Sklypo įkeitimas

Sklypo įkeitimas. Čia Jūs matote visus klausimus-atsakymus susijusius su fraze „sklypo įkeitimas“. Jeigu kils daugiau klausimų šia tema, tuomet užduokite naują klausimą.
Klausimai ir atsakymai
Ieškoti
Inga

Sveiki, su vyru gavome būto paskolą regionuose 87.000 Eur (apie 20.000 Eur skirta įsirengimui). Šalia perkamo namo bus parduodami žemės sklypai, iš kurių vieną, kuris ribojasi su mūsų žemės sklypu, norėtume įsigyti. Pajamos mūsų 2100. Ar yra tikimybės, kad bankas duos sutikimą imti paskolą iš kitų bankų ar kreditų unijų kaimyninio žemės sklypo įsigijimui su kaimyninio sklypo, kurį norime įsigyti, įkeitimu? Ačiū!

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Inga, dėkui už klausimą. Bankai nelabai išduoda būsto paskolas sklypams, galbūt realiai būtų kredito unijose mėginti. Tikimybes ir galimybes paskaičiuos įstaiga iš kurios mėginsite imti paskolą, priklausys nuo to, kokia paskolos suma reikalinga sklypui. Viskas įmanoma, lengviau yra, kai yra kuo didesnė mėnesinių stabilių pajamų suma.

+3Buvo naudinga
Tina P.

Laba diena. Papuolėme į užburtą ratą bandydami paimti paskolą. Turime seną rastinį namą/sodybą. Statytas 1940m, žemės ūkio paskirties sklype (15ha), kaimo vietovėje. Kiek patys suprantame- namų valdos nėra. Namą norime tvarkyti iš pagrindų/rekonstruoti, nes šiuo metu gyventi jis nėra tinkamas (nusidėvėjimas 66%). Ar yra galimybė gauti paskolą iš banko namo statybai/rekonstrukcijai? Ar bankas galėtų užstatu imti namą stovintį žemės ūkio paskirties žemėje? Ir ar įmanoma gauti paskolą dalimis vis keliant vertę? Nes šiuo metu tas senas namas tikrai nebus daug vertas. Bankuose į konsultacijas užsiregistruoti neįmanoma, o interentinėse paraiškose net nėra galimybės supildyti informacijos pagal mūsų situaciją.

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Tina, dėkui už klausimus. Na, čia viskas priklauso nuo statinio ir sklypo vertės. Įprastai, jeigu turtas yra mažai ko vertas ir yra nelikvidus, bankams nėra tinkamas turto įkeitimas. Reikia kalbėtis tiesiogiai su bankais. Užsiregistruoti konsultacijoms yra paprasta, tiesiog paskambinkite bankų nurodytais telefonais ir susitarkite tinkamą abejoms pusėms laiką.

+3Buvo naudinga
Marius

Sveiki, Ar norint gauti būsto paskolai, galima įkeisti kitą nekilnojamą turtą vietoj pradinio įnašo? Pvz. Reikalingas pradinis inasas 10000-14000Eur. Turimas NT - Sklypas, vertė įvertinta 18000eur. Sklypas toje pačioje kaiminystėje kaip norimas įsigyti namas. Gal tai pat galimas sklypo įkeitimas, su terminu jį parduoti ir taip padengti prad. įnaša? Labai lauksiu Jūsų atsakymų. Ačiū.

Atsakyti
Povilas

Galima tik vienu atveju. Jaigu užstatyta turta isipareigosite parduoti per metus laiko.

+1Buvo naudinga
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Mariau, dėkui už klausimą. Pradinis įnašas perkant būstą turėtų būti įnešamas grynais, sutaupytais pinigais. Tačiau jeigu yra įsipareigojimas parduoti turtą, galbūt ir tiktų - priklausys nuo banko. Bet taip pat nesu tikras ar sklypas kaip įkeičiamas turtas tiks. Bankai pasakys. Pasidalinkite informacija, kai žinosite

+4Buvo naudinga
Lilija

Sveiki. Padariau vertinimą, sklypas su sodo namu ir du ūkiniai pastatai, ūkiniai pastatai neįregistruoti. Padaviau paraišką į banką būsto paskolai gauti, gavau preliminarų sprendimą: Bėda ta, kad negaliu duoti Jums kol kas garantinio rašto, nes iki jo išdavimo turi būti pateiktas naujas turto vertinimas, kuriame matomi jau įregistruoti du pastatai. Toks buvo priimtas sprendimas. Jums buvo finansuojami 75 proc. nuo kainos ar vertės ta kuri bus mažesnė ir finansavimas bus tik nuo perkamo žemės sklypo ir namo. Nuo pagalbinių pastatų nebus vykdomas finansavimas, nors jie ir privalo būti įkeisti ir apdrausti atkuriamąją verte. Šio metu tvarkomi dokumentai ūkinių pastatų registracijai. Ar teisėtai bankas reikalauja daryti pakartotinai vertinimą, jeigu pagalbiniai pastatai nebus finansuojami? Gal užtenka pažymos iš RC? Kodėl aš turiu įkeist ir apdraust pagalbinius pastatus banko naudai? Ačiū už atsakymą. Su pagarba, Lilija

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Lilija, dėkui už klausimą. Kaip ir kartoju visiems, bankai įvertinę kiekvieną situaciją, priima sprendimus individualiai. Banko reikalavimai yra teisėti, ne visada galiu paaiškinti detaliau, nematydamas konkrečiau situacijos. Tačiau reikia glaudžiai kalbėtis su bankais ir rasti geriausią išeitį. Taip pat neapsistokite su vienu banku. Pasiteiraukite ir kitur.

+4Buvo naudinga
Romuald

Laba diena, su žmona auginame dukrelę ir planuojame įsigyti būstą. Vilniaus rajone turime žemės sklypą gyvenamosios paskirties kurio vertė 13 tūkst. eurų. Mūsų pajamos sudaro 1500eur į rankas ir neturime finansinių įsipareigojimų. Ar galime kreiptis į bankus dėl namo statybos finansavimo iki 80 tūks. eurų įkeičiant sklypą. Ar būtinai reikia pradinio įnašo?

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Romuald, dėkui už klausimą. Galite kreiptis dėl namo statybos, bet prieš tai turėsite savomis jėgomis pastatyti kuo didesnio baigtumo namą. Dėl baigtumo reikalavimų kiekvienas bankas gali pateikti skirtingus reikalavimus, tad prieš tai nuvykite į bankus ir išsiaiškinkite reikalavimus su bankais pateikę projektą. Pradinio įnašo reikės, manau apie 20%.

+3Buvo naudinga
Sandra

Laba diena, Norime pasiimti paskolą butui. Ar galima įkeisti turimą sklypą, kad nereikėtų pradinio įnašo 15 %, ir bankas suteiktų 100% reikalingą sumą?

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Sandra, dėkui už klausimą. Negalite įkeisti sklypo ar kito turto. Turite pradinį įnašą turėti grynais pinigais.

+4Buvo naudinga
Tomas

Sandra, dėkui už klausimą. Aš tiesio patikslinsiu Stepono atsakymą - rekomenduojama, kad suma būtų pervesta iš banko sąskaitos, o ne gryni pinigai.

+1Buvo naudinga
Vytautas

Sveiki. Šiuo metu mąstau ar imti paskolą namo statybai ar naujos statybos butui pirkti (Vilniuje). Kiek skiriasi bankuose namo statybos ir naujos statybos buto pirkimo finansavimo sąlygos (Pradinis įnašas, įkeitimas, draudimas, paskolos aptarnavimo mokesčiai ir kt.)?

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Vytautai, dėkui už klausimą. Labai priklauso nuo situacijos. Naujos statybos butai įprastai finansuojami 85% ir reikia tik 15% pradinio įnašo. Su namo statyba yra niuansų ir priklausomai nuo to ar turite sklypą, kokia sklypo vertė. Finansavimas vyktų dalimis, nusiperkant sklypą, po to įkeičiant sklypą bankui, gaunant paskolą namo statybai per kelis etapus. Teoriškai finansavimas su 15% geriausiu atveju, bet realiai sudėtinga pasistatyti namą su tokiu finansavimu, turėsite skirti daugiau pinigų pradiniam įnašui.

+7Buvo naudinga
Projektą valdo ir vysto lietuviško kapitalo įmonė
Lietuviško kapitalo projektas.
Rinkis paslaugą lietuvišką!
2008-2021 © Bankai.lt - vienintelis bankinių paslaugų palyginimo portalas Lietuvoje. Visos teisės saugomos. Kopijuoti ir platinti informaciją yra draudžiama, nebent gavus raštišką sutikimą. Buveinės adresas: K. Baršausko 59, LT-51423 Kaunas, Lietuva (Kauno mokslo ir technologijų parkas).
Į viršų