Naujos statybos namas

Naujos statybos namas. Čia Jūs matote visus klausimus-atsakymus susijusius su fraze „naujos statybos namas“. Jeigu kils daugiau klausimų šia tema, tuomet užduokite naują klausimą.
Klausimai ir atsakymai
Ieškoti
Greta

Sveiki, esame jauna šeima, atitinkanti reikalavimus subsidijai jaunom šeimom. Su banku jau kalbėjome, paskolą gautume, išsirinkome naujos statybos namą reikiamoje zonoje, už 65000 kurio baigtumas 80%, tačiau su statytoju apsitarėme, kad už 90000 gali įrengti pilną apdailą. Tai kyla klausimas kaip elgtis toliau, ar prašymą subsidijai pildyti dabar ar kai namas bus 100% baigtas ir tik tada kreiptis į banką? Ir kaip elgtis dėl pačio namo ar jį rezervuoti kol įrenginės, kokios garantijos bus jei negausime paskolos? dokumentus dėl namo baigtumo tūrėtų tvarkyti statytojas ar mes?

Atsakyti
Atsakymas į klausimą yra ruošiamas ir artimiausiu metu jį pateiksime. Taip pat atminkite, kad bet kuris Bankai.lt lankytojas gali atsakyti į klausimą. Tad jeigu žinote atsakymą ar turėjote panašią patirtį - pateikite atsakymą. Padėkime vieni kitiems!
Agota

Noriu pirkti butą naujos statybos, tačiau ant senų pamatų name. Namas nestandartinis, butų numeracija prasideda ne nuo 1, o pagal aukštus 200, 300, 500 ir t.t. Ar negali būti, kad įforminta kaip viešbutis, apartamentai? Ar tokia praktika naudojama?

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Agota, dėkui už klausimą. Nelabai galiu komentuoti nežinant situacijos. Patarčiau pakalbėti su statytojais, kad pateiktų visą informaciją.

+3Buvo naudinga
Donatas

Laba diena, nusižiūrėjau pirkti naujos statybos namą. Namas dar tik pradedamas statyti. Norėčiau jį rezervuoti, kad niekas kitas nenupirkt, taip pat statybos metu dalyvauti darbuose ir stebėti jų eigą, bet nežinau ar gausiu paskolą. Namo kaina 60 tūkst, mano mėnesio pajamos yra 970e . Gyvenu vienas vaikų neturiu. Nuo ko reikėtų pradėti domėtis ir kur kreiptis?

Atsakyti
Linas

Labai didelė rizika, kad statytojas negalės vykdyti savo įsipareigojimų.

+1Buvo naudinga
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Donatai, dėkui už klausimą. Reikia kreiptis visų pirma į skirtingus bankus su pateikto namo projektu ir teirautis ar galėsite apskritai gauti būsto paskolą. Neskubėti duoti rezervacijos pinigų, kol negausite patvirtinimo iš bankų.

+3Buvo naudinga
Edgaras

Sveiki, planuojame pirkti butą naujos statybos name. Realus baigtumas pačio buto ir netgi viso namo yra apie 80-85%. Statytojas teigia, kad namas yra įregistruotas 43% baigtumu ir tolimesnį namo baigtumą planuoja registruoti 100% tik tada, kai visi butai bus parduoti ir jų būsimi šeimininkai įsirengs iki 100% savo būstus. Kaip turėtų atrodyti tokio buto pirkimas? Kviestis nepriklausomą turto vertintoją, kad įvertintų butą 85% baigtumui ir su šiuo įvertinimu eiti į banką? Ar bankas gali suteikti paskolą šiuo atveju? Jei bankas sutinka - eiti pas statytoją - sumokėti rezervacijos mokęstį - pasirašyti sutartį (ar šiam procesui reikia notaro?) - su sutartimi vėl eiti į banką ir tęsti paskolos gavimo procesą toliau? Iš anksto dėkui už atsakymą.

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Edgarai, dėkui už klausimą. Jeigu bankas nebus partneris to statomo namo, gali būti sudėtingiau finansuotis, kai namas nėra baigtas. Norint gauti būsto paskolą banke, reikia turto vertintojo, kuris tinkamas bankui, kiekvienas bankas pateikia sau tinkamų vertintojų sąrašą. Taip, procesas būtų panašus, kaip išvardinote, bet atminkite, kad bankas pasakęs, kad sutina finansuoti, nebūtinai finansuos tada, kai jau ateis laikas - gali persigalvoti. Nebent pasirašytumėte garantinį raštą su banku ir įvardintumėte konkretesnes datas.

+3Buvo naudinga
Mindaugas

Sveiki, Uždirbu 1000 eurų į rankas, turiu naujos statybos įrengtą namą su 44 arų sklypu, noriu statyti sporto klubą. Ar įmanoma gauti finansavimą užstatant nekilnojamą turtą?

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Mindaugai, dėkui už klausimą. Reikia kalbėtis su bankais dėl galimybių. Turtą užstatyti galima, bet priklausys jo vertė ir prašoma suma projektui įgyvendinti.

+3Buvo naudinga
Greta

Sveiki, ačiū už pagalbą atsakant į klausimus ☺. Šiuo metu su draugu planuojame vestuves, pati laukiuosi kūdikio, norime pasiimti paskolą būstui. Būstas naujos statybos (2018m. namas su daline apdaila). Draugo atlyginimas 800€, mano 400€. Ar įmanoma būtų gauti tokio dydžio paskolą? Ar mano pajamas padidintų jei mama užrašytų ar padovanotų savo butą? Ar tokiu atveju būtų lengviau gauti paskolą? Ir ar valstybė suteiktų paramą, jaunai šeimai pirmajam būstui įsigyti? (mums bus po 27 metus).

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Greta, dėkui už klausimą. Įmanoma gauti būsto paskolą, su savo pajamomis galėtumėte galvoti apie 70 tūkst. eurų būsto paskolą. Beje, neparašėte kokio dydžio paskolą norite gauti. Mamos užrašytas turtas nepadidins Jūsų pajamų.

Dėl paramos jaunai šeimai, tai galite pretenduoti, daugiau informacijos apie paramą jaunoms šeimoms čia.

+4Buvo naudinga
Marija

Sodo namas, naujos statybos, 100% baigtumas, turi energetinę klasę, t.y. nuolat gyvenamas. Ar galimas tokio objekto pirkimas su subsidija? Ar reikia būtinai pakeisti namo statusą?

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Marija, dėkui už klausimą. Taip, namas turi būti gyvenamasis sodo namas. Yra dviejų tipų paramos: paskata regionuose ir parama jaunoms šeimoms. Pažiūrėkite kuri Jums tinka, kreipkitės į savivaldybę dėl detalesnės objekto vertinimo situacijos: daugiau informacijos apie paramą būstui čia.

+3Buvo naudinga
Donatas

Norime įsigyti naujos statybos namą, kuris yra tik su daline apdaila, bankas informavo kad sudarius samatą, galima padidinti busto paskola namo užbaigimui. Klausimas: kas į samatą gali įeiti? tik likusi apdaila: lubos, grindys sienos (dažymas, parketas, plytelės ir pan.)? Ar taip pat tokie dalykai kaip boileris, katilas, kaminas, nuoteku valymo įrenginiai, virtuvės ir vonios technika?

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Donatai, dėkui už klausimą. Na, Jūs turite matyti ko dar trūksta ir pagal tai sudaryti sąmatą ir pateikti bankui. Jeigu bankas įvertins, kad tai logiški reikalavimai, tuomet tvarkoje. Tik jie turi būti realūs, tai ką tikrai darysite. Manau, kad gali būti visi išvardinti dalykai, bankai atsižvelgs į tai, kaip įrengimas pakels namo vertę ir tuomet spręs. Šiaip kiekviename banke yra skirtingos situacijos dėl įsirengimo paskolų, tad geriau derinkitės individualiai su tuo banku, su kuriuo sutarėte.

+3Buvo naudinga
Greta

Sveiki,

1. Tarkim pasiimam pažymą iš savivaldybės ir einam į banką del būsto pirkimo rajone uz 55 000e. Pastatas gyvenamas, visai kaip ir normalus, remonto kosmetinio kažkur reikėtų. Tai nėra naujos statybos namas. Ar tai jau yra kaip ir atsakymas, kad bankas prašys daugiau nei 15% įnašo? Ta prasme ar minimalus tas proc. prašomas tik tada kai pastatas būna visai naujas, tarkim koki kotedzai?

2. jeigu gauni atsakymą, kad rekia tarkim 25% įnašo ir tiek neturim. Ar veliau surinkus reikiamą sumą vėl galima kreiptis dėl tos pažymos į savivaldybę? Ar yra kažkoks ribojimas tarkim kartą per metus? Ar kartą išsiimti pažymą užtenka? Ar galima po kiek laiko vėl kreiptis radus kitą objektą pirkimui, kad vėl naujai bankas vertintų kiek jie įnašo nori?

3. valstybės remiama paskola jaunoms šeimoms priklauso neatsižvelgiant į pajamas, bet bankas vistiek vertina atlyginimus ir istoriją. Ta prasme, kad valstybė finansuoja 15 ir t.t. % tai dar nereiškia, kad ji bus suteikta, taip? :) nors bankas negali neduot pagal pajamas, tačiau gali paprašyti iki 30% įnašo jeigu jiems atrodo, kad žmogus nepajėgus mokėti ir neturint automatiškai negauni.

Na mums pajamos pakankamos, tik įdomu pagal ką jie sprendžia kiek procentų prašoma. Ačiū :)

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Greta, dėkui už klausimus. Pakomentuosiu ir atsakysiu į visus žemiau.

  1. Taip, gali taip būti, kad bankas paprašys didesnio nei 15% pradinio įnašo. Šiaip rekomenduočiau ne pažymą iš pradžių gauti, o sužinoti savo galimybes perkant konkretų būstą bankuose be paramos;
  2. Taip, galite kreiptis į savivaldybę dėl pažymos gavimo ir gavę pažymą galėsite pretenduoti vėl į valstybės remiamą kreditą. Vieno karto pažymos išsiimti neužtenka, nes ji galioja tik 15 kalendorinių dienų. Į bankus galite kreiptis kiek norite kartų. Tik atsargiai su pertekliniu tikrinimusi bankuose dėl nuskambėjusių negražių istorijų, kad bankai prastina sąlygas jeigu tikriniesi daugelyje bankų ir daug kartų. To neturėtų būti, bet praktikoje žmonės sako, kad yra.
  3. Taip, teisingai, savivaldybė išduodama pažymą nevertina pajamų. Bet norint gauti paskolą, Jūs turite gauti pajamas tam, kad reikės grąžinti paskolos įmokas ir turite būti patikimas. Čia šitas ribojimas galbūt daugiau yra dėl to, kad šeimos, kurios uždirba daugiau - gali gauti finansavimą. Su kita parama, uždirbančios daugiau šeimos - negalėjo gauti paramos dėl nustatytų limitų.

Sėkmės! Pasidalinkite savo patirtimi kaip sekėsi su paramos gavimu, įdomu :)

+4Buvo naudinga
Lauryna

Sveiki, Turiu keletą klausimų:

1. Ar perkant senos ir naujos statybos būstą reikiamo pradinio įnašo dydis skiriasi? Jei taip, koks jis senos statybos būsto įsigijimo atveju? Nuo kurių metų statyti namai jau atitinka naujos statybos namo apibrėžimą?

2. Ar perkant senos statybos būstą suteikiama paskola remontui? Koks jos galimas dydis?

3. Ar perkant naujos statybos būstą suteikiama paskola įsirengimui? Jei taip, kokio dydžio ji gali būti. Iš anskto ačiū už atsakymą.

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Lauryna, dėkui už klausimus. Atsakymai:

1. Dažnu atveju bankai finansuoja 85% naujos statybos būstą, o senos statybos iki 80-85%. Tačiau tai vėlgi labai individualu ir priklauso nuo pačio vertinimo. Gali būti senas namas, bet labai likvidus ir jis taip pat gali būti finansuojamas 85%, tačiau jeigu bus senas namas, prastoj vietoj, nelikvidus, tuomet tokio būsto bankai apskritai gali nefinansuoti;

2. Gali būti suteikiama remonto paskola jeigu Jūsų pajamos ir kitos aplinkybės tai leidžia, o taip pat priklausys nuo Jūsų individualaus atvejo. Taip grubiai tariant, jeigu pirksite senos statybos būstą ir prašysite paskolos remontui, tuomet būsto paskolos ir paskolos remontui suma įprastai negalės viršyti būsto vertės. Kitas variantas yra imti vartojimo paskolą remontui.

3. Taip suteikiama, bet taip pat priklausys nuo būsto vertės ir būsto/remonto paskolų sumos. Taip pat būsto remonto paskola išduodama ir šiek tiek kitaip. Pvz. Jums reikia paskolos remontui, bet būsto vertė yra per maža, tuomet Jūs su banku pasirašote sutartį, kad kai įsirengsite būstą (t.y. pakelsite būsto vertę iki reikiamos vertės) bankas padengs sutartą sumą. Gaunasi tokia lyg atvirkštinė paskola.

+4Buvo naudinga
Projektą valdo ir vysto lietuviško kapitalo įmonė
Lietuviško kapitalo projektas.
Rinkis paslaugą lietuvišką!
2008-2022 © Bankai.lt - vienintelis bankinių paslaugų palyginimo portalas Lietuvoje. Visos teisės saugomos. Kopijuoti ir platinti informaciją yra draudžiama, nebent gavus raštišką sutikimą. Buveinės adresas: K. Baršausko 59, LT-51423 Kaunas, Lietuva (Kauno mokslo ir technologijų parkas).
Į viršų