Perkamas būstas

Perkamas būstas. Čia Jūs matote visus klausimus-atsakymus susijusius su fraze „perkamas būstas“. Jeigu kils daugiau klausimų šia tema, tuomet užduokite naują klausimą.
Klausimai ir atsakymai
Ieškoti
Tomas

Laba diena. Dėl būsto subsidijos jaunoms šeimoms regijonuose. Ar teisingai suprantame suteikiamos subsidijos skaičiavimus? Informaciniame puslapyje yra rašoma, kad būsto vertė gali būti ir didesnė, nei 87000 Eur, bet subsidijuojama suma yra 87000 Eur. Jeigu išsirenkame būstą už 110000 Eur, vadinasi valstybė subsidijuoja 87 000 eur, o nuo likusių 23 000 eur mes turime turėti savo 15% kaip pradinį įnašą (3450 Eur)? Ar visus 23 000 Eur turime turėti savo, kadangi išsirenkame brangesnį būstą?

Atsakyti
Atsakymas į klausimą yra ruošiamas ir artimiausiu metu jį pateiksime. Taip pat atminkite, kad bet kuris Bankai.lt lankytojas gali atsakyti į klausimą. Tad jeigu žinote atsakymą ar turėjote panašią patirtį - pateikite atsakymą. Padėkime vieni kitiems!
Justina

Sveiki, Esame jauna 4 asmenų šeima, norime kreiptis dėl subsidijuojamos paskolos pirmąjam būstui įsigyti(už miesto ribos). Klausimas,- ar įsigyjamas būstas gali būti perkamas iš daugiau negu vieno dabartinio sąvininko? (Kaimo sodyba su namu valda ir gyvenamuoju namu, namo dalis priklauso dar kitam asmeniui) Jeigu ne, ar galima tuomet pirkti tik vieno savininko namo dalį? Ir ar galima pirkti visus pastatus esancius sodyboje jeigu dalis jų turi kitą savininką bet jis sutinka parduoti? Kaip tokiu atveju vertinamas įsigyjamas turtas paskolos gavomui ir subsidijai?

Atsakyti
Atsakymas į klausimą yra ruošiamas ir artimiausiu metu jį pateiksime. Taip pat atminkite, kad bet kuris Bankai.lt lankytojas gali atsakyti į klausimą. Tad jeigu žinote atsakymą ar turėjote panašią patirtį - pateikite atsakymą. Padėkime vieni kitiems!
Dainius

Sveiki, radau sodo sklypą ir jame yra pastatytas mobilus namelis. Ar tokiu atveju galima gauti subsidija?

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Dainiau, dėkui už klausimą. Norint gauti paramą, perkamas būstas turi būti įregistruotas registrų centre, turėti adresą, būti 100% baigtumo.

+3Buvo naudinga
Laura

Sveiki, esu dirbanti gaunu apie 700€ ir noriu pasiimti paskolą namui, ar galiu laiduotojui imti tėtį (jam 55metai) į rankas gauna apie 1000€, ar jo metai nesutrukdytų būti laiduotoju dukrai, kai iki pensijos liko ne tiek jau ir daug?

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Laura, dėkui už klausimą. Dėl kiekvieno būsto paskolos projekto reikia kreiptis tiesiogiai į bankus, nes situacijos individualios ir kiekvienos šeimos padėtis skirtinga. Taip pat perkamas būstas būna skirtingas. Tai, kad Jūsų tėčiui yra 55 metai yra sudėtingesnė aplinkybė laiduojant ir gali būti kertinė gaunant paskolą su laiduotoju. Tačiau visi bankai skirtingai vertina, todėl reikėtų kreiptis ir bandyti rasti kažkokį įmanomą variantą Jūsų situacijai.

+3Buvo naudinga
Mindaugas

Sveiki. Norime imt paskolą būstui. Kaina buto apie 30-45 tūkst. eurų. 4 asmenų šeimos pajamos vidurkis 940e. Jei nekaupčiau pensijos, siektu alga 900-1000e. Alga svyruoja nes valandinis tarifas. Bet vidurkis toks-940e. Ar užtenka tokios sumos? Ir kokia minimali alga turi būti, kad gauti paskolą 4 asmenų šeimai? Ačiū. Atsiprasau uz gramatika, rasau is telefono.

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Mindaugai, reikia kreiptis tiesiogiai į bankus, kad įvertintų situaciją. Kiekviena šeima, perkamas būstas, vietovė yra skirtingi, pagal tai bankai nustato labai individualiai galimybes ir sąlygas. Galbūt ir gautumėte paskolą, tačiau kuo daugiau pajamų būtų, tuo geresnes sąlygas ir laisvę deryboms turėtumėte.

+3Buvo naudinga
Mantvydas

Sveiki, norėčiau sužinoti, ar reikia man vistiek turėti ta pradinį 15% inašą, jeigu būstas kainuoja 48000€, o bankas man pagal mano gaunamas pajamas gali suteikti paskola iki 68000€ ?.

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Mantvydai, dėkui už klausimą. Taip, reikia bet kokiu atveju pradinio įnašo.

+3Buvo naudinga
Evaldas

Sveiki. Ruošiamės įsigyti naują būstą, taip pat planuojam pasinaudoti valst. skiriama subsidija pirmam būstui įsigyti. Namo baigtumas 80%. Ar gerai supratau, subsidija skiriama tik tuo atveju, kai namo baigtumas 100%? Ačiū.

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Evaldai, dėkui už klausimą. Subsidija bus išmokama tuomet, kai namo baigtumas bus 100%, bet pažyma bus išduodama ir tada, kai perkamas būstas ar statomas nebaigtas būstas.

+5Buvo naudinga
Erika

Laba diena. Su draugu norime pirkti būstą (pradinis įnašas 15% abiejų) paskolą jis ima tik ant savęs, viską mokėsim abu. Ar įmanoma notariškai kažkokią formą pasirašyti, kad būstas abiejų? Ačiū.

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Erika, dėkui už klausimą. Na, jeigu paskolą ims draugas, tai ir turtas bus draugo, nes būsto paskolos sutartyje bus jis įrašytas kaip savininkas ir sutartis sudaryta su juo. Į turtą galite pretenduoti nebent pasirašę priešvedybinę sutartį (jeigu bus vedybos), o taip pat forminti mėnesines įmokas, kurias mokėsite už būstą, bet skyrybų atveju priklausytų tik įmokos, kurias mokėjote, tad tai galima įforminti. O paprasčiausiai, kai turtas perkamas kartu.

+3Buvo naudinga
Karolis

Laba diena, jūsų tinklapyje radau informaciją apie paramą perkant iš valstybės būstą. Kilo keli klausimai. 1. Ar būstas gali buti perkamas tik toje savivaldybėje kurioje esu deklaraves gyvenamąją vietą, ar galima pirkti visoje Lietuvoje? 2. Ar savivaldybei priklausantis būstas yra tas pats kaip valstybei prikausantis būstas? 3. Pagrinde visas savivaldybių turtas yra parduodamas aukciono būdu. Ar galima dalyvauti aukcijone tik turint paskolą? 4. Ar galimos kokios kitos valstybės lengvatos perkant būstą Vilniaus mieste?

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Karoli, dėkui už klausimus.

Pateikiu savivaldybės būsto ir pagalbinio ūkio paskirties pastatų pardavimo atvejus

Savivaldybės būstas gali būti parduodamas laikantis nuostatos, kad jo pardavimo kaina nebus didesnė negu kaina, kuri Lietuvos Respublikos butų privatizavimo įstatyme (toliau – Butų privatizavimo įstatymas) nustatyta tvarka galėjo būti apskaičiuota iki 1998 m. liepos 1 d. ir patikslinta atsižvelgiant į infliaciją, šiais atvejais:

 1. kai būstą perka nuomininkai, kuriems Butų privatizavimo įstatyme nustatyta tvarka Lietuvos Respublikos Seimo sudaryta Butų privatizavimo komisija iki 1998 m. liepos 1 d. buvo išdavusi leidimus privatizuoti nuomojamus būstus pagal Butų privatizavimo įstatymą;
 2. kai būstą perka nuomininkai, kuriems teismo sprendimu pripažinta teisė privatizuoti jų nuomojamus būstus pagal Butų privatizavimo įstatymą;
 3. kai būstą perka nuomininkai, kurie yra iškeldinti arba dėl kurių yra priimtas sprendimas iškeldinti iš avarinių būstų ir patalpų, įrašytų į griaunamų namų sąrašą pagal miesto (miestelio) plėtros planą arba į visuomenės poreikiams paimamų pastatų sąrašą, kurių dėl to nebuvo galima privatizuoti pagal Butų privatizavimo įstatymą;
 4. kai patalpų savininkai perka pagal Butų privatizavimo įstatymą privatizuotų būstų papildomą naudingąjį plotą, atsiradusį atlikus privatizuoto buto inventorizaciją, taip pat plotą, atsiradusį savivaldybės institucijos sutikimu išplėtus privatizuoto buto naudingąjį plotą arba sumažinus gyvenamojo namo bendrojo naudojimo patalpų plotą (bendrabučių privatizavimo ir pertvarkymo į butus atvejais);
 5. kai Vyriausybės ar jos įgaliotos institucijos nustatyta tvarka parduodami nuomos pagrindais suteikti būstai grįžusiems į Lietuvos Respubliką reabilituotiems politiniams kaliniams, tremtiniams ar jų našliams ir vaikams;
 6. kai būstą perka nuomininkai, gyvenantys būstuose, kurie negrąžinti religinėms bendruomenėms ar bendrijoms, taip pat nuomininkai, kuriems suteikti kiti būstai, iškeldinus juos iš religinėms bendruomenėms ar bendrijoms grąžintų būstų;
 7. atvejais, kurie yra nustatyti Lietuvos Respublikos piliečių nuosavybės teisių į išlikusį nekilnojamąjį turtą atkūrimo įstatyme ir (arba) kituose teisės aktuose, susijusiuose su jo įgyvendinimu.

Už rinkos kainą, apskaičiuotą pagal Lietuvos Respublikos turto ir verslo vertinimo pagrindų įstatymą, Civiliniame kodekse nustatyta tvarka įvertinus parduodamo objekto vertę pakeitusias nuomininko investicijas, gali būti parduodami šie Savivaldybės būstai:

 1. Savivaldybės būstai, kurie nuomojami ne socialinio būsto nuomos sąlygomis ir kuriuose nuomininkai yra išgyvenę ne trumpiau kaip 5 metus nuo būsto nuomos sutarties sudarymo dienos, neatsižvelgiant į taikytas būsto nuomos sąlygas;
 2. kambariai ir butai, kuriuos sudaro tik viena patalpa su bendro naudojimo patalpų dalimi (ir jų priklausiniai), esantys iš dalies parduodamame bute ar gyvenamajame name, teikiant pirmenybę šio buto ar gyvenamojo namo bendraturčiams, taip pat patuštinti bendrabučių kambariai, kurie Savivaldybės administracijos direktoriaus sprendimu gali būti priskirti greta esančių parduotų būstų savininkams, kad būtų sudarytos sąlygos bendrabučio kambarius pertvarkyti į butus;
 3. būstų savininkų teisėtai naudojami pagalbinio ūkio paskirties pastatai, jų dalys (išskyrus laikinus pastatus), taip pat kitos pagalbinio ūkio paskirties patalpos, teikiant pirmenybę šių būstų savininkams (bendraturčiams);
 4. gyvenamųjų namų valdose esantys pagalbinio ūkio paskirties pastatai, jų dalys, šių namų savininkams teikiant pirmenybę. Savivaldybės administracijos direktoriaus raštu pasiūlius gyvenamojo namo savininkams pagal Įstatymą juos įsigyti ir gyvenamojo namo savininkams per mėnesį nuo pasiūlymo dienos raštu nepareiškus pageidavimo įsigyti pagalbinio ūkio paskirties pastatus, jų dalis pagal Įstatymą, pastatai, jų dalys gali būti parduodami pagal kitus įstatymus arba teisės aktų nustatyta tvarka nugriaunami;
 5. būstų ir pagalbinio ūkio paskirties pastatų bendrosios dalinės nuosavybės dalis, tenkanti savivaldybės būstams ir pagalbinio ūkio paskirties pastatams, ar jos dalis pagal Civilinio kodekso 4.82 straipsnio 2 dalyje nustatytas sąlygas – bendraturčiams arba tretiesiems asmenims, kai ši bendrosios nuosavybės dalis ar jos dalis savivaldybės butų ir kitų patalpų valdytojo ar savininko pagal kompetenciją, vadovaujantis Valstybės ir savivaldybių turto valdymo, naudojimo ir disponavimo juo įstatymu priimtu sprendimu yra pripažinta nereikalinga arba netinkama (negalima) naudoti reikmėms, susijusioms su valstybės ar savivaldybės butų ar kitų patalpų naudojimu. Parduodant bendrosios nuosavybės dalį, taikomos Civilinio kodekso 4.79 straipsnio nuostatos.

Savivaldybės būsto ir pagalbinio ūkio paskirties kaina įforminama Savivaldybės būsto įkainojimo aktu.
Už parduodamus Savivaldybės būstus atsiskaitoma sumokant nustatytą kainą per 3 mėnesius po pirkimo – pardavimo sutarties pasirašymo. Savivaldybės būsto perdavimo ir priėmimo aktas pasirašomas tik sumokėjus visą pardavimo kainą.

Savivaldybės išlaidos, susijusios su parduodamo Savivaldybės būsto vertės nustatymu, įskaitomos į Savivaldybės būsto pardavimo kainą.

Sutarties sudarymo išlaidas apmoka pirkėjas.

Pateikiamų dokumentų sąrašas

Asmenys ir šeimos, turintys teisę išsipirkti Savivaldybės būstą pagal Lietuvos Respublikos paramos būstui įsigyti ar išsinuomoti įstatymą, pateikia seniūnijai rašytinį prašymą pagal asmens deklaruotą gyvenamąją vietą. Šeimos atveju, prašymą teikia vienas iš pilnamečių šeimos narių. Prašyme turi būti nurodytas pageidaujamo pirkti Savivaldybės būsto adresas, bendras plotas ir kiti individualūs požymiai. Kartu su prašymu turi būti pateikta:

 1. asmens, kurio vardu bus sudaroma pirkimo–pardavimo sutartis, tapatybę patvirtinančio dokumento kopija;
 2. šeimos atveju, sutuoktinių rašytinis susitarimas, kieno vardu bus perkamas būstas, seniūnui paliudijant parašo tikrumą (pasirašoma seniūnijoje);
 3. pažyma apie Savivaldybės būste deklaruotus asmenis (išduoda seniūnija);
 4. šeimos sudėtį patvirtinantis dokumentas (išduoda seniūnija);
 5. Savivaldybės būsto nuomos sutarties kopija;
 6. pažymos iš paslaugų tiekėjų apie atsiskaitymą už šaltą ir karštą vandenį, elektros energiją, dujas, šilumą ir komunalines paslaugas (buitinių atliekų išvežimą, liftą, bendro naudojimo patalpų ir teritorijos valymą, namo šildymo ir karšto vandens tiekimo sistemų eksploatavimą, su nuomojamu būstu susijusių bendro naudojimo objektų nuolatinę techninę priežiūrą (eksploatavimą), bendrosios nuosavybės administravimą).

Jeigu asmuo pageidauja mažinti Savivaldybės būsto pirkimo kainą dėl įdėtų asmeninių lėšų už atliktus kapitalinio remonto darbus (suderintus su Savivaldybės administracijos direktoriumi), pridedami tai patvirtinantys dokumentai.

Dėl detalesnės informacijos įsigijant tokio tipo būstą, reikia kreiptis į savivaldybę, kurioje norite įsigyti tokio tipo būstą.

+4Buvo naudinga
Justas

Sveiki, Esame jauna šeima ir bandysime pasinaudoti subsidija. Deja nerandame tinkamo (įrengto ir atitinkančio mūsų poreikius) būsto įsigijimui... Keliai lieka du: 1. Pirkti su daline apdaila. Deja bankai aiškina, kad su subsidija perkamas būstas turi būti pilnai tinkamas gyventi, su pilna apdaila (nepakanka formalaus "100%" baigtumo). Prašau pakomentuokite, kokia yra veiksmų seka tuo atveju, jei norima pirkti būstą su daline apdaila, jei tai įmanoma. 2. Statytis patiems. Pabendravus su bankais tapo neaišku, kokia veiksmų seka šiuo atveju. Vieni sako, kad įsigiję sklypą turime laukti bent metus ir tada savo jėgomis pasistatyti "dėžutę" su bent 40% baigtumu, kad būtų, ką užstatyti. Prašau pakomentuokite, kokie galimi variantai ir vaiksmų sekos, jei norime statytis, bet neturime sklypo. Ačiū!

Atsakyti
Atsakymas į klausimą yra ruošiamas ir artimiausiu metu jį pateiksime. Taip pat atminkite, kad bet kuris Bankai.lt lankytojas gali atsakyti į klausimą. Tad jeigu žinote atsakymą ar turėjote panašią patirtį - pateikite atsakymą. Padėkime vieni kitiems!
Projektą valdo ir vysto lietuviško kapitalo įmonė
Lietuviško kapitalo projektas.
Rinkis paslaugą lietuvišką!
2008-2022 © Bankai.lt - vienintelis bankinių paslaugų palyginimo portalas Lietuvoje. Visos teisės saugomos. Kopijuoti ir platinti informaciją yra draudžiama, nebent gavus raštišką sutikimą. Buveinės adresas: K. Baršausko 59, LT-51423 Kaunas, Lietuva (Kauno mokslo ir technologijų parkas).
Į viršų