Vienišas

Vienišas. Čia Jūs matote visus klausimus-atsakymus susijusius su fraze „vienišas“. Jeigu kils daugiau klausimų šia tema, tuomet užduokite naują klausimą.

Dėmesio! Tik Bankai.lt lankytojai gali gauti Revolut „Premium” planą 3 mėn. nemokamai, pasinaudok šiuo ypatingu pasiūlymu.

Kaip gauti Revolut „Premium” planą ir kortelę 3 mėn. nemokamai?

  1. Įvesk savo telefono numerį pateiktame langelyje šioje nuorodoje: 3 mėn. Revolut „Premium” nemokamai ir gausite unikalią nuorodą, kad atsisiųstumėte „Revolut“ programėlę;
  2. Užsiregistruok „Revolut“ sukurk sąskaitą keliais spustelėjimais;
  3. Rinkis „Premium“ Pasinaudok pasiūlymu atnaujinti sąskaitą ir išbandyk „Premium“ nemokamai. Daugiau informacijos rasi sąlygose.

Klausimai ir atsakymai
Ieškoti
Diana

Visur akcentuojamos šeimos, o kaip asmenys (vieniši, sveiki, dirbantys)neviršijantys valstybės nustatytų pajamų dydžio ir neturintys turto, ar gali gauti paramą?

Atsakyti
Atsakymas į klausimą yra ruošiamas ir artimiausiu metu jį pateiksime. Taip pat atminkite, kad bet kuris Bankai.lt lankytojas gali atsakyti į klausimą. Tad jeigu žinote atsakymą ar turėjote panašią patirtį - pateikite atsakymą. Padėkime vieni kitiems!
Rokas

Sveiki, planuoju imti būsto paskolą, domėjausi jaunos šeimos subsidija. Šiai dienai esu vienišas, bet ateityje planuoju susituokti, savivaldybėje man aiškino, kad galiu pasiimt banke lengvatinę sutartį būsto paskolos ir sudarius šeimą galėsiu pasinaudoti jaunos šeimos subsidija ir susigrąžinti 15% nuo likusios mokėti sumos. Pasikonsultavus viename iš bankų (Swedbank) minėjo, kad tai yra neįmanoma ir arba gali imti paskolą be subsidijos arba su subsidiją ir toliau jokie pakeitimai nėra įmanomi. Taigi norėjau paklausti kaip yra iš tikrųjų, nes susikirto savivaldybės ir bankų nuomonės.

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Rokai, dėkui už klausimą. Na, kiek teko kalbėti su ministerija, sakė, kad pažyma galėtų būti išduodama šeimoms, kurios yra susituokusios, bet planuoja vaikus ir gimus vaikams, parama būtų suteikiama. Manau, kad šiuo atveju nėra apgalvota bei susitarta iš banko pusės ir ministerijos.

+4Buvo naudinga
Paulius

Sveiki, esu vienišas išsiskyręs vyras. Ar įmanoma man vienam gauti banko paskolą apie 50.000€ būstui įsigyti? Popierinė alga 750€ į rankas, gaunu apie 600€.

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Pauliau, dėkui už klausimą. Jeigu neturite jokių kitų įsipareigojimų, tuomet galėtumėte galvoti apie 30-34 tūkst. eurų būsto paskolą. Didesnei sumai reikia didesnio atlyginimo.

+3Buvo naudinga
Vilma

Sveiki. Norėčiau sužinoti ar mano dukra, kuri ištekėjo š.m. rugsėjo pirmą dieną, turi galimybę gauti paramą pirmam būstui įsigyti jaunoms šeimoms (turi vieną vaiką). Situacija neaiški todėl, kad jos vardu prieš keletą metų yra paimta paskola iš banko butui įsigyti. Kadangi aš, jos mama, gyvenu užsienyje, tai neturėjau galimybės gauti paskolos, o dukroms (dar yra kita dukra), reikėjo gyvenamojo būsto. Esu išsiskyrusi prieš penkerius metus, jokio turto po skyrybu negavau. Dirbanti dukra sutiko jos vardu imti paskolą, bet visas išlaidas, susijusias su būsto pirkimu ir paskolos grąžinimu moku aš, darau reguliariai pavedimus iš Airijos į jos banko saskaitą. Ji gyvena nuomotame bute su vyru ir dukrele, o tame bute gyvena kita mano dukra. Kadangi pradinis buto įnašas ir visi kiti pavedimai yra apmokami iš mano banko saskaitos Airijoje, ar yra galimybė įrodyti, kad tai ne mano dukros butas, ne jos nuosavybė, o mano, ir kad ji neturi faktiškai jokio realaus gyvenamojo ploto ir jai reikalinga valstybės parama. Kitas klausimas būtų toks - jeigu jaunas žmogus, kuris dirbo ir užsidirbo pajamų, būdamas dar vienišas, ir įsigijo būstą iki santuokos, nebeturi teisės, kiek suprantu, būnant santuokoje gauti paramą šeimos pirmam būstui įsigyti. Kodėl asmeninis turtas prilyginamas kaip abieju sutuoktinių, nors jis įsigytas dar prieš santuoką? Ir tada kodėl vieni, kurie nesutaupė iki santuokos, verti gauti paramą, o kurie sunkiai dirbo iki jos, jau neverti valstybės paramos? DĖKUI UŽ ATSAKYMUS IŠ ANKSTO.

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Vilma, dėkui už klausimą. Deja, Jūsų dukra jau turi būstą, todėl parama nepriklauso. Nebent dar galioja ši 5 metų sąlyga, tuomet parama įmanoma:

 • neturi būsto nuosavybės teise pastaruosius 5 metus ir iki prašymo suteikti paramą būstui įsigyti pateikimo dienos nebuvo pasinaudoję šia paramos forma.

Paramos jaunoms šeimoms suteikiamos būtent tam, kad paremti tas šeimas kas nesugebėjo užsidirbti per tą laiką ir iš tiesų reikia pagalbos. Tie, kam pasisekė, dirbo, užsidirbo, parama nesuteikiama, nes šiuo atveju yra kam labiau reikia pagalbos.

+4Buvo naudinga
Vilma Racickiene

Sveiki.Gaila,bet atsakymas daugiau negu keistas.Aiskiai isdesciau esama situacija su irodymais,kad tai ne dukra isigijo ta buta,juo labiau uzsidirbo,o atsakyme teigiama,kad dukrai pasiseke uzsidirbti pinigu ir nusipirkti buta.Daugiau negu neprofesionalu toks atmestinis poziuris i klausima.Bet kokiu atveju dekui.

Buvo naudinga
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Jūsų klausimas buvo "Ar gali mano dukra gauti paramą". Atsakymas buvo: Negali. Su paaiškinimu kodėl.

Nelabai suprantu kur Jūs matote atmestinumą, paaiškinkite. Ar aš Jums turiu pasakyti kodėl vyriausybė leidžia tokius įstatymus? Savo laiką skiriu visiems atsakydamas į klausimus visiškai be jokio atlygio, norėdamas padėti žmonėms. Na, bet dėkui už Jūsų nuomonę. Linkiu sėkmės!

+8Buvo naudinga
Virginija

Sveiki, noriu pasiteirauti ar kaip vienišas asmuo galėčiau gauti kokią paramą pirmam būstui Kauno mieste, jei darbo užmokestis atitinka reikalavimus, dirbu Kaune, tačiau esu registruota kitame mieste?

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Virginija, dėkui už klausimą. Ne, parama būstui vienišiems asmenims nesuteikiama.

+3Buvo naudinga
arvydas

Laba diena, norėčiau sužinoti ar pretenduočiau į paskolos lengvatą: jei esu vienišas 28 metu ir pirkčiau būstą Klaipedoje? atlyginimas 650eu į rankas. vaikų ir žmonos neturiu.

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Arvydai, dėkui už klausimą. Tačiau Jums parama būstui pagal esamas sąlygas nepriklauso. Detalesnę informaciją rasite čia.

+3Buvo naudinga
Arvydas

Laba diena, norėčiau sužinoti ar pretenduočiau į paskolos lengvatą: jei esu vienišas 28 metu ir pirkčiau būstą Klaipedoje?

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Arvydai, dėkui už klausimą. Pagal tai ką parašėte, parama Jums nepriklausytų. Detaliau apie paramos galimybes sužinosite čia.

+3Buvo naudinga
Gintas

Aš norėciau gauti paskola gyvenamam būstui įsigyti, bet nežinau ar tai įmanoma. Esu vienišas, dirbu, uždirbu 570 eur atskaičius mokesčius. Turiu 2ha žemės kurią galėčiau užstatyti. Norėčiau gauti apie 30 tūkstančių paskolą, ar tai įmanoma?

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Gintai, dėkui už klausimą. Priklausomai nuo būsto, kurį norėsite pirkti ir daugelio kitų įvairių faktorių, bankai galės pasakyti ar galite gauti ar negalite gauti paskolą būstui. Jeigu neturite įsipareigojimų ir pajamos yra 570 EUR, tuomet 30 tūkst. eurų paskola būstui yra įmanoma tik atminkite, kad bus privalomas mažiausiai 15% pradinis įnašas nuo perkamo būsto kainos.

+4Buvo naudinga
Nerijus

Sveiki. Esu vienišas, vaikų neturiu. Domina paskola būstui iki 45 000eur su mano 15-20% pradiniu įnašu. Ar būtų įmanoma tiek Gauti? Šiuo metu uždarbis yra 550eur atskaičius mokesčius. Būstas būtų perkamas Klaipėdoje. Ir kokiu atveju reikalingas laiduotojas?

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Nerijau, dėkui už klausimą. Dabartinių Jūsų pajamų yra per mažai norint gauti tokio dydžio būsto paskolą. Su dabartinėmis pajamomis galite galvoti apie ±30 tūkst. eurų paskolą. Norint gauti 45 tūkst. eurų paskolą, reikėtų uždirbti bent 800 eur/mėn. Laiduotojas arba dabar sakoma bendraskolis yra reikalingas tuomet, kai perkančiojo būstą pajamų ar patikimumo nepakanka bankui. Pavyzdžiui jeigu Jūs negalėsite grąžinti paskolos, tuomet už paskolą bus atsakingas laiduotojas. Dabar bankai jau vengia laiduotojų ir juos vadina bendraskoliais, t.y. paskolą imtumėte kartu su tuo asmeniu-laiduotoju.

+4Buvo naudinga
Nerijus

o čia ±30tūkst. iš banko ir plius mano 15-20%? Ar mano 15-20% nuo ±30tūkst.?

Buvo naudinga
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Nerijau, bankas Jums skolins apie 30 tūkst. eurų, tad visa kita dalis turi būti Jūsų. Daugiau neskolins dėl per mažų mėnesinių pajamų. Minimalus pradinis įnašas gali būti 15%, jeigu bankas sutinka arba daugiau. Būstas gali kainuoti pvz. 100 tūkst. eurų, tokiu atveju bankas finansuos 30 t., o Jūs turėtumėte mokėti 70 tūkst.

+4Buvo naudinga
Valentas

Sveiki. Jau kurį laiką svarstau apie savo asmeninį nekilnojamą turtą. Esu vienišas kopiantis į trečią dešimtmetį. Vaikų neturiu. Niekada nesu turėjęs jokių įsipareigojimu su bankais ar kredito bendrovėmis. Esu neseniai pakeitęs darbą, (dirbu ketvirtą mėnesį). Turiu nepertraukiamą penkerių metų stažą vienoje lietuvos firmoje. Domina paskola būstui iki 55 000eur su mano 15-20% pradiniu įnašu. Šiuo metu uždarbis yra 800eur į rankas, plius nepastovūs priedai iki 200eur. Ankstesniame darbe uždarbis buvo panašus, kintamas. Klaipėda.

 • Koks turi būti minimalus išdirbtas laikas vienoje įmonėje ar skaičiuojamos tik abstrakčios metinės pajamos?
 • Pirmas būstas ar galiu tikėtis/taikomos privilegijų/privilegijos?
 • Ką turima galvoje būsto įkeitimas?
 • Ar mano atveju reikalingas laiduotojas?

Ačiū

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Valentai, dėkui už klausimus. Pagal nurodomas pajamas, paskolą turėtumėte gauti, tačiau minusas, kad naujoje darbovietėje dirbate tik 4 mėn., rekomenduotina išdirbti mažiausiai 6 mėn., nors jau dabar galite pradėti kalbėti su bankais ir rinktis.

 • Minimalus išdirbtas laikas turi būti 6 mėn. vienoje darbovietėje, kuo ilgiau nekeičiate darbo ir vienoje įmonėje dirbate- tuo palankesnis yra vertinimas. Nors tai vėlgi individualu;
 • Pirmojo būsto pirkimui yra suteikiama valstybės parama 10-20% (tik SEB ir Swedbank bankuose), tačiau tam turite atitikti šias nuostatas;
 • Perkant būstą su paskolą jį įkeisite bankui, tai reiškia, kad dokumentuose savininkas būsite Jūs, tačiau formaliai būstas priklausys bankui tol, kol neišmokėsite paskolos. Be banko leidimo, Jūs turtu negalėsite disponuoti;
 • Pagal tai kaip aprašėte savo situaciją, manau laiduotojas nereikalingas.
+6Buvo naudinga
Projektą valdo ir vysto lietuviško kapitalo įmonė
Lietuviško kapitalo projektas.
Rinkis paslaugą lietuvišką!
2008-2024 © Bankai.lt - vienintelis bankinių paslaugų palyginimo portalas Lietuvoje. Visos teisės saugomos. Kopijuoti ir platinti informaciją yra draudžiama, nebent gavus raštišką sutikimą. Buveinės adresas: K. Baršausko 59, LT-51423 Kaunas, Lietuva (Kauno mokslo ir technologijų parkas).
Į viršų