ir gausite unikalią nuorodą, kad atsisiųstumėte „Revolut“ programėlę;
    2. Užsiregistruok „Revolut“ sukurk sąskaitą keliais spustelėjimais;
    3. Rinkis „Premium“ Pasinaudok pasiūlymu atnaujinti sąskaitą ir išbandyk „Premium“ nemokamai. Daugiau informacijos rasi sąlygose.

Klausimai ir atsakymai
Ieškoti
Lauryna

Sveiki. Abu su vyru dirbame Danijoje ir galvojame apie paskolą kurią norėtume gauti Lietuvoje, būstui įsigyti. Girdėjome jog nuo 2019m. kažkas keitėsi dėl paskolų gavimo dirbant užsienyje. Gal galėtumėte suteikti daugiau informacijos?

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Lauryna, dėkui už klausimą. Taip, nuo sausio 1 d. įsigaliojo naujas įstatymas, todėl bankai peržiūri ir pradeda teikti paskolas. Plačiau, mūsų tyrime: būsto paskolos, pajamas gaunantiems užsienio valiuta.

+3Buvo naudinga
Indrė

Sveiki, prieš metus su vyru įsigijome namą už savo lėšas, namas nebaigtai įrengtas, trūksta tam pinigų. Problema tokia, kad abu gauname algas ne eurais, gyvename užsienyje. Vartojimo paskola nedomina dėl per didelės permokos. Kokios bus naujos sąlygos emigrantams dėl būsto įsirengimo paskolos gavimo nuo 2019 metų?

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Indre, dėkui už klausimą. Niekas per daug nepasikeis dėl šio įstatymo bankų atžvilgiu, šis pakeitimas, kuris dabar pasirašytas yra geriau klientams, apsaugo dar labiau klientus, bet yra blogesnis bankams. Bankai ir dabar ir prieš tai turi visas galimybes išduoti būsto paskolas tiems, kurie gauna būsto paskolas ne eurais, tačiau bankai patys nenori išduoti, nes jiems tektų prisiimti valiutos pokyčių rizikas. Taigi, kada bankai užsimanys, tada ir išdavinės būsto paskolas ne eurais gaunantiems, dabar deja, niekas nesikeičia (2018 12 13 duomenimis).

+3Buvo naudinga
Vladimiras

Sveiki, Aš gyvenu ir dirbu Anglijoje. Ar galiu paimti 100 000 svarų sterlingų paskolą? 10 metų.

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Vladimirai, dėkui už klausimą. Būsto paskola Lietuvoje nesuteikiama tiems, kas dirba užsienyje, tačiau šiandien buvo priimtas naujas įstatymas.

Įstatyme yra sukonkretinami atvejai, kokia valiuta gali būti suteiktas kreditas, kai jis atitinka kredito užsienio valiuta sutarties apibrėžime nurodytas sąlygas. Pagal jas, kredito davėjai galės teikti kreditą ta valiuta, kuria gavėjas gauna pajamas, pvz., Norvegijos kronomis arba Šveicarijos frankais, arba eurais“, – rašoma pranešime.

Seimo priimtasis įstatymas, jeigu jį pasirašys prezidentė Dalia Grybauskaitė, įsigalios kitąmet.

+3Buvo naudinga
Vladimiras

Aciu uz jusu atsakima! Labai vertinga informacija! Dekoju.

Buvo naudinga
Eglė

Laba diena, norėjau paklausti dabar yra naujas įstatymas dėl jaunos šeimos parėmimui įsigyjant pirmąjį butą. Esame su vyru tik dviese, jei pateiktumėme paraiška tai bankas kompensuotų tik dalį sumos ar visą sumą?:)

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Egle, dėkui už klausimą. Valstybė kompensuoja tik dalį sumos, priklausomai nuo paramos.

Galiojančios ir patvirtintos dvi paramos būstui Lietuvoje:

+3Buvo naudinga
Elvyra

Sveiki, Daug diskusijų šiuo metu verda dėl paramos jaunoms šeimos įsigijant pirmąjį būstą regionuose. Niekur nerandu tikslios informacijos apie regionų paskirstymą. Nurodyti tik didieji miestai ir kurortai, kuriuose toji parama negalioja. Tačiau ar galima pretenduoti į paramą, jeigu planuojamės pirktis būstą tarkim už Klaipėdos miesto ribų, gyvenvietė skaitoma kaimu, tačiau yra šalia pat miesto.

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Elvyra, dėkui už klausimą. Kadangi tas įstatymas toks dar naujas, tai galime tik sakyti tai, ką patvirtino ministerijos darbuotojai - galima bus pretenduoti į paramą būstui tose vietovėse, kurios nėra įvardintos sąraše. Vyriausybės tikslas su šiuo įstatymu buvo atgaivinti visus užmirštus miestus ir vietoves, o tai yra ne didieji miestai.

+3Buvo naudinga
Lolita

Laba diena, norėjau pasiteirauti, tai dabar pagal naują įstatymą jau šeima negali viršinti per abu mažas vaikas metinių pajamų 10 000 nes seniau, kai domėjausi tai metinės pajamos per abu tėvus buvo daug didesnės.

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Lolita, dėkui už klausimą. Bet klausimo nesupratau, jeigu galite, patikslinkite.

+3Buvo naudinga
Samanta

Sveiki, jau pradedame po truputį domėtis nauja parama regionuose. Esame 22-24metų, rudenį planuojame vestuves, vaikų neturime. Norėtumėme imti paskolą po naujų metų, kai bus skirtas naujas finansavimas. Jei gerai per žinias girdėjau, paramą galės gauti ir šeimos be vaikų. Ar vis dar bus turto ir pajamų apribojimai? Taipogi, turiu seną seną sodybą kaime, kuris yra apie 450km nuo mūsų gyvenamosios vietos, be jokių patogumų (yra tik elektra, nei vandens, nei kanalizacijos, nei aplamai sanitarinių mazgų nėra). Vertė registrų centro pažymoje buvo 22 000LT (palikimas). Ar tokiu atveju būtų traktuojama kaip paskola jau ne pirmajam būstui ir trukdytų gauti paramą?

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Samanta, dėkui už klausimą. Dėl šios naujos paramos, kuri turėtų įsigalioti liepos 1 d. yra dar daug neaiškumų, nes jos dar nepatvirtino seimas ir dar įstatymas taisomas. Visko gali būti. Kiek buvo minėta premjero, kad pajamų ribojimų nebus, o taip pat dėl jau turimo turto nėra aišku. Reikia laiko ir patvirtinto įstatymo, kad tiksliai būtų galima atsakyti į Jūsų klausimą. Sėkmės!

+4Buvo naudinga
Eglė

Sveiki. Kiek žinau yra priimtas naujas paramos būstui įstatymas, kuris įsigalios nuo liepos mėn. Norim pretenduoti į šia parama. Amžius 31 ir 38 metai. Šiuo metu esu vaiko priežiūros atostogose. Ar tokiu atveju galima gauti parama ir paskola? Ar pirma reikia sugrįžti į darba? Kaip bankai vertina galimybę gauti paskola, jei bus suteikta parama? Ar gali būti, jog gavus parama bankas nesuteiktu kredito? Aciū už atsakyma

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Egle, dėkui už klausimą. Visų pirma, paramos įstatymas regionuose dar nepatvirtintas seime. Yra numatyta, kad įsigalios liepos 1 d., bet seimas jo dar nepatvirtino. Dėl paramos gavimo, ši parama skirta iki 35 metų amžiaus, tad vieno iš Jūsų šeimos nario amžius yra per didelis.

Dėl kitų klausimų. Jeigu norite gauti paskolą banke, nesvarbu ar su parama ar be jos, Jūs turite atitikti pajamų reikalavimus. T.y. Jūsų nuolatinės pajamos turi būti stabilios ir tas stabilumas turi matytis bent 6-12 mėn. atgal. Kitas atvejis, jeigu vyro pajamos yra tokios didelės ir gali išlaikyti šeimą, tuomet nereikia Jums dirbti, nes bankui ir Jūsų šemai pakaks vyro pajamų.

+3Buvo naudinga
Karolina

Laba diena, esame jauna šeima 23 ir 24 m be vaikų. Norime įsigyti būstą Vilniaus rajone (pvz Riešės kaime). Ar įsigaliojantis naujas įstatymas (2018 liepos mėn) galios ir Vilniaus rajone? Abu dirbame Vilniuje. Ar įmanoma mums gauti paramą? Ačiū už atsakymus

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Karolina, dėkui už klausimą. Tačiau negaliu nieko detaliai Jums pasakyti, kadangi įstatymas dar nėra patvirtintas. Spaudoje tik buvo garsiai ištrimituota, kad bus paramos teikimas regionuose nuo liepos 1 d. Tačiau palaukime kol patvirtins, jeigu patvirtins. Sėkmės!

+3Buvo naudinga
Sigitas

Sveiki. Politikai viešoje erdvėje yra pareiškę, kad nuo 2018 m. bus svartoma naujas paramos jaunoms šeimoms modelis, Lietuvos regijonuose. Sunku vertinti, ar tai tik politikų populistikši pareiškimai, ar realiai vykdomi įstatymų projektai. Klausimas būtų toks, ar yra Jums kas nors žinoma apie šiuos siūlomus įstatymų projektus ir kur galima sekti infomaciją apie jų įgyvendinimą? Dėkui už atsakymus.

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Sigitai, dėkui už klausimą. Žinome tiek pat, kiek ir Jūs. Esant tokiam dideliam susidomėjimui dėl paramos būstui, manau, kad bus suteikta parama, nes jos nesuteikus kiltų didelis nepasitenkinimas, o tai pakenktų valdančiųjų reitingams. Matysime kaip bus. Kur sekti nežinau, įprastai spaudoje arba lrs ar įstatymų leidybos puslapiuose internete. Manau, kad jau kai bus išleistas įstatymas, skambės spauda garsiai.

+3Buvo naudinga
Projektą valdo ir vysto lietuviško kapitalo įmonė
Lietuviško kapitalo projektas.
Rinkis paslaugą lietuvišką!
2008-2023 © Bankai.lt - vienintelis bankinių paslaugų palyginimo portalas Lietuvoje. Visos teisės saugomos. Kopijuoti ir platinti informaciją yra draudžiama, nebent gavus raštišką sutikimą. Buveinės adresas: K. Baršausko 59, LT-51423 Kaunas, Lietuva (Kauno mokslo ir technologijų parkas).
Į viršų