Deklaravimas

Deklaravimas. Čia Jūs matote visus klausimus-atsakymus susijusius su fraze „deklaravimas“. Jeigu kils daugiau klausimų šia tema, tuomet užduokite naują klausimą.

Dėmesio! Tik Bankai.lt lankytojai gali gauti Revolut „Premium” planą 3 mėn. nemokamai, pasinaudok šiuo ypatingu pasiūlymu.

Kaip gauti Revolut „Premium” planą ir kortelę 3 mėn. nemokamai?

    1. Įvesk savo telefono numerį pateiktame langelyje šioje nuorodoje: 3 mėn. Revolut „Premium” nemokamai ir gausite unikalią nuorodą, kad atsisiųstumėte „Revolut“ programėlę;
    2. Užsiregistruok „Revolut“ sukurk sąskaitą keliais spustelėjimais;
    3. Rinkis „Premium“ Pasinaudok pasiūlymu atnaujinti sąskaitą ir išbandyk „Premium“ nemokamai. Daugiau informacijos rasi sąlygose.

Klausimai ir atsakymai
Ieškoti
Justinas

Sveiki, Noriu pirkti būstą ir šiek tiek trūksta lėšų. Ar gali tėvai padaryti pavedimą 6000 eur? Ar šią sumą reikės deklaruoti ir ar ji bus apmokestinta? Ačiū už atsakymus.

Atsakyti
Atsakymas į klausimą yra ruošiamas ir artimiausiu metu jį pateiksime. Taip pat atminkite, kad bet kuris Bankai.lt lankytojas gali atsakyti į klausimą. Tad jeigu žinote atsakymą ar turėjote panašią patirtį - pateikite atsakymą. Padėkime vieni kitiems!
Jomantas

Sveiki, Gyvenu ir dirbu Anglijoje, teiraujuosi dėl mažos būsto paskolos Lietuvoje, prieš pateikiant visus dokumentus SEB bankas sako, kad būtinas gyvenamosios vietos deklaravimas Lietuvoje prieš pradendant. Ar tokios yra visų bankų taisyklės? Ir ar tai yra logiška jei paskola yra užsienyje gyvenantiem Lietuvos piliečiams? Dekui

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Jomantai, dėkui už klausimą. Nuo banko ir nuo situacijos priklauso visi šie reikalavimai, reikia teirautis bankui pateikiant situaciją. Pajamas gaunantiems užsienyje, bankai sunkina sąlygas ir didina reikalavimus. Reikalavimai logiški, jeigu jie yra, vadinasi bankas taip mažina sau riziką, galvodamas, kad tai vienas iš reikalavimų suteikiant paskolą.

+4Buvo naudinga
Stanislovas

Norime gauti paskolą būstui įsigyti. Ar bankas vertindamas pajamas atsižvelgia į tai, kad darbovietė taiko neapmokestinamąjį pajamų dydį? Ar tiesiog vertina kas mėnesį faktiškai išmokėtą darbo užmokesčio sumą, neatsižvelgiant į tai, kad darbuotojui deklaravus pajamas tenka susimokėti gyventojų pajamų mokestį?

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Stanislovai, dėkui už klausimą. Manyčiau, kad kas mėnesį nevertina GPM, realiau, kad vertina tada, kai pateikiama metinė deklaracija.

+3Buvo naudinga
justina

Sveiki, norėjau pasiterauti, turiu neįgalumą, gaunu pinigėlius. Jei aš išdeklaruočiau savo gyvenamą vietą iš LT į UK ar dar gaučiau pašalpą invalidumo ar būtų nutrauktas, nes išsideklaravau iš lt?

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Justina, dėkui už klausimą. Na, šis klausimas nelabai susijęs su būstu ar paskolomis. Reikėtų tikslintis savo savivaldybėje ir sodroje dėl išvykimo priežasčių ir deklaravimo.

+3Buvo naudinga
Rimvydas

Sveiki, noriu paklausti, dėl nekilnojamo turto mokesčio pardavus būstą. Jeigu noriu parduoti būstą nepraėjus 10 metų nuo jo įsigyjimo, bet jame gyvenau ir buvau registruotas daugiau nei 2 paskutinius metus. Tačiau būstą parduoti patogumo sumetimais, noriu jau išvykus (deklaravus išvykimą), paliekant jį pardavinėti nekilnojamo turto agentūrai. Ar man galios lengvata nes jame gyvenau daugiau nei 2 paskutinius metus iki išvykymo ir neteks mokėti gyventojo pajamų mokesčio už parduotą būstą? Įstatyme nepatikslinta, kad pardavimo momentu privalau būti registruotas, kad būtų pritaikyta lengvata. Bet kita vertus, pardavimas gali užtrukti ir būstas gali būti parduotas po pavyzdžiui 3 mėnesių. Ačiū už atsakymą.

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Rimvydai, dėkui už klausimą. Jeigu paskutinius du metus iki pardavimo buvote tame turte registruotas, tuomet mokesčio mokėti nereikės, svarbu iki pardavimo neišsiregistruokite. Pagal VMI, GPM mokesčio nereikia mokėti:

1) Pajamų mokesčio mokėti nereikia, jeigu nekilnojamasis turtas nuo jo įsigijimo iki pardavimo nuosavybėn buvo išlaikytas 10 ir/arba daugiau metų. Pavyzdžiui, gyventojas 2007-03-15 įsigijo komercines patalpas, kurias 2017-04-03 pardavė. Pajamų mokesčio mokėti nereikia, kadangi tokios pajamos priskiriamos neapmokestinamosioms pajamoms.

2) Taip pat nereikia mokėti pajamų mokesčio, jeigu parduodamas būstas (įskaitant priskirtą žemę) kuriame pastaruosius 2 metus iki pardavimo ar kitokio perleidimo nuosavybėn buvo gyventojo gyvenamoji vieta, deklaruota teisės aktų nustatyta tvarka

3) Nereikia mokėti GPM pardavus ar kitaip perleidus nuosavybėn Europos ekonominės erdvės valstybėje esantį būstą (įskaitant priskirtą žemę), kuriame gyventojo gyvenamoji vieta, deklaruota teisės aktų nustatyta tvarka, buvo trumpesnį negu 2 metų laikotarpį, tačiau gautos pajamos per vienerius metus nuo būsto pardavimo ar kitokio perleidimo nuosavybėn panaudojamos kito Europos ekonominės erdvės valstybėje esančio būsto, kuriame gyventojas teisės aktų nustatyta tvarka deklaruoja gyvenamąją vietą, įsigijimui.

+3Buvo naudinga
Jurgita

Laba diena. Nusprendėme pabandyti gauti lengvatinę būsto paskolą jaunoms šeimoms, tačiau iškilo klausimas: jei į savivaldybę dėl pažymos kreipsimės dabar, t.y. 2019m. sausio mėnesį, tai reikalinga pajamų ir turto deklaracija bus už 2018m? Tačiau pagal viską pajamų deklaravimas VMI už 2018m. prasidės tik maždaug nuo kovo mėn.pabaigos. Tai kol neužpildysime deklaracijų už 2018m kreiptis dėl param osneverta ar užteks 2017m duomenų?

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Jurgita, dėkui už klausimą. Taip, reikės už 2018 metus deklaracijos, tad šiek tiek reikia palaukti.

+3Buvo naudinga
Inga

Pajamų ir turto 2 skirtingos deklaracijos. Metinė pajamų mokesčio deklaracija (GPM308) pagal VMI suformuotas preliminarias deklaracijas pildoma kovą, o metinė gyventojo (šeimos) turto deklaracija (FR0001), kurią reikią pateikti pagal subsidijos įstatymą, yra teikiama bet kada, VMI jos neformuoja. Įstatyme nemačiau, kad būtų nurodyta, jog reikia pateikti pajamų deklaraciją, rašo tik apie turto deklaraciją.

+2Buvo naudinga
Brigita

Sveiki, mane domina paramos jaunoms šeimoms įsigyti būstą regionuose įstatymo, kuris įsigalios šių metų rugsėjo 1 d., taikymas. Įstatyme rašoma, jog atitinkamo dydžio subsidija, kuri gali būti pradiniu įnašu pirmo būsto paskolai gauti, yra skaičiuojama nuo maksimalios 87 000 eur sumos, tačiau man nėra aišku ar įstatyme namatyta subsidija galima bus pasinaudoti tik jei būsto kaina ir banko suteikta paskola nėra didesnė nei 87 000 eur, ar ir tuo atveju kuomet perkamo būsto kaina ir iš banko norima gauti paskola yra didesnė nei 87 000 eur, tokiu atveju gaunant įstatyme numatyto dydžio naksimalią subsidija, kuri galėtų būti užskaitoma kaip dalis pradinio įnašo? Taip pat įstatyme nurodyta, jog yra privaloma deklaruoti turtą, siekiant gauti subsidiją. Jei turtą deklaruosime rugpjūčio mėn, ar rugsėjo mėn., įsigaliojus įstatymui, iš naujo to daryti nereikės?

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Brigita, dėkui už klausimą. Būsto vertė gali būti ir didesnė nei 87 tūkst. eurai, tačiau kredito suma negalės viršyti šios sumos. O ir valstybės finansavimas bus tik nuo 87 tūkst. eurų. Taigi, viskas kas viršys 87 tūkst. eurų, turėsite padengti iš savo lėšų. Dėl turto deklaravimo, turite deklaruoti tuomet, kai teiksite prašymą dėl paramos gavimo.

+3Buvo naudinga
Artūras

Sveiki, man 25m. Esu dirbantis pastoviai legaliai, šiemet esu pradėjes individualią veiklą - deklaruosiu tik ateinančiais metais, ar šiais metais gaučiau paskolą ar vis tik reikia laukti kol deklaruosiu pajamas nuo kurių ir priklausys būsto paskola? Norima suma apie 15000€. Ačiū už atsakymą! :)

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Artūrai, dėkui už klausimą. Tai jeigu dirbate pastoviai legaliai, tai galite su tomis pajamomis, kuriomis dirbote iki individualios veiklos gauti paskolą. O individualios veiklos pajamos, kurias pradėjote gauti šiais metais prisiskaičiuotų tik imant būsto paskolą po metų laikotarpio, kai deklaruosite.

+3Buvo naudinga
Dovydas

Sveiki, turiu klausima apie pirmojo būsto subsidijavimą. Įstatymo 8straipsnio 2dalyje rašoma, kad teisę gauti subsidiją turi kai: 2) Gyventojų turto deklaravimo įstatyme nustatyta tvarka už kalendorinius metus deklaruotas turtas (įskaitant gautas pajamas) iki prašymo suteikti paramą būstui įsigyti pateikimo dienos neviršija šio įstatymo 11 straipsnio 1 dalyje nustatytų pajamų ir turto dydžių; Klausimas: kaip skaičiuojami metai?. Šiuo metu VMI deklaruotos pajamos ir turtas yra už 2014m. 2015m deklaravimas dar neprasidėjo. Ar žiūrima į deklaruotas pajamas ir turtą už 2014m deklaraciją. Ar vis dėlto žiūrima koks darbo užmokestis buvo už 2015m pagal Sodros ar kitus duomenis. Pvz. banko išrašus? Tarkim norima imti kreditą būstui pirkti 2016m vasario mėn. tai pajamos bus užskaitomos 2015.02 - 2016.02 mėn ?? Ar turimos santaupos pinigais užskaitomos kaip turtas ar žiūrimas tik nekilnojamas turtas pagal Registrų centro duomenis?

Atsakyti
Marius Jansonas
Nepriklausomi paskolų ekspertai

Sveiki, Dovydai, ačiū už klausimą. Su subsidijomis susiduriame dažnokai, tačiau kiekvienais metais taisyklės keičiamos, todėl tam, kad Jūsų nesuklaidintumėme, rekomenduojame kreiptis į specialistus, kurie tiesiogiai atsakingi už subsidijavimą. Iš savo pusės mes galime pasakyti tiek, jog bankai vertina šiuo metu gaunamas pajamas, bei buvusias 6-12 mėn. pajamas. Taip pat norime Jums patarti prieš kreipiantis į banką dėl paskolos gavimo paprašyti banko paskolos pasiūlymo be subsidijavimo, t.y. ne iš karto banką apie tai informuoti, kadangi iš mūsų patirties, bankai žinodami apie subsidijavimą klientui suteikia "blogesnes" sąlygas.

+5Buvo naudinga
Projektą valdo ir vysto lietuviško kapitalo įmonė
Lietuviško kapitalo projektas.
Rinkis paslaugą lietuvišką!
2008-2023 © Bankai.lt - vienintelis bankinių paslaugų palyginimo portalas Lietuvoje. Visos teisės saugomos. Kopijuoti ir platinti informaciją yra draudžiama, nebent gavus raštišką sutikimą. Buveinės adresas: K. Baršausko 59, LT-51423 Kaunas, Lietuva (Kauno mokslo ir technologijų parkas).
Į viršų